Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

10 minutes ago, funny said:

Иначе когато резервацията е през авиокомпания , ситуацията е друга , самата компания гарантира за наетите стаи и проблем няма.

В това не съм сигурен, защото хотелът отказва вероятно въз основа на закони и регулации, които са национални. Сигурно идеята е някой да контролира лицето под 18 години, но съвсем различен случай е да има родител, познат, учител и т.н. живеещ в хотела и Ryanair от Ирландия да настани детето в хотела с напълно непознати за него пътници. Не знам с какво би могла авиокомпанията да “гарантира“ в такива случаи.

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

"hotel accommodation was authorised"

става дума за Хан, където аз лично нямам никаква представа какво има, и то е на стотина километра от град Франкфурт

Какво значение има на колко километра е? Ако няма в Хан, взимат в следващото село/град, след това в по-следващото село/град и тн.

Никъде в условията не пише, че ако няма места в радиус от 10км не трябва да те настанят.

Не разбирам само как местата за настаняване са стигнали точно и само за хората, които са имали нужда от медицинска помощ. И точно за всички останали са свършили

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , cybersimo каза:

Не разбирам само как местата за настаняване са стигнали точно и само за хората, които са имали нужда от медицинска помощ. И точно за всички останали са свършили

Те, тези са били откарани направо в болницата, така че от Райън да не могат да намерят 150 легла си е тотална лъжа.
Иначе интересно какво ще покаже разлседването, германците са взели двете черни кутии.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 minute ago, cybersimo said:

Не разбирам само как местата за настаняване са стигнали точно и само за хората, които са имали нужда от медицинска помощ. И точно за всички останали са свършили

Хората имащи нужда от медицинска помощ вероятно са настанени в болница.

Връзка към коментар
6 minutes ago, cybersimo said:

Какво значение има на колко километра е? Ако няма в Хан, взимат в следващото село/град, след това в по-следващото село/град и тн.

 

Някакво разумно разстояние сигурно трябва има! Когато Луфтханза настаняваше хора на летището на походни легла сигурно също е имало хотелски стаи на няколко стотин километра от Франкфурт...

Връзка към коментар
преди 2 часа, Romana каза:

През лятото има 2 полета седмично от Бургас до Франкфурт Хан, където са се приземили.

Ако са кацнали в Hahn, това е бивше военно летище, до едно  село, нарича се Lautzenhausen. Да не дава Господ, човек да замръква там. Че е на средата на нищото това летище.Ние много пъти сме летяли до там, има няколко хотела в селото, ама е далече от летището, ако нямаш кола, няма как да стигнеш. А самото летище е като оня хангар на Бове - нито има къде да се седне, нито има къде да се хапне.И е на 130 км. от Франкфурт. Таман на толкова е и от Люксембург.

Но, ако те стоварят там посред нощ, въобще не виждам накъде ще вървиш. И с какво.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Ако са кацнали в Hahn, това е бивше военно летище, до едно  село, нарича се Lautzenhausen. Да не дава Господ, човек да замръква там. Че е на средата на нищото това летище.Ние много пъти сме летяли до там, има няколко хотела в селото, ама е далече от летището, ако нямаш кола, няма как да стигнеш. А самото летище е като оня хангар на Бове - нито има къде да се седне, нито има къде да се хапне.И е на 130 км. от Франкфурт. Таман на толкова е и от Люксембург.

Но, ако те стоварят там посред нощ, въобще не виждам накъде ще вървиш. И с какво.

На 5 евро с Flibko е Трир. На площада, на който е спирката, има нелош хотел на добра цена. Въпрос на организация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Мари Николова каза:

Извинявай,но ми се струва,че заемаш тази позиция от любов към спора

Разбира се, че е така.

Цялата ситуация според мен е много по-тъпа, отколкото повечето от нас биха предположили. Логично е най-икономисващата АК в дадения момент да не е имала дежурен служител, който да организира настаняването. Убеден съм, че ако инцидентът беше станал в работно време, реакцията щеше да е различна.

Връзка към коментар

Здравейте,

Преди време Раян имаха опция при 3-то семейно пътуване -20 % отстъпка. От сутринта ровя в сайта им , но не откривам нищо. Някой да се е възползвал от тази опция и да знае нещо по въпроса ?

п.с. Магеланчетата пораснаха, поумняха и вече трудно пътуваме без тях, та се опитвам да оптимизирам всички възможни разходи. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Hollywood каза:

От зимното изчезнаха полетите София - Станстед 

Май правят нещо, защото проверих четири различни дестинации от Станстед и нито една не се появява в зимното разписание - Букурещ, Дъблин, Белфаст и Люксембург.

Връзка към коментар
преди 24 минути , Hollywood каза:

Доста дестинации от София не могат да се резервират от зимното. Да видим дали ще  са "добри новините"

Май генерално не може да се резервира нищо от зимното разписание. Сега изпробвах няколко рандъм дестинации от различни летища и все няма полети след октомври.

 

Да не затварят за зимата 😁

Редактирано от yordanov
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 4 минути , koliob каза:

Току що ми канцелираха два полета от Порто до Париж нa 25-ти и 26-ти юли с интересната формулировка ".. has been cancelled due to an unnecessary strike by our Cabin Crew."

https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-to-cancel-up-to-300-of-2400-daily-flights-next-wed-25-and-thurs-26-to-minimise-disruption-to-customers-from-unnecessary-strikes-by-some-cabin-crew-in-belgium-portugal-spain/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На ‎16‎.‎7‎.‎2018 в 23:05, Дани Магелани каза:

На 5 евро с Flibko е Трир. На площада, на който е спирката, има нелош хотел на добра цена. Въпрос на организация.

