Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Документите, които трябват са платена такса и попълнен формуляр.

Другите неща са по собствена преценка, ако мислиш, че нещо ще помогне да ги убедиш, че няма да емигрираш там. Предлагам да прочетеш темата по-назад и ще си направиш нужните изводи.

Добре

Благодаря Ти приятелю.

Мисля ,че трябва да си запиша и час в посолството. B)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В конкретния случай ситуацията е следната:

- трудов договор

- доста роднини

- стабилно количество пари (не говоря за 500-600 лв.), които позволяват покриване на собствените разноски в САЩ

- дистанционна магистратура

 

 

Единствено добрите доходи от бизнес или трудов договор в България могат да бъдат фактор в случая, си мисля, защото добрата работа със стабилен доход би те задържала в България, вместо да емигрираш да си търсиш работа в Щатите.

 

От роднините - единствено съпруг/съпруга, която остава тук, би имало значение, евентуално деца, никой друг не ти се води семейство, ако си над 18.

 

Парите по сметка може и да са някакъв плюс, но може и да ти ги е превел близък, за да покажеш наличност, така че регулярния доход със сигурност е по-важен.

 

Дистанционната магистратура също не е фактор - само редовното обучение има значение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Моля за съвет по моя случай - млада жена, несемейна, с минимални финансови средства и без каквото и да било имущество. Работя като асистент, водя се на свободна докторантура и съм на почти минимална заплата. Директорката може да ми напише някакви бележки по този по този повод - къде работя, за отпуск (1 седмица), как се развивам и как ще загубя всичко това, което съм разработила и постигнала до момента, ако емигрирам. Май единствения ми начин да получа виза е да се опитам да убедя интервюиращия, че няма как да си намеря работа по специалността в САЩ без необходимите документи, но вероятно ще ме парира с това, че ако сключа брак бих могла да остана там и да се развивам. Нямам представа за американските докторантури, но предполагам резачката е зверска; иска ми се да науча нещо, с което да се защитя, нещо, което в моя случай да е пречка да остана там и да бъде достатъчен аргумент. Ще съм много благодарна, ако някой може да ме посъветва.

Връзка към коментар

Майната им ма американците.Аз бях там отвратен съм от Америка.За които е печалбар е хубаво ходиш бачкаш като говедо получаваш пари...но за туризъм не бих отишъл отново .Подмених си паспорта имах виза за десет години но я изхвърлих заедно с стария паспорт в районното на касиерката...иначе на мен ми дадоха виза понеже им показах солидна банкова сметка над 150 хиляди лева ..без имот ,кола връзки в България ..само показваш извлечението и вече си о мистър ще ви пратим визата некст уиик ,,

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен ми отказаха виза. Само се набутах с такса  за туристическа виза за мен и синът ми. Имах  писмена покана от моя приятелка в Ню Йорк,  цитиран нейния адрес, работно място, всичко. Представих моя приличен доход, собствена фирма + платена такса на синът ми в частно училище за следващата година + банкова сметака.... еее не толкова голяма.... ноявно  не им беше достатъчно.  И сори...... гърманх с две такси.... още ме е яд. Пред мен обаче на едни цигани семейство-има дадоха веднага.  Не можах да разбера с какво те бяха по надеждни от мен. Така,че според мен цялото начинание си е рисковано, но пък може и да успееш. Формула обаче за успех няма.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен ми отказаха виза. Само се набутах с такса  за туристическа виза за мен и синът ми. Имах  писмена покана от моя приятелка в Ню Йорк,  цитиран нейния адрес, работно място, всичко. Представих моя приличен доход, собствена фирма + платена такса на синът ми в частно училище за следващата година + банкова сметака.... еее не толкова голяма.... ноявно  не им беше достатъчно.  И сори...... гърманх с две такси.... още ме е яд. Пред мен обаче на едни цигани семейство-има дадоха веