Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте! Имам един въпрос - ако се дублира резервация, при свързване със съпорта след това в рамките на 24 часа , ще ни отменят ли едната, и ако да - коя отменят ?

Връзка към коментар
преди 32 минути , Дънди каза:

Здравейте! Имам един въпрос - ако се дублира резервация, при свързване със съпорта след това в рамките на 24 часа , ще ни отменят ли едната, и ако да - коя отменят ?

Отменят тази, която е направена впоследствие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.03.2022 г. в 10:38, master_of_germs каза:

При мене в приложението полетите до Задар изчезнаха за целия април.

Райън взеха да правят номера, с които са известни някои от конкурентите им.

Тоест, полетите до Задар изчезнаха вече и за май месец и ще стартират през юни (да, бе, да 😉 ).

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , master_of_germs каза:

Райън взеха да правят номера, с които са известни някои от конкурентите им.

Тоест, полетите до Задар изчезнаха вече и за май месец и ще стартират през юни (да, бе, да 😉 ).

Още преди няколко седмици ги нямаше полетите за април и май (ние сме взели за юли и се надявам във високия сезон да ги оставят 🙂 )

Връзка към коментар
преди 6 минути , Coo каза:

Още преди няколко седмици ги нямаше полетите за април и май (ние сме взели за юли и се надявам във високия сезон да ги оставят 🙂 )

Ок, ами аз последно, като проверявах, за май си седяха. Ама точно защото махнаха за април, не послях да взимам. 

А Далмация във висок сезон... Ами на никого не бих я препоръчал, освен ако целта не са островите. По крайбрежието тълпите са потресаващи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , master_of_germs каза:

Райън взеха да правят номера, с които са известни някои от конкурентите им.

Тоест, полетите до Задар изчезнаха вече и за май месец и ще стартират през юни (да, бе, да 😉 ).

Не само до Задар, а и до Загреб изчезнаха. Анулираха ми полета за юни😔 Пише "по търговски причини". Не знам какво се има предвид.

  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , muchachote каза:

Не само до Задар, а и до Загреб изчезнаха. Анулираха ми полета за юни😔 Пише "по търговски причини". Не знам какво се има предвид.

 Аз гледам целия юни го няма.

Връзка към коментар
преди 6 минути , muchachote каза:

Не само до Задар, а и до Загреб изчезнаха. Анулираха ми полета за юни😔 Пише "по търговски причини". Не знам какво се има предвид.

А през май си стоят до Загреб...

Така че верроятно най-логичното ще се случи; през лятото вместо до Загреб, ще се лети до Задар. Беше твърде наивно да се вярва, че ще се изпълняват и двата маршрута от София едновременно 😕 От юли насетне има заредени и Загреб, и Задар, ама съм скептичен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , master_of_germs каза:

Ок, ами аз последно, като проверявах, за май си седяха. Ама точно защото махнаха за април, не послях да взимам. 

А Далмация във висок сезон... Ами на никого не бих я препоръчал, освен ако целта не са островите. По крайбрежието тълпите са потресаващи.

Ние още не сме мислили от там накъде, висок сезон и джангър е окей, ние сме с дете, ще има други хора, на които да досажда.

 

Последните две години се нагледахме на пусти плажове и места, по тях на мен ми беше доста окей... до 10тата минута, когато започне да пита "Тук защо няма хора", "Къде има деца", "Играй си с мен".

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , master_of_germs каза:

 

Така че верроятно най-логичното ще се случи; през лятото вместо до Загреб, ще се лети до Задар.

Предполага се да е така най-малко от там им почва цялото крайбрежие надолу и всичко е красиво чак до Дъбровник , а и той си е морска дестинация и лятото ще върви.

 

п.с. последните мнения са за другата тема 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние имаме за юни за Задар. Още не са ги отказали, но в приложението полетът в срадя вече не се продава (на уеб версията си стои). 

 

Всъщност какво става ако го откажат? Дават ли право на смяна на дестинация?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Aureliano каза:

Ние 

 

Всъщност какво става ако го откажат? Дават ли право на смяна на дестинация?

При анулиран полет дават смяна навсякъде +/-  14 дни. При променени 3+ часа смяна за най близката дата. Ако не се получава чат. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , Aureliano каза:

Ние имаме за юни за Задар. Още не са ги отказали, но в приложението полетът в срадя вече не се продава (на уеб версията си стои). 

