Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ще се! Аз и сега аха да извикам „Я, магеланец!”, но се усетих колко неловко би било...

Е, как неловко?! Нали точно това е идеята на тези табелки, да можем да се разпознаваме, поправи ме, ако греша?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Лично аз го приемам по-скоро като лично изявление за принадлежност към общност, но не и непременно като покана към всеки непознат, който знае каква е тази общност. 

 

А иначе, конкретния момент беше неподходящ за представяния и обяснения, но пък беше приятно намигване от съдбата. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тоя келеш що не я направи тази врътка в България? Ще му излезе 20-30 лева, ама ще виси по два дни в полицията, общината, НОИ, НЗОК, НАП, всички познати банки, библиотеки и видИотеки. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тоя келеш що не я направи тази врътка в България? Ще му излезе 20-30 лева, ама ще виси по два дни в полицията, общината, НОИ, НЗОК, НАП, всички познати банки, библиотеки и видИотеки. 

 

Пропуснал си съда. Смяна на име става със съдебно решение. А там сроковете са ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За първи път летя вътрешен полет с Райън. Тръгнах да чекирам, иска ми рожденния ден и държавата от която съм и дотук-имам бордна карта, всичко. Нормално ли е това? Да ми издадат бордна карта без никакъв документ за самоличност, при положение, че е видно, че не съм гражданин на въпросната държава, където ще е вътрешния полет. Или щом имам бордна карта да приема , че всичко е наред?

Връзка към коментар

Нормално е. Миналият  месец имахме два вътрешни полета в Гърция. Проверка на документ за самоличност искаха на бординга. Ако сте с чекиран багаж, предполагам и на чекинга. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За първи път летя вътрешен полет с Райън. Тръгнах да чекирам, иска ми рожденния ден и държавата от която съм и дотук-имам бордна карта, всичко. Нормално ли е това? Да ми издадат бордна карта без никакъв документ за самоличност, при положение, че е видно, че не съм гражданин на въпросната държава, където ще е вътрешния полет. Или щом имам бордна карта да приема , че всичко е наред?

Да, няма проблем - така летяхме Атина - Родос - Атина преди две седмици. Всичко беше наред. Само в летището в Атина се прехвърлихме от външни на вътрешни линии и пак се минава през проверка на багажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, току-що се върнах от страхотна кратка екскурзийка до Пиза и Флоренция с RyanAir. Който не е ходил, жестоко препоръчвам. Имам малко запитване до по-запознатите от мен. Вярно ли е, че самолетите, които използват са малко по-стари или просто защото са Boeing, а не Airbus затова изглеждат така? Ще се радвам на всеки, които може да внесе малко повече светлина по въпроса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, току-що се върнах от страхотна кратка екскурзийка до Пиза и Флоренция с RyanAir. Който не е ходил, жестоко препоръчвам. Имам малко запитване до по-запознатите от мен. Вярно ли е, че самолетите, които използват са малко по-стари или просто защото са Boeing, а не Airbus затова изглеждат така? Ще се радвам на всеки, които може да внесе малко повече светлина по въпроса.

 

Самолетите са им всичко друго, но не и стари. Такава експанзия не се прави със стари самолети :) 

 

 

 

As of March 2014, the average age of the Ryanair fleet was around 5.5 years.

 

Иначе може и да си попаднал на малко по-старичък екземпляр, но честно казано не знам какво имаш предвид под "за това изглеждат така". Как изглеждат? :)

Връзка към коментар

Здравейте, току-що се върнах от страхотна кратка екскурзийка до Пиза и Флоренция с RyanAir. Който не е ходил, жестоко препоръчвам. Имам малко запитване до по-запознатите от мен. Вярно ли е, че самолетите, които използват са малко по-стари или просто защото са Boeing, а не Airbus затова изглеждат така? Ще се радвам на всеки, които може да внесе малко повече светлина по въпроса.

