Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

малко тъпо заглавие, ама го пиша от самолета, докато чакаме да ни свалят

 

полет на easyJet Базел Порто, по план в 21:25, но предишната ротация имаше два часа закъснение, съответно и ние 

 

качиха ни, почакаме 20 минути и казаха, че заради стачка във Франция ще излетим след 3 часа, т..е към 2 през нощта

 

току що пък обявиха, че летището затваря за през нощта и затова анулират полета

 

и сега какво и накъде не ми е ясно? в някаква тълпа от гневни португалци се оказваме... съобщенията също се правят основно на португалски

 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Отидете на гишето и ясно им обяснете, че искате известяване на английски.

След това поискайте писмено становище защо ви е отменят полета.

Посл им кажете, че съгласно Регламент 261/2004 те трябва да се погрижат за вас и да ви настанят в хотел, както и да ви дадат ваучери за храна и транспорт до и от хотела.

Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

дотук ни настаниха в хотел /доста добър/ и получихме известяване през мобилното им приложение и с имейл, че полетът е насрочен за утре в 2, иначе на самото им гише беше такава лудница, че абсурд да дават писмени становища... храна и ваучери няма, ама ще преживеем до закуската, снабдявам половината пасажери с  цигари и станах звезда 🤩 лошото е, че стачката май продължава и утре, и положението е неизвестно

 

по-скоро ме интересува как може да се провери причината за закъснението, за да знам дали има смисъл да търсим обезщетение, защото други полети с час преди и след нас си излетяха

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 6 часа, antea каза:

дотук ни настаниха в хотел /доста добър/ и получихме известяване през мобилното им приложение и с имейл, че полетът е насрочен за утре в 2, иначе на самото им гише беше такава лудница, че абсурд да дават писмени становища... храна и ваучери няма, ама ще преживеем до закуската, 

Събирай касовите бележки и снимай мониторите. Така ще ти възстановят разходите в рамките на застраховката на КК.

Връзка към коментар

Преди два дни получих имейл от Wizzair, че поради възможна стачка в Марсилия за периода 09.06.2018 - 11.06.2018 може да има забавени или отменени полети и по други маршрути. Не че това дава отговор на твоя въпрос за вашата отмяна, но все пак може да има връзка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мен изиджет почнаха да ме съмняват нещо напоследък, понеже полетите ни до/от Испания много закъсняваха (връщането с 5 часа), прегледах всичките им полети за конкретните дни (от Гатуик) и нямаха нито един навреме (повечето имаха закъснение от минимум час и половина)... Може и да е съвпадение (или кармично наказание:-D), не знам 🙂 Хубаво за хотела, ама как така без храна?? В хотела поне не предоставят ли?

Редактирано от searus
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

точно в тази връзка е, да, обаче ротацията на нашия самолет е била Порто-Базел (кацнал навреме), Базел-Прага, Прага-Базел, Базел-Порто /отменен след полунощ/, как това се връзва с Марсилия се чудя

 

в хотела имаше закуска, но снощи нищо, то и самото летище беше съвсем празно вече

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Мен изиджет почнаха да ме съмняват нещо напоследък, понеже полетите ни до/от Испания много закъсняваха (връщането с 5 часа), прегледах всичките им полети за конкретните дни (от Гатуик) и нямаха нито един навреме (повечето имаха закъснение от минимум час и половина)... Може и да е съвпадение (или кармично наказание:-D), не знам 🙂 Хубаво за хотела, ама как така без храна?? В хотела поне не предоставят ли?

+1

На сина ми миналия петък му отмениха вечерен полет Амстердам-Берлин.

Било лошо времето. Че то кога е хубаво в Амстердам.

Връзка към коментар
преди 4 часа, antea каза:

как това се връзва с Марсилия се чудя

Най-вероятно връзката е с контрола на въздушното пространство.

Нашите полети например Мадрид- Лондон- Найроби бяха засегнати именно при стачка във Франция миналата година. 

Връзка към коментар

Базелското летище реално е на френска територия, а не на швейцарска и съответно се ръководи от френските АТС-та. Доколкото тук има два момента - закъснение на самолет от предишен полет и стачка вероятно ще се позоват на второто за да не плащат обезщетение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.