Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Не знам ама явно никак не са добри условията,че само стачки. Аз не помня или поне не съм усетил в Уиз да има толкова стачки и засегнати полети...И без това нещо вече никак не ми се нрави тази компания със всичко, което предлага и тази година имам само един еднопосочен полет  с тях 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Ivko каза:

Не знам ама явно никак не са добри условията,че само стачки. Аз не помня или поне не съм усетил в Уиз да има толкова стачки и засегнати полети...И без това нещо вече никак не ми се нрави тази компания със всичко, което предлага и тази година имам само един еднопосочен полет  с тях 

И стюардесите на Wizz са по-красиви🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

ATC Update – German, French, Italian, Greek and UK ATC staff shortages have caused delays to 68 (15%) of our 441 first wave of flight departures this morning. We sincerely regret these unjustified delays and are doing our utmost to limit their impact on flights throughout the rest of today. Customers on impacted flights have been notified by SMS text and email

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 минути , chandni каза:

ATC Update – German, French, Italian, Greek and UK ATC staff shortages have caused delays to 68 (15%) of our 441 first wave of flight departures this morning. We sincerely regret these unjustified delays and are doing our utmost to limit their impact on flights throughout the rest of today. Customers on impacted flights have been notified by SMS text and email

Много закъснения има днес и това се отнася за полети на всички авиокомпании, но Ryanair, като най-големи, са засегнати най-сериозно. Аз чакам да видя кога ще се изпълни FR3405. Самолетът от Пафос е излетял с над 4 часа закъснение..

Редактирано от koliob
Връзка към коментар
преди 43 минути , chandni каза:

ATC Update – German, French, Italian, Greek and UK ATC staff shortages have caused delays to 68 (15%) of our 441 first wave of flight departures this morning. We sincerely regret these unjustified delays and are doing our utmost to limit their impact on flights throughout the rest of today. Customers on impacted flights have been notified by SMS text and email

значи отделно от тяхната си стачка, която евентуално ще почне от 12 юли, си върви паралелно и друга на РВД-служителите по летищата в цитираните страни, така ли?

Връзка към коментар
В момента, antea каза:

значи отделно от тяхната си стачка, която евентуално ще почне от 12 юли, си върви паралелно и друга на РВД-служителите по летищата в цитираните страни, така ли?

Това не е стачка. "Staff shortage" означава недостиг на персонал.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, antea каза:

значи отделно от тяхната си стачка, която евентуално ще почне от 12 юли, си върви паралелно и друга на РВД-служителите по летищата в цитираните страни, така ли?

Май не е точно стачка, а просто не достига персонал при увеличения летен трафик.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

да, мерси, загрях малко късно като го препрочетох.... но тръгне ли такава вълна със закъснения от по няколко часа, някои от вечерните полети като нищо може да бъдат и отменени

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 15 минути , edbloom каза:

В случай на стачка доколкото знам, обещетения за закъснения не се полагат, а за не достатъчен персонал дали е същото ?

Ключовото в случая е дали авиокомпанията има контрол върху това, което се случва. Ако причината за закъснението е извън нейния контрол, какъвто очевидно е случая не би трябвало да дължи обезщетения, но всеки отделен случай може да се тълкува по различен начин, дори понякога субективно. Точно сега попълвам искане за обезщетение за може би такъв случай и скоро ще разбера.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

то не е точно за Ryan, но понеже пак става дума за обезщетения, в случай на отказ /заради чужда стачка/, авиокомпаниите бързо ли отказват /поради очевидната и безспорна причина/ или пак си се мотаят? защото аз все пак реших, след като Аероиск ме отсвириха, да си искам сама обезщетение заради отменен полет /стачка, ама на съвсем друго място, а не на летището за излитане/, и си мислех, че почти веднага ще ме отрежат, пък месец по-късно след жалбата авиокомпанията ми прати имейл, че до 14 дни ще могат да установят точната причина за отмяната, и тогава ще ми пишат пак, и аз нещо се обнадеждих, че не съм чак кауза пердута 😁

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, chandni каза:

ATC Update – German, French, Italian, Greek and UK ATC staff shortages 

🤨 
Лошото е, че тази услуга (ATC) се осигурява от държавни структури и в този смисъл, като се има предвид бурното развитие на авиопазара в последно време, трудно може да се очаква, че ще има адекватна/бърза реакция, която да отговори на пазарните нужди и съответно бих изразил предположение, че тези проблеми ще продължават  и даже може би ще зачестяват. 🙄

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , antea каза:

то не е точно за Ryan, но понеже пак става дума за обезщетения, в случай на отказ /заради чужда стачка/, авиокомпаниите бързо ли отказват /поради очевидната и безспорна причина/ или пак си се мотаят?😁

 

Няма никакво правило. Дори и една и съща авиокомпания може да ти отговори почти веднага или да те кара да чакаш дълго в практически аналогични случаи. Става въпрос както за основателни, така и за неоснователни искове. Дори ми се е случвало да ми изплатят обезщетение за един пътник, а за другия да ми откажат доста време след това, въпреки, че исканията са подадени по едно и също време и двата пътника са от един и същи полет. Може би и в тези отдели има недостиг на хора. В тази индустрия всички без изключение се опитват да оптимизират разходи.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Между другото току що ми отмениха утрешен полет от Дюселдорф до Палма де Майорка без никакви допълнителни обяснения. Полетът се изпълнява от Laudamotion, но е купен от сайта на Ryanair.

  • Шок 6
Връзка към коментар
2 hours ago, Фичо said:

🤨 
Лошото е, че тази услуга (ATC) се осигурява от държавни структури и в този смисъл, като се има предвид бурното развитие на авиопазара в последно време, трудно може да се очаква, че ще има адекватна/бърза реакция, която да отговори на пазарните нужди и съответно бих изразил предположение, че тези проблеми ще продължават  и даже може би ще зачестяват. 🙄

аз по-скоро не искам бърза реакция... Работата на заетите с ATC е достатъчно тежка, отговорна и сложна, за да рискуваме с бързи реакции... По-добре да ги обучат колкото е необходимо и да ги пуснат на работа когато са готови.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, вчера платих една резервация в Ryanair с Революта. Цената на билета беше 22.83 EUR, но когато въведох данните от картата автоматично ми го смени в паунди. Тъй като нямам паунди в картата ми е друпнало евра, като ми го е превалутирало по техния курс и така вместо 22.83 EUR, реално ми е дръпнало 24.75  EUR. Има ли начин да се избегне това преввалутиране? В последната стъпка от плащането не видях някаде да имам право да сменя валутата на плащане... Не че 1-2 ЕUR е проблем, но ако ми взима такав процент всеки път не е ОК. 

Връзка към коментар

Само за информация...

"Райънер" отменя до 30 от 290-те си полета в Ирландия днес заради стачка на пилотите, съобщи компанията. Всички полети до Европа ще оперират както обичайно, засегнати ще бъдат някои до Великобритания. Стюардите и стюардесите на компанията ще стачкуват на 25 и 26 юли в четири държави – Португалия, Белгия и Испания и в двата дни, в Италия само на 25."  от dnevnik.bg от днес

Връзка към коментар
On 7/10/2018 at 3:10 PM, Pepi Popova said:

Здравейте, вчера платих една резервация в Ryanair с Революта. Цената на билета беше 22.83 EUR, но когато въведох данните от картата автоматично ми го смени в паунди. Тъй като нямам паунди в картата ми е друпнало евра, като ми го е превалутирало по техния курс и така вместо 22.83 EUR, реално ми е дръпнало 24.75  EUR. Има ли начин да се избегне това преввалутиране? В последната стъпка от плащането не видях някаде да имам право да сменя валутата на плащане... Не че 1-2 ЕUR е проблем, но ако ми взима такав процент всеки път не е ОК. 

Трябва да внимаваш в сайта на Раян на екрана за плащането има една отметка, че се съгласяваш да ти превалутират сумата по "най-добрия" курс според тях и трябва да я махнеш за да извършиш плащането в оригиналната валута на полета. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Tim каза:

Само за информация...

"Райънер" отменя до 30 от 290-те си полета в Ирландия днес заради стачка на пилотите, съобщи компанията. Всички полети до Европа ще оперират както обичайно, засегнати ще бъдат някои до Великобритания. Стюардите и стюардесите на компанията ще стачкуват на 25 и 26 юли в четири държави – Португалия, Белгия и Испания и в двата дни, в Италия само на 25."  от dnevnik.bg от днес

Ох, пак ли стачка... , че не е и последната. Съвсем на зле отиват ми се струва. 

Връзка към коментар

вчерашния полет от Дъблин до Задар с аварийно кацане във Франкфурт-Хан поради спадане на налягането в салона, масово прилошаване, кървене от ушите, 33 човека в болница

 

https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/dozens-hospitalised-after-ryanair-flight-from-dublin-makes-emergency-landing-1.3565426

 

  • Шок 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.