Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз съм планирал наемането на мотор от ДаНанг като ще го върна в Ханой 20 дена по-късно. Мисля, че повечето места, които сте препоръчали, са по пътя между двете. Някой да е пробвал нощувки без предварителни резервации?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ЕмиЖор каза:

Двама сме. Не искам туристическо и да ме мъкнат по разни магазини и ферми за перли други глупости.

Това се случва на круиза в Ха Лонг, там ще посетите ферма за перли. В интерес на истината на мен ми беше интересно да видя как подготвят мидите за образуването на перли. А иначе магазина за перли, хич не ни е по джоба 😉.

На круиза по Меконг те водят във фабрика за кокосови бонбони, но никой не те принуждава да купуваш каквото и да е.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А още нещо - по въпроса с Халонг. Ние решихме да заменим Халонг с Бай Ту Лонг (или както се пише), което реално си е същия гьол със същите камънаци, ама не толкова туристическо. Т.е. няма мидени ферми и всякакви други магазини и видяхме 2 лодки за целия круиз. И се тръгва пак от същото място (или с транфер от Ханой)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , ivailo_radev каза:

А още нещо - по въпроса с Халонг. Ние решихме да заменим Халонг с Бай Ту Лонг (или както се пише), което реално си е същия гьол със същите камънаци, ама не толкова туристическо. Т.е. няма мидени ферми и всякакви други магазини и видяхме 2 лодки за целия круиз. И се тръгва пак от същото място (или с транфер от Ханой)

А круиза препоръчваш ли го, и от къде го букна, цена, какво включва?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , ЕмиЖор каза:

А круиза препоръчваш ли го, и от къде го букна, цена, какво включва?

Фирмата е Swan Cruises. Цената беше малко висока - 140 долара на човек за 2дни/1нощувка, но иначе на нас поне ни хареса. Малък кораб (8 каюти по 2 легла), т.е. и малко хора на него. Освен плаването покрай скалите, имаш каяк и посещение на една скучна пещера. Ама ние искахме да е така и да имаме повече лежерно време. В цената ти е включен трансфера, два обяда, закуска и вечеря на кораба. Стаите си бяха супер, даже за такова малко корабче луксозни. Със собствена баня, всички с гледка навън. Храната много и много вкусна. Ако имате претенции (жена ми имаше много), ще ви приготвят за вас отделна храна. Букнахме си го през хотела, от сайта им беше по-скъп и не ни го намалиха и след няколко мейла. От хотела че са си взели за тях, взели са, ама и нас ни устройваше цената.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да се включа и аз с някои мисли и впечатления:

- Относно Hue - Според мен е разкошно място, което обаче при добра организация може да се покрие за един ден. Ние пристигнахме рано сутринта с нощния влак от Ханой, бяхме запазили кола чрез хотела за обиколка на една пагода и трите най-големи гробници (като индикация - струваше 28 долара през март). Върнахме се ранния следобед и разгледахме цитаделата (следва да се има предвид, че след обяд си е голяма жега). Без да съм особено вещ относно Виетнам мисля, че от основните туристически забележителности, Hue си е специфично и си заслужава.

- Ние също избрахме Бай Ту Лонг пред Ха Лонг и останахме с усещането за правилен избор. Цените са малко по-високи, но определено е по-спокойно и по-чисто. Букнахме чрез Lily Travel (обсъждана във форума) и бяхме доволни - Swan Cruises - храната беше много добра, обслужването също, каютата - не толкова, коркото изглежда на снимките.

- За Меконг – не съм сигурен дали е възможно самоорганизирано пътуване. Наистина иначе остава това типично стадно чувство – сега тук, сега там, тръгваме, чакаме, но пък липсваше натрапчиво влачене по магазини – мисля само за мед и за кокосови бонбони, но пък бонбоните са много добри (според мен) и си взехме няколко пакета с различни вкусове.  

