Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

Във DS-160 има част "Contact Person or Organization in the United States".

Ще бъда на екскурзия организирана от наш туроператор и не мога да попълня горната информация, нито да я прескоча.

Някой имал ли е този проблем?

Според мен е по-добре да попиташ туроператора.

Връзка към коментар

Имам въпрос относно интервюто: искат ли трудов договор за работа? И дали важи просто договор с чуждестранна фирма. Моят случай е такъв. Самоосигурявам се, но чрез друго място,на което дефакто не работя. Какви данъчни документи изискват?

Здрасти , като самоосигуряващ се ще ти искат копие на данъчните декларации от последните две години , и движение по сметките на фирмата за поне три месеца назад.

Няма нуждабележка от работодател за отпуската , щото не са идиоти и е ясно че сам си си работодател.

 

Не знам доколко е стандартна процедура и никъде не е вписано изрично , но последните ми познати трябваше да представят точно тези неща.

Останалите там негласни работи като документи за имущество , тесни връзки с родината и т.н. са отделно.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, та да се включа и в тази тема. Попълвам DS 160 с приятелят ми и кандидастваме за транзитна виза. В момента сме в Англия, тук сме от около 5 месеца и си нямаме нищо освен работа. Ще кандидастваме за виза в София. Мислите ли, че трябва да напишем home address този тук в Англия при положение, че ще си тръгнем скоро от тук и нямаме да се връщаме или да си пишем постоянния адрес в България? Като цяло през последни 3 години сме като номади и се местим постоянно, така че мисля, че би трябвало за запишем адресите си по паспорт...Правилно ли мисля според вас? :) И в нашия случай, какво трябва да правим с Thank you страницата?

Благодаря предварително!

ииии да - Честит Трети Март :)

Редактирано от Plamuk
Връзка към коментар

Привет, та да се включа и в тази тема. Попълвам DS 160 с приятелят ми и кандидастваме за транзитна виза. В момента сме в Англия, тук сме от около 5 месеца и си нямаме нищо освен работа. Ще кандидастваме за виза в София. Мислите ли, че трябва да напишем home address този тук в Англия при положение, че ще си тръгнем скоро от тук и нямаме да се връщаме или да си пишем постоянния адрес в България? Като цяло през последни 3 години сме като номади и се местим постоянно, така че мисля, че би трябвало за запишем адресите си по паспорт...Правилно ли мисля според вас? :) И в нашия случай, какво трябва да правим с Thank you страницата?

Благодаря предварително!

ииии да - Честит Трети Март :)

 

Ако предоставяте доказателства за доходи от Англия, бих посъветвала да напишете английския си адрес. Според мен :) Много ви е объркан казуса. Иначе много правилно решение да кандидатствате от София при този кратък период на Острова. 

Успех!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Привет, та да се включа и в тази тема. Попълвам DS 160 с приятелят ми и кандидастваме за транзитна виза. В момента сме в Англия, тук сме от около 5 месеца и си нямаме нищо освен работа. Ще кандидастваме за виза в София. Мислите ли, че трябва да напишем home address този тук в Англия при положение, че ще си тръгнем скоро от тук и нямаме да се връщаме или да си пишем постоянния адрес в България? Като цяло през последни 3 години сме като номади и се местим постоянно, така че мисля, че би трябвало за запишем адресите си по паспорт...Правилно ли мисля според вас? :) И в нашия случай, какво трябва да правим с Thank you страницата?

Благодаря предварително!

ииии да - Честит Трети Март :)

Защо не звъннете и не питате в посолството ? Аз ги потормозих няколко пъти с въпроси  и бяха много отзивчиви .. :) 

Връзка към коментар

тадааа... пак съм аз, още един въпрос. Знаете ли как да си направим интервю за двамата? Искаме да се явим заедно и заедно да ни разпитват. На "Persons traveling with you" написахме "No", защото става въпрос за групи и семейства.

Редактирано от Plamuk
Връзка към коментар

Щом не сте семейство, не съм сигурен, че има как да си гарантирате интервю заедно. Все пак при резервирането има възможност да се избира дата и час, та ако можете по едно и също време или непосредствено един след друг... :)

Връзка към коментар

То и семейство да сте пак интервюто е поотделно, съответно един след друг. Така е като си запазвате ден и час и отидете да се регистрирате един след друг, най - вероятно и така ще ви извикат.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Имам въпрос относно визата. Едва ли някой може със сигурност да каже, дали ще ни дадат положителен отговор, но все пак някой може да сподели подобен опит.
Ситуацията е долу-горе следната: двама млади без брак, без имоти, без коли (макар че може да се уреди едно прехвърляне на старичка кола), но с трудови договори, пари в банката и семейства, включително и малки братя (разбирайте 5-6 годишни), което според мен си е стимул за връщане :D Не знам какви други документи освен горепосочените биха помогнали?
За мен ситуацията е на кантар, да не кажа, че клони по-скоро към отказ... 

Връзка към коментар

Не е така. Всяко от посочените може да се вземе предвид в оценката на риска за това дали човекът е потенциален имигрант. Млад, неучащ, неженен, безработен кандидат без пари и имоти в БГ (или мястото, откъдето кандидатства) едва ли има големи шансове.

