Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

догодина ни предстои едномесечно пътуване (колкото позволява онлайн визата)  във Виетнам от север на юг.Самолетните билети София-Ханой-Сайгон-София са купени. Това е работната ни програма.Може да изглежда малко тежка, но ние сме свикнали на такива пътувания.Ще се радвам да споделите мненията и опита си.

 

VIETNAM 2019

05.04.2019-  07:20 пристигане на летището в Ханой.Трансфер до Old Quarter.Настаняване, климатизация, разходки,нощувка

06.04.2019-Ханой- разходки из града

22:00 нощен влак до Lao Cai(задължително да се резервира предварително,местата бързо свършват)

07.04.2019  06:00 часа пристигане в Lao Cai; Маршрутка до Сапа (40-50) минути. Търсене на местен гид, трекинг до тяхното село.

08.04.2019 -Сапа трекинг

09.04.2019-Сапа трекинг

10.04.2019-Сапа трекинг

Нощен преход към Ханой с влак/автобус/

 11.04.2019-    Ханой - разходки из града, нощувка

12.04.2019 -   Halong Bay  (Cat Bha island) by bus from Hanoi

13.04.2019     Halong Bay (Cat Bha island)    bus to Nihn Binh with Cat Ba Express(book in advance)

14.04.2019  Ninh Binh (Trang An complex ) (Tam Coc)

15.04.2019-  Ninh Binh (Trang An) (Tam Coc)

Нощен влак до Dong Hoi (VDH)  и после автобус до Phong Nha  or bus (The bus leaves at 21:00 in the evening and arrives around 4:00 in the morning in Phong Nha.)

16.04.2019- Phong Nha-скали, пещери , екскурзии, Юнеско

17.04.2019 Phong Nha-Son Doong Cave (най-голямата в света)

18.04.2019  06:00  часа DMZ bus to Hue which stops at the Vinh Moc Tunnels and Ben Hai River 06:00 Departure from mainstreet in Phong Nha at 6:00 and arrives in Hue around 13:00. This bus stops at the Vinh Moc Tunnel and Ben Hai River. Cost already includes entrance fees and a local guide. Около 18 Е)

DMZ (with stop)

06:00-13:00

7h

500.000 VND (€18)

  Пристигане  в Hue okolo 13:00 часа настаняване в хостела и следобедно разглеждане на града и забележителностите му.

19.04.2019-  Hue –разходки ,Букване на тур за следващия ден с мотоциклет до Hoi an

20.04.2019- 08:00 тур до Hoi An с мотоциклет.По пътя разглеждаме:

Elephant Springs; Lang Co Beach; Hai Van Pass (море от небеса); China Beach; Marble Mountains  Пристигане в Hoi An около 16:30,цена 45$ на човек;настаняване, разходка из града

21.04.2019-  Hoi An  (A little magical town)

22.04.2019-  Hoi An през деня, вечерта DaNang to Dieu Tri railway station.(Нощен влак)  From the Dieu Tri, you can take the public bus which brings you in about half an hour to Quy Nhon city center

23.04.2019 Quy Nhon –плаж , релакс, разходки,вкусна храна

24.04.2019 Bai Xep 10 km от Quy Nhon ( Backbacker’s heaven ) плаж , релакс, разходки,вкусна храна

25.04.2019 Quy Nhon плаж , релакс, разходки,вкусна храна Нощен влак (около 20 евро и се спестява нощувка +включена храна на влака) или самолет вечерта или на другия ден (от летище Phu Cat Airport до Сайгон(Хо Ши Мин) цената е около 30 $ на човек с Vetjet. Или автобус до Da Lat (Нощен  или на другия ден дневен?