- Също препоръчвам Транг Ан, въпреки че трябва да се има предвид, че красотата на пейзажа много зависи от месеца на посещение и от растежа/цвета на ориза. При всички положения – много по-спокойно и естествено от Там Кок, има и поглед от високо на цялостната панорама, но вероятно возенето с лодка е малко по-безинтересно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, ЕмиЖор каза:

Двама сме. Не искам туристическо и да ме мъкнат по разни магазини и ферми за перли други глупости. Ще пиша на Сюзън, а за Хюе ще търся на място. Благодаря!

Остана чуденката за Транг ан, за да мога да го включа в програмата, освен вместо Халонг бей с нощувка на кораб, да е само дневен трип, така мога да направя и дневен трип до Транг ан. Няма да остане време за Ханой обаче.....та не знам, ще го мисля.

Ние бяхме 3 дни в Кат Ба(най-големия остров в Халонг) , но ако си само за залива   според мен го направи без нощувка и отиди до Транг Ан, другия ден. Мисля ,че платихме 250-300 VND за целодневен тур с включен обяд, взимат те от хотела и те връщат обратно, има и включени каране на каяк и други. Останахме доволни. За Меконг, понеже имахме доста време в Сайгон и проучвахме офертите накрая като теглихме чертата на +/-  решиме, че ще е със Сюзан. За Hoi An  автобусът  освен на мраморните планини в Да нанг спира и на други места по пътя за разглеждане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , pavelbs каза:

Ние бяхме 3 дни в Кат Ба(най-големия остров в Халонг) , но ако си само за залива   според мен го направи без нощувка и отиди до Транг Ан, другия ден. Мисля ,че платихме 250-300 VND за целодневен тур с включен обяд, взимат те от хотела и те връщат обратно, има и включени каране на каяк и други. Останахме доволни. За Меконг, понеже имахме доста време в Сайгон и проучвахме офертите накрая като теглихме чертата на +/-  решиме, че ще е със Сюзан. За Hoi An  автобусът  освен на мраморните планини в Да нанг спира и на други места по пътя за разглеждане.

Даде ли му контактите на Сюзан? Според мен може и тук директно да се пуснат, така ще се полезни и на други. Между другото - не си ги видял от мен май, може дори да е обратното :) Ама някъде от тук ще да е било.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivailo_radev каза:

А още нещо - по въпроса с Халонг. Ние решихме да заменим Халонг с Бай Ту Лонг (или както се пише), което реално си е същия гьол със същите камънаци, ама не толкова туристическо. Т.е. няма мидени ферми и всякакви други магазини и видяхме 2 лодки за целия круиз. И се тръгва пак от същото място (или с транфер от Ханой)

Ние посетихме  Lan Ha Bay  , тръгване от остров Кат Ба. Също по-добрия  вариант според мен. Без посещение на ферми и разни магазини.Водата беше много чиста, гледките красиви, градчето също много приятно с много вкусна кухня.

преди 6 минути , ivailo_radev каза:

Даде ли му контактите на Сюзан? Според мен може и тук директно да се пуснат, така ще се полезни и на други. Между другото - не си ги видял от мен май, може дори да е обратното 🙂 Ама някъде от тук ще да е било.

Да, на лично съобщение изпратих телефони, Фейсбук, мейл, и блога и. Със сигурност знам, че от някой българин ги видях. Знае ли човек. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, petko каза:

Аз съм планирал наемането на мотор от ДаНанг като ще го върна в Ханой 20 дена по-късно. Мисля, че повечето места, които сте препоръчали, са по пътя между двете. Някой да е пробвал нощувки без предварителни резервации?

За нощувките никакъв проблем. Навсякъде има изобилие от хостели, бунгала, хотели, къщи за гости подходящи за всеки джоб/чак ме е срам да кажа, колко платихме и то за хотел в Кат Ба/. Относно мотора предполагам, че си се информирал за движението във Виетнам. Доста чужденци го правят , но инцидентите са ежедневни и често с фатални.

Връзка към коментар

Здравейте, сега планирам 17 дневна екскурзия във Виетнам по Коледа и Нова година. Гледам, че местата в букинга свършват и реших да се заемо по-сериозно да съставя програма. 

