Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

В момента, M@ria каза:

Нямам такова нещо😒

Раян намалиха периода на безплатно чекиране без места на 24ч преди полет, но това сигурно го знаеш.

Като ти излезе екрана с местата, върни назад и пак напред, така сигурно ще се появи надписа.

Може да е бъг в приложението. Триеш и инсталираш отново. Или пък пробваш през сайта. 

 

Ако искаш пък дай скрийншот. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Значи и аз така мислех относно периода на чекиране, но се обърках, виждайки отворен чекин. Иначе нямам потвърждение на имейл за тази резервация(не знам защо) и съответно не ми я инпортва през сайта. Както и да е, явно трябва да изчакам да останат 24 часа. Благодаря!

Връзка към коментар

Щом имаш номер на резервацията, с него и имейл адреса може да я добавиш към профила си. Някъде трябва да пише това:

Can't see your booking?

If you can’t see your booking above, click here to add it to your myRyanair account

Връзка към коментар
преди 2 минути , M@ria каза:

Ами не ги свързва. Пробвах точно така

We’re sorry, we could not find your booking. 

Само в приложението излиза.

Свързването при мен става само от уеб версията. От приложението не става.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

Свързването при мен става само от уеб версията. От приложението не става.

То и аз така искам, от уеб версията, понеже в приложението си го има.

Връзка към коментар
преди 1 час, M@ria каза:

Нямам такова нещо😒

До полета има повече от 24 часа, да не би това да е причината? Аз мислех, че чекина е отворен 48ч преди полета.

Мисля,че имаше възможност 'ще избера местата по-късно"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, M@ria каза:

Нямам такова нещо😒

До полета има повече от 24 часа, да не би това да е причината? Аз мислех, че чекина е отворен 48ч преди полета.

Чекирането започва 24 часа преди полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва да резервирам София-Фаро, но отиване и връщане е с 4 билета явно отделни (гледах през skyscanner и ми излиза опция с добро време за прекачване 2-2,5ч), въпроса ми е има ли някакъв сайт с който мога наведнъж да зема билетите с едно плащане или трябва да си играя да буквам 4 пъти което ми е малко стресиращо?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , 招き猫 каза:

Трябва да резервирам София-Фаро, но отиване и връщане е с 4 билета явно отделни (гледах през skyscanner и ми излиза опция с добро време за прекачване 2-2,5ч), въпроса ми е има ли някакъв сайт с който мога наведнъж да зема билетите с едно плащане или трябва да си играя да буквам 4 пъти което ми е малко стресиращо?

Скайскенер е добър сайт и може да го ползваш за отправна точка и да си резервираш от самите авиокомпании. Иначе той ти изкарва възможните опции и те прехвърля към съответната туристическа агенция, която обикновено ти предоставя определени гаранции в случаи на анулирания или изпуснати прекачвания, НО трябва пак да проверите правилата на съответната агенция, преди да резервирате защото някой не ти покриват изпуснат полет примерно.

Връзка към коментар
преди 4 минути , 招き猫 каза:

Излизат ми само KIWI и GotoGate,  но нямам опит с нито една от двете а прочетох за първата лоши отзиви.

Аз конкретно до Фаро бях взел през Барселона полети, като Барселона-Фаро беше с Vueling, но никога не съм вземал от посредник полети с прикачвания.

Връзка към коментар

мисля, че само Киви ще ти продаде с прекачване на един път, но после евентуалната им защита при закъснения ми е силно съмнителна

на мен 2-2.5 ч ми е все още малко некомфортно предвид евентуални промени в разписанието или закъснения, ако се абстрахираш от това си е ок, разбира се

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

През opodo co.uk избираш multi-city и слагаш колкото отсечки искаш. Но най-добре направи различни комбинации с билетите за да намериш най-ниска цена. Наведнъж едва ли да е най-изгодно, аз купувам два по два полета обикновено, но зависи от цената. А зависи и за колко човека купуваш. Ако сте повече от двама може и от два различни профила да е по-изгодно да ги вземеш.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 12 минути , neuromancer каза:

мисля, че само Киви ще ти продаде с прекачване на един път, но после евентуалната им защита при закъснения ми е силно съмнителна

на мен 2-2.5 ч ми е все още малко некомфортно предвид евентуални промени в разписанието или закъснения, ако се абстрахираш от това си е ок, разбира се

При мен комуникацията беше много тегава. По тяхна вина беше провалено пътуване. За връщането на парите ми трябваха 6 месеца преписки, банково оспорване...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , 招き猫 каза:

А с тези GotoGate някой пробвал ли е подобен сценарии?

А защо не си вземеш директно от авиокомпанията, а искаш от посредник? Първо не се знае каква гаранция ще ти предложат при отложен/закъснял/изпуснат полет и второ, както каза @Дани Магелани, да не се налага да си искаш парите.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 минути , 招き猫 каза:

Защото ми е стресирано, да почна да взимам билети едно по едно и да се окаже че от 4-те един е изкупен или др. проблем и да увисна с 3 билета ненужни 🙂

С Киви ще ти е по-притеснено. На мен  бяха потвърдили на АК промяна в полет 3, тръгващ преди кацането на полет 2.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Цвете каза:

Въпрос за летище Загреб: има ли обществен транспорт за полета от София, който каца в 22:25 ч? От сайта не става ясно. Благодаря!

Щом последният автобус 290 тръгва от Велика Горица в 00:15 би трябвало да има. Ето разписанието:

https://www.zagreb-airport.hr/UserDocsImages/dokumenti/ZET_linija_290.pdf

Ето и маршрута:

https://www.zagreb-airport.hr/UserDocsImages/dokumenti/Trasa_ZET_linije_290_Zagreb (Kvaternikov trg)_zračna luka_Velika Gorica.pdf

За да хванете автобуса в посока центъра трябва да пресечете шосето.В moovit също може да си проверите маршрута.

Някъде бях писала подробно за вариантите от/до летището. Bolt и Uber оперират в Загреб и са евтини, така че дори полета да има закъснение и да изпуснете последният автобус, имате решение. 🙂

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 

преди 16 минути , stormbringer каза:

В някакъв момент Раян предлагаха опция, подобна на флекса, с безплатна промяна на полета, има ли още нещо подобно? 

Вече не: Zero flight change fee applies to bookings made between 26th December 2021 and 31st January 2022. Flight changes can be made up to 30th September 2022.

Връзка към коментар

Жалко - есента 2 двупосочни с Уиз изгоряха, щото тогава не бях подготвен с флекс, а в Германия затвориха всичко и пътуването стана безмислено, сега 2 двупосочни сРаян до Италия почти сигурно ще изгорят, щото половинката се разболя  

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.