 

Може би те учудило липсата на джобове на облегалките на седалките:-)).Както и това ,че самите седалки са им от по-стария тип(по-дебели).Преди седмица летяхме до Милано-нови самолети.Особени този от Милано за София.Екипажа беше засмян и весел и доста смесен:-).И италианци ,и испанци и едно момче португалче.За пилотите не можах да разбера.И понеже правихме прехвърляне в Милано и пътувахме с Изи много ясно можех да направя съпоставка.Изи си направиха едно дежурно закъснение от 30 мин,при Раян всичко беше точно.До Катаня Изи летеше с доста амортизирана 320ка ,но на връщане с по-нова 319ка.Та с една дума нищо им няма на Раян,само да не повишават цените:-))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самолетите са им всичко друго, но не и стари. Такава експанзия не се прави със стари самолети :)

 

 

Иначе може и да си попаднал на малко по-старичък екземпляр, но честно казано не знам какво имаш предвид под "за това изглеждат така". Как изглеждат? :)

Благодаря ти за мнението. Говоря от изключително лаишка гледна точка и по никакакъв начин не искам да опетня името на компанията, но като пасажер само сравнявах двата самолета(тоест самолетите на Wizz и самолетите на Ryan) Нещото, което ми направи впечатление бяха панелите над главата. Лампичките, които светват ако извикаш стюардеса са просто обикновени крушчици, не са скрити по никакъв начин, после, сенниците просто наподобяваха на по-стар самолет. Пътувал съм преди години с Ryan за Лондон, но от Пловдив. Бяха по същият начин. Бях чул някой да споменава, че са по-стари самолетите и затова исках да се позаинтересувам дали наистина е така или просто защото са две различни компании (Airbus и Boeing) затова интериорно изглеждат по различен начин.  Иначе съм изключително доволен от гледна точка на изпълнение на графика, чистота на самолетите и приветливост на персонала. Усеща се разлика с Wizz определено :)

 

Преди малко видях, че самолетът, в който сме били е на 1 година: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-fit#

Явно наистина просто така изглеждат.

Редактирано от t_petkov
Връзка към коментар

И аз наскоро летях до Пиза с тях, не знам на колко години е, но изглеждаше чисто нов и много се зачудих какви ги пишеш.

Съжалявам просто, че аз нямам собствена снимка. Изглеждаше по този начин: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Gasper_(aircraft).jpg

 

Така или иначе разбирам, че са просто някакви мои възприятия, които не са верни :)

Редактирано от t_petkov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз се возих и на най-новия им (1 година) и на най-стария (9 години). Разликата беше единствено в оцветяването на капаците на багажниците, всичко останало е идентично.Вече при новия интериор разликата е огромна, но с него оперират само от Лондон за сега.

 

Между другото, в софийската база има жена първи офицер - руса и много хубава, не знам дали я засичахте вече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз имам питане за фамилните промоции някой знае ли как се отчитат ? Ако купя билет отиване и връщане това 1 полет ли е или са 2 ? Или по-добре да купя отиване и отделно връщане ?

И малко мрънкане - с тези задължителни места ние като сме 2+3 за всеки полет им плащам по 20 евра. :(

Връзка към коментар

Tо вече няма опция да не плащаш,когато пътуваш с деца., но пък местата са с 50% намаление  :(

днес се чекирах за полета ми отиване и връщане до Берлин другата седмица, не съм плащала за места и в двете посоки сме една до друга с детето ми

Връзка към коментар

днес се чекирах за полета ми отиване и връщане до Берлин другата седмица, не съм плащала за места и в двете посоки сме една до друга с детето ми

А кога е закупен билетът ? Това изискане е съвсем от скоро. сега се опитвам да купя блиети до Хамбург  и не ме пуска без да си избера и платя места. Ще пробвам довечера през друг браузър.

Връзка към коментар

А кога е закупен билетът ? Това изискане е съвсем от скоро. сега се опитвам да купя блиети до Хамбург  и не ме пуска без да си избера и платя места. Ще пробвам довечера през друг браузър.

 

Наскоро си купувах билети и летях с тях и нямаше проблеми - никой не ме е задължавал да плащам за място. Няколко дни преди полета (мисля 7 дни) има опция безплатно да избереш места, иначе искат, мисля, 8 евро (не съм сигурна) за ранен чек ин, а той е отворен месец преди самия полет и ако много бързаш плащаш.

Редактирано от lisska99
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А кога е закупен билетът ? Това изискане е съвсем от скоро. сега се опитвам да купя блиети до Хамбург  и не ме пуска без да си избера и платя места. Ще пробвам довечера през друг браузър.

Най-отдолу на страницата му даваш Check out, a на следващата страница, когато те подсеща просто избираш - ОK, thanks.

 

И започваш попълването на данните. 

post-21-0-46392500-1476365993_thumb.jpg

Връзка към коментар

А кога е закупен билетът ? Това изискане е съвсем от скоро. сега се опитвам да купя блиети до Хамбург  и не ме пуска без да си избера и платя места. Ще пробвам довечера през друг браузър.

точно преди месец - 13 септември 2016

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.