Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 31 минути , Rainy каза:

 

Brava, MOL 🙂 Така се прави бизнес - с извиване на ръце 🙂 

 

Е, то щото пък стачките не са извиване на ръце ... :wink3:
à la guerre comme à la guerre 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, tch каза:

Кой какво извива не знам, ама акциите им не са били толкова ниски от над година насам

Значи викаш сега е моментът за инвестиции в акции на Раян...? :sarcastic:

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , tch каза:

Кой какво извива не знам, ама акциите им не са били толкова ниски от над година насам

Четох анализи тези дни - опасенията за лошо влияние на стачките върху техния бизнес е основният аргумент за тези нива. Може би именно затова е този безкомпромисен текст...

Връзка към коментар

Един (от многото) материал (и) за стачка - подкрепа на Германия от Холандия.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-07-30/correction-worse-than-february-is-building-morgan-stanley-says

 

На мен ми е безкрайно интересно какво ще се случи в стратегически аспект - и искрено съчувствам на всички, които биха били засегнати! 

Връзка към коментар
преди 27 минути , Rainy каза:

На мен ми е безкрайно интересно какво ще се случи в стратегически аспект - и искрено съчувствам на всички, които биха били засегнати! 

МОЛ няма голям избор. Моделът, основан на ниски разходи не предвижда безумни разходи за компенсации и произволни действия на персонала. При повишаване цените на билетите - изчезва съществена част от клиентите. Така или иначе в недалечното бъдеще сегашните цени на билетите ще са само хубав спомен. Дори керосинът да остане на сегашните нива, лизинговите вноски вероятно ще се увеличат драматично, а МОЛ ще раздаде натрупания кеш на акционерите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , koliob каза:

МОЛ няма голям избор. Моделът, основан на ниски разходи не предвижда безумни разходи за компенсации и произволни действия на персонала. При повишаване цените на билетите - изчезва съществена част от клиентите. Така или иначе в недалечното бъдеще сегашните цени на билетите ще са само хубав спомен. Дори керосинът да остане на сегашните нива, лизинговите вноски вероятно ще се увеличат драматично, а МОЛ ще раздаде натрупания кеш на акционерите.

Много прецизен анализ, който няма да се хареса на много хора.

 

Много си прав за ефекта от повишаване на цените... Асоциирам пазар като Лондон - където един билет далече не е само това, а скъп паркинг, дълго пътуване и всички съпътстващи разходи. Малка промяна нагоре и цената се обезсмисля, отделно натрупания негатив. Летища като софийското са късмет. Все още, обаче, МОЛ държи огромно количество полети и дестинации... 

 

Ще видим какво ще се случи. Няма да му купувам акциите, благодаря :grin:

 

Връзка към коментар

Мисля си, че ако продължават да валят новини за хора със спукани тъпанчета,зарязани на отдалечени летища посред нощ, жертви на брутално отношение от страна на Раян,едва ли има цена на билета, която да накара човек със здрав разум да лети с тях.Раян може да са силни,но не са единствените.Един сринат имидж,трудно ниските цени ще го вдигнат.Особено когато е засегната и сигурността.Ако изплатят компенсации,образа им би бил доста по-различен.Дори да си ги избият с увеличение на билета.Коментирам само като клиент, нищо не разбирам от този бизнес.

Връзка към коментар

Малайзийците 2 самолета народ погребаха и продължават да си летят 😉 Временно правителството ги подпря, свалиха цените, почнаха масово да ъпгрейдват пътници до бизнес и се задържаха. Скоро ще купуват още самолети.

Пусни анкета тук колко хора ще продължат да летят, ако МОЛ пусне билети по 2 евро 😉 Според мен резултатите ще са очаквани и не много интересни 😉

 А изписахме 200 страници и няколко теми за всичко, което се случва с компанията.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 часа, Мари Николова каза:

Мисля си, че ако продължават да валят новини за хора със спукани тъпанчета,зарязани на отдалечени летища посред нощ, жертви на брутално отношение от страна на Раян,едва ли има цена на билета, която да накара човек със здрав разум да лети с тях.Раян може да са силни,но не са единствените.Един сринат имидж,трудно ниските цени ще го вдигнат.Особено когато е засегната и сигурността.Ако изплатят компенсации,образа им би бил доста по-различен.Дори да си ги избият с увеличение на билета.Коментирам само като клиент, нищо не разбирам от този бизнес.

Точно от това се опитват да се предпазят сега - изритват мрънкащите и стачкуващите служители, защото им вредят имиджа и им прецакват полетите.

Нормално решение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 31.07.2018 г. в 22:09, akair каза:

Пусни анкета тук колко хора ще продължат да летят, ако МОЛ пусне билети по 2 евро 😉 Според мен резултатите ще са очаквани и не много интересни 😉

Пусни анкета сред акционерите на FR колко от тях ще са щастливи да им се топят дивидентите с двуевровите билети 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
14 minutes ago, adreno said:

Пусни анкета сред акционерите на FR колко от тях ще са щастливи да им се топят дивидентите с двуевровите билети 😉

Преди или след анкетата колко от тях са готови да отпишат дългосрочно инвестициите си във FR или са ок кракткосрочно да не получат дивиденти? 😉

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Но и едните, и другите разбират, че по-малкият дивидент понякога е в името на това да има дивидент и в следващите тримесечия 😉 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Стачка на пилотите в Германия. Според профсъюза са засегнати всички излитащи от Германия полети межди 3 сутринта на 10.08 до 3 сутринта на 11.08. Така този петък ще има стачки в Германия, Белгия, Швеция и Ирландия. До сегаса отменили 146 от 2400 планирани за петък полета.  Така че който ще пътува с тях да се подготви резервен вариант.

Die Gewerkschaft Vereinigung Cockpit (VC) rief alle angestellten Piloten an den deutschen Ryanair-Basen für den 10. August zu einem 24-stündigen Streik auf. Laut der Gewerkschaft seien alle Verbindungen des Billigfliegers betroffen, die zwischen Freitagfrüh um 03:01 Uhr und Samstagfrüh um 02:59 Uhr aus Deutschland abfliegen sollen.

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , tch каза:

Стачка на пилотите в Германия

Това "колело на късмета" на корпоративния им сайт това ли символизира...? 😁 Ще летя... Няма да летя... Ще летя... Няма да летя! 🤣

ryanair-day-16.02.18-01.jpg

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Бих искала да предупредя магеланци с полети от Станстед - или свързани по някакъв начин с това летище и Ryanair - е за нова "вълна" отменени полети от снощи поради "опасност от гръмотевични бури". Това може да има ефект и върху полети в следващите дни... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Още инфо за стачките:

 

Ryanair настоява само 20 полета или 7% от планираните 300 полета до и от Ирландия на 10 август да не се състоят заради стачните действия на членовете на синдиката FORSA. Тези 20 отменени полета ще засегнат 3500 пътници.

Стачките в Белгия също на 10 август ще засегнат 104 полета към и от страната и 22 в Швеция.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.