Прескочи до съдържание

Помощ с Брюкселските летища


Препоръчани мнения

Такаааа малко се наиграх и сега ми трябва помощ.

На 21ви летиме за пунта кана в 14:20 от Брюксел, сутринта в 07:55 кацаме в Шарлероа....тотално съм забравил да погледна и да видя че не кацаме и излитаме от едно и също летище, въпроса ми е как да стигнеме от шарлероа до централното летище в брюксел....има някакви автобуси които ходят до центъра на брюксел и от там прекачване, но сме с малко дете и се чудех дали няма директен шатъл който да ходи от едното до другото летище?

Същата работа е и на 06 Юли само че обратното....още не съм купил билетите брюксел - софия тъй като са доста скъпи, но предполагам че няма да имам друг избор и ще трябва да летим от шарлероа отново....

Ще бъда благодарен ако някой ми помогне със съвети

Връзка към коментар

Всъщност Charleroi Sud е жп гарата на Шарлероа. Някъде из темите има описание как се стига до там. 

Тази услуга не ми е попадала до сега, очевидно е нещо ново.

Другият вариант е да ползвате шатълите Шарлероа-Брюксел. Въпросът е, че автобусът пристига на Gare du Midi в Брюксел и от там трябва да хванете влак до Brussels International/Zaventem. Влаковете се движат редовно и пристигат до летището за 10-15 минути.

Имай предвид, че шатълите между Шарлероа и Брюксел пътуват 1 час (поне) и тръгват на всеки половин час от летището на Шарлероа. Същото важи и в обратна посока.

 

Връзка към коментар

Летище Шарлероа има един единствен терминал, няма значение коя е авиокомпанията, всички кацат на едно място 🙂 

Има обаче една особеност що се отнася до Ryan. Част от полетите им не са от нискотарифното летище на Брюксел, а от Завентем, т.е. от Brussels International

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.