21 декември- Пристигане в Ханои рано сутринта нощувка в града и разходка

22-23 дек. - Отпътуване за Кат Ба (не ми се иска нощувка на круиз - четох, че някои сте взели само еднодневна разходка с лодка- може ли контакти?)

24дек - Отпътуване с автобус от Кат Ба за Нин бин/Там кок / Транг ан - още не ми е ясно къде точно ще спом, но смятам да обикаляме, а доколкото виждам са на 10 км едно от друго. Декември няма да има ориз и се чудя къде ще е по-хубаво да спим и липсата на ориз дали ще развали екскурзията, защото смятаме да сме баш там на Коледа. 

26 -30 Ханои

31 Летим от Ханои до Сайгон и директно хващаме граб или шофьор за Муй Не.

31.12-4.01 Муй Не и плаж

5.01-7.01 Сайгон

8.01 На работа 😞 

 

Приемам идеи и акъли всякакви, плащам в бира! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, PizzaVegetariana каза:

Здравейте, сега планирам 17 дневна екскурзия във Виетнам по Коледа и Нова година. Гледам, че местата в букинга свършват и реших да се заемо по-сериозно да съставя програма. 

21 декември- Пристигане в Ханои рано сутринта нощувка в града и разходка

22-23 дек. - Отпътуване за Кат Ба (не ми се иска нощувка на круиз - четох, че някои сте взели само еднодневна разходка с лодка- може ли контакти?)

24дек - Отпътуване с автобус от Кат Ба за Нин бин/Там кок / Транг ан - още не ми е ясно къде точно ще спом, но смятам да обикаляме, а доколкото виждам са на 10 км едно от друго. Декември няма да има ориз и се чудя къде ще е по-хубаво да спим и липсата на ориз дали ще развали екскурзията, защото смятаме да сме баш там на Коледа. 

26 -30 Ханои

31 Летим от Ханои до Сайгон и директно хващаме граб или шофьор за Муй Не.

31.12-4.01 Муй Не и плаж

5.01-7.01 Сайгон

8.01 На работа 😞 

 

Приемам идеи и акъли всякакви, плащам в бира! 

В Кат Ба навсякъде продават еднодневните круизи в залива. Ние си го  букнахме от хотела, защото беше с най-ниска цена.Спахме в Нин бин /мястото е посочено в програмата ми/ и обикаляхме с такси договорено за целия ден. Имайте предвид, че шофьорите на автобусите работят с много хотели/хостели  и при пристигане лъжат, че мястото за настаняване вече не съществува и ти предлагат да те закарат на друго място. Това е често срещана измама във Виетнам. Случи ни се точно на този маршрут. Да не говорим, че трябваше да ни оставят на ж.п гарата в Нин Бин , а нарочно ни закараха в Там Кок. Разбира се,  се разправях с тях и ни върнаха обратно/но само нас, другите ги зарязаха пред някакъв хостел и почнаха с лъжите/.

 

Весело!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 7/15/2019 at 1:27 PM, pavelbs said:

Ще пропуснеш местата или полетите? Ако си базирана в Сайгон, ти препоръчвам поне до Хуе,Хой Ан и  Кан То (Меконг)  да отидеш. Мога да ти препоръчам място за спане в Кат Тиен (селото е много малко , китно и подредено). Има директен автобус от Сайгон/ходи се до автогара с градски транспорт, който е много лесен за ползване/ или с Футабус/от всеки един офис в центъра/  до магистралата и после такси. Ако трябва да съм честен от към природа северен Виетнам ме впечатли много повече, отколкото на юг(местата за посещения са много и разнообразни).  Меконг го направихме с homestay/някъде от тук видях препоръка за момичето Сюзан/. По-скъпо излиза отколкото с туристическа агенция или самостоятелно, но ни хареса преживяването и смятам, че си заслужаваше. Ако решиш мога да дам контакти. Хостелите , където нощувахме, всички до един покриха очакванията ми и ги препоръчвам. Ние се отказахме да ползваме вътрешни полети. Само с нощни автобуси сме пътували, като предимства-не губиш излишно време, не плащаш нощувка, тръгваш вечерта, а  на сутринта пристигаш, г/д се наспиваш  и са евтини).Ако мога с нещо да помогна съм насреща. Enjoy Vietnam 🙂

 

Здравейте, дали може контактите на Сюзън за трип по Меконг? Ще бъдем във Виетнам през ноември.