26.04.2019  Da lat –водопади,ферми за кафе,цветя, ботанически градини,френска колониална архитектура

27.04.2019  Da Lat и полет до Сайгон  

28.04.2019   Saigon (Ho Chi Minh ) разходки

29.04.2019 Полет до Phu Quoc  (Vietjet ) Phu Quoc

30.04.2019 Phu Quoc   Букване на тур за разглеждане на целия остров

01.05.2019  Phu Quoc  полет до Saigon (Ho Chi Minh )

02.05.2019 Mekong Delta

03.05.2019 Mekong Delta

04.05.2019  Mekong Delta  or  Saigon (Ho Chi Minh )

05.05.2018 Saigon (Ho Chi Minh )/ вечерен полет за Доха . Пристигане в Доха вечерта.Възможност за разходка из нощна Доха

06.05.2019 Полет за София рано сутринта от Доха .Пристигане в София. Придвижване към Бургас.(Ако има евтин полет от София ще е добре)

 

Всичко е само проект.

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към коментар

За пещерата Сон Донг проверил ли си за какви цени говорим там. Ако нещо не се е променило беше няколко хиляди долара и няма как да я направиш за един ден. Там си е сериозен трип и организация за няколко дни.

 

Делтата може да я съкратите за сметка на един ден повече във Фу Куок. Да летите сам оза един ден, а пък толкова време в делтата м исе вижда странно.

 

Видях, че сте купили билетите, но по принцип, ако водещо е било едномесечната виза, тримесечната се вади също елементарно с онлайн покана и виза на летището.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

На мен ми изглежда супер програмата, чак ми се доходи пак само като чета. Може би бих си спестил нощните влакове и автобуси тук-там, за сметка на полети, но ако ви допадат влаковете е нормално да предпочетете тях 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 20.06.2018 г. в 18:05, T.E.Lawrence каза:

За пещерата Сон Донг проверил ли си за какви цени говорим там. Ако нещо не се е променило беше няколко хиляди долара и няма как да я направиш за един ден. Там си е сериозен трип и организация за няколко дни.

 

Делтата може да я съкратите за сметка на един ден повече във Фу Куок. Да летите сам оза един ден, а пък толкова време в делтата м исе вижда странно.

 

Видях, че сте купили билетите, но по принцип, ако водещо е било едномесечната виза, тримесечната се вади също елементарно с онлайн покана и виза на летището.

Привет,

пещерата Сон Донг  няма да я посещаваме.Доколкото четох нищо не се е променило от страна на финансовата част.Написах я в програмата ни само за ориентир на мястото да се сещам с най-голямата забележителност.Идеята ми за Фу Куок е да хванем ранен полет на отиване и късен на връщане.Така ще получим 3 пълни дни за които ще успеем да обиколим целия остров на мотор/турове.Програмата ни не е окончателна и търпи промени. Вероятно ще съкратя делтата с един ден.Благодаря за съвета.За визата водещето беше, че мога да отсъствам най-много месец от работа  и понеже онлайн визата е 30 календарни дни, нагласих  и полетите да са според нея, нито ден по-малко, нито ден повече.Иначе три месеца звучи много изкушаващо за мен. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 20.06.2018 г. в 18:05, T.E.Lawrence каза:

За пещерата Сон Донг проверил ли си за какви цени говорим там. Ако нещо не се е променило беше няколко хиляди долара и няма как да я направиш за един ден. Там си е сериозен трип и организация за няколко дни.

 

За пещерата ето, тази фирма организира експедиции и не са чак толкова скъпи.

Сам човек не може да се организира. Задължително трябва да се заръча тур. Освен това, мисля, че от септември до май дстинацията е затворена заради наводненията. Ако правилно помня.

Ние по едно време и се канихме, ама си има много бъхтане, спане на палатка и пр. несгоди, та отпадна.

 

http://oxalis.com.vn/tour/hang-tien-exploration/

 

image.png.5f0c6fda9755343ebefe4bb2630fee7a.png

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Това е друга пещера, ето линкът за Сон Донг от същата фирма и цената: http://oxalis.com.vn/tour/son-doong-cave-expedition-4d3n/  Пише и, че още са единствените, които правят тура.

 

Освен това трипът изисква сериозна физическа подготовка. Написали са, че със стандартни неща като "редовен фитнес" и "бягане в парка" няма да те одобрят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Без да съм наясно дали някои от пишещите по-горе са или не са пещерняци, все пак бих ги посъветвал да не се нахвърлят веднага на по-продължителни пещерни прониквания, ако нямат никакъв опит.

