Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 13 минути , jul каза:

Не съм толкова убедена, че може, ако просто се отвори PDF/мейл или друго. Доколкото ми е известно, трябва да се отвори от мобилното приложение, за да се ползва без разпечатване (за летищата, на които се допуска, разбира се). 

 

преди 2 минути , Meidj каза:

Точно това ми е притеснението и на мене. 

Послушай убедените! 😉

Няма никакво значение дали ще покажеш бордната карта разпечатана от pdf или същият този pdf ще го отвориш на телефона. 

Проверено е многократно! 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като толкова ти е притеснено, разпечатай си да се успокоиш, като се убедиш, че не ти трябва следващия път няма да разпечатваш. Просто си провери летището приема ли мобилни бордни карти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не си спомням къде, наскоро четох някакви правила, че не може. Но дали е било за конкретно летище - не помня. И аз се зачудих, защото информацията би следвало да е една и съща. 

Сега гледах - на PDF изглежда като баркод, а на мобилното - като QR код. Може би зависи какъв четец имат на конкретното летище.

Редактирано от jul
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, нали минават през едно и също устройство (четец)?!

Едните си дават хартийките, другите мобилния телефон...

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , jul каза:

Сега гледах - на PDF изглежда като баркод, а на мобилното - като QR код. Може би зависи какъв четец имат на конкретното летище.

На някои летища е възможно да няма четци за QR код - това е написано на страницата на Ryanair.

На всички летище обаче има четци за PDF, когато няма изрично указание, че не се приемат такива карти, а трябва да се мине през гише!

 

Не е необходимо да имате нет, да отваряте приложение или каквото и да било - просто си запазете файла в телефона.

Единственият проблем може да настъпи, ако … нямате телефон, таблет и т.н.

Затова бих ви препоръчала да си запазите едно копие в пощата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 минути , jul каза:

Може би зависи какъв четец имат на конкретното летище.

Баркод четец имат винаги, QR - където приемат регистрация през мобилно приложение.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой беше споделил (май беше @koliob) за един бъг в системата на FR така че местата на пътниците да бъдат един до друг. Не успях да намеря това мнение с търсачката, но по груби спомени беше нещо от сорта на: когато дойде време за чекирането, се избирали места едно до друго и начин за плащане през банка (???), прекъсвало се процеса, при което системата им гърми и те препращала да направиш чекирането на летището.

Някой спомня ли си го този сценарий, правил ли го е успешно?

Връзка към коментар
преди 7 минути , vorbis каза:

Някой беше споделил (май беше @koliob) за един бъг в системата на FR така че местата на пътниците да бъдат един до друг. Не успях да намеря това мнение с търсачката, но по груби спомени беше нещо от сорта на: когато дойде време за чекирането, се избирали места едно до друго и начин за плащане през банка (???), прекъсвало се процеса, при което системата им гърми и те препращала да направиш чекирането на летището.

Някой спомня ли си го този сценарий, правил ли го е успешно?

Не върви вече тази система, беше за по предно място само, но не и едно до друго.

Сега чекиране в последния момент ти дава с по-голяма вероятност предно, защото са скъпи там и остават незаети при позапълнен полет.

 

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Гугъл ми предлага разни новини (каквото съм ровила и чела през телефона):

 

https://m.fakti.bg/mnenia/322236-onova-koeto-ne-znaete-za-raianear

 

https://m.webcafe.bg/article/691260256

 

https://www.marica.bg/aviokompaniq-plati-2-bona-za-zaguben-bagazh-na-nashenec-Article-147825.html

 

Колко са истина и колко измислица- не знам. 😀

Връзка към коментар
преди 1 час, vorbis каза:

Някой беше споделил (май беше @koliob) за един бъг в системата на FR така че местата на пътниците да бъдат един до друг. Не успях да намеря това мнение с търсачката, но по груби спомени беше нещо от сорта на: когато дойде време за чекирането, се избирали места едно до друго и начин за плащане през банка (???), прекъсвало се процеса, при което системата им гърми и те препращала да направиш чекирането на летището.

Някой спомня ли си го този сценарий, правил ли го е успешно?

Идеята е когато повечето хора вече са се чекирали (4-5 часа преди полета) да симулираш нова резервация за 10 души например за същия полет и да им избереш места, които ти не харесваш. Без да завършваш и затваряш  приложението от друго устройство се чекираш и ти дава от останалите "хубави" места. Върши работа, но не и за съседни места.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
  • Браво 6
Връзка към коментар
3 minutes ago, Ivko said:

Някой може ли да ми изтълкува тази промоция?! Какво ще рече 'полети на връщане' демек към България щом го изписва на бг версията?!

 

 

Untitled.jpg

Превода им както винаги е скандален. Според мен return са го превели като връщане (а можеха и като обратни да го преведат :D). Всъщност имат предвид двупосочни билети. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

Някой може ли да ми изтълкува тази промоция?! Какво ще рече 'полети на връщане' демек към България щом го изписва на бг версията?!

 

 

Untitled.jpg

Имат предвид return flights - отиване и връщане. Кофти превод на български. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За версиите на по-непопулярните езици Ryanair използват директно Google Translate. Всъшност няма нищо неочаквано. Безплатно е. Google Translate работи много прилично за English <-> Spanish; English <-> German..., но не и за English <-> Croatian; English <-> Bulgarian...

