Прескочи до съдържание

Orbitz - гаранция за най-ниска цена


Препоръчани мнения

Георги Матеев

За да съм в тон с @koliob трябва да спомена, че чакам около $2000 от Orbitz (40 пъти използвана клаузата за бест прайс гаранция), отделно че в последните месеци вече ми дадоха още $700. Най-хубавото е, че всичко е официално и не се налага шмекеруване.

 

Плащането на хотели е толкова скучно 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

А какво точно означава тази бест прайс гаранция? Досега не съм ползвала orbitz, тъй като винаги ми е била висока цената през тях. Примерно амома, английски  и някои испански сайтове са ми давали много по-добра цена.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 минута , Боби каза:

40 pending, а досега сработвало ли е?

Да, 14 пъти. Ефективно получени досега: $700 като Orbucks и $140 по кредитната карта от разликата в цените. Плащат като по часовник без никакво напомняне. Всичко това постигнато с минимално усилие и повтарям без нуждата от шмекерии и 400 акаунта.

  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 50 минути , Георги Матеев каза:

Плащането на хотели е толкова скучно 🙂

 

Нямаш стигане ти. 🙂  Искам да кажа, че изцяло благодарение на @Георги Матеев и аз получих веднъж $50 orbucks от Orbitz и имам още $300 одобрени, които чакат нощувките и/или да минат 30 дена след тях. Единствените предимства в схемата на Booking са, че не винаги е нужно да има нощувки (може и някой непознат да го направи) и парите са истински.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 7 минути , stani.m каза:

А какво точно означава тази бест прайс гаранция? Досега не съм ползвала orbitz, тъй като винаги ми е била висока цената през тях. Примерно амома, английски  и някои испански сайтове са ми давали много по-добра цена.

Всичко е подробно описано на https://www.orbitz.com/p/info-other/guarantees

 

Като се приложат стандартните публични купони за намаление Orbitz предлага едни от най-ниските цени в много случаи.

 

Същата бест прайс гаранция (с подобни условия) имат cheaptickets.com и travelocity.com, които също са от групата на Expedia.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Да, 14 пъти. Ефективно получени досега: $700 като Orbucks и $140 по кредитната карта от разликата в цените. Плащат като по часовник без никакво напомняне. Всичко това постигнато с минимално усилие и повтарям без нуждата от шмекерии и 400 акаунта.

@Георги Матеев, би ли разяснил по-подробно как точно работи програмата Best price guarantee..? Гледам, че за хотели дават гаранцията до 48 часа преди настаняването. Имам хотел, запазен през Booking.com на цена 163.80€ с Genius отстъпката. Резервацията е от преди 10-ина дни и е с безплатна анулация. Същият, в Orbitz ми излиза на $172/вечер, което е 292+ € за двете нощувки или разлика от над 130€. Мога ли да претендирам за Best price guarantee и как точно става? Резервирам през Orbitz, след което предявявам претенцията ли...?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Price Guarantee for Hotels. For standalone Hotels, we go even further! If you find a lower rate on Orbitz.com or on another U.S.-based website up to 11:59 pm Pacific time 2 days before your scheduled check-in date of your booking with Orbitz.com, we will credit or refund to you the difference in price. In addition, if you are a member of the Orbitz Rewards program we will give you $50 in Orbucks. This Price Guarantee for Hotels is subject to the terms and conditions listed below."

 

Приемаме ли booking.com за U.S.-based?

 

Аз клеймнах нощувките за предстоящия уикенд, цената е паднала в самия orbitz с 1 долар на нощ. Ако изкарам 50ка, ще е ЯКО!

Връзка към коментар
преди 49 минути , Георги Матеев каза:

🙂

 

преди 18 минути , Боби каза:

 

Приемаме ли booking.com за U.S.-based?

@Георги Матеев,би ли споделил кои сайтове приемат като U.S.-based? Често ММТ с всички купони и рупии от уолета дава по-ниска цена.Ако се направи скриншот с цената в рупии биха ли го приели?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Мари Николова каза:

Ако се направи скриншот с цената в рупии биха ли го приели?

В чеклиста единият от въпросите е "Цената в US долари ли е?"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanislavpp каза:

Booking са абсолютно US based , но ми е интересно дали американската версия на индийците се счита за такава https://us.makemytrip.com/ , @Георги Матеев и @koliob какво мислите? 

