Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Лошото е,че едва ли ще приключат само с тези дати, предвид неотстъпчивостта на ръководството. Нали не бъркам, когато преди няколко години пак имаше такива стачки в Раян в бази в Западна Европа, О'Лиъри реши вместо да изпълнява искания, да закрива бази и да ги мести в Източна Европа. Сега е решил да работи като секюрити контрол по летищата, вместо да подобрява условията.

Връзка към коментар

Трябва да имат. Според съдебната практика стачката е извън кръга на извънредни обстоятелства, които изключват отговорност.

https://www.ecc.bg/bg/blog/article/250-evro-za-otmenen-polet-poradi-stachka

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

При стачките има варианти:
- Ако стачката е на персонал на авиокомпанията (да кажем на стюардесите): трябва да платят.
- Ако е на наземния персонал (контролната кула в този ден не работи): не трябва да плащат компенсации, защото един вид нямат контрол върху този персонал подобно на закъснения и канселирания заради метеорологичните условия.

 

Преди може би 5-6-7-8г, доста отдавна беше, съм вземала някаква малка компенсация заради стачка май беше на ЛХ, но през посредник, като билета ми май също беше купуван през посредник. Имаше някаква врътка, че точно до тогава стачките не се бяха броили за събитие подлежащо на компенсация, а после бяха променили регламента. Сега гледах старите си пощи, но не пазя никаква кореспонденция и за съжаление спомените ми са доста избледнели 😞

 

Нямам полети с тях в тези седмици и не следя новините. Доколкото разбирам стачкува персонал на авиокомпанията, а не персонал на летищата? Или и двете стачкуват? При всяко положение трябва да се опитате да вземете компенсация 🙂

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Coo каза:

При стачките има варианти:
- Ако стачката е на персонал на авиокомпанията (да кажем на стюардесите): трябва да платят.
- Ако е на наземния персонал (контролната кула в този ден не работи): не трябва да плащат компенсации, защото един вид нямат контрол върху този персонал подобно на закъснения и канселирания заради метеорологичните условия.

 

Преди може би 5-6-7-8г, доста отдавна беше, съм вземала някаква малка компенсация заради стачка май беше на ЛХ, но през посредник, като билета ми май също беше купуван през посредник. Имаше някаква врътка, че точно до тогава стачките не се бяха броили за събитие подлежащо на компенсация, а после бяха променили регламента. Сега гледах старите си пощи, но не пазя никаква кореспонденция и за съжаление спомените ми са доста избледнели 😞

 

Нямам полети с тях в тези седмици и не следя новините. Доколкото разбирам стачкува персонал на авиокомпанията, а не персонал на летищата? Или и двете стачкуват? При всяко положение трябва да се опитате да вземете компенсация 🙂

Персоналът на Райън стачкува и не се знае кои полети ще се изпълнят. Остават 2 дни, а не ни казват нищо.

Благодаря за разяснението! 

Връзка към коментар

Вчера получих съобщение, каквото не съм виждал досега при закъснение над 2 часа:

 

"Уважаеми .................., Искрено се извиняваме за закъснението на вашия полет FR.......... от София ............... на 24-06-2022. Тъй като полетът ви закъснява повече от 2 часа, можете да се прехвърлите до друг полет на Ryanair безплатно (в зависимост от наличността на места) до същото или различно летище за заминаване/назначение, обслужвано от Ryanair.

За да промените полета си, можете да се свържете с един от нашите съветници, като използвате нашия безплатен онлайн чат, като се обадите на един от нашите номера за контакти за обслужване на клиенти или като отидете на гишето за билети на летището.

 

Информацията може да е от полза.

 

P.S. @master_of_germs , или е ново правило в полза на клиента, или Райън имат специално отношение към менe /не само към @Георги Матеев/.🙂

 

  • Харесвам 9
  • Шок 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , The Doctor каза:

Вчера получих съобщение

Много добре звучи, интересно как ще се прилага на практика. 🙂

Май стачките на Раян не се отразяват кой знае колко зле на полетите от/до нашето летище. Вчера е анулиран полета до Брюксел, днес с голямо закъснение имат полетите до Бирмингам и  до Будапеща, май се изпълняват от една машина и не е ясно имат ли връзка със стачките.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Снощи си летяхме София-Бергамо съмвсем по план. В момента се качваме на самолета на Райън за Люксембург с 4 часа закъснение. 

