Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Райън орязва драстично полетите си от базата в Лисабон ,поради невъзможност да ги изпълнява  заради продължаващ държавен протекционизъм над TAP :

 

https://travelfree.info/ryanair-forced-to-cancel-19-routes-to-from-lisbon-portugal/

  • Шок 2
  • Замислям се 6
Връзка към коментар

Здравейте, искам да запазя билети за двама възрастни и едно бебе (6 месеца  ще е тогава), като поради почти никаква разлика в цената искам да запазя отделно място за бебето. Обаче единственият номер, който имам на Ryanair в Германия, не работи. На чата също не успявам да се свържа. Някакви други идеи или поне някакъв телефон?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , ivailo_radev каза:

Здравейте, искам да запазя билети за двама възрастни и едно бебе (6 месеца  ще е тогава), като поради почти никаква разлика в цената искам да запазя отделно място за бебето. Обаче единственият номер, който имам на Ryanair в Германия, не работи. На чата също не успявам да се свържа. Някакви други идеи или поне някакъв телефон?

Виж моето мнение закачено горе в темата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , The Doctor каза:

Виж моето мнение закачено горе в темата. 

Като цъкна там ме препраща на страница, на която се дискутират други неща и не го намирам.

Връзка към коментар
преди 25 минути , ivailo_radev каза:

Здравейте, искам да запазя билети за двама възрастни и едно бебе (6 месеца  ще е тогава), като поради почти никаква разлика в цената искам да запазя отделно място за бебето. 

А защо не купиш направо два билета? При билет за лице под 16 години се заплаща задължителна такса за запазване на място, която май е 6 евро и така стоите двамата един до друг.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Ivko каза:

А защо не купиш направо два билета? При билет за лице под 16 години се заплаща задължителна такса за запазване на място, която май е 6 евро и така стоите двамата един до друг.

Да де, аз реално три билета ще взема - за нас двамата и за бебето. Просто се чудя преди да пиша на чата дали да го пиша 2-11 или 12-15 годишно.

Връзка към коментар
преди 1 минута , ivailo_radev каза:

Да де, аз реално три билета ще взема - за нас двамата и за бебето. Просто се чудя преди да пиша на чата дали да го пиша 2-11 или 12-15 годишно.

Ама нали има infant под 2 години и избираш него 🙄

Връзка към коментар
преди 2 минути , ivailo_radev каза:

Ама ако избера него, тогава плащам стандартната тарифа 25 евро и няма собствена седалка. А в случая ми излиза по-изгодно да му взема негова седалка.

Ааа ами значи вземаш за възрастен примерно и после се свързавш с чата аз така промених резервация за възрастен на дете и им казваш, към кой искаш да го вържат.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Ааа ами значи вземаш за възрастен примерно и после се свързавш с чата аз така промених резервация за възрастен на дете и им казваш, към кой искаш да го вържат.

А, имам ли срок, в който да се свържа с чата, понеже днес опитвам цял ден и не става?

Връзка към коментар
преди 6 минути , ivailo_radev каза:

А, имам ли срок, в който да се свържа с чата, понеже днес опитвам цял ден и не става?

Мнението ми е от 17.01.2020 г.  Филтрирай с лупата и ще го намериш. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , ivailo_radev каза:

А, имам ли срок, в който да се свържа с чата, понеже днес опитвам цял ден и не става?

Ама чакай то след, като е под 2г. Не му се полага място в самолета. Ти при чекиране няма да можеш да го чекираш защото няма да може да вкараш даните му в резервация на възрастен. Ще трябва на летище да го чекираш и там ще видят годините му. На мен ми искаха такса за свързване на резервацията. Ето сега си видях чата: …you can make a separate booking as an Adult fare and then contact our Customer Services team and link the bookings. Before contacting us, please have the details of the child and passport number ready. A link fee of €/£30 is required to link the bookings.

 

ryan.jpg

Връзка към коментар
преди 4 минути , Ivko каза:

Ама чакай то след, като е под 2г. Не му се полага място в самолета. Ти при чекиране няма да можеш да го чекираш защото няма да може да вкараш даните му в резервация на възрастен. Ще трябва на летище да го чекираш и там ще видят годините му. На мен ми искаха такса за свързване на резервацията. Ето сега си видях чата: …you can make a separate booking as an Adult fare and then contact our Customer Services team and link the bookings. Before contacting us, please have the details of the child and passport number ready. A link fee of €/£30 is required to link the bookings.

 

FB631A76-DFB8-4542-BC32-38227EF61F9F.jpeg

340335EE-37CB-47EF-809F-9B024CDBEAF7.jpeg

ако се обадиш до 24ч след резервацията промените (свързването) е безплатно

поне беше допреди година-две

плаща се едно място за възрастния, за детето безплатно

Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

ако се обадиш до 24ч след резервацията промените (свързването) е безплатно

поне беше допреди година-две

плаща се едно място за възрастния, за детето безплатно

По-малко от 24ч беше сега гледам резервацията е направена на 19.12 в 19:48, а се свързах с чата на 20.12 в 11:48

Връзка към коментар
преди 55 минути , ivailo_radev каза:

Сега имам билети за трима възрастни и не мога да се свържа с чата 😞  Да си бях взел нормален бебешки билет и да си стои на колената ни 😞

Извън работно време е сега си мисля. Утре сутрин пробвай, но и аз си мисля, че трябваше да си вземеш за бебе защото:

 - ще имаш такса 30 евро за свързване на резервацията, но…

 - като им предоставиш данните в чата за да ги въведат ще видят, че е под 2г. и си мисля, че няма да му дадът седалка отделно

Дано да бъркам…сподели, какво се случва..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес се свързах с чата и нямаше проблеми. Оправиха го на бебе, ще си има собствена седалк и не доплатихме нищо. Сега гледам, че столчето за кола може да дойде голямо за седалката на Ryanair. Ама то пълно щастие няма. Вече определено ще стои в нас на такива кратки полети и няма да правя такива гимнастики.

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , ivailo_radev каза:

...Ама то пълно щастие няма. Вече определено ще стои в нас на такива кратки полети и няма да правя такива гимнастики.

Това само докато проходи. След това всички пътници ще започнат да ти гледат детето, а вие с жена ти ще си почивате по седалките.:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

Днес се свързах с чата и нямаше проблеми. Оправиха го на бебе, ще си има собствена седалк и не доплатихме нищо. Сега гледам, че столчето за кола може да дойде голямо за седалката на Ryanair. Ама то пълно щастие няма. Вече определено ще стои в нас на такива кратки полети и няма да правя такива гимнастики.

Гимнастиката си струва, когато третото място е с по-ниска цена от цената на билет за дете до две години, а относно седалката - поразгледайте ранички, които са тип седалка за самолет. Децата растат много бързо! :) 

image.png.8bf02f162ad51bc0badc064407428bf2.png

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 11 минути , M@ria каза:

Моля да ми помогнете как да избегна избор на места при чекиране през приложението?

Трябва да избереш надпис от рода на Continue with random seats най-отдолу.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.