Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Няма ли някакъв начин като е до 24 часа от закупуването за връщане на сумата или смяна на датите без тия невероятни такси :( Уф, много тъпо се получи, а много ни се ходеше, но няма как просто. И да ги продадем пак не става :D То за тия цени ... 

Връзка към коментар

Датите са 23-29.09 от София до Атина, имаме 2 билета на две отделни регистрации, защото излизаха поотделно по-евтино. Общата цена на билетите е 100 лв. Ако става смяна на имена веднага бих ги продала. Сега ще се свържа с тях да видя как става. Някой дали ще прояви интерес за тези билети е друга тема вече :)

Редактирано от melanholly
Връзка към коментар

При раян има до 24 часа след закупуването безплатна смяна на името само трябва да се свържеш със съпорта :) А до къде са билетите и кога ако не е тайна ?

 

Това е ново за мен :)

Връзка към коментар

 

Don’t worry, customers who have booked their flight directly on the Ryanair.com website have a 24 hour grace period from the time of original booking, to correct any minor errors (i.e. spelling of names, incorrect routings/dates).

От https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Flight-Changes-And-Refunds

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте,

днес видях, че са ми променили полета до Берлин от 20:00ч. в 22:50ч. Късния час не ме устройва, защото ще пътуваме с дете, а и отделно ще ни чака познат на летището да ни закара до Лайпциг. Платих през Bravofly.fr., но нямам е-мейл от тях за промяната. Мога ли да им пиша, да ми върнат парите, поради смяна на часа на излитане?

Връзка към коментар

Ако искаш да промениш датите в рамките на 24 часа трябва ли да заплатиш разликата в цените? То така може да си купиш най - евтините билети и да поискаш датите ти да са около някакви празници, където цената ще е доста различна.

Връзка към коментар

Здравейте пак,

 

Благодаря ви много за помощта, всичко се разреши- смениха ни датите без допълнителни такси, само доплатихме разликата в цената на новите билети. В случая това са 16 евро, но по-добре отколкото да загубим 50 евро... Ако имате и вие такъв случай, се свържете със съпорта по чата и те безплатно ви ги сменят, защото сте закупили от техния сайт билетите. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Мисля, че говорите за различни неща

При раян има до 24 часа след закупуването безплатна смяна на името само трябва да се свържеш със съпорта :) А до къде са билетите и кога ако не е тайна ?

Това, което си писал, е нещо съвсем различно от конкретния въпрос в случая, за който е питането тук ;)
 
Както и в цитата, който macf1an е дал, по-важното е това (ясно уточнено)
 

Don’t worry, customers who have booked their flight directly on the Ryanair.com website have a 24 hour grace period from the time of original booking, to correct any minor errors (i.e. spelling of names, incorrect routings/dates).

Никой няма да ти смени името с такова на изцяло друг човек, ако ще и в същата секунда  да се обадиш на съпорта :)
Това се отнася само за разместени букви в изписване на името, но на същия купувач. Не изцяло смяна на личността на притежателя. За такава се прилагат тлъстите им такси на общо основание ;)

П.П. Сега виждам, че питането се е трансформирало от "смяна на име" в "смяна на дати". Това вече попада в другата категория, където е възможно, само се доплаща разликата, ако на новите дати цените са по-високи.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

"incorrect routings/dates"

 

Пише. Ясно , че ще се доплати разлоката в цената. Един вид ти позволявят да ползваш сумата която си внесъл като депозит в рамките до 24 часа.

Много добра услуга да ги похваля :) !

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

"incorrect routings/dates"

 

Пише. Ясно , че ще се доплати разлоката в цената. Един вид ти позволявят да ползваш сумата която си внесъл като депозит в рамките до 24 часа.

Много добра услуга да ги похваля :) !

Мда, не съм видял. Чудесно тогава. Естествено разликата в цената ще се плаща, то иначе никаква сметка няма да им излезе :)

Връзка към коментар

Да дам малко информация, потвърдена ми от няколко оператора на ryanair... 24 часа след като сте букнали полета имате право да промените датата като заплатите само разликата, последно снощи говорих с тях 1 час след като бяхме купили едни билети и осъзнахме, че са с грешна дата и просто поискаха да им дадем номер на карта и смениха датите за 5 минути :) Доплатихме 3 паунда :)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Данни за първото тримесечие на 2016 година на полския пазар. Ryanair са безспорен лидер, а Wizz air и Lot се борят за второто място, като Wizz air излиза победител от тази битка.

 

pasazulc.png

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При положение, че не платя за предварително запазени места, мога ли да избирам места от останалите свободни при отваряне на уеб чек-ин или системата автоматично ще определи места, които не мога да променям? С две думи, струва ли си да плащам по 6 евро за място на отсечка или мога да си ги спестя с уговорката, че пак ще мога да избера място до прозорец и място до пътека, както обикновено?

Връзка към коментар

При положение, че не платя за предварително запазени места, мога ли да избирам места от останалите свободни при отваряне на уеб чек-ин или системата автоматично ще определи места, които не мога да променям? С две думи, струва ли си да плащам по 6 евро за място на отсечка или мога да си ги спестя с уговорката, че пак ще мога да избера място до прозорец и място до пътека, както обикновено?

Няма да можеш да ги избираш, дава ги автоматично. Ако направиш чек ин-а за всички заедно, а не поотделно ще ти ги даде едно до друго. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво означава "асайнват"?

 

Ако е това, което си мисля, има един друг номер, коментиран тук и после го пробвах върху себе си, така да се каже.

 

Ако не ти харесат местата, не довършваш резервацията, а незабавно започваш нова и ти присъжда следващите места, тези от първата резервация стоят известно време блокирани. Така се получи, като купувах Бизнес+, при втората резервация, онези първите, които бях маркирала стояха като заети.

Редактирано от Звелина
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При Раян или плащаш, или ти асайнват автоматично. Не можеш да избираш безплатно. :)

 

При Wizz не е ли същото вече? Или си запазваш автоматично разределените места, или си доплащаш и избираш друго. Но там са много ценови категории, в зависимот от това дали местата са напред и т.н.

Връзка към коментар

Няма да можеш да ги избираш, дава ги автоматично. Ако направиш чек ин-а за всички заедно, а не поотделно ще ти ги даде едно до друго. 

 

Демек, да не се надявам на избор от останалите свободни места? Защото нали условията са такива, че 30 дни преди полет се отваря уеб чек-ин за онези, които са предплатили места, а 7 дни преди полет за всички останали. Не ми стана ясно дали втората група все пак не е свободна да избира, но очевидно ирландската скръндза е ограничил това право с цел да събира по някое евро отгоре. Явно ще се наложи да дам общо 24 евра, за да си гарантирам спокойствието - за мен прозорец, а за половинката пътека...

Връзка към коментар

Няма да можеш да ги избираш, дава ги автоматично. Ако направиш чек ин-а за всички заедно, а не поотделно ще ти ги даде едно до друго. 

 

Не съм взимал до сега от тях билети, но как може да се направи чек-ин за повече от 1 човек едновременно ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • vorbis
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.