Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

@Coo, да. Понеделник вечерта мейл, че променят часа на полета от Загреб, а вторник - че го отменят. То ако и Задар е под въпрос се променя цялата организация. За 6 юли са билетите.

@dimitrov6, ваучер дават, ама дали и кога ще се ползва, не е ясно. 

Връзка към коментар
преди 39 минути , jul каза:

@Coo, да. Понеделник вечерта мейл, че променят часа на полета от Загреб, а вторник - че го отменят. То ако и Задар е под въпрос се променя цялата организация. За 6 юли са билетите.

@dimitrov6, ваучер дават, ама дали и кога ще се ползва, не е ясно. 

Коментирано е в друга тема. През полската версия на Flixbus отмяната е без такса почти до последния час на деня на пътуването и връщат пари, а не ваучер. Април купувах билет до Букурещ, който ползвах, но бяха такива правилата. Малко не беше изгодно плащането в злоти, но си струва някоя стотинка/левче отгоре за предимството на полската версия.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

@Coo, да. Понеделник вечерта мейл, че променят часа на полета от Загреб, а вторник - че го отменят. То ако и Задар е под въпрос се променя цялата организация. За 6 юли са билетите.

@dimitrov6, ваучер дават, ама дали и кога ще се ползва, не е ясно. 

Май Задар ще остане само в неделя,а Загреб ще отпадне.Сега си взех билет от Букурещ до Задар за събота 16 юли.Аз ще си искам парите за полета до Загреб.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 31.05.2022 г. в 22:23, jul каза:

Първо промениха, а после отмениха Загреб. Имам купени полети Задар /6 юли /-Фликсбус до Загреб /очевидно гори/-София /9юли/. Не мога да намеря приемливо прибиране на 9ти, събота,което е задължително. Някоя свежа идея? 

Не е свежа идеа, но вариантите не са много, щом трябва да се пътува на 9 юли и нито ден по-късно.

 

image.png.6780293bfcf7f1dbf7279f481b326248.png

или

image.png.e03b42927aa59a434347e9868f3ea89b.png

или доста по-скъпите

image.png.a1215777166b15a6be536c6853aa09c3.png с Austrian през Виена

image.png.07d36788f9b850361c162753a1e80e12.pngс Croatian Airlines & Lufthansa през Мюнхен

image.png.423abacc9cc3ba7ad5faf6d6f85d7242.pngс Lufthansa през Мюнхен

image.png.9c552882b5e68fff9e075df46f5a497f.pngс Croatian Airlines и Austrian през Виена

А от Загреб:

image.png.8ecb28ebef632645651caa32880be6e5.pngс Австрийските през Виена

всички други са над 200 евро и няма смисъл, с Lufthansa, Croatian Airlines...

 

Лошото е, че ако почнете да купувате връщането на 9 юли, може Раянеър в един хубав ден да закрият и линията до Задар. Аз затова гледам с лоукостовете да купувам не отделни отсечки, а един двупосочен и това е. Като променят или отменят полета, поне връщат парите и за двете посоки. 

 

 

image.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Hakkâri Spor, благодаря. За двупосочните на лоукостовете имаш пълно право, аз за пръв път последните години се хванах на това хоро с 2 отделни билета - заради прибирането в събота. И пак ще ми излезе по-евтино изобщо да се откажа /ако отменят и срядата за Задар ще остане за изгаряне 1 ваучер за Фликсбус/. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 19 минути , jul каза:

@Hakkâri Spor, благодаря. За двупосочните на лоукостовете имаш пълно право, аз за пръв път последните години се хванах на това хоро с 2 отделни билета - заради прибирането в събота. И пак ще ми излезе по-евтино изобщо да се откажа /ако отменят и срядата за Задар ще остане за изгаряне 1 ваучер за Фликсбус/. 

Еднопосочните билети са много удачни за Уиз с флекс. За Раян, които за мен не са толкова гъвкави, май по-добре е двупосочен.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

За двупосочните на лоукостовете имаш пълно право, аз за пръв път последните години се хванах на това хоро с 2 отделни билета - заради прибирането в събота. И пак ще ми излезе по-евтино изобщо да се откажа /ако отменят и срядата за Задар ще остане за изгаряне 1 ваучер за Фликсбус/.

Аз купувам през посредник Opodo двупосочни,но за двата полета ми дават различни номера,значи все едно са еднопосочни. А ваучера за Фликсбус важи за 1 година и като остане малко  до края си купуваш с него билет на същата цена с него ,отменяш го и пак имаш ваучер за 1 година.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, jul каза:

@Hakkâri Spor, благодаря. За двупосочните на лоукостовете имаш пълно право, аз за пръв път последните години се хванах на това хоро с 2 отделни билета - заради прибирането в събота. И пак ще ми излезе по-евтино изобщо да се откажа /ако отменят и срядата за Задар ще остане за изгаряне 1 ваучер за Фликсбус/. 

Първите два варианта, с прекачването с Уизеър са удобни за тези, които не плащат за билетите, заради натрупани точки с кредитната уиз карта или с рифънд точки. Аз бих избрал някой от първите два варианта, защото ще ми излезе безплатно билетът на Уизеър и ще платя само на Раян. (Задар-Меминген-София). Юли е висок сезон и са си скъпи билетите.

Но принципно, да знаете, че има вариант за връщане с автобус от Загреб, 50 евро струва, тръгва в 23.00 от главната автогара (Autobusni kolodvor). https://florentiabus.bg/bg/s/timetable/ И ако събота изкарате целия ден в Загреб, това също е вариант за връщане. По-евтин вариант няма. 

По-добре не купувайте никакви самолетни билети за връщане до седмица преди пътуването, защото не се знае какво ще стане със София-Задар. И не резервирайте хотели. Ако седмица преди пътуването не са отменили Задар.. резервирайте си хотелите, фликсбуса и автобусния билет на Флоренция бус. 

