Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Последните няколко мнения относно мобилните бординг пасове на Уиз и приемането им на летище София са преместени в темата за Уиз: http://magelanci.com/topic/512-wizz-air-кратки-новини-и-въпроси/?p=149317

Връзка към коментар

Около три месеца при Райън , изчакай септември.

Разчитам на това (приблизително, разбира се), но се чудя ще пуснат ли някаква промоцийка за България?

Връзка към коментар

Моля за съвет.

Опитвам да чекирам онлайн трима приятели - семейство с млада дама на 16 години, родена през 2001 година .

От падащото меню последната година, която ми предлага е 2000. Как да процедирам?

Полета е София -Лондон-София. Датите са 29.04 отиване , връщане на 07.05.2016 г.

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Моля за съвет.

Опитвам да чекирам онлайн трима приятели - семейство с млада дама на 16 години, родена през 2001 година .

От падащото меню последната година, която ми предлага е 2000. Как да процедирам?

Полета е София -Лондон-София. Датите са 29.04 отиване , връщане на 07.05.2016 г.

Благодаря предварително!

Предполагам, че младата дама няма навършени 16г. При купуването на билета е трябвало да бъде отметнато:

Teens: 12-15 years.

Свържете се с чата им, за да го коригират.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам, че младата дама няма навършени 16г. При купуването на билета е трябвало да бъде отметнато:

Teens: 12-15 years.

Свържете се с чата им, за да го коригират.

Благодаря, Mary! 

Връзка към коментар

Здравейте,да така е  трябвало е да сте избрали teen ,но сега при това положение се свържете с някои техен преставител.

Мисля,че ще стане няма да имате проблем.Но задължително се свържете с ryanair.Приятно прекарване. :)  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Следя почти всекидневно цените за Хамбург през ноември, днес ми направи впечатление, че за целия месец цените са паднали на 25 евро. Доскоро имаше по 50, по 40 евро, даже по 70. Та въпросът ми е дали има още мегдан за падане на цените, или това е максимумът? Не че така са лоши, но колкото повече, толкова повече :P

Връзка към коментар

Нямам идея как ще е за Хамбург, но за Пиза непрекъснато се появяват на по-ниски цени. Преди седмица за юни бяха над 25-30 евро на посока, сега има по 14,99...

Вероятно ще зависи от търсенето.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря Поли, а относно mobile пасс? Виждам, че София е извън изключенията, но все пак някой използвал го да потвърди.

Дано не ти е късно, но да потвърдя.

С Ryanair, T1, София, приемат бордни карти от мобилното приложение на Ryanair. Лично проверено на 5.05.2016 До Пиза.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз мога да потвърдя за мобилното приложение, колкото и по телефона от летище София да ми обясняваха че не може, в крайна сметка тъй като детето затри някъде хартийте, минахме навсякъде с мобилни. София - Станстед,  Гетуик- Шанън- Станстед- София. 

И нещо интересно : В бордните карти от София за Лондон, пише, че ако багажа ни (ръчния) се наложи да бъде чекиран поради липса на място, то ще трябва да заплатя 50 евро, а от Лондон за София 50 паунда. За полетите от Лондон до Ирландия, пише че яко се чекира ще е безплатно и действително, тъй като окъсняхме с придвижването и се явихме последни на гейта, и моя и на детето куфарите бяха чекирани в отсечката Шанън- Станстед напълно безплатно, а на Станстед - София, на хората на които им свалиха куфарите им взеха по 50 паунда.

Връзка към коментар

Летях София - Станстед преди седмица. Преди гейт-а казаха, че ще ни чекират багажа. Лепнаха лепенка, че е безплатно чекиран на гейт и преди рейса го оставихме на количка. Никой не ни е искал пари, пък и това би било нелепо. 

По-интересното е, че на Станстед не го получаваш като слезеш от самолета, както ми се е случвало с други компании, а си го взимаш от където се взимат и чекираните. 

Единствено беше малко странно да си носим лаптопите в ръка :)

 

 

edit: това е от правилата на компанията, за съжаление не излизат на български:

 

Due to cabin space limitations only 90 large cabin bags (55 x 40 x 20 cms) can be carried in the cabin, any bags remaining will be carried free of charge in the aircraft hold.

Oversized cabin baggage will be refused at the boarding gate, or where available, placed in the hold of the aircraft for a fee of £50/€50 (fee subject to VAT on domestic flights at applicable government rates). If you are unsure whether your bag is the correct size, check it at the Bag Drop desk before going through security.

Редактирано от Redyred
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Над определена бройка пътници, вземат по-големите ръчни багажи в багажното отделение. На нас са ни го вземали и естествено е безплатно. Току-що поглегнах бордната карта на сина ми за днес до Пиза и си го пише, че може да пъде помолен да си чекира ръчния багаж безплатно. Таксата, която я пише 50 евро / паунда е за надвишаване на размера на ръчния багаж, а не за чекиране.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дали могат да обявят нови дестинации при положение, че още предишните обявени не са тръгнали? Или пък ще е за нещо друго? Да си помечтаем до вторник :) .

 

Ще откриват линия и до Прага :P (Да се надяваме)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

"Пичове, нещо не вървят добре продажбите, отказваме се."  :biggrin:

Но ... само заради готините дами, които летят от/до България, ще ви пуснем още една/две дестинации! :P

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Мисля, че е крайно време, О'Лиъри, да си направи регистрация в http://magelanci.com/. За да разбере, къде всъщност искат да пътуват летящите българи :) И да действа по въпроса.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

4000 човека сме 25 пълни самолета , всеки да пробва всяка дестинация пак не му се връзва сметката :)

Летях Лондон - София при около 1/3 празни седалки ,за 25 евро.

Това с Wizz.

Битката ще е интересна :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.