 

На ‎16‎.‎7‎.‎2018 в 19:53, AlexandraKo каза:

Ако са кацнали в Hahn, това е бивше военно летище, до едно  село, нарича се Lautzenhausen. Да не дава Господ, човек да замръква там. Че е на средата на нищото това летище.Ние много пъти сме летяли до там, има няколко хотела в селото, ама е далече от летището, ако нямаш кола, няма как да стигнеш. А самото летище е като оня хангар на Бове - нито има къде да се седне, нито има къде да се хапне.И е на 130 км. от Франкфурт. Таман на толкова е и от Люксембург.

Но, ако те стоварят там посред нощ, въобще не виждам накъде ще вървиш. И с какво.

На самото летище има доста заведения за хранене и кафетерии, като цените са  достъпни , бих казал нормални.Кафето е 1 евро 🙂  На бургаското 3 евро. Всъщност за такова малко летище има много разнообразни заведения. Местните от селата също ходят там. На 15-20 минути пеша е второто село, като по пътя има Бургер кинг  и други заведения.Прекарах няколко много приятни часа в околните села , както  и на самото летище.Има и градска автобусна линия, която минава през няколко села и градчета.А с Флибко предварително купен онлайн билет  за 5 евро се стига до няколко големи градове.

Редактирано от pavelbs
.
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
28 minutes ago, Polina said:

Нищо не се споменава за стачката на 25 юли в Италия. Дали се е разминала, че съм на тръни?

Връзка към коментар

това просто е кошмарно със стачките, провалените планове от една страна, и несигурността за обезщетение относно финансовите загуби, до които водят такива отмени

пак ръчках за онова съдебно решение на Европейския съд - ето ги тук материалите по делото, включително и с официален български превод - http://curia.europa.eu/juris/documents.jsf?num=C-195/17

и самото Решение /пак на български/ - http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=202739&pageIndex=0&doclang=BG&mode=req&dir=&occ=first&part=1&cid=578799

 

продължавам да недоумявам защо една самоволна стачка /неорганизирана от синдикати/ няма да се счита за извънредно обстоятелство и съответно се дължат обезщетения, а друга "организирана" и профсъюзна стачка, за която даже компанията е предупредена доста отрано и съответно може да вземе мерки /като тези сегашните/, е извънредно обстоятелство и не се дължат обезщетения - какъв стимул има тогава компанията като работодател да си поддържа персонала доволен? те ще си стачкуват, полетите ще се отменят, пътниците го отнасят

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 часа, bibi каза:

Здравейте,

Преди време Раян имаха опция при 3-то семейно пътуване -20 % отстъпка. От сутринта ровя в сайта им , но не откривам нищо. Някой да се е възползвал от тази опция и да знае нещо по въпроса ?

п.с. Магеланчетата пораснаха, поумняха и вече трудно пътуваме без тях, та се опитвам да оптимизирам всички възможни разходи. 🙂 

Не съм чувал за това намаление, а ние основно пътуваме семейно.

Връзка към коментар
На 16.07.2018 г. в 19:53, AlexandraKo каза:

Ако са кацнали в Hahn, това е бивше военно летище, до едно  село, нарича се Lautzenhausen. Да не дава Господ, човек да замръква там. Че е на средата на нищото това летище.Ние много пъти сме летяли до там, има няколко хотела в селото, ама е далече от летището, ако нямаш кола, няма как да стигнеш. А самото летище е като оня хангар на Бове - нито има къде да се седне, нито има къде да се хапне.И е на 130 км. от Франкфурт. Таман на толкова е и от Люксембург.

Но, ако те стоварят там посред нощ, въобще не виждам накъде ще вървиш. И с какво.

E ся те хванах в издънка. Лаунц, Маунц или както се казва селото си е на пешеходно разстояние, 10 мин да кажем, равно и с някакви тротоари. Като село е супер тъпо и скучно, нищо за отбелязване, има няколко смотани хотела и едни качествен. Срещу летище Хан си има и един приличен хотел, на добри цени. И летището си е съвсем добро за биричка преди полет.

Редактирано от kakadu
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
58 minutes ago, aleksandrina said:

За Италия виж тук: http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi

 

Опасявам се, че на 25 ще има.

Все пак се надявам да се размине или поне да имам късмет моя полет да не бъде отменен, че ми проваля толкова плановете, че не искам да си го помислям даже. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, kakadu каза:

E ся те хванах в издънка. Лаунц, Маунц или както се казва селото си е на пешеходно разстояние, 10 мин да кажем, равно и с някакви тротоари. Като село е супер тъпо и скучно, нищо за отбелязване, има няколко смотани хотела и едни качествен. Срещу летище Хан си има и един приличен хотел, на добри цени. И летището си е съвсем добро за биричка преди полет.

Да бе, да, като си с три куфара и посред нощ, и пеш до смотаното село - не е толкова близо.Ама, ние винаги сме с кола, та може и да не съм права. Да не говорим за това, че си лягат с кокошките и ни магазин, ни хоремаг отворен като мръкне.

А оня хотел  е баш на летището, като излезеш , моето мнение е, че  хич не го бива, веднъж сме го ползвали. Ама пак може и да не съм права, щот съм капризна.

Сега, верно, че една година не сме пътували до там, може летището да се разхубавило, селото да се е приближило, не споря.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, koliob каза:

Току що ми канцелираха два полета от Порто до Париж нa 25-ти и 26-ти юли с интересната формулировка ".. has been cancelled due to an unnecessary strike by our Cabin Crew."

И какво се случва после?

Предлагат ли ти полет в друг ден?Или се справяш сам и както можеш?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.