Тук всички полети закъсняват, но никой чак колкото нашият. Към Франция бяха отменени няколко.

Има стачка и на френските РВД. Не разбрах дали за цяла Франция, ама със сигурност в Марсилия.

 

@The Doctor , и аз получих днес същото съобщение по мейл, когато закъснявахме вече с два часа и половина...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 20.06.2022 г. в 21:22, Бръмбар каза:

Утре летим с Райън за Рим и  те днес са ми писали да сме 3ч предварително на летището поради големи опашки на секюрити. Досега съм ходила 2ч предварително и дори и при опашки в било достатъчно. Има ли смисъл наистина да се ходи толкова рано (3ч) или 2ч са достатъчни?

Благодаря на всички озовали се. Забравих да се отчета- след известни колебания  реших да отидем 2.5 часа по-рано като компромисно решение - беше напълно безпредметно, понеже гишетата отвориха 2ч преди полета, а имахме чекиран багаж. Вече, разбира се, се виеха опашки, но времето беше повече от достатъчно.

Връзка към коментар

Летя на 2 юли за Рим и се притеснявам да не стачкуват. Тази събота са стачкували и в Италия, но гледам, че всички полети са изпълени с по 2 часа закъснение, не е имало канселирани. 
 

как мога да разбера коя машина ще изпълнява полета да я следя къде се движи преди нашия полет? Полетът е FR6308. SOF-CIA в 14.05 на 2 юли. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледайте този линк,но още не е ясно на 2 юли коя ще е машината. Примерно вчера е била 9H-QEE и като кликнете върху нея и излизат за деня нейните полети.

https://www.flightradar24.com/data/flights/fr6308

 

Screenshot_2022-06-26-17-07-49-666_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-06-26-17-09-53-159_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Полета от Пафос за София закъснява с 45 минути за в момента. Така, че проблеми има и в нашите ширини. Излетял е от София с час закъснение, същата машина трябва да ни прибере в София.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес гледах жалейка за концерт в София, че трима от четирима от изпълнителите не могат да стигнат до София днес за събитието. 45 мин закъснение е супер на фона на цялото мазало напоследък. Имам полети с Ryanair през юли и се подготвям емоционално и логистично, че може и да ги няма. 🙄

Връзка към коментар
На 22.06.2022 г. в 15:36, antea каза:

според анализ във Fortune, авиокомпании и оператори по летища се въздържат от наемане на много персонал, защото след август се очаква спад в търсенето на полети, поради различни причини /цени, стагфлация и тн/, така че явно се опитват да вържат нещата с наличните хора, което е невъзможно пък в условия на свръхтърсене като през лятото

Ама цените на билетите в Европа са като континенталните доста често, нищо, че дори не наемат хора.

Обяснения винаги има всеки и за всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако имате прекачване на Станстед и искате да купите Fast Track ,опитах да го купя директно от сайта на летището,но не става,а май трябва в процеса на резервация и купуване на билет от Ryan. Предният полет закъсня и ми оставаха 2,5 часа до следващия до София,и като се затичах от самолета към паспортен контрол,блъснах няколко души,но изпреварих сигурно хора от няколко полета,а на проверката на багажа пак ме отделиха за ръчен контрол 10 минути,въпреки че нямах течности.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли някой да ми каже как да проверя полет FR182 от Виена за София на 28,06 откъде трябва да кацне на летище Виена.

Благодаря

Май успях да намеря благодарение на мнението на @dimitrov6 няколко поста по-нагоре , май идва от Lanzarote.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , bad kid каза:

Доколкото си спомням отменяха полетите в единия ден от седмицата

/може и да бъркам/.  Въпросът е дали отменяха този в сряда или в неделя.

Отмениха този в сряда и оставиха неделния.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.