Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Значи да чакам още един мейл за полета ми през декември...

Вече се чудя къде да спим през септември - в апартамент надали ще ни чакат до никое време. За декември сме в хотел, там е лесно.

 

При  още една промяна от +2 часа и ще спите безплатно на летището. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Знаете ли, ако взема бебешка количка в самолета, дали бебето има право на още някакъв ръчен багаж и дали се плаща за количката?

Редактирано от saved_
Връзка към коментар

Здравейте,

 

имам два казуса, които ще обединя в този пост:

Накратко - септември с една колежка ще посетим няколко държави, вече сме закупили билетите, като и двата билета са само в една посока и включват двамата.

Обаче аз получих още една покана за няколко дена преди тази обиколка, и смятам да се възползвам.

Та първият ми казус е (сигурен съм, че е разискван поне в някоя от темите за авиокомпании, но не знам как да го намеря) - ако при двоен билет единия от пътниците не се яви, това явява ли се проблем за другия? Не мисля, че би трябвало, но все пак да питам.

И вторият ми казус е в такъв случай дали мога аз по някакъв начин да сменя времето на пътуването си без това да рефлектира върху колежката. Мисля, че не би трябвало да може, след като практически това ще означава някаква промяна на билета, но все пак да питам.

Редактирано от rainbou1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

имам два казуса, които ще обединя в този пост:

Накратко - септември с една колежка ще посетим няколко държави, вече сме закупили билетите, като и двата билета са само в една посока и включват двамата.

Обаче аз получих още една покана за няколко дена преди тази обиколка, и смятам да се възползвам.

Та първият ми казус е (сигурен съм, че е разискван поне в някоя от темите за авиокомпании, но не знам как да го намеря) - ако при двоен билет единия от пътниците не се яви, това явява ли се проблем за другия? Не мисля, че би трябвало, но все пак да питам.

И вторият ми казус е в такъв случай дали мога аз по някакъв начин да сменя времето на пътуването си без това да рефлектира върху колежката. Мисля, че не би трябвало да може, след като практически това ще означава някаква промяна на билета, но все пак да питам.

 

1. Не, не е проблем. Просто вторият не се чекира. В случая няма 'двоен' билет, защото не е обвързан с условия за пакет.

2. Можеш принципно да го смениш, но ще платиш такса, която при Раян обикновено е дори повече от нов билет. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

И вторият ми казус е в такъв случай дали мога аз по някакъв начин да сменя времето на пътуването си без това да рефлектира върху колежката.

Извадено от контекста звучи доста двусмислено; )

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И моят полет за Берлин е със сменени часове. На пристигане с почти три часа по-късно. 00.05 часа, но връщането ми е изтеглено 15 минути напред. Сега писах на хоста, дано да приеме новите условия!

Връзка към коментар

Нововъведение за пътуващите с деца до 12 години от 1 септември

http://corporate.ryanair.com/news/news/160729-ryanair-cuts-the-cost-of-reserved-seats-for-passengers-travelling-with-children-under-12-as-fares-fall-10-4-in-2016/?market=en

Задължително единият от родителите ще трябва да си купи запазено място за 4 евро, а за детето/децата е безплатно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нововъведение за пътуващите с деца до 12 години от 1 септември

http://corporate.ryanair.com/news/news/160729-ryanair-cuts-the-cost-of-reserved-seats-for-passengers-travelling-with-children-under-12-as-fares-fall-10-4-in-2016/?market=en

Задължително единият от родителите ще трябва да си купи запазено място за 4 евро, а за детето/децата е безплатно.

Това важи ли за вече направени резервации?

Връзка към коментар

Не става ясно от съобщението.

Но дали могат да те накарат да платиш 4 евро, какво става ако не платиш, няма да те качат на борда?

Да, много интересен казус:)

Според мен към момента на правенето на резервацията би трябвало да важат условията към този момент. Пътуваме 2-ма възрастни и 2 деца на 8 и 12 г.

Другият вариант е да разджуркат системата и нарочно да ни даде 4 места в различните части на самолета, за да ни накажат, че не сме си купили места :lol:

по-скоро няма да можеш да направиш резервация без да платиш тези 4 евро...

То това е ясно, въпросът е какво правим с вече направени резервации?

Връзка към коментар

Много ми хареса тоя коментар във FB

 

Can you reserve seats with the guarantee of not being near children on the flight, now that would sell!   :lol: 


Да, много интересен казус :)

Според мен към момента на правенето на резервацията би трябвало да важат условията към този момент. Пътуваме 2-ма възрастни и 2 деца на 8 и 12 г.

 

 

Бе не знам дали могат да добавят задължително доплащане към билета, айде 4 евро не са кой знае колко, но можеше да е 10-15....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудя се дали да не си поискам парите за полета до Берлин и обратно. Обаче в мейла пише:

Refunds
As your flight time change is over 2 hours you may cancel your flight and apply for a refund please click on the link below and enter the required details.

 

Ако трябва да чакам одобрение по усмотрение на някого, не ми харесва. Някой има ли опит с взимане на пари от Райън?

Връзка към коментар

Чудя се дали да не си поискам парите за полета до Берлин и обратно. Обаче в мейла пише:

Ако трябва да чакам одобрение по усмотрение на някого, не ми харесва. Някой има ли опит с взимане на пари от Райън?

 

Мисля, че refund-ът е гарантиран, няма да подлежи на преразглеждане

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам два кратки въпроса относно Раян.

За първи път ще летя с тях и освен това ще правя връзка в Милано.

1.Достатъчно ли ще са 2 часа за прехвърляне на 2+2 деца с 2 големи багажа на Малпенза?(правя връзка с Изи)

2.Какво става ,ако не се чекираш он-лайн за Раян?...при липса на нет,компютър или телефон?Какво става след това?

Връзка към коментар

Ми нищо не става , отиваш на чек-ин гише , пишат ти фактура и плачеш.

При четирима човека ще ти е по-изгодно да си купиш лаптоп :)

Два часа ще са достатъчни за прехвърлянето.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ми нищо не става , отиваш на чек-ин гише , пишат ти фактура и плачеш.

При четирима човека ще ти е по-изгодно да си купиш лаптоп :)

Два часа ще са достатъчни за прехвърлянето.

 

Купувам си телефон:-))Благодаря!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам два кратки въпроса относно Раян.

За първи път ще летя с тях и освен това ще правя връзка в Милано.

1.Достатъчно ли ще са 2 часа за прехвърляне на 2+2 деца с 2 големи багажа на Малпенза?(правя връзка с Изи)

2.Какво става ,ако не се чекираш он-лайн за Раян?...при липса на нет,компютър или телефон?Какво става след това?

Изи мисля ,че са на Терминал 2,а Раян на Т1.Разстоянието между двата е 3 километра и има шатъли между тях.

Много е рисковано за 2 часа,но може и да стане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.