Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Така е , въпросът е дали им се връзва сметката дългосрочно с пълни самолети , но на такива цени.

Което от друга страна може да доведе до динамика в маршрутите. Което пък не е зле.

Връзка към коментар

и последни два от серията ми малоумни въпроси за багажа при Ryanair - възможно ли е предварително да се измери платения багаж на лентата, преди да е започнало чекирането? на отиване няма проблем - стегнахме всичко, докаран е до 14,5 кила, мерен на домашния кантар, останалото по ръчен безплатен, ама на връщане от чужбина, където си нямаш кантарче под ръка, не се сещам за друг начин освен, ако е възможно да си го премерим на лента и ако е в повече, да разхвърляме остатъка пак по ръчните раници?

 

по 3-4 разни дребни опаковани сладки неща - тип Mars или друго шоколадово, проблем ли са в ръчния багаж?

Връзка към коментар

Може да сложиш колкото си искаш шоколад в ръчния багаж.

 

Относно багажа - на практика на всяко летище има много гишета за чек ин и в даден момент са отворени някой , но други не.

Кантарите обаче си работят. Избираш някое такова гише , поставяш багажа на лентата и ще си видиш колко тежи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

и последни два от серията ми малоумни въпроси за багажа при Ryanair - възможно ли е предварително да се измери платения багаж на лентата, преди да е започнало чекирането? на отиване няма проблем - стегнахме всичко, докаран е до 14,5 кила, мерен на домашния кантар, останалото по ръчен безплатен, ама на връщане от чужбина, където си нямаш кантарче под ръка, не се сещам за друг начин освен, ако е възможно да си го премерим на лента и ако е в повече, да разхвърляме остатъка пак по ръчните раници?

 

по 3-4 разни дребни опаковани сладки неща - тип Mars или друго шоколадово, проблем ли са в ръчния багаж?

Затова винаги нося портативно кантарче. И съм се чудила, защо хотелите/летищата не предлагат измерване на багажа?! така ще спестим много време на чек ин - мерим преди това, навличаме дебелите дрехи и не губим ничие време...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Май само на Хонконг съм виждал място специално да си претеглиш багажа.

Не съм се заглеждал много , когато се съмнявам си го меря на някоя от свободните ленти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми подариха преди години кантарче с кука за целта, тежи 50-на грама сигурно, много е удобно.

 

На много летища изключват и кантарите, когато самото гише е затворено, та понякога се налага да се търси работещ кантар.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само парцуца в шишета от минерална вода не може. А, какви времена бяха! Помня на един полет до Ню Йорк, как изведнъж се размириса от средните седалки, а то нашенки разляли парцуцата в ръчния багаж, носена за армаган в Ябълката. Не ги е срам!

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

 а то нашенки разляли парцуцата в ръчния багаж, носена за армаган в Ябълката. Не ги е срам!

Имаш предвид не ги е срам тези, които забраниха да се пренасят повече от 100ml течности в ръчния, нали правилно те разбирам?  :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само парцуца в шишета от минерална вода не може. А, какви времена бяха! Помня на един полет до Ню Йорк, как изведнъж се размириса от средните седалки, а то нашенки разляли парцуцата в ръчния багаж, носена за армаган в Ябълката. Не ги е срам!

И аз имам подобен опит, но с една чубрица дето носехме в щатите за приятелка. CBP officer-ите си помислиха, че са някакви наркотици и за малко да ме закопчаят. Обясненията бяха култови:

- What is this? Is this some kind of a prohibited substance?

- Erm, no, this is called Chubritsa. It is a typical Bulgarian ingredient that is used in our traditional quizine.

- Ah. And what do you use it for?

- We usually put it on  meat when BBQing. For example, it accompanies our meatballs very well and gives them a very distinct taste!

- Well, and why do you carry it all the way from your country?

- Because here you've got one American citizen that is quite hungry for it. She is a very good friend and we want to make her a surprise.

Та така. Ох, емигрантщини!

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Имаш предвид не ги е срам тези, които забраниха да се пренасят повече от 100ml течности в ръчния, нали правилно те разбирам? :biggrin:

Именно, именно, по онова време все още я нямаше тази забрана и лелките бяха понесли по няколко половинки-горнобанки пълни с парцуца, ама някъде над океана стана белята. Сега като се замисля, май от цял самолет, само ние с Тити разбрахме на какво мирише. Стюардесите бяха леко объркани, а лелките доста смутени...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам питане и се надявам да получа отговор.  :)

Имам полет София - Пиза на 10.09 и обратно на 13.09 на една резервация.

Сега получих мейл от Райан, че променят часовете със съвсем малко - 20мин.

Обаче! Ние си купихме след  това нови билети за отиването 2 дни по- рано и всъщност билета за 10- ти няма да го ползваме. Какво да направя, за да потвърдя само връщането, и евентуално да получа сумата за отиването? Благодаря!

Връзка към коментар

Някой има ли идея, при канселиране на полети от моя страна, дали бих могъл да получа обратно част от сумата по билетите или не? Предполагам, че е това граничи с невъзможносто, особено при нискотарифни компании, но все пак да питам. :)

Връзка към коментар

О'Раян ви е публикувал лятното разписание за 2017.

 

На първи преглед забелязах намаление на честотите:

 

Кьолн от 7 на 4
Хамбург от 3 на 2

 

Допълвайте......... :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой има ли идея, при канселиране на полети от моя страна, дали бих могъл да получа обратно част от сумата по билетите или не? Предполагам, че е това граничи с невъзможносто, особено при нискотарифни компании, но все пак да питам. :)

Да, ако отмяната е заради заболяване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О'Раян ви е публикувал лятното разписание за 2017.

 

На първи преглед забелязах намаление на честотите:

 

Кьолн от 7 на 4

Хамбург от 3 на 2

 

Допълвайте......... :)

И вероятно дупките ще бъдат запълвани с нови дестинации.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Само парцуца в шишета от минерална вода не може. А, какви времена бяха! Помня на един полет до Ню Йорк, как изведнъж се размириса от средните седалки, а то нашенки разляли парцуцата в ръчния багаж, носена за армаган в Ябълката. Не ги е срам!

То и аз имам подобна история, но не я разлях, ами от промяната в налягането бутилката се беше деформирала и се беше разтекла. Цялата ми раница миришеше. Но това беше бял кахър - кацнах си в  Амстердам, с мирис на студент-алкохолик и се прибрах в Groningen. Тогавашната ми приятелка живееше в Бремен и родителите ѝ бяха пратили по мен цяла колекция подправки (домашни, завързани в торбички). Ха, познайте, немската гранична полиция, как се радва на студенти, които носят зелени субстанции, със странна миризма, през границата от Холандия. 

 

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Zaro
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.