 

Всъщност какво става ако го откажат? Дават ли право на смяна на дестинация?

Това е странно

 юни 15-19.6 избрах за тест и се появяват и на апп, и на моб.браузър

 

Пс: Извинявам се, това през моб. телефон как да го направя скрит текст, за да не пълня темата с картинки?

 

Уеб:

Апп:

 

IMG_20220414_172641.jpg

IMG_20220414_172658.jpg

 

IMG_20220414_172804.jpg

 

IMG_20220414_172908.jpg

Връзка към коментар
преди 43 минути , iMari каза:

Доплащаш разликата, нали?

Не.

...

Не зная как е последно с купените през посредник. Последно при мене полети в Европа се сменяха, но от България не. Може би са важали временни екстри, но не за всякъде. Затова и писах да се пробва в чата. Жалко, че @IvanNavi вече не се включва, но може би @Георги Матеев може да хвърли светлина. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 48 минути , Aureliano каза:

В моето мобилно 15 юни не излиза.

 

FD56B5AE-4285-42B0-A4FA-3693A4DC474D.png

тогава... при мен може да е кеширано, но едва ли ей така, току що изчистих кеша на апа и си стоят всички сряда/неделя в календара както преди🤔

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 14.04.2022 г. в 17:00, The Doctor каза:

При анулиран полет дават смяна навсякъде +/-  14 дни. При променени 3+ часа смяна за най близката дата. Ако не се получава чат. 

Кой е казал +- 14 дни?  Аз имах резервация за Задар за идната седмица, а като изчезнаха полетите си промених датите за края на юли.

@iMariБез доплащане, разбира се. В моя случай юлските цени бяха по-ниски от тези, на които бях купил априлските. Но пък и те не връщат пари и не компенсират с нищо, нито с прайорити, нито с напитки/храна, нито с място... 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Кой е казал +- 14 дни?  Аз имах резервация за Задар за идната седмица, а като изчезнаха полетите си промених датите за края на юли.

@iMariБез доплащане, разбира се. В моя случай юлските цени бяха по-ниски от тези, на които бях купил априлските. Но пък и те не връщат пари и не компенсират с нищо, нито с прайорити, нито с напитки/храна, нито с място... 😉

Кой не връща пари? Аз имах за Задар за март и ми ги върнаха доста бързо. Можех и да сменя за друга дестинация, но щях да загубя поради разликата в цената. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Hakkâri Spor каза:

Кой е казал +- 14 дни?  Аз имах резервация за Задар за идната седмица, а като изчезнаха полетите си промених датите за края на юли.

@iMariБез доплащане, разбира се. В моя случай юлските цени бяха по-ниски от тези, на които бях купил априлските. Но пък и те не връщат пари и не компенсират с нищо, нито с прайорити, нито с напитки/храна, нито с място... 😉

Кой не е чел какво пише, или ако е чел не е разбрал, или ако е разбрал нещо, не е разбрал правилно!? 

Отново и по простичко: При канселирани полети дава +/_ 14, безплатна смяна за всяка дестинация и без доплащане без да е правило, зависи дали билетите са закупени директно или през посредник, зависи от геотаг, а също и дали полета е вътрешен, зависи дали е за резидент или не, вероятно и друго, което не съм срещал... 

Аз продължавам да вярвам, че форума е за споделяне на ползваема информация и въпроси по нея, така че моля споделяте. Райън разпусната правилата си и съм убеден, че отново са най добрите на пазара, т.е.струва си да се купува от тях. 

 

Това, че не връщат пари просто не е вярно! Напротив, нерядко  връщат повече, отколкото съм давал за техни билети. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз мисля, че @Hakkâri Spor има предвид, че при избор на смяна с по-евтин полет не му връщат остатъка и не позволяват вече заплатената сума, например 10 евро, да се използва за допълване на билета с пожелателни услуги като място, багаж, храна или напитка.

Защо не си е поискал възстановяване на сумата поне като ваучер и да си вземе нов по-евтин билет обаче нямам представа.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, The Doctor каза:

зависи дали билетите са закупени директно или през посредник, зависи от геотаг, а също и дали полета е вътрешен, зависи дали е за резидент или не, вероятно и друго, което не съм срещал... 

Много добре обобщено. 

Ако трябва да определим основната разлика в прилагането на правила от страна на Раян, това може би е

дали билетите са купени директно или през посредник. Така че, за да е полезно за всички, уточнявайте. 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.