През последните 10 години пещерният ни клуб редовно организира курсове, които задължително започват с пробно проникване в пещера, обикновено "Темна дупка" на гара Лакатник. От 10 до 15 появили се обикновено около половина се отказват на място, и още 3-4 отпадат на хода на курса, като обикновено оставаме с 3 до 5 курсиста на последния изпит. От тях най-често един (по-рядко двама) продължават да идват редовно по пещери. Казвам го, за да подчертая, че въпреки ентусиазма не всички могат да се справят с условията под земята.

Редактирано от Hadzhitodorovi
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

@pavelbs Здравей,

успя ли да осъществиш програмата, както беше я планирал.

Има ли неща, които организационно би променил?

Ninh Binh, Trang An и Da Lat  - не успявам да ги включа в програмата, много ли си заслужават?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , ЕмиЖор каза:

@pavelbs Здравей,

успя ли да осъществиш програмата, както беше я планирал.

Има ли неща, които организационно би променил?

Ninh Binh, Trang An и Da Lat  - не успявам да ги включа в програмата, много ли си заслужават?

 

Trang An е в областта Ninh Binh и беше едно от най-хубавите места които посетихме във Виетнам. Заслужава си поне за 1 ден, по възможност и 2.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На ‎10‎.‎7‎.‎2019 в 13:21, ЕмиЖор каза:

@pavelbs Здравей,

успя ли да осъществиш програмата, както беше я планирал.

Има ли неща, които организационно би променил?

Ninh Binh, Trang An и Da Lat  - не успявам да ги включа в програмата, много ли си заслужават?

Здравей,

 

успях почти на 100%, но първоначалната програма я промених впоследствие/прикачвам я като файл/. Ninh Binh/Trang an  е едно от нещата, което най-много ме впечатлиха като природа. Там обектите са далеч един от друг. Става за разглеждане с колело, но в моя случай другия не можеше да кара и се договорихме с едно такси да ни развежда два дни напред назад като цената беше поносима.Не успях да стигна до Da Lat, защото  решихме да отидем в Cat Tien National Park и смятам, че съм направил правилния избор. Quy Nhon и Bai Xep  ми харесаха адски много.Почти няма никакви туристи. Всеки те спира да поздрави и си атракцията в града. Плажовете в тази част също бяха много готини, както и морската храна. В пъти е по-евтино от другите части на Виетнам, никой не се опитва да те излъже и хората са много мили и добронамерени.Няма много забележителности, освен плажовете.Единственото, което бих променил е една нощувка в Phong Nha, а не две, като бих увеличил нощувките в Ханой/прекрасен град с много неща за гледане/. Това е ако разполагах със същото време. Лично на мен Сайгон ми допадна, но моите спътници не го харесаха и смятат, че сме били повече време там. Пътувахме повечето пъти вечер с автобуси/много удобни с легла/.Имаше много комични моменти в тях, но това си е за цяла отделна тема.Влюбих се във Виетнам. Тази страна е прекрасна-храната,природата, хората.

VIETNAM 2019.docx

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , pavelbs каза:

Здравей,

 

успях почти на 100%, но първоначалната програма я промених впоследствие/прикачвам я като файл/. Ninh Binh/Trang an  е едно от нещата, което най-много ме впечатлиха като природа. Там обектите са далеч един от друг. Става за разглеждане с колело, но в моя случай другия не можеше да кара и се договорихме с едно такси да ни развежда два дни напред назад като цената беше поносима.Не успях да стигна до Da Lat, защото  решихме да отидем в Cat Tien National Park и смятам, че съм направил правилния избор. Quy Nhon и Bai Xep  ми харесаха адски много.Почти няма никакви туристи. Всеки те спира да поздрави и си атракцията в града. Плажовете в тази част също бяха много готини, както и морската храна. В пъти е по-евтино от другите части на Виетнам, никой не се опитва да те излъже и хората са много мили и добронамерени.Няма много забележителности, освен плажовете.Единственото, което бих променил е една нощувка в Phong Nha, а не две, като бих увеличил нощувките в Ханой/прекрасен град с много неща за гледане/. Това е ако разполагах със същото време. Лично на мен Сайгон ми допадна, но моите спътници не го харесаха и смятат, че сме били повече време там. Пътувахме повечето пъти вечер с автобуси/много удобни с легла/.Имаше много комични моменти в тях, но това си е за цяла отделна тема.Влюбих се във Виетнам. Тази страна е прекрасна-храната,природата, хората.

