Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, randi каза:

На 25.07 си попадох иск на страницата им за закъснял полет от 19.07 и на 15.08 ми преведоха пари по сметката. Според мен доста бързо се развиха нещата. 

Може би защото напоследък почти няма предявени искове към тях и при това положение отличното им клиентско обслужване с лекота се справя със задачите си.

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, randi каза:

На 25.07 си попадох иск на страницата им за закъснял полет от 19.07 и на 15.08 ми преведоха пари по сметката. Според мен доста бързо се развиха нещата. 

 

А в евро ли превеждат обезщетенията? Питам информативно, за да знам при нужда коя сметка да дам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След всичките неудачи, които чета за Ryan не знам дали е удачно да пътувам с тях. Но се чудя на едни билети Пафос-София дали да рискувам. Има ли проблеми с тази линия принципно?

Връзка към коментар

Моля за малко помощ. Имам купени полети с Ryanair. Преди малко си купих и автобусен трансфер през приложението, но на имейла не получих билетите. Къде да ги намеря?

 

edit: прочетох, че до 24 часа трябва да получа имейл. Странното е, че аз веднага получих имейл, но съдържащ само информация за полета и крайната цена, която съм платила.

Редактирано от Dreamm
Връзка към коментар

Ирландският авиопревозвач „Ryanair“ няма да се възползва от общинския фонд за субсидиране на нискотарифните полети, обявиха за „Дарик“ от община Бургас. Най-голямата нискотарифна компания, която оперира на Стария континент, ще прекрати полетите си от и до Бургас в края на октомври. Последните ще бъдат на 26-ти, както беше обявено и при пускането им в началото на тази година.
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-интересното е дали спират полетите, защото не са (достатъчно) печеливши за очакванията на а/к или всичките натрупали се предизвикателства в последно време са им дошли в повече и са преценили, че не му е сега времето да развиват нова база...

Връзка към коментар
преди 57 минути , akair каза:

По-интересното е дали спират полетите, защото не са (достатъчно) печеливши за очакванията на а/к или всичките натрупали се предизвикателства в последно време са им дошли в повече и са преценили, че не му е сега времето да развиват нова база...

Е... това е ужасно.. но аз си мисля, че причината, все пак, е моментната ситуация, а не непечелившите полет. Въпреки че те нали ще са субсидирани, какво ги бърка, не зная. 

Връзка към коментар
преди 17 часа, aleksandrina каза:

Споменавате "всички неудачи" - ами само за тях се пише. А за безпроблемните полети като не пише никой, означава ли, че Ryanair са супер нестабилна АК? 

Така е. Букнах 2 билета и ще се надявам да няма проблеми 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, akair каза:

По-интересното е дали спират полетите, защото не са (достатъчно) печеливши за очакванията на а/к или всичките натрупали се предизвикателства в последно време са им дошли в повече и са преценили, че не му е сега времето да развиват нова база...

Според мен никога са нямали намерение полетите да са целогодишни. Първоначално бяха обявили, че целогодишни ще са само 2 от всичките 11 дестинации. От там веднага става ясно, че няма как да се говори за целогодишна база, а и щом до средата на лятото не се обявиха никакви нови полети от България се подразбираше, че тоя самолет им става излишен.

Иначе колко са били печеливши ще стане ясно като си обяват дестинациите за следващия сезон от Бургас.

преди 6 часа, Loverboy каза:

Въпреки че те нали ще са субсидирани, какво ги бърка, не зная. 

С 400-хиляди лева няма как да субсидираш всички дестинации, които може да обслужва един самолет. Тоя самолет им е излишен в момента в България.

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

МОЛ в едно интервю беше казал, че не вярва много на  маркетиновите щуротии.  Ако иска да рабрере дали някоя линия ще е печеливша, просто пуска самолетите и гледа. Ако върви - остава, ако не върви - довиждане.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Е как да вярва - нали неговия маркетинг лъже най-добре.

 

Иначе разните регионални фондове покриват летищните такси.

Явно са видели, че няма особен финансов смисъл в линиите от Бургас - ниска доходност, пренасочване на част от трафика от София/Пловдив и други подобни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

😉 Викам аз да вземе да купи русенското и ще пренасочи всичките през тук, че и румънските. Те да идват насам, а не ние натам, пък и тука по-евтини полетите от румънските.😊

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , EliDion каза:

😉 Викам аз да вземе да купи русенското и ще пренасочи всичките през тук, че и румънските. Те да идват насам, а не ние натам, пък и тука по-евтини полетите от румънските.😊

 

Русенското няма да стане скоро. Виж Летището в Горна Оряховица хем е действащо в центъра и хем близо до Делиормана до гастарбайтерите. Ако пуснат Горна-Берлин ще избият рибата или да преместят поне единия самолет от Букурещ тук 🙂 

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, vinidj каза:

 Русенското няма да стане скоро. Виж Летището в Горна Оряховица хем е действащо в центъра и хем близо до Делиормана до гастарбайтерите. Ако пуснат Горна-Берлин ще избият рибата или да преместят поне единия самолет от Букурещ тук 🙂 

За кого действа? Само за карго ли е? Какви са опциите да се раздвижи и някога да стане пътническо? Аз мисля никакви. 

Връзка към коментар
На 19.08.2018 г. в 2:23, tch каза:

Последните ще бъдат на 26-ти, както беше обявено и при пускането им в началото на тази година.
 

На 26-ти спират още Пловдив-Шарлероа и Пловдив-Бергамо. Жалко

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 19.08.2018 г. в 5:41, Loverboy каза:

Е... това е ужасно.. но аз си мисля, че причината, все пак, е моментната ситуация, а не непечелившите полет. Въпреки че те нали ще са субсидирани, какво ги бърка, не зная. 

Летището има международен лиценз и може да приема пътнически полети без проблем. Кацали са и преди и сега може да кацнат нормалните не много големи самолети.

Въпросът е, че няма институция и собственик, който да го предложи на нискотарифните Райънеър и т.н. - до Лондон едва ли ще има неуспешна линия примерно от центъра на България.

Трябва и модернизация разбира се.Всички 4 летища в България плюс Букурещ са на около 200-225км от Горна - тоест 3часа път едва ли ще  проблем на всеки да дойде, както аз ходя сега до въпросните по-горе.

 

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Искам да купя билет от Шерлероа до София. Обаче имам презокеански полет до Брюксел и ако закъснее малко, не съм сигурен, че ще мога да си направя връзката до България. Питането ми е, смятам да купя само билета (защото е само $13) и ако нещата вървят нормално без закъснение, искам да си добавя и чекиран багаж на междинното ми кацане в Рейкявик, няколко часа преди полета. За Wizz знам, че я има тази опция, защото имам платено членство там, но тъй като с Раян Еър не съм летял повече от 2 години, не знам как стоят нещата. Четох страницата им и пише, че може, но не знам дали те имат допълнително плащане на членство и дали тази опция важи само за flex билет или нещо подобно. Моля за коментар. Благодаря! 

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към коментар

Някой знае ли дали в София може да се чекираш по-рано от 2 часа на летището? Искаме да се чекираме 3 часа преди полета и да се забием в бизнес салона след това, да може детето да си вземе следобедния сън там. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.