Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Мирослав Василев

Това според мен е автоматично съобщение за голяма част от Европа. По-леко натоварените летища не мисля, че са толкова засегнати, но примерно преди няколко дена на Стокхолм Арланда, от нареждането на опашката за проверка до минаването на самата проверка, отне 1 час и 20/30 минути в 6:30 и то без чекиран багаж. Така че, за такива летища аз бих отивал малко по-рано, пък после и да повися малко из терминала/салона, не е голям проблем.

 

И едно видео по темата

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 37 минути , mary_shery каза:

В случай на стачка, това значи ли че в този ден няма да се изпълняват никакви полети от съответната държава?

Зависи каква е стачката. При положение, че е на кабинен екипаж на една авиокомпания, ще бъдат изпълнявани други полети.
 

Дори бих дал пример със сточките в Италия миналата година края на септември. Тогава имаше стачка на наземния персонал по италианските летища. Отменяха се всички полети по вътрешни линии, но всички полети, които пристигаха от чужбина се обслужваха, може със закъснение, но се изпълняваха. Също така и някой от вътрешните кацаха, а после просто не се връщаха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, mary_shery каза:

В случай на стачка, това значи ли че в този ден няма да се изпълняват никакви полети от съответната държава?

Ако е на авиодиспечерите обикновено така става, иначе може да е на служителите на определена компания например и другите се изпълняват. Или наземния персонал, пак зависи дали всички или само някои…

Общо взето май е рядко да не се изпълняват никакви полети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз имах предвид за стачката на Райън, защото имам полет от Италия с тях точно на 25-ти, когато им е стачката. Чудя се дали да си отменям нощувките, ако това че пише, че има стачка, значи че Райън този ден няма да изпълняват полетите си от и до Италия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То зависи и екипажа къде е базиран, ако е български, а те не стачкуват може да си се изпълни. Гаранция преварително дали ще го отменят няма как да ти дам, но със сигурност ще е неприятно.

 

Връзка към коментар

навсякъде ще бъде тотален кошмар през лятото, преди малко четох, че само в Щатите само този уикенд са отменени или закъснели 14000 вътрешни полета, причините - "challenges with air traffic control, weather and unscheduled absences in some work groups....."

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Предвид предстоящото кошмарно лято реших да си почина от полети в периода 10 юли - 30 август.

 

Хем цените са потресаващи, хем леко ми писна да играя на тото с авиокомпаниите и летищата, а и така ще мога да обърна повече внимание на България и евентуално Гърция или Турция (с кола).

  • Харесвам 13
  • Шок 3
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги Матеев каза:

.....евентуално Гърция или Турция (с кола).

Нали имаш предвид, че турска граница с кола в посочения период е също такова тото 😃 Гръцка по може да се изчисли.

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги Матеев каза:

Предвид предстоящото кошмарно лято реших да си почина от полети в периода 10 юли - 30 август.

 

Хем цените са потресаващи, хем леко ми писна да играя на тото с авиокомпаниите и летищата, а и така ще мога да обърна повече внимание на България и евентуално Гърция или Турция (с кола).

след това включване, подозирам, че всички останали с полети се чувстваме силно прецакани 🙃

  • Смея се 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 13 минути , Lindt каза:

Ето, сега накарахте и Матеев да слезе от самолета :wacko: 

Нервите ми са далеч по-ценни 🙂 Миналата седмица на Станстед беше абсолютно безобразие на всички нива и адски се изнервих. Уви, утре пак трябва да транзитирам през това тъпо летище. Представям си ярко какъв кошмар ще е навсякъде в пик сезона.

 

Освен това трябва да покажа малко любов към колата, която вече хвана паяжини 🙂

 

Е, отварям една скоба. Лятото ще съм базиран около Бургас и не изключвам да скокна някъде оттам с директните полети, но категорично нищо с транзит.

 

@jul наясно съм, но все пак няколко часово висене с кола на граница не води до изпускане на следващ полет и допълнителен разход от много стотин евро. Погледни пак цените на полетите за юли и август.

  • Харесвам 14
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Георги Матеев каза:

Предвид предстоящото кошмарно лято реших да си почина от полети в периода 10 юли - 30 август.

 

Хем цените са потресаващи, хем леко ми писна да играя на тото с авиокомпаниите и летищата, а и така ще мога да обърна повече внимание на България и евентуално Гърция или Турция (с кола).

Абсолютно същото категорично решение взех вчера, базирано на същите убедителни доводи, с тази разлика, че вместо обиколки на България и съседни държави планирах да помагам в "консервната фабрика" на мама на вилата. Жената беше съвсем шокирана и гледаше невярващо. И с право.

Току-що взех самолетни билети за началото на юли. :bye:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 15
Връзка към коментар

Е, аз по традиция съм земекопна машина през май и в консервената фабрика през септември. Края на юли ще имам удължен аграрен уикенд и толкоз.