VIETNAM 2019.docx 23 kB · 3 изтегляния

Благодаря за програмата, за съжаление аз имам доста по-малко време, и няма как да видя всичко колкото и да ми се иска за 15 дни.

На всичкото отгоре при едно промо на виетнамските аеролинии накупих и вътрешните полети, и сега ми остава само да се ядосвам, че ще ги пропусна.

Cat Tien National Park мога да го направя от Сайгон, че там имам 3 нощувки, но останалите май ще остават за друг път.

Връзка към коментар
На ‎12‎.‎7‎.‎2019 в 17:47, ЕмиЖор каза:

Благодаря за програмата, за съжаление аз имам доста по-малко време, и няма как да видя всичко колкото и да ми се иска за 15 дни.

На всичкото отгоре при едно промо на виетнамските аеролинии накупих и вътрешните полети, и сега ми остава само да се ядосвам, че ще ги пропусна.

Cat Tien National Park мога да го направя от Сайгон, че там имам 3 нощувки, но останалите май ще остават за друг път.

Ще пропуснеш местата или полетите? Ако си базирана в Сайгон, ти препоръчвам поне до Хуе,Хой Ан и  Кан То (Меконг)  да отидеш. Мога да ти препоръчам място за спане в Кат Тиен (селото е много малко , китно и подредено). Има директен автобус от Сайгон/ходи се до автогара с градски транспорт, който е много лесен за ползване/ или с Футабус/от всеки един офис в центъра/  до магистралата и после такси. Ако трябва да съм честен от към природа северен Виетнам ме впечатли много повече, отколкото на юг(местата за посещения са много и разнообразни).  Меконг го направихме с homestay/някъде от тук видях препоръка за момичето Сюзан/. По-скъпо излиза отколкото с туристическа агенция или самостоятелно, но ни хареса преживяването и смятам, че си заслужаваше. Ако решиш мога да дам контакти. Хостелите , където нощувахме, всички до един покриха очакванията ми и ги препоръчвам. Ние се отказахме да ползваме вътрешни полети. Само с нощни автобуси сме пътували, като предимства-не губиш излишно време, не плащаш нощувка, тръгваш вечерта, а  на сутринта пристигаш, г/д се наспиваш  и са евтини).Ако мога с нещо да помогна съм насреща. Enjoy Vietnam :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, pavelbs каза:

Ще пропуснеш местата или полетите? Ако си базирана в Сайгон, ти препоръчвам поне до Хуе,Хой Ан и  Кан То (Меконг)  да отидеш. Мога да ти препоръчам място за спане в Кат Тиен (селото е много малко , китно и подредено). Има директен автобус от Сайгон/ходи се до автогара с градски транспорт, който е много лесен за ползване/ или с Футабус/от всеки един офис в центъра/  до магистралата и после такси. Ако трябва да съм честен от към природа северен Виетнам ме впечатли много повече, отколкото на юг(местата за посещения са много и разнообразни).  Меконг го направихме с homestay/някъде от тук видях препоръка за момичето Сюзан/. По-скъпо излиза отколкото с туристическа агенция или самостоятелно, но ни хареса преживяването и смятам, че си заслужаваше. Ако решиш мога да дам контакти. Хостелите , където нощувахме, всички до един покриха очакванията ми и ги препоръчвам. Ние се отказахме да ползваме вътрешни полети. Само с нощни автобуси сме пътували, като предимства-не губиш излишно време, не плащаш нощувка, тръгваш вечерта, а  на сутринта пристигаш, г/д се наспиваш  и са евтини).Ако мога с нещо да помогна съм насреща. Enjoy Vietnam 🙂

 

Ще трябва да пропусна тези места, заради закупени вече билети за полети.

Иначе не съм базирана на едно място, но ... дните не стигат за всичко.

Планирала съм Фу кок, Ханой, Ха лонг бей, Хюе, Да нанг, Хой ан и Сайгон и от там Меконг и каквото друго успея.