 

image.png.65b31c1d354a91fc4bd9f93de227d3fb.png

 

image.png.86de53c1a66baa54de37ea0fc1ef5d76.png

 

Ако искате да разбирате какво искат да ви кажат, изчакайте да се подобри качеството на продукта на Google по отношение на българския език, или ако не ви се чака - ползвайте британската версия на сайта.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 20 часа, vorbis каза:

Някой беше споделил (май беше @koliob) за един бъг в системата на FR така че местата на пътниците да бъдат един до друг. Не успях да намеря това мнение с търсачката, но по груби спомени беше нещо от сорта на: когато дойде време за чекирането, се избирали места едно до друго и начин за плащане през банка (???), прекъсвало се процеса, при което системата им гърми и те препращала да направиш чекирането на летището.

Някой спомня ли си го този сценарий, правил ли го е успешно?

 

Единственият вариант за безплатни места едно до друго, който знам работи само ако има достатъчно свободни места на полета. Два часа преди полета затваря online check-in при Ryanair. Ето защо ако около 2 часа и 5-10 минути преди обявения час за излитане симулираш купуване на билет и като избереш опцията да си купиш място - виждаш къде има 2-3 свободни места едно до друго (разбира се ако има такива). Вероятността да останат свободни е много голяма и спокойно се качваш и сядаш там. Ако случайно някой друг се е чекирал на гише за това място - му се извиняваш и си сядаш на твоето място. В този случай не е нужно да се качваш последен, а и не даваш шанс на другите желаещи да те изпреварят. 🙂 Когато има повече свободни места Ryanair oбикновено оставят няколко тройки преди 10-ти ред незаети. По същия начин става и при Wizzair, но там online check-in затваря 3 часа преди полета, а и те по-често дават съседни места безплатно.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

За Рим ли гледаш или по принцип?

Непоискан съвет, ако е за Рим-:

Spoiler

има градски автобус, отделно като излезеш пред летището има сигурно 5 фирми, които предлагат трансфер и за мен лично е напълно излишно предварително букване. Отделно Теравижън, СитБус, Котрал и още имаше, които возят за същите пари. Единствено да не се вържеш с влак, че уж е само 2€ (а всъщност е 1,50 + 0,50 такса за издаване на билет) и билет за автобус 1,40€ до гара Чампино.

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , aleksandrina каза:

За Рим ли гледаш или по принцип?

Непоискан съвет, ако е за Рим-:

  Скрий

има градски автобус, отделно като излезеш пред летището има сигурно 5 фирми, които предлагат трансфер и за мен лично е напълно излишно предварително букване. Отделно Теравижън, СитБус, Котрал и още имаше, които возят за същите пари. Единствено да не се вържеш с влак, че уж е само 2€ (а всъщност е 1,50 + 0,50 такса за издаване на билет) и билет за автобус 1,40€ до гара Чампино.

 

 Ох да поправих се 🙂  мерси така ще направя, че тези онлайн чета ,че си имат график и не чакат закъснели полети.

Връзка към коментар

Не е проблем- при Теравижън, ако изтървеш автобуса, те качват на следващия (стига места да има), но не мисля, че и кой знае колко се спестява. Иначе Чампино е малко летище, излизаш и отпред има автобуси. 720 или 520 беше градския рейс. Отделно в самото летище има гишета/павилиони на различните автобуси, но ако е ранния полет, те отварят в 8,30 и се чака.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Ivko каза:

 Ох да поправих се 🙂  мерси така ще направя, че тези онлайн чета ,че си имат график и не чакат закъснели полети.

И да - и не! 

Всички возят на доста различни цени ОТ ФИОМИЧИНО! 

6-7 евро еднопосочен, а двупосочен е от 11 до 14 евро. 

Проверено преди седмица! 

Най-евтини са ТАМ - двупосочен за 9 евро!!!!!!!!!! Пътуват ДЕНОНОЩНО!

Искаш си го на гише, плащаш с карта или кеш и си бетон! 

Ако обаче не може да го купиш от гишето, отиваш на сектора (13 май беше, ако не греша!!) изчакваш да се качат всички и пак си искаш двупосочен от касиерката. Но тук плащаш само кеш!

Редактирано от antony2001
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , aleksandrina каза:

 Отделно в самото летище има гишета/павилиони на различните автобуси, но ако е ранния полет, те отварят в 8,30 и се чака.

 Да с този, който излита 6:40

преди 34 минути , antony2001 каза:

И да - и не! 

Всички возят на доста различни цени ОТ ФИОМИЧИНО! 

6-7 евро еднопосочен, а двупосочен е от 11 до 14 евро. 

 

Hotel Shuttle Service   from  €16.33

Shared shuttle to any hotel in Central Rome

Terravision Bus    €5 one-way, €9 round trip

Direct to Termini Station, journey 40 minutes.

SIT Bus    €5 Airport to City, €6 City to Airport

Direct to Termini Station, journey 40 minutes.

Rome Airport Bus    €4.90 one-way

Direct to Termini Station, journey 40 minutes.

ATRAL Bus    €1.20

To Anagnina Metro (+ luggage supplements)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.08.2018 г. в 17:43, vinidj каза:

Не върви вече тази система, беше за по предно място само, но не и едно до друго.

Сега чекиране в последния момент ти дава с по-голяма вероятност предно, защото са скъпи там и остават незаети при позапълнен полет.

  

Аз така си мамя. Тъй като често пътувам сам, чакам буквално последния момент (примерно 5-6 часа преди полета), чекирам и ПОЧТИ винаги ми дава extra legroom място. :)) 

Редактирано от Loverboy
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.