Връзка към коментар

Привет и от още един пътуващ за Виетнам с молба за малко насоки.

Кацаме в Сайгон на 10ти август и летим обратно от Ханой на 27ми . Програмата в момента е абсолютно отворена, като нямаме нищо букнато, но горе долу в следния груб порядък :

2 дни в Сайгон

3 дни Фу Куок

2 дни На Транг

2 дни Да Нанг / Хуе

3 дни Сапа

2 дни Халонг бей

2 дни Ханой

 

Въпросът ми е , пропускаме ли нещо съществено?

Някакви препоръки за хотел в сайгон?

Може ли също да получа контакти на Сюзън за меконг трипа?

 

предварително благодаря !

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, vertycall каза:

Привет и от още един пътуващ за Виетнам с молба за малко насоки.

Кацаме в Сайгон на 10ти август и летим обратно от Ханой на 27ми . Програмата в момента е абсолютно отворена, като нямаме нищо букнато, но горе долу в следния груб порядък :

2 дни в Сайгон

3 дни Фу Куок

2 дни На Транг

2 дни Да Нанг / Хуе

3 дни Сапа

2 дни Халонг бей

2 дни Ханой

 

Въпросът ми е , пропускаме ли нещо съществено?

Някакви препоръки за хотел в сайгон?

Може ли също да получа контакти на Сюзън за меконг трипа?

 

предварително благодаря !

 

 

 

Меконг делта спокойно можеш да я пропуснеш.

Сега във Виетнам е дъждовен период , но това не трябав да те плаши, тъй като ще е 35С примерно.

Пропускаш Хой Ан, което е вероятно най-хубавото място във Виетнам, поне според мен.

За Сапа - 3 дни не са ли много? При положение, че повечето дни ще си на море.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 17.07.2019 г. в 16:18, pavelbs каза:

За нощувките никакъв проблем. Навсякъде има изобилие от хостели, бунгала, хотели, къщи за гости подходящи за всеки джоб/чак ме е срам да кажа, колко платихме и то за хотел в Кат Ба/. Относно мотора предполагам, че си се информирал за движението във Виетнам. Доста чужденци го правят , но инцидентите са ежедневни и често с фатални.

Мога ли да помоля за хотела в Кат ба, защото и ние сме се насочили на там. Планирам един ден за път от Ханой и един ден за залива. Въпросът е има ли вариант за придвижване от Кат ба до Нин бин без да се връщам в Ханой? Също бибило чудесно, ако може от Сапа да се придвижим до Кат ба директно. Приемам всякакви съвети. Благодаря!

Връзка към коментар

https://www.google.com/amp/goodmorningcatba.com/bus-cat-ba-to-ninh-binh/amp/

 

Има автобуси между Кат Ба и нин бин - и ние смятаме да вземем такъв декември месец, но не съм го пробвала още така че не знам 100% как е. Иначе на Кат ба има много хотели и гледах миналата седмица имаше супер намаление на по-луксозните в малките островчета около кат ба в агода- monkey island и тн.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , PizzaVegetariana каза:

https://www.google.com/amp/goodmorningcatba.com/bus-cat-ba-to-ninh-binh/amp/

 

Има автобуси между Кат Ба и нин бин - и ние смятаме да вземем такъв декември месец, но не съм го пробвала още така че не знам 100% как е. Иначе на Кат ба има много хотели и гледах миналата седмица имаше супер намаление на по-луксозните в малките островчета около кат ба в агода- monkey island и тн.

А колко време сте предвидили за Кат ба? Дали ще може след круиз из залива да се хване последния бус в 16:30? Ако имате готова програма, моля спосделете я! Имаме само 9 дни за Виетнам и търся варианти за най-малко губене на време в път.

Връзка към коментар
преди 10 часа, vertycall каза:

Привет и от още един пътуващ за Виетнам с молба за малко насоки.

Кацаме в Сайгон на 10ти август и летим обратно от Ханой на 27ми . Програмата в момента е абсолютно отворена, като нямаме нищо букнато, но горе долу в следния груб порядък :

2 дни в Сайгон

3 дни Фу Куок

2 дни На Транг

2 дни Да Нанг / Хуе

3 дни Сапа

2 дни Халонг бей

2 дни Ханой

 

Въпросът ми е , пропускаме ли нещо съществено?

Някакви препоръки за хотел в сайгон?

Може ли също да получа контакти на Сюзън за меконг трипа?

 

предварително благодаря !

 

 

 

Липсва Хой Ан, който лично на мен ми допадна доста(бяхме 3 пълни дни там).  Бих махнал На Транг и добавил Хой Ан(който също има хубави плажове, освен  архитектурата). За Фу Кок как сте се организирали? Аз като си направих сметката , колко време ще загубя в полети и се отказах от него. Иначе първоначално бях планувал също 3 дни, които така или иначе са крайно недостатъчни. В Сапа три дни са напълно достатъчни-2 за трекинг, 1 за Фансипан и самия град(може и в два да се сместите, въпрос на организация). Да Нанг бих пропуснал и останал само в Хуе.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Цвете каза:

Мога ли да помоля за хотела в Кат ба, защото и ние сме се насочили на там. Планирам един ден за път от Ханой и един ден за залива. Въпросът е има ли вариант за придвижване от Кат ба до Нин бин без да се връщам в Ханой? Също бибило чудесно, ако може от Сапа да се придвижим до Кат ба директно. Приемам всякакви съвети. Благодаря!

Има директни автобуси до Нин Бин. Първо автобусът се качва  на Фери и после по магистралата. Точно на този автобус се опитаха да ни излъжат , че хостелът  е затворил и ни оставиха в Там Кок, но после ни върнаха на ж.п гарата в Нин Бин.  От Сапа също има директен автобус(нощен) до Кат Ба ние го ползвахме. Букнахме го през bookaway с разни кодове за отстъпка. От Сапа закъсня около два часа и също  автобусът тръгва срещу автогарата. Трябва си питане, че уж купуваш за една компания, пък друга го оперира.Често са им и овърбукнати автобусите и има значение кога ще се качиш. Нагледахме се на скандали. Местните също се качват и спят по пътеките между леглата в тези sleeper bus. По принцип съвета ми е да купувате билетите от хостелите( разбира се проучете цената).Така направо ви вземат и от там. Във Виетнам първо минава малко бусче , което обира пътниците от повечето централни места и ви закарва до големия автобус. Хотела ще изпратя на лично, но там всичките места за много евтини и централни.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Кога е подходящо да се ходи на хубаво време и плаж в Дананг. Прочетох, че от септември почват валежи там и е хладно. Като март-април са най-малко валежи. Април средата ок ли е въпреки,че водата я дават хладна тогава. Май-юли е най-топла, но тогава пък вали хаха

Връзка към коментар
преди 10 минути , Ivko каза:

Кога е подходящо да се ходи на хубаво време и плаж в Дананг. Прочетох, че от септември почват валежи там и е хладно. Като март-април са най-малко валежи. Април средата ок ли е въпреки,че водата я дават хладна тогава. Май-юли е най-топла, но тогава пък вали хаха

Ние бяхме през Април на плажовете в Дананг, Хой Ан, Бай сеп,Куй Нон-навсякъде водата беше като чай, а навън адска жега(по мои разбирания всичко над 35 градуса). В Хюе имаше дни,когато беше около 50 градуса температурата на въздуха....

  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.