Но Транг ан, не успях да наместя.:sorry: Тъй като имам само 3 дни за Ханой, като един е за Халонг бей и полет за Хюе след това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, pavelbs каза:

Ще пропуснеш местата или полетите? Ако си базирана в Сайгон, ти препоръчвам поне до Хуе,Хой Ан и  Кан То (Меконг)  да отидеш. Мога да ти препоръчам място за спане в Кат Тиен (селото е много малко , китно и подредено). Има директен автобус от Сайгон/ходи се до автогара с градски транспорт, който е много лесен за ползване/ или с Футабус/от всеки един офис в центъра/  до магистралата и после такси. Ако трябва да съм честен от към природа северен Виетнам ме впечатли много повече, отколкото на юг(местата за посещения са много и разнообразни).  Меконг го направихме с homestay/някъде от тук видях препоръка за момичето Сюзан/. По-скъпо излиза отколкото с туристическа агенция или самостоятелно, но ни хареса преживяването и смятам, че си заслужаваше. Ако решиш мога да дам контакти. Хостелите , където нощувахме, всички до един покриха очакванията ми и ги препоръчвам. Ние се отказахме да ползваме вътрешни полети. Само с нощни автобуси сме пътували, като предимства-не губиш излишно време, не плащаш нощувка, тръгваш вечерта, а  на сутринта пристигаш, г/д се наспиваш  и са евтини).Ако мога с нещо да помогна съм насреща. Enjoy Vietnam 🙂

 

Йухуу, Сюзан аз я бях препоръчал, понеже наистина ми хареса с нея, пък и баба и ми спаси живота направо с една супа от овес. Страшно се радвам, че някой я е посетил, понеже наистина беше супер изживяване с нея. Между другото наскоро се омъжи 🙂

Връзка към коментар
преди 9 минути , ivailo_radev каза:

Йухуу, Сюзан аз я бях препоръчал, понеже наистина ми хареса с нея, пък и баба и ми спаси живота направо с една супа от овес. Страшно се радвам, че някой я е посетил, понеже наистина беше супер изживяване с нея. Между другото наскоро се омъжи 🙂

Да, вероятно от теб съм я видял.Сюзан е много точна. Ние си писахме месеци преди да пристигнем при нея. Беше се разболяла една седмица преди да отидем на Меконг и въпреки това ни посрещна. Освен нея и един младеж се включи, с който тя работи заедно-също много точен. Много добре си изкарахме с тях и семейството и. Само се сгоди.И с младоженеца се познаваме. 🙂 Аз също я препоръчвам с две ръце.

преди 58 минути , ЕмиЖор каза:

Ще трябва да пропусна тези места, заради закупени вече билети за полети.

Иначе не съм базирана на едно място, но ... дните не стигат за всичко.

Планирала съм Фу кок, Ханой, Ха лонг бей, Хюе, Да нанг, Хой ан и Сайгон и от там Меконг и каквото друго успея.

Но Транг ан, не успях да наместя.:sorry: Тъй като имам само 3 дни за Ханой, като един е за Халонг бей и полет за Хюе след това.

Да, сложно е. То и трите неща си заслужават адски много и е труден избора. Може би , ако запишеш някаква еднодневна до Транг Ан и  ако полетът ти е късен за Хуе ще успееш.Аз бих пропуснал Да Нанг. Нищо не ме впечатли. Пълно с руснаци, прилича малко на Слънчев бряг, като застрояване в туристическата си част. Единствено Marble mountain си заслужава, но те те спират там за разглеждане и свободно време , ако хванеш туристическия автобус от Хуе до Хой Ан/има такива автобуси на много места, които спират на повече обекти по пътя, между различните градове, цената е съвсем малко по-висока от обикновенните, всички хостели и агенции ги предлагат/. В Хуе, както и в цял Виетнам,  се пазарете за тура по реката, с посещение на гробниците/цените за едно и също нещо варират драстично, зависи, кой колко е решил да ви излъже и/или вие да заплатите/. Постоянно проучвахме и сравнявахме цените на различните агенции/хостели/ресторантьори. Всеки продава турове и екскурзии.  За Фу Кок , колко време си отделила?  Яж смело във Виетнам. Храната е невероятно вкусна и всеки град си има свои специалитети. Enjoy!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Транг Ан за мен е топ екскурзията от Ханой, не знам как е в последните няколко години, но тъкмо го бяха отворили като бях. Лодкарите бяха нормални хора, не просяци-латерни на бакшиши като в Там Кок и туристите основно местни. Да Нанг си е за пропускане ако търсиш автентично, за плаж Фу Куок. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , pavelbs каза:

