Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Нова дестинация Малта - Катания от октомври. Още една врата към Сицилия ;)

 

http://www.timesofmalta.com/articles/view/20160720/local/ryanair-to-fly-malta-catania-from-october.619451

Ирландците имат най-бъгавия сайт който съм виждал ... ултра лоу кост :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

И аз видях тази "новина", но ми е доста странно как се е появила при положение, че Бирмингам е отдавна обявена дестинация! И започват полети септември! Явно една медия си трупа посетители на сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, моля за помощ. Купих 2 билета за Германия с Раян. След това се наложи докупуване на билет за другото дете. Купих билет за възрастен. Как мога да обединя двете резервации, че ще има проблеми с чек-ина. При уиз се звъни на телефона и ги обединяват двете резервации... При Раян някой да има идея - чат, тел...

Ако не си си решил въпроса вече - пиши им в чата. Ще ти поискат данните за детето от новата резервация и ще ви свържат. Чек-ин на детето ще бъде направен на летището (безплатно). Така ми обясниха на мен при същия казус. Още не сме летяли, но детето от допълнителната резервация вече е с номер на място. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Райънеър се пренасочва към Европа след Брекзит   http://trip.dir.bg/news.php?id=23449659
Ирландската нискотарифна авиокомпания Райънеър (Ryanair) обяви, че ще намали зимните услуги в основния си център - Лондон, и ще се фокусира върху други европейски бази заради отслабения растеж и потребителско доверие във Великобритания след вота за Брекзит... Авиокомпанията с централа в Дъблин отчете увеличение от 4 процента на чистата си печалба, която е достигнала 256 милиона евро за периода април - юни. Превозени са 31,2 милиона пътници, което е с 11 процента повече спрямо година по-рано, отчасти благодарение на цената на билетите - средно 39,92 евро за тримесечието...

Повече информация на http://corporate.ryanair.com/news/news/160725-q1-profits-rise-4-to-256m-as-fares-fall-10-to-under-40/?market=en

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не видях тази новина: Ryanair имат 30% намаления за полети през октомври и ноември до днес

Колегата   dimitrov6   е споделил вчера в Топ оферти → Оферти за самолетни билети → Периодични промоции на авиокомпаниите → Ryanair - периодични промоции (обща тема)

30% off 250,000 seats...Book by midnight (GMT) Tuesday 26th July for travel in October or November.

Редактирано от VladimirK
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! За пръв път си купих билет онлайн с Ryanair за 16 октомври. Принтирах го.  На следващия ден получих sms , че трябва да се чекирам онлайн на 16 септември. Защо толкова рано и как става онлайн-чекирането? :(

Връзка към коментар

Ако не ме лъже паметта, чекирането е месец преди полета за тези, които искат да си закупят места. За останалите е 7 дена преди полета. Тогава системата те разпределя на останалите незаети места.

Тогава започва чекирането, но се прави до няколко часа преди полет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ето официалната информация, черно на бяло от сайта на превозвача:

 

"Какви са сроковете за регистрация онлайн?
Отговорност на всеки клиент е да се регистрира на време.

Времето за регистрация варира в зависимост от вида на Вашата резервация.

Клиенти, които си закупуват места, могат да се регистрират между 30 дни и 2 часа преди планираното време на заминаване на полета.
Клиенти, които не си закупуват места, могат да се регистрират между 7 дни и 2 часа преди планираното време на заминаване на полета.
Клиенти, ползващи плана Business Plus, могат да се регистрират безплатно на летището."

 

https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/FAQ#0-5

 

Видео помощник тук.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да използвам и аз да питам, къде разпечатвате бордови карти по пътя. В хотелите сигурно имат принтери, но в апартаменти от Airbnb, например?

Можеш да  я покажеш на телефон, таблет. Аз си правя скрийншот, за да ми е  по-бърз достъпа. 

Връзка към коментар

Да използвам и аз да питам, къде разпечатвате бордови карти по пътя. В хотелите сигурно имат принтери, но в апартаменти от Airbnb, например?

 

Лично аз ги разпечатвам предварително - обикновено с Раян отивам и се връщам в рамките на няколко дни. С Airbnb нямам опит, но провери на летището - често дават такива опции. Съвсем наскоро на Лутън изрично подчертаваха тази безплатна възможност (там са масово нискотарифни, знаеш...).

Можеш да  я покажеш на телефон, таблет. Аз си правя скрийншот, за да ми е  по-бърз достъпа. 

 

И това като резервен вариант...

Връзка към коментар

До този момент съм разпечатвала нещата, които ми трябват в хотелите. Тези хотели, които не предоставят такива услуги не са възразявали да им изпратя нещата по имейл и те да го разпечатат от там. Самото чекиране го правя по мобилния или таблета. Бордни карти могат да се запомнят и на мобилния и тогава не се налага да разпечатваш. Това разбира се, ако на съответното летище имат четци на баркод.

 

В апартаментите бих писала и питала хоста. Няма начин да не могат да осигурят тази услуга.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Да използвам и аз да питам, къде разпечатвате бордови карти по пътя. В хотелите сигурно имат принтери, но в апартаменти от Airbnb, например?

Защо не си инсталираш мобилното приложение на Ryanair. След чекиране (когато и да е то) бордните карти са в него. Показваш си ги където и да ти ги поискат (вместо хартията) и готово. Работи дори и на нашето летище.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Получих мейл, че променят часовете на полетите до Берлин и обратно през септември:

 

Depart SOF at 2250 and arrive SXF at 0005

Depart SXF at 1910 and arrive SOF at 2225

 

Доста са неудобни (вече)...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен ми писаха от Bravofly,че се запазва часа на тръгване от Берлин 16:20.Добре,че проверих в сайта на Ryanair,че новия е 19:10 ,иначе щях да се съглася със предложения от Bravofly и да остана без билет.Много странно.

 

 

Date Compagnie Vol numéro Départ Arrivée

A lun. 26/09/2016 Ryanair FR 1149

Eco 20:00 Sofia 21:15 Berlin Schönefeld Terminal: A

R mar. 27/09/2016 Ryanair FR 1148

Eco 16:20 Berlin Schönefeld Terminal: A 19:35 Sofia

 

 

 

 

 

 

DÉTAILS DU NOUVEAU VOL:

 

 

 

Date Compagnie Vol numéro Départ Arrivée

A lun. 26/09/2016 Ryanair FR 1149

Eco 22:50 Sofia 00:05 Berlin Schönefeld Terminal: A

R mar. 27/09/2016 Ryanair FR 1148

Eco 16:20 Berlin Schönefeld Terminal: A 19:35 Sofia

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел

И ние го получихме за полета през октомври:

 

GOING OUT
Depart SOF at 2250 and arrive SXF at 0005

COMING BACK
Depart SXF at 1910 and arrive SOF at 2225

 

Това пътуване нещо ни буксува, първо Wizz отмениха полетите до Хамбург, сега смяна на часа. Накрая ще се окаже, че The Cure отменят концерта :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи да чакам още един мейл за полета ми през декември...

Вече се чудя къде да спим през септември - в апартамент надали ще ни чакат до никое време. За декември сме в хотел, там е лесно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.