Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

3 minutes ago, Alexander said:

 Аз не знам, а ти знаеш ли колко седалки са продали за полетите от Будапеща и както и за другите градове, които споменах?

Ти как разбра какви пътници и колко туроператори са купили места на същата АК, на същите самолети, но с по-далечни маршрути?

Според теб, унагрците са с най-тежките куфари от Европа, така ли? Понеже както се каза на същото летище в нищото, кацат от поне 4 града, които да по-далеч без проблеми.

Достатъчно е да направиш едно търсене в гугъл на унгарски и ще намериш много източници с информацията, която споделих. Според асоциацията на туроператорите в Унгария болшинството от местата в полетите на Ryanair и Уиз ер се продават от туроператори, но е достатъчно да видиш и офертите на туроператорите, които си пишат, че те превозват със самолет на Ryanair или Wizz air. Директен чартър от Будапеща до колкото знам вече няма.

 

Явно от Ryanair не са отчели тези специфики на пазара в Унгария и от това имат проблем.

 

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , tch каза:

като толкова ви интересува темата може за 15 сек. да намерите в Интернет информация

https://www.google.com/search?q=budapest+ryanair&tbm=nws&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwi7qKComrXcAhWvPOwKHUd8D1AQ_AUIDCgD&biw=1366&bih=662&dpr=1

Не, разбира се. Интересувам се от достоверността на информацията в темата.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Just now, Alexander said:

Аз видях друго, че уж лентите за багажа на чекинга в Будапеща  не работели и за това се стигнало да тези проблеми в последствие, не знам колко е достоверно.

При първият случай това беше обяснението от страна на авиокомпанията. При вторият случай обаче пилотът е съобщил за претоварен самолет. Доста е вероятно и в двата случая да става дума за един и същи проблем, защото други авиокомпании не са имали проблем с лентите за багаж. По скоро Ryanair са се опитали да прехвърлят първия път отговорността на друг за да не плащат обезщетения.

Връзка към коментар

Сигурно е писано, но не намерих в  сайта на раян тарифата. Знаете ли дали е възможно да се променят датите на полетите и каква е цената за това, като предполагам ако е по-висока цената на вторите полети ще се доплати.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Mamas каза:

Сигурно е писано, но не намерих в  сайта на Раян тарифата. Знаете ли дали е възможно да се променят датите на полетите и каква е цената за това, като предполагам ако е по-висока цената на вторите полети ще се доплати.

Скъпо и не си струва, заради таксите за смяна на датите. Доплащането е отделно, така че почти винаги новия билет излиза по-евтино.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Mamas каза:

Сигурно е писано, но не намерих в  сайта на раян тарифата. Знаете ли дали е възможно да се променят датите на полетите и каква е цената за това, като предполагам ако е по-висока цената на вторите полети ще се доплати.

 

Такси за промяна на полет

На пътник/ на еднопосочен полет

Слаб сезон*

€35 / £35 онлайн

€65 / £65 летище

Силен сезон*

€50 / £50 онлайн

€95 / £95 летище

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А да попитам, когато си попълвам формуляра за обезщетение за закъснял полет над 3 часа, какво да пиша в полетата за разходи за хотел и др. при положение, че нямам такива? Да слагам ли отметка на това: EU261/2004 Compensation, Click here to claim compensation for an eligible delayed or cancelled flight.

 

Като го отметна и ме пита за имена на други пътници.... Нещо не схващам, защо става така. И като файл ще изпратя IBAN, име, swift, име на банка, достатъчно ли е или има още неща, които пропускам?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, randi каза:

какво да пиша в полетата за разходи за хотел и др. при положение, че нямам такива?

След като не си си купил храна, напитки, не си наемал хотел (и съответно нямаш касови бележки за тези разходи, които да ти осребрят), не попълваш нищо. Това е за перото "грижа за пътниците", което дължат - храна при над 2 часа закъснение и евентуално хотел при отмяна на полета за следващ ден.

 

преди 3 часа, randi каза:

Да слагам ли отметка на това: EU261/2004 Compensation, Click here to claim compensation for an eligible delayed or cancelled flight.

След като claim-ваш компенсация по регулация EU261/2004, да, слагаш отметка.

 

преди 3 часа, randi каза:

Като го отметна и ме пита за имена на други пътници.... Нещо не схващам, защо става така

Трябва да се изброят имената на всички пътници от резервацията, тъй като компенсацията се изплаща на всеки пасажер. При нас TAP даже искаха отделни сметки за всеки пътник на резервацията с удостоверение от банката, че тази сметка принадлежи на лицето и на всеки изплатиха обезщетението по неговата сметка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От Раян се оливат вече... багаж 20кг София-Атина 40 евро....а 30 евро при Уизз ми се видя скъпо.... 

Полета е през септември мислите ли, че има шанс да има някаква промоция или друго или по-скоро ще поскъпне...?

Връзка към коментар
Just now, aleksandrina said:

Това с купуването на билета или отделно? 

По принцип, ако е заедно е 25€ за повечето дестинации. После вече е 40€.

Забравих да го добавя,защото обикновено  пътувам само с ръчен и сега ми излиза по-евтино да купя нов билет с багаж отколкото да го добавя....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Забравих да го добавя,защото обикновено  пътувам само с ръчен и сега ми излиза по-евтино да купя нов билет с багаж отколкото да го добавя....

Няма да падне, 40 евро си стои. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да докладвам на летището в Палермо тази сутрин няма нито 1 закъснял или отменен полет поне към момента въпреки, че в сайта на транспортното им министерство все още стои инфото за стачка. Явно споразумението, което подписаха преди дни е променило намеренията им.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На тия им е зверски зле формата за компенсация.... След като не попълвам нищо в графите за хотел  и храна, ме връща и ми изписва: Моля, въведете общата сума на разходите с десетичен знак точка, т.е 100.00

 

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , randi каза:

На тия им е зверски зле формата за компенсация.... След като не попълвам нищо в графите за хотел  и храна, ме връща и ми изписва: Моля, въведете общата сума на разходите с десетичен знак точка, т.е 100.00

 

 

A 0.00 не ти ли позволява да въведеш?

Връзка към коментар

В крайна сметка във всички графи вписах 1.00 евро. Сега очаквам да ми кажат, че ми одобравят искането за общо 3 евро. 😄

 

преди 1 минута , chandni каза:

A 0.00 не ти ли позволява да въведеш?

Не....

Връзка към коментар
преди 22 минути , randi каза:

На тия им е зверски зле формата за компенсация.... След като не попълвам нищо в графите за хотел  и храна, ме връща и ми изписва: Моля, въведете общата сума на разходите с десетичен знак точка, т.е 100.00

 

Нарочно е направено така. Искат при нужда да имат доказателство, че са ти предложили да ти платят тези разходи. Ако не попълниш в някоя от клетките число >0 не те пуска да продължиш. Няма значение какво ще попълниш, стига само да е положително число с точност две след десетичната точка (запетая). Така или иначе плащат само срещу касови бележки/фактури. Ако не прикачиш такива - не следва и компенсация по този параграф.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ryanair публикува официално заплатите на персонала си - в отговор на стачката.

 

The airline claimed the pilots earned between €190,000 and €220,000 (£169,000 and £195,000) year.

 

https://news.sky.com/story/ryanair-publishes-striking-workers-payslips-11447839 

Връзка към коментар

Спорът между Ryanair и британската CAA (Civil Aviation Authority) относно изплащане на компенсации по повод отменени полети се задълбочава. 

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5993295/Ryanair-pledges-reject-compensation-claims-despite-cancelled-flight-crisis.html 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.