Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Не ми стана ясно дали втората група все пак не е свободна да избира, но очевидно ирландската скръндза е ограничил това право с цел да събира по някое евро отгоре. Явно ще се наложи да дам общо 24 евра, за да си гарантирам спокойствието - за мен прозорец, а за половинката пътека...

Точно.. 7 дни преди полета нямаш право на избор на места, дава ти ги автоматично. 

Не съм взимал до сега от тях билети, но как може да се направи чек-ин за повече от 1 човек едновременно ?

Пита те дали искаш да чекираш и двамата пътници. Ти отмяташ чавки в квадратчетата и продължаваш напред. 

Така беше пролетта, освен ако не са направили някоя промяна след това... 

Връзка към коментар

... за мен прозорец, а за половинката пътека...

Както системата раздава места автоматично, вероятността да ти сложи някого между двамата е доста по-голяма отколкото ако човек ги раздава на гишето...

Връзка към коментар

Както системата раздава места автоматично, вероятността да ти сложи някого между двамата е доста по-голяма отколкото ако човек ги раздава на гишето...

 

То при нас проблемът не е в човека между нас, а в моето желание да съм до прозорец и нейното да е до пътека...

Връзка към коментар

Направете си профил в сайта на авиокомпанията и попълнете въпросите за предпочитани места и т.н. Направи ми впечатление, че системата дава това, което си заявил като предпочитание. Аз писах, че искам да съм в задната част на самолета до прозореца и все такива места ми се падат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Какво означава "асайнват"?

 

Ако е това, което си мисля, има един друг номер, коментиран тук и после го пробвах върху себе си, така да се каже.

 

Ако не ти харесат местата, не довършваш резервацията, а незабавно започваш нова и ти присъжда следващите места, тези от първата резервация стоят известно време блокирани. Така се получи, като купувах Бизнес+, при втората резервация, онези първите, които бях маркирала стояха като заети.

 

Тоя "номер" е за виолетките, където получаваш места още по време на резервация. При ирландците е както беше при виолетките едно време. Местата се разпределят едва при чек-ин...

Връзка към коментар

Направете си профил в сайта на авиокомпанията и попълнете въпросите за предпочитани места и т.н. Направи ми впечатление, че системата дава това, което си заявил като предпочитание. Аз писах, че искам да съм в задната част на самолета до прозореца и все такива места ми се падат.

 

Няколко уточнения. Аз профил съм направил и съм попълнил всички свои предпочитания, включително данните на съпругата. За съжаление обаче към данните на съпругата няма опция за попълване на предпочитания. Така в конкретния случай, дори и системата да се съобрази с моите предпочитания, няма как да отгатне нейните. Да и права отделен профил няма смисъл, защото ще се загуби връзката между нас двамата и най-малкото ще бъдем разпределяни по предпочитания (аз до прозорец - тя до пътека) на различни редове в самолета. Освен вече казаното, следва да се има предвид, че конкретните билети купих през "онези" врътки и практически нямам идея доколко резервацията е свързана с моя профил, нищо, че веднага промених имейл адреса в сайта на превозвача...

Връзка към коментар

ех, и ти тръгна по наклонената плоскост  :P  :biggrin:

 

Мани, направо не мога да се позная. Дано поне този втори опит да бъде сполучлив, че при предишния "далаверата" отиде в наказателни такси... :blush:

Впрочем, без особени усилия си добавих полетите към акунта при ирландците, има си опция за целта...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мани, направо не мога да се позная. Дано поне този втори опит да бъде сполучлив, че при предишния "далаверата" отиде в наказателни такси... :blush:

Впрочем, без особени усилия си добавих полетите към акунта при ирландците, има си опция за целта...

 

 

Как, че аз не знам?  :)

Връзка към коментар

Лесно било, мерси! И сега си се чекирам с моя мейл, не тоя на bravofly предполагам

 

Това при положение, че си променил в резервацията генерирания от bravofly имейл. В момента, в който го направиш, ще получиш директно потвърждение с резервацията от Ryanair и на практика късаш оковите с bravofly... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Влизаш си в профила, отиваш горе на "manage". После над "upcoming trips" имаш "Can't find upcoming trip?", цъкаш и въвеждаш данните за полета и воала...

Пиши, пиши :-) че чета и аз как се случват нещата.

Връзка към коментар

Така в конкретния случай, дори и системата да се съобрази с моите предпочитания, няма как да отгатне нейните....

 

Повече от ясно е какви са - точно противоположни на твоите предпочитания.  B)

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Повече от ясно е какви са - точно противоположни на твоите предпочитания.  B)

 

В потвърждение на горното, въпреки, че в резервацията направена през bravofly, водещото име е моето, в сайта на ирландците първо излиза това на жена ми, което от своя страна ще рече, че Майкъл е наистина умен човек, щом като се е досетил кой кара влака в средностатистическото семейство от Ванкувър до Владивосток... :lol:

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Email адреса през онези "врътки" еднакъв ли трябва да бъде с този в регистрацията на сайта на превозвача или различен?

 

През онези "врътки", резервационната система (в случая bravofly) ти генерира автоматичен имейл адрес, с който влизаш в сайта на ирландците и после можеш да промениш с твоя личен...

Иначе в bravofly по време на резервацията си посочваш личен имейл по избор на който получаваш потвърждението с другия имейл...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

През онези "врътки", резервационната система (в случая bravofly) ти генерира автоматичен имейл адрес, с който влизаш в сайта на ирландците и после можеш да промениш с твоя личен...

Иначе в bravofly по време на резервацията си посочваш личен имейл по избор на който получаваш потвърждението с другия имейл...

 

Не само ги ползваш, ами и даваш изключително полезни консултации и то не в най-точната тема. :)

Наистина има "генерална" промяна :P  (доколкото те познавам от постовете ти) :)

Ако почнеш и да се епилираш ... ;)  (закачката е заимствана от една друга тема)

 

А знаеш ли как може да завърши този процес ...

Да спреш да пиеш бира. :P  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Въпроса ми не е много за тук, но понеже ще летим с Раянеър....Може ли дете на 16 години да лети до Германия само с лк, ще е с двамата родители, трябва ли нещо друго?

Връзка към коментар

Нови маршрути от Италия за лято 2017

 

 

Pescara - Copenaghen    
Roma - Lourdes
Pescara – Cracovia    
Roma – Norimberga
Bologna – Lisbona    
Malpensa – Gran Canaria 
Bologna - Eindhoven    
Bergamo - Edimburgo
Trapani – Praga    
Bergamo – Lussemburgo
Treviso – Cracovia    
Bergamo – Vigo
Bari - Liverpool     
Palermo - Bucarest

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • vorbis
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.