Да, вероятно от теб съм я видял.Сюзан е много точна. Ние си писахме месеци преди да пристигнем при нея. Беше се разболяла една седмица преди да отидем на Меконг и въпреки това ни посрещна. Освен нея и един младеж се включи, с който тя работи заедно-също много точен. Много добре си изкарахме с тях и семейството и. Само се сгоди.И с младоженеца се познаваме. 🙂 Аз също я препоръчвам с две ръце.

Да, сложно е. То и трите неща си заслужават адски много и е труден избора. Може би , ако запишеш някаква еднодневна до Транг Ан и  ако полетът ти е късен за Хуе ще успееш.Аз бих пропуснал Да Нанг. Нищо не ме впечатли. Пълно с руснаци, прилича малко на Слънчев бряг, като застрояване в туристическата си част. Единствено Marble mountain си заслужава, но те те спират там за разглеждане и свободно време , ако хванеш туристическия автобус от Хуе до Хой Ан/има такива автобуси на много места, които спират на повече обекти по пътя, между различните градове, цената е съвсем малко по-висока от обикновенните, всички хостели и агенции ги предлагат/. В Хуе, както и в цял Виетнам,  се пазарете за тура по реката, с посещение на гробниците/цените за едно и също нещо варират драстично, зависи, кой колко е решил да ви излъже и/или вие да заплатите/. Постоянно проучвахме и сравнявахме цените на различните агенции/хостели/ресторантьори. Всеки продава турове и екскурзии.  За Фу Кок , колко време си отделила?  Яж смело във Виетнам. Храната е невероятно вкусна и всеки град си има свои специалитети. Enjoy!

преди 20 минути , pavelbs каза:

Да, вероятно от теб съм я видял.Сюзан е много точна. Ние си писахме месеци преди да пристигнем при нея. Беше се разболяла една седмица преди да отидем на Меконг и въпреки това ни посрещна. Освен нея и един младеж се включи, с който тя работи заедно-също много точен. Много добре си изкарахме с тях и семейството и. Само се сгоди.И с младоженеца се познаваме. 🙂 Аз също я препоръчвам с две ръце.

Да, сложно е. То и трите неща си заслужават адски много и е труден избора. Може би , ако запишеш някаква еднодневна до Транг Ан и  ако полетът ти е късен за Хуе ще успееш.Аз бих пропуснал Да Нанг. Нищо не ме впечатли. Пълно с руснаци, прилича малко на Слънчев бряг, като застрояване в туристическата си част. Единствено Marble mountain си заслужава, но те те спират там за разглеждане и свободно време , ако хванеш туристическия автобус от Хуе до Хой Ан/има такива автобуси на много места, които спират на повече обекти по пътя, между различните градове, цената е съвсем малко по-висока от обикновенните, всички хостели и агенции ги предлагат/. В Хуе, както и в цял Виетнам,  се пазарете за тура по реката, с посещение на гробниците/цените за едно и също нещо варират драстично, зависи, кой колко е решил да ви излъже и/или вие да заплатите/. Постоянно проучвахме и сравнявахме цените на различните агенции/хостели/ресторантьори. Всеки продава турове и екскурзии.  За Фу Кок , колко време си отделила?  Яж смело във Виетнам. Храната е невероятно вкусна и всеки град си има свои специалитети. Enjoy!

Ами ето я програмата:

3 нощувки Фу кок и полет за Ханой

1 нощувки Ханой

1на кораб в Халонг бей

1 пак в Ханой и полет за Хюе

от Хюе разглеждане и директно с автобус за Хой Ан

2 нощувки Хой ан

2 нощувки Да нанг и полет за Сайгон

3 нощувки Сайгон,  като от там трип до Меконг, мислех да е дневен, но ако с нощувка е по-добре, така ще го направя.