 

Добре ето един пример студент съм и искам да отида на екскурзия в САЩ имам имоти и съм не само студент ,но и съм редовно обучение какъв е шансът да ми дадат виза

Връзка към коментар

Имам въпрос относно визата. Едва ли някой може със сигурност да каже, дали ще ни дадат положителен отговор, но все пак някой може да сподели подобен опит.

Ситуацията е долу-горе следната: двама млади без брак, без имоти, без коли (макар че може да се уреди едно прехвърляне на старичка кола), но с трудови договори, пари в банката и семейства, включително и малки братя (разбирайте 5-6 годишни), което според мен си е стимул за връщане :D Не знам какви други документи освен горепосочените биха помогнали?

За мен ситуацията е на кантар, да не кажа, че клони по-скоро към отказ... 

 

Въпреки всичко е много относително и според мен си струва да опитат.

 

Когато за първи път кандидатствах за виза преди 10-ина години още нямах навършени 30 години, а на интервюто не ми погледнаха нито един от донесените документи (което е равносилно на все едно съм нямал имот или кола). Единствено ме разпитаха по-подробно какво работя и когато разбраха, че съм собственик на фирма това им беше достатъчно. Тогава ми дадоха едногодишна виза, а след като тя изтече направо 10-годишна.

 

Та е малко въпрос на шанс. Без да пробват няма как да разберат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз смятам, че е относително, но все пак питам дали някой знае дали има минимум изисквания за виза или някое много важно, без което не дават. Реално погледнато са и учащи, макар и дистанционна магистратура. 
Интервюиращите предполагам са американци, които говорят съмнителен български или е на английски?

Връзка към коментар

Мен ме попитаха на какъв език искам да бъде интервюто и аз избрах български. Когато интервюиращия не разбра един от отговорите ми, си викна преводачка. И трите ми интервюта бяха на български, като последното беше 2008, т.е. може и да са се променили нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз имам информация ,че говорят добър български език ,но колко е вярно не знам

В интерес на истината говорят повече от добър български. Твой е изборът дали ще говориш на бг или английски.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм студент редовна фора 2-ра година  и имам ниви на мое име.Имам ли някакъв шанс за виза,но тя да е тиристическа.

Как мислите?

Благодаря Ви предварително. :)

Връзка към коментар

Аз съм студент редовна фора 2-ра година  и имам ниви на мое име.Имам ли някакъв шанс за виза,но тя да е тиристическа.

Как мислите?

Благодаря Ви предварително. :)

Нивите едва ли могат да се счетат за причина да не емигрираш :)

На Георги му дадоха 10 годишна туристическа виза по време на магистратурата, без трудов договор, така че шанс има. Също толкова голям шанс има и да ти откажат.

Връзка към коментар

И аз смятам, че е относително, но все пак питам дали някой знае дали има минимум изисквания за виза или някое много важно, без което не дават. Реално погледнато са и учащи, макар и дистанционна магистратура. 

Интервюиращите предполагам са американци, които говорят съмнителен български или е на английски?

Според мен е много важно, ако не си редовно учащ и нямаш семейство/имоти, да имаш стабилна работа с добри доходи. Ще те разпитват за работата и заплатата ти и ако преценят, че тя би те задържала в България, няма да ти откажат виза. Докато аз си чаках за интервюто миналата година, ми направи впечатление, че отказваха на хора без доходи от трудова дейност/собствен бизнес, за чието пътуване разходите трябваше да се поемат от деца/роднини/приятели.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен е много важно, ако не си редовно учащ и нямаш семейство/имоти, да имаш стабилна работа с добри доходи. Ще те разпитват за работата и заплатата ти и ако преценят, че тя би те задържала в България, няма да ти откажат виза. Докато аз си чаках за интервюто миналата година, ми направи впечатление, че отказваха на хора без доходи от трудова дейност/собствен бизнес, за чието пътуване разходите трябваше да се поемат от деца/роднини/приятели.

В конкретния случай ситуацията е следната:

- трудов договор

- доста роднини

- стабилно количество пари (не говоря за 500-600 лв.), които позволяват покриване на собствените разноски в САЩ

- дистанционна магистратура

 

Редактирано от ACM
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, ама Георги си я взе визата в Холандия...и имаше една камара други визи в паспорта да се види, че пътува. И пак няма представа дали това е било фактор :) Въобще, много е субективно всичко и те си знаят точните критерии, според мен, ако наистина ще се пътува за туризъм, трябва да се пробва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз смятам, че именно нашарените паспорти са основен фактор, защото всяко друго нещо може да бъде изкривено, но историята на пътуванията не. 

Редактирано от ACM
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Документите, които трябват са платена такса и попълнен формуляр.

Другите неща са по собствена преценка, ако мислиш, че нещо ще помогне да ги убедиш, че няма да емигрираш там. Предлагам да прочетеш темата по-назад и ще си направиш нужните изводи.

 

Аз лично вече съм крайно скептичен относно това до колко носенето на допълнителна документация върши някаква работа, след като преди вече година и нещо бях занесъл нотариални актове, резервации за хотели, извлечение от банкови сметки и писмо от работодател, но не погледнаха абсолютно нито един от документите и директно ми отказаха виза с мотива "не отговаряте на изискванията".

 

Така, че не го мислете много, а пробвайте. Няма логика и няма смисъл от предварителен анализ.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.