Не съм пробвал с MMT, но с Booking и Expedia (както и със споменатите от @Георги Матеев клонинги на Expedia) съсва без проблем. Мисля, че и тези са предостатъчно. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, koliob каза:

Не съм пробвал с MMT, но с Booking и Expedia (както и със споменатите от @Георги Матеев клонинги на Expedia) съсва без проблем. Мисля, че и тези са предостатъчно. 

A каква точно е процедурата? Резервираш през Orbitz, плащаш, след което им пращаш скрийншоти от другата система ли... какво? Както споменах, имам резервация за 2 нощувки, която в Booking ми е $192, а в Orbitz с все отстъпките и бонуси, е $378. Резервацията е за средата на юли, направена преди около 2 седмици, но все още цената в Booking е такава. Ако резерверам през Orbitz и платя $378, мога ли да съм сигурна, че ще ми уважат BPG и ще ми върнат до $192 + $50?

Връзка към коментар
преди 4 минути , chandni каза:

мога ли да съм сигурна

можеш само ако го направиш и се получи 😁

да не пропуснеш да ни информираш дали става 😉

на теория би трябвало да сработи!

Връзка към коментар
преди 4 минути , chandni каза:

A каква точно е процедурата?

Първо си правиш резервация в Orbitz. Намираш същата стая при същите условия (това трябва добре да го провериш ако не е на някой от сайтовете на expedia) на по-ниска цена. Правиш скрийншот, на който да се вижда июето на сайта, датите, условията и цената. Попълваш формата им, като задължително закачаш скрийншота. Ако си ползвала код за намаление (публично достъпен) може да го напишеш в полето за ьсбележки.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Писах им да видя какво ще кажат за Booking - дали се признават. Ако се признават... що пък да не изкарам $50... ? 😁

П.С. Сетих се още нещо... За всяка такава резервация ли дават по $50 или само веднъж? 🤔 Че може да се поразровя и за останалите си резервации 😁

Връзка към коментар
преди 6 часа, Георги Матеев каза:

За да съм в тон с @koliob трябва да спомена, че чакам около $2000 от Orbitz (40 пъти използвана клаузата за бест прайс гаранция), отделно че в последните месеци вече ми дадоха още $700. Най-хубавото е, че всичко е официално и не се налага шмекеруване.

 

...

Да не забравиш да ги декларираш. 🧐

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

За всяка такава резервация ли дават по $50 или само веднъж?  Че може да се поразровя и за останалите си резервации 

За всяка единична нощувка можеш да искаш $50, стига само да е по-скъпа от $50 преди такси и данъци. Ако е по-евтина ти дават сума до нетната стойност. Няма смисъл да гледаш старите си резервации. Правиш си нова в Orbitz с право на отмяна и веднага си искаш $50 на база на текуща по-ниска цена в друг или същия сайт, която те проверяват.

Редактирано от koliob
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Мари Николова каза:

Limit:

  • One (1) set of $50 in Orbucks per entire booking
  • Three (3) sets of $50 in Orbucks as the result of a Price Guarantee claim per customer per calendar month (regardless of the number of accounts used by the customer or the number of bookings made by the customer).

Точно така е, но няма ограничение за броя регистрирани сметки.

Връзка към коментар
Георги Матеев
Публикувано: (редактирано)

Лично тествано и със сигурност минават скриншотове от booking.com, agoda.com и amoma.com - само гледайте да е в долари. Поради тази причина (недоларов сайт) ММТ не се класира.

 

Chandni, аз лично не бих рискувал с чак толкова голяма разлика в цената. Не е 100% дали ще се признае бест прайс гаранцията, пък после трябва да канселираш, рефъндваш и тн разправии.

 

Важен детайл. Номерът минава дори и при много малки разлики. Признавали са ми гаранция за смешните 20 цента разлика и заради които ми дадоха $50.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , stanislavpp каза:

Да вметна, че US версията на ММТ е доларов сайт ( us.makemytrip.com).

Само аз ли имам проблем с въвеждането на дестинация при търсенето на хотели.Каквото и да напиша излиза

Please type a valid 'Destination City'. При търсенето на полети ме прехвърля към индийската версия.

Връзка към коментар
Георги Матеев
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Да вметна, че US версията на ММТ е доларов сайт ( us.makemytrip.com).

Съвсем доскоро крайният екран за плащането - въпреки показваните в долари цени - все пак излизаше в рупии. Ако са променили това е нещо ново и вероятно би могло да се ползва за бест прайс гаранциите. Ако някой пробва да сподели дали минава.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.