 

Билетите са купени, нощувките са с анулация, така, че могат да търпят корекции. Ако имаш предложения за оптимизация, ще съм благодарна!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Транг Ан за мен е топ екскурзията от Ханой, не знам как е в последните няколко години, но тъкмо го бяха отворили като бях. Лодкарите бяха нормални хора, не просяци-латерни на бакшиши като в Там Кок и туристите основно местни. Да Нанг си е за пропускане ако търсиш автентично, за плаж Фу Куок. 

Все още е така за Транг Ан. Не досаждат, ако решиш оставяш. За Там Кок  ми разказаха доста кофти неща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , ЕмиЖор каза:

Ами ето я програмата:

3 нощувки Фу кок и полет за Ханой

1 нощувки Ханой

1на кораб в Халонг бей

1 пак в Ханой и полет за Хюе

от Хюе разглеждане и директно с автобус за Хой Ан

2 нощувки Хой ан

2 нощувки Да нанг и поле за Сайгон

3 нощувки Сайгон,  като от там трип до Меконг, мислех да е дневен, но ако с нощувка е по-добре, така ще го направя.

 

Билетите са купени, нощувките са с анулация, така, че могат да търпят корекции. Ако имаш предложения за оптимизация, ще съм благодарна!

Виждам, че нямаш нощувка в Хюе. На нас много ни хареса града. Ядох много вкусни и евтини супи на местния пазар. Отне ни един цял следобед само за Цитаделата и един пълен ден за круиз по реката с посещение на гробниците-може да не влизаш във всяка, аз влязох само в три, които реших, че ми харесват, защото се плаща отделен вход за всяка една от тях. Когато си взимаш билет за Цитаделата , кажи да ти дадат и за музея-той е включен, ама не дават, ако не си го поискаш. Ако харесваш крепости, храмове и история -Хюе е града. Вечер около реката и мостовете става много оживено и много приятно. Единствено в Хюе дядо на мотор ме преследваше и ми викаше-" Come on my child. I've got very good weed." Беше много забавно. 🙂  Бих махнал нощувките в Да Нанг  и добавил една или две в Хюе. Според мен, както и да направиш Меконг го направи с нощувка-било организирано с агенция или хоместей или дори самостоятелно-Кан То е приятно градче. Във Виетнам се пътува по-дълго от очакването и това е  доста уморително.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , pavelbs каза:

Виждам, че нямаш нощувка в Хюе. На нас много ни хареса града. Ядох много вкусни и евтини супи на местния пазар. Отне ни един цял следобед само за Цитаделата и един пълен ден за круиз по реката с посещение на гробниците-може да не влизаш във всяка, аз влязох само в три, които реших, че ми харесват, защото се плаща отделен вход за всяка една от тях. Когато си взимаш билет за Цитаделата , кажи да ти дадат и за музея-той е включен, ама не дават, ако не си го поискаш. Ако харесваш крепости, храмове и история -Хюе е града. Вечер около реката и мостовете става много оживено и много приятно. Единствено в Хюе дядо на мотор ме преследваше и ми викаше-" Come on my child. I've got very good weed." Беше много забавно. 🙂  Бих махнал нощувките в Да Нанг  и добавил една или две в Хюе. Според мен, както и да направиш Меконг го направи с нощувка-било организирано с агенция или хоместей или дори самостоятелно-Кан То е приятно градче. Във Виетнам се пътува по-дълго от очакването и това е  доста уморително.

Тъй като полета ми е от Да нанг за Сайгон, и е рано сутринта, предпочитам да имам нощувка там преди него.

А за Хюе, някой тук във форума беше писал, че е скучно градче, и затова махнах нощувката там, но ако си струва, мога да сложа една нощувка, и след това 2 Хюе и 1 Дананг.

Аз храмове харесвам, но на половинката бързо и омръзват. А и след храмовете в Тайланд, Камбоджа и Ява, другите му се виждат не толкова впечатляващи.