Друга опция е просто да прецените какво губите, ако си рискувате и неделята и пътувате Задар-София в неделя с директен полет на Раян. Ако имате два отделни билета София-Задар и Задар-София, при едно отменяне на линията и премахване на полетите, ще ви върнат парите и за двете. И ще сте си само в Задар и региона 4 дни. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 23 минути , pr284 каза:

На някой налагало ли се е да поиска фактура от Раянеър за билет? Не мога да се ориентирам  в сайта им. Други авиокомпании изпращат фактурите по имейла.

Мисля, че те не издаваха фактури и това беше причината много хора да не ги ползват, тъй като не могат да осчетоводят пътуването за служебни цели, например.

Връзка към коментар

Издават фактури само за вътрешни полети, по които има ДДС и то само за някои държави.
За международните полети за счетоводни цели важи имейла с потвърждението, ако е резервирано директно от тях.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имали някой друг проблем с чекин в момента? Чекирах 3-ма от 5 човека и на последните двама само ми върти и нищо. Не става и през приложението. Мога ли да  опитам един по един /останалите двама са в една резервация/, нали и втори път ще може да се достъпи  резервацията, за да чекирам и втория човек.

Връзка към коментар

Здравейте, една позната днес лети до Меминген от София и като търгне да се чекираи и иска документ за ковид. Стига да последната стъпка, уж и изкарва  бордна карта, но пише,че трябва да добави и ковид документ, а тя няма никаккъв. Дали трябва да се направи поне бърз тест или може да лети така след като вече има бордна карта? В сайта изписва, че България не е рискува държава и няма нужда от тест,но..... 

Връзка към коментар
преди 1 минута , muffytoz каза:

Здравейте, една позната днес лети до Меминген от София и като търгне да се чекираи и иска документ за ковид. Стига да последната стъпка, уж и изкарва  бордна карта, но пише,че трябва да добави и ковид документ, а тя няма никаккъв. Дали трябва да се направи поне бърз тест или може да лети така след като вече има бордна карта? В сайта изписва, че България не е рискува държава и няма нужда от тест,но..... 

Нищо не и трябва. Германия свали ограниченията от 1 юни. Това са стандартни( неактуализирани)надписи в сайта/ приложението на Раян. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 29.05.2022 г. в 14:45, Hakkâri Spor каза:

От Дъблин са трицифрени суми на полет, 100+, 200+, 300+ евро. От/до Станстед има евтини

 

Ще видя, може и да направя някаква схема. 😊

Благодаря! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 4.06.2022 г. в 22:16, Звелина каза:

Имали някой друг проблем с чекин в момента? Чекирах 3-ма от 5 човека и на последните двама само ми върти и нищо. Не става и през приложението. Мога ли да  опитам един по един /останалите двама са в една резервация/, нали и втори път ще може да се достъпи  резервацията, за да чекирам и втория човек.

И на връщане не можах да чекирам, нямам никакво обяснение!

Едно единствено съмнение имам, че купувайки през Оподо детето е титуляр, като после го смених на тийн през чата. Ако е това, не би трябвало и от друг телефон да става чекирането.

Чудя се, дали да говоря със съпорт и какво да им обяснявам!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Звелина каза:

И на връщане не можах да чекирам, нямам никакво обяснение!

Едно единствено съмнение имам, че купувайки през Оподо детето е титуляр, като после го смених на тийн през чата. Ако е това, не би трябвало и от друг телефон да става чекирането.

Чудя се, дали да говоря със съпорт и какво да им обяснявам!

Свържете се с чата да ви оправят резервацията. На летищвто ще си получите бордната карта. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Звелина каза:

И на връщане не можах да чекирам, нямам никакво обяснение!

Едно единствено съмнение имам, че купувайки през Оподо детето е титуляр, като после го смених на тийн през чата. Ако е това, не би трябвало и от друг телефон да става чекирането.

Чудя се, дали да говоря със съпорт и какво да им обяснявам!

На отиване как се оправихте? Така и на връщане

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От друг телефон. Аз не можах да чекирам от телефона, от апп-а на телефона, от компютър и то само двама от петима пътуващи. Това не ми дава мира, защо така избирателно. Тримата успях през апп да ги чекирам на връщане, а двама отново не!

Връзка към коментар

е, ако има някакъв проблем на отиване, аз лично бих очаквал същия проблем на връщане, ако билетите са на една резервация или направени по същия начин.

съответно ако сте успели да заобиколите проблема някак на отиване, логично е да направите същото и на връщане.

 

ако се свържете с чата ще ви кажат какво е и вероятно ще го оправят

 

съжалявам, че толкова общо говоря, но от описанието не ми стана ясно какъв е проблема 

Връзка към коментар

Резервациите са 2 възрастни, 1 възрастен, аз и детето на третата, по отделно купувани двете посоки. В Оподо акаунта е на името на тийна, а после през чата го смених на възрастен.

Всички ги чекирам аз, без третата резервация, която по никакъв начин не успявам, дава ми грешка само.

По същата схема имам билети за след месец, като и там е неделен полет и няма чат.

Връзка към коментар

Здравей те, имам следният въпрос утре пътувам към Рим но един от пътниците е Украинец  и системата на Раян не му дава бордна карта пише че ще я получи на гише ,защо така се получава и имали място за притеснение. Благодаря Ви предварително. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Божидар каза:

Здравей те, имам следният въпрос утре пътувам към Рим но един от пътниците е Украинец  и системата на Раян не му дава бордна карта пише че ще я получи на гише ,защо така се получава и имали място за притеснение. Благодаря Ви предварително. 

Не е проблем. Просто трябва да си покаже паспорт на гишето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.