Съвсем нетипично за мене, чието лято обичайно е разграфено в уикенди по тукашните баири и пътувания с кола до баирите по съседни държави, това лято ми предстоят дузина полети  с цел малко по-далечни европейски баири. Финансово ми излиза по-евтино така с оглед цените на горивата.

 Всеки от летните полети ми е за едноцифрени суми в евро, освен един са 12 евро, който не съм плащал с реални пари. 

 

Мерси, ама никое летище не може да се сравни с това да се виси лятото с часове по сухопътните КПП-та из Балканите. 😉

 

А полети с прекачване с нискотарифни компании като цяло го смятам за безумно упражнение, ако няма междинна нощувка.

 

Мисля, че не толкова летищата, колкото тълпите в немските влакове могат да ми провалят лятото. 😕

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

А тия десетки ,ако не и стотици хиляди летищни служители,  къде пък толкова си намериха нова работа по време на пандемията ?

Вероятно ако се обявят достатъчно атрактивни условия ще се решат и проблемите с недостига на персонал по веригата. Вижда се , че и тия които сега са на работа вече не искат я вършат при досегашните условия.

Без пари няма да стане !

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

според анализ във Fortune, авиокомпании и оператори по летища се въздържат от наемане на много персонал, защото след август се очаква спад в търсенето на полети, поради различни причини /цени, стагфлация и тн/, така че явно се опитват да вържат нещата с наличните хора, което е невъзможно пък в условия на свръхтърсене като през лятото

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Освен забавянията заради недостига на персонал, има забавяния и заради засилен въздушен трафик. Преди десетина дни при връщане от Кьолн ни настаниха в самолета точно навреме, за да седим със затворени врати един час в очакване на свободен коридор, както ни уведоми капитанът. Като цяло мога да си изключвам околните дразнители, но пълен самолет с нервни хора и активни малки деца на ограничена площ трудно се изключва. Затова за лятото само айляк – билети с райън за Крит и Корфу с надеждата поне на регионално ниво да не е много претоварено. При първия Крит, приключил вчера, всичко мина оптимално. Останалото – пак Гърция и Турция по суша/с фери/самолет към „моя“ си вилает Муула, но извън гастарбайтерската вълна, която се очаква уж да намалее леко това лято заради цените на горивата. Не съм в София и като ми кацне някой самолет извънредно по нощите, трябва да спя на хотел. И без това при половината ни ходения се налага да ползваме такъв.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 часа, antea каза:

навсякъде ще бъде тотален кошмар през лятото, преди малко четох, че само в Щатите само този уикенд са отменени или закъснели 14000 вътрешни полета, причините - "challenges with air traffic control, weather and unscheduled absences in some work groups....."

На Станстед ни държаха 40 минути в самолета заради трафик и си изтървах влака за провинцията.Това летище трябва да си направи още няколко терминала и една още писта,иначе е ад.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес на летището на Кьолн ми направи впечатление, че имаше безброй отменени полети. Моят полет с Раян - в един момент на сайта на летището, на приложението на Раян и на таблата на летището бяха изписани три различни гейта на сериозно разстояние един от друг 🤨 Поразкараха ни леко да се разсъним рано сутринта 😂 Все пак съм благодарна, че излетяхме…

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, stanimir каза:

А тия десетки ,ако не и стотици хиляди летищни служители,  къде пък толкова си намериха нова работа по време на пандемията ?

Вероятно ако се обявят достатъчно атрактивни условия ще се решат и проблемите с недостига на персонал по веригата. Вижда се , че и тия които сега са на работа вече не искат я вършат при досегашните условия.

Без пари няма да стане !

Ми намериха си, да седят две години да чакат някой лаком г.з да се сети, че ще има полети лятото ли? В авиацията ни разказват играта буквално в момента. Аз съм на предела на психическите си и физически възможности, а скапаното лято дори не е в разгара си. И обмислям сериозно да зарежа тази сфера. И после пътниците искат добро обслужване на борда... 😄 😄 😄 Иначе всички искат да минат с минимален брой работници за лятото и на наличните да им разкажат играта или пък да наемат отново минимален брой нови, но да са на сезонен договор за 3 месеца, и след това се оправяй. Да не говорим, че не искат да вдигат парите, условията са толкова влошени, че хората нямат време дори за сън, да не говорим за семейство или удоволствия. Честно казано всичката мизерия си е абсолютно заслужена, която се случва, но отново няма отговорни, няма уволнени и никакви последствия за никого, освен за пътниците и служителите, които умират по летищата, и самолетите.

  • Харесвам 15
  • Шок 2
  • Браво 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Стачки на пилоти и стюарди се очакват уйкенда.

Според тази новина, този уикенд самолети на Rayanair ще останат на земята. Засегнати страни- Италия, Франция, Белгия и Португалия.

Като ако не се изпълнят исканията им са предвидени стачните действия да продължат и:

Испания (24, 25, 26, 30 юни, 1 и 2 юли),

Португалия (24, 25 и 26 юни),

Франция (25 и 26 юни) 

Белгия (24, 25 и 26 юни).

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.