Дай контакти на Сюзън в такъв случай за Меконг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

В Хюе не са храмове, а императорски гробници и са съвсем различни. Заслужава си нe толкова нощувката, колкото да имаш нормално време за тях. 

Напълно  вярно, съвсем различни са от всичко друго. Отнема много време разглеждането им. Аз лично ако не беше 49 градуса този ден можех спокойно да откарам целия ден на Цитаделата. Летището/ на Дананг/  е съвсем близо до Хой Ан.  Може и на картата да го видиш.Има трансфери, Граб и други опции от Хой Ан. Все пак , ако си решила за нощувка поне да бъде една в Да нанг , другата в Хюе. Ще ти пиша, контактите и на лично да не спамя тук.

преди 6 минути , ЕмиЖор каза:

Тъй като полета ми е от Да нанг за Сайгон, и е рано сутринта, предпочитам да имам нощувка там преди него.

А за Хюе, някой тук във форума беше писал, че е скучно градче, и затова махнах нощувката там, но ако си струва, мога да сложа една нощувка, и след това 2 Хюе и 1 Дананг.

Аз храмове харесвам, но на половинката бързо и омръзват. А и след храмовете в Тайланд, Камбоджа и Ява, другите му се виждат не толкова впечатляващи.

Дай контакти на Сюзън в такъв случай за Меконг.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.07.2019 г. в 16:38, pavelbs каза:

Напълно  вярно, съвсем различни са от всичко друго. Отнема много време разглеждането им. Аз лично ако не беше 49 градуса този ден можех спокойно да откарам целия ден на Цитаделата. Летището/ на Дананг/  е съвсем близо до Хой Ан.  Може и на картата да го видиш.Има трансфери, Граб и други опции от Хой Ан. Все пак , ако си решила за нощувка поне да бъде една в Да нанг , другата в Хюе. Ще ти пиша, контактите и на лично да не спамя тук.

 

Коригирах програмата и добавих нощувка в Хюе, за да мога да разглеждам спокойно. Благодаря за насоките!

Може ли да дадеш ориентировъчни цени на туристическият автобус Хюе - Хой Ан, трипа по реката в Хюе и трипа по Меконг с нощувка?!

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, ЕмиЖор каза:

Коригирах програмата и добавих нощувка в Хюе, за да мога да разглеждам спокойно. Благодаря за насоките!

Може ли да дадеш ориентировъчни цени на туристическият автобус Хюе - Хой Ан, трипа по реката в Хюе и трипа по Меконг с нощувка?!

Колко човека сте? Ние за Хюе - Хой Ан си наехме кола с шофьор и ни струваше 60 долара, като минавахме по доста забележителности. И съм много довелен - чиста кола, вътре ти пускат интернет, има водичка. Пак от същата фирма си наехме скутери с шофьори за Хюе по 18 долара на човек за целия ден. За Меконг трипа може и за 10 да се направи за един ден, но ще е адски туристическо. При вече споменатата Сюзан, с нощувка, вечеря, закуска и обяд на другия ден, беше около 60 на човек, ама за мен наистина си заслужаваше.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 43 минути , ivailo_radev каза:

Колко човека сте? Ние за Хюе - Хой Ан си наехме кола с шофьор и ни струваше 60 долара, като минавахме по доста забележителности. И съм много довелен - чиста кола, вътре ти пускат интернет, има водичка. Пак от същата фирма си наехме скутери с шофьори за Хюе по 18 долара на човек за целия ден. За Меконг трипа може и за 10 да се направи за един ден, но ще е адски туристическо. При вече споменатата Сюзан, с нощувка, вечеря, закуска и обяд на другия ден, беше около 60 на човек, ама за мен наистина си заслужаваше.

Двама сме. Не искам туристическо и да ме мъкнат по разни магазини и ферми за перли други глупости. Ще пиша на Сюзън, а за Хюе ще търся на място. Благодаря!

Остана чуденката за Транг ан, за да мога да го включа в програмата, освен вместо Халонг бей с нощувка на кораб, да е само дневен трип, така мога да направя и дневен трип до Транг ан. Няма да остане време за Ханой обаче.....та не знам, ще го мисля.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.