Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Ivko каза:

Кога е подходящо да се ходи на хубаво време и плаж в Дананг. Прочетох, че от септември почват валежи там и е хладно. Като март-април са най-малко валежи. Април средата ок ли е въпреки,че водата я дават хладна тогава. Май-юли е най-топла, но тогава пък вали хаха

Септември - Декември е сериозният дъжд там. Май-юли си е баш ок. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На ‎11‎.‎9‎.‎2019 в 9:45, Ivko каза:

А дъждовни дни имахте ли?

Една единствена вечер, в началото на април, изведнъж стана адска буря с много силен вятър , но това беше в Сапа на север На другия ден нямаше и помен от бурята. Нито един път повече не ни е валяло.

Връзка към коментар
преди 2 часа, pavelbs каза:

Една единствена вечер, в началото на април, изведнъж стана адска буря с много силен вятър , но това беше в Сапа на север На другия ден нямаше и помен от бурята. Нито един път повече не ни е валяло.

 Интересувам се конкретно за ДаНанг..някакви ваксини трябва ли да се правят или да са изисквали?

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Нашето пътешествие във Виетнам приключи, и тъй като в тази тема питах, тук и ще изкажа благодарности към всички, които ми помогнаха с програмата!

Получи се чудесно пътуване, наситено с много емоции и страхотни гледки.

Виетнам е невероятно красива страна, уникална природа, и ужасен трафик в Ханой и Хо Ши Мин, направо ме изуми....как оцеляхме, като пешеходци, не знам.

За съжаление и много мръсна, като почти навсякъде в Азия. Жалко!

Успяхме да посетим всичко планувано.

На Фу кок е чудесно, страхотни плажове, но строителството на нови хотели е в разгара си. Същото е и в Да Нанг, няма световно известна верига, която да не строи огромен резорт на ивицата от Да Нанг до Хой Ан.

 

От всички места за настаняване сме доволни, така че ако някой има нужда от препоръка да пише.

 

Всички по-големи турове като Ха лонг бей и Там кок от Ханой и Ку Чи тунелс и Меконг от Хо Ши Мин букнахме на място, всичко останало разглеждахме с моторче под наем, което е и най-добрият според мен вариант, най- евтино, а и разполагаш със свободата да отделиш време на всяка забележителност, колкото ти се иска.

 

 

 

20191124_154751.jpg

 

20191122_142914.jpg

 

20191121_155030.jpg

 

IMG-5b4abaab199a8a9fd2b5b3fe47a87ede-V.jpg

 

20191125_100935.jpg

 

20191118_175846.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Аз за пореден път кацнах в Сайгон. С grab $4 таксито от летището, 70 долар цента моторче от хотела до където искаш около центъра. Продължавам да не разбирам защо хората си причиняват тоя ужас да карат в бруталния трафик с моторче под наем. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

Аз за пореден път кацнах в Сайгон. С grab $4 таксито от летището, 70 долар цента моторче от хотела до където искаш около центъра. Продължавам да не разбирам защо хората си причиняват тоя ужас да карат в бруталния трафик с моторче под наем. 🙂

И ние навсякъде с граб се придвижвахме.

С моторче единствено обикаляхме на Фу Кок и Хюе, а на Хой ан дори с колела.

За Ханой и Хо Ши Мин и през ум не би ми минало да карам мотор, там се чудя как като пешеходец оцелях, карат дори и по тротоарите с моторчетата.

Редактирано от ЕмиЖор
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, PizzaVegetariana каза:

Помните ли името на круиза по Халонг? Много се чудим дали да не изберем нещо по-луксознозно и дали си струва 😬

Ние правихме само дневен трип без нощувка и не сме търсили луксозно корабче.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 7/17/2019 at 9:59 AM, ivailo_radev said:

Колко човека сте? Ние за Хюе - Хой Ан си наехме кола с шофьор и ни струваше 60 долара, като минавахме по доста забележителности. И съм много довелен - чиста кола, вътре ти пускат интернет, има водичка. Пак от същата фирма си наехме скутери с шофьори за Хюе по 18 долара на човек за целия ден. За Меконг трипа може и за 10 да се направи за един ден, но ще е адски туристическо. При вече споменатата Сюзан, с нощувка, вечеря, закуска и обяд на другия ден, беше около 60 на човек, ама за мен наистина си заслужаваше.

Здравей, можеш ли да дадеш контакти или да кажеш коя е фирмата, с която сте пътували от Хюе до Хой Ан?

Връзка към коментар

Ako някой да даде повече инфо, досега от търсене се ориентирах към хо ши мин и Quang Nam като дестинации, билет от катарските авиолинии, трябва някаква виза, малко е особено защото по нета имало някои измамни сайтове за виза онлайн някои препоръчват Vietnam Visa Central, там водата не се пие, а само бутилирана месна La Vie. За съжаление не мога да пътува по април или октомври/ноември засега се задоволявам с август/началото на семтември мисля да е за 20дни макс, хотелчетата са евтини до 15-20лв имало хубави. Задължително ще си взема чадър/дъждобран, за такситата разбрах че са ментета повечето и основно или от хотела се поръчвало или най-големите такси VinaSun - те са най-реномираната компания за таксита в Сайгон. Трябвало и лекарства да си взема, че там е пълно с ментета, здравна застраховка оттук ако някой каже кои са допбри да казва, ако стават женерали ок. Опитвам да се съберем групичка от поне 5-6 човека, че сам не си е работа, аи и мало местни бързи крадци та си е добре в компания. Билетите са били от София Хо Ши Мин - Qatar Airways (456 евро за двупосочен самолетен билет за полет с прекачване) според flybulgaria.bg. И да не пропусна най-важното препоръчват за познанства с виетнамки: VietnamCupid, Tinder, Blossoms. Ако някой има опит да споделя.
Друго - препоръчва се да се кара основно мотопед, аз досега не съм карал, а и било голям ужас, даже по тротоарите карали, та не знам. Хигиената малко били не много ок там, та ще видя какво да взема оттук, не знам сега какво е разрешено да си нося ако някой знае с тия линии да казва. Багажа също не знам до колко кг може и какъв да е.

Та основната идея е да отида с приятел/приятели и основното поне аз да си намеря нещо сериозно, другите да се забаваляват.

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.