Прескочи до съдържание

Orbitz - гаранция за най-ниска цена


Препоръчани мнения

преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Важен детайл. Номерът минава дори и при много малки разлики.

Точно така стана:

Please be advised that your $2.15 refund and $50 Orbucks will be applied to your account 30 days after your qualifying travel itinerary has been completed.

Благодаря ти, че повдигна темата 🙂

Връзка към коментар
преди 14 часа, Георги Матеев каза:

Chandni, аз лично не бих рискувал с чак толкова голяма разлика в цената. Не е 100% дали ще се признае бест прайс гаранцията, пък после трябва да канселираш, рефъндваш и тн разправии.

Абе ако цената беше все още същата, както когато резервирах, щях да го направя - не ми е проблем "разправията", а Diners-ът има достатъчен лимит, но съм резервирала на $192, а сега е "цели" $210 😁 и вместо $50, Orbucks-ите чисто ще останат 30... та при това положение просто наистина не си заслужава занимавката... 🙂

Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

Абе ако цената беше все още същата, както когато резервирах, щях да го направя - не ми е проблем "разправията", а Diners-ът има достатъчен лимит, но съм резервирала на $192, а сега е "цели" $210 😁 и вместо $50, Orbucks-ите чисто ще останат 30... та при това положение просто наистина не си заслужава занимавката... 🙂

Не ти схващам логиката, как цената се е вдигнала, хем ще ти дадат компенсация?

Връзка към коментар
В момента, Боби каза:

Не ти схващам логиката, как цената се е вдигнала, хем ще ти дадат компенсация?

Цената, на която съм резервирала преди около 2 седмици в Booking е $192. В момента се е вдигнала на $210. В Orbitz цената е $379.98

Връзка към коментар
преди 1 минута , chandni каза:

Цената, на която съм резервирала преди около 2 седмици в Booking е $192. В момента се е вдигнала на $210. В Orbitz цената е $379.98

Разбрах. А ако вземеш сега от orbitz има шанс да я вдигнеш още в букинг...Наистина не си струва риска и усилията.

Връзка към коментар
В момента, Боби каза:

...Наистина не си струва риска и усилията.

Не мисля, че има риск, защото аз вече имам резервация на $192 в Booking, която е с право на безплатна анулация. Ако цената им все още беше същата, щях да си запазя резервацията при тях, да book-на през Orbitz, да claim-на разликата и $50 Orbucks и чак след като получа отговор, евентуално да анулирам в Booking. Ако не получех положителен резултат на claim-a пък, щях да анулирам от Orbitz, тъй като chek-in е на 16.07 и безплатната анулация е до тогава, така че време - бол! Но за 30 Orbucks да правя всички тези гимнастики... Next time 😉

Връзка към коментар

Имам въпрос относно следното условие:

 

"Comparison Rates Must Be Available to the General Public Online. The Price Guarantee applies only to prices both advertised and available to the general public on an English-language website.

 

For example, this does not include rates offered on:

  • Membership program websites, corporate discounts or rates
  • Group, charter, rewards program, incentive, meeting, convention, consolidator or interline prices
  • Prices obtained via auction or similar process
  • Prices available only by using a coupon or other promotion not offered to the general public. "

 

Това означава ли, че ако по-ниската цена, например в Booking е благодарение на Genius дискаунт за конкретния потребител (или подобен случай за друг уебсайт), е възможно да не я признаят?

 

Също не ми стана много ясно, ако резервацията е под 50 USD, да речем 40 USD, въобще ли не отговаряш на условията за price guarantee или по-скоро това е максимум кредита, който може да получиш (в конкретния случай 40 USD in Orbucks)?

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, zhivko7 каза:

Имам въпрос относно следното условие:

 

"Comparison Rates Must Be Available to the General Public Online. The Price Guarantee applies only to prices both advertised and available to the general public on an English-language website.

 

For example, this does not include rates offered on:

  • Membership program websites, corporate discounts or rates
  • Group, charter, rewards program, incentive, meeting, convention, consolidator or interline prices
  • Prices obtained via auction or similar process
  • Prices available only by using a coupon or other promotion not offered to the general public. "

 

Това означава ли, че ако по-ниската цена, например в Booking е благодарение на Genius дискаунт за конкретния потребител (или подобен случай за друг уебсайт), е възможно да не я признаят?

 

Също не ми стана много ясно, ако резервацията е под 50 USD, да речем 40 USD, въобще ли не отговаряш на условията за price guarantee или по-скоро това е максимум кредита, който може да получиш (в конкретния случай 40 USD in Orbucks)?

Genius цената е на практика публична и се признава, проверено лично.

 

Не съм пробвал с резервации под $50 (преди данъци и такси), но аз както го чета го разбирам, че те не се класират въобще. Пробвай ако искаш и после пиши дали ги признават.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

А към цената гледат ли парите връщани към реферална програма (wizz)?

 

edit: А, то си пишело в условията.

Цитат

The lower rate may not come from a website where you call to get the rate

 

Редактирано от lub4oo
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 9 часа, Jorro каза:

Мисля, че знам отговора, но за хотел в Лисабон намерих цената в официални сайт на хотела почти на половина по-ниска. Ще ми го признаят ли като не е  US based?

Няма изискване да е US based. Трябва да е на английски, цената да е в USD (която в твоя случай може би е в EUR, което би било проблем) , условията на резервацията трябва да са същите и да има поне 2 дни до датата на настаняване.

Връзка към коментар
9 minutes ago, zhivko7 said:

Няма изискване да е US based. Трябва да е на английски, цената да е в USD (която в твоя случай може би е в EUR, което би било проблем) , условията на резервацията трябва да са същите и да има поне 2 дни до датата на настаняване.

всичко без цената да е в долари е изпълнено.

Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Май тук ще питам...

Намерих най-ниска цена в hotels.com, обаче излиза само като съм логнат (оферта Save more with Secret Prices). Нямам някакъв видим статус или привилегии. Дали ще се признае?

По принцип резервацията ми е директно в сайта на Мариот заради точките, но ако има шанс да спечеля нещо може и през експедиа/орбиц да направя

Не резервирах в хотелс.ком, защото освен най-ниската цена искам някакъв бонус, Мариот дават още 25% отстъпка от най-ниската цена, тук ваучер...

Ама ако не ми мине номера, ще взема от хотелс.ком

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Expedia и другите сайтове от групата вече не дават бонуси, ако ти одобрят Best Price Guarantee Claim, само връщат разликата в цената. Не съм чул да има някаква промяна от както спряха да го правят преди около година.

Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

както и предположих те не виждали намалената цена

пратих им скрийншот, ама не съм оптимист

Мариот ми уважиха скриншота и ми намалиха цената с 25% под цената на хотелс.ком

между другото това в хотелс.ком е някаква промоция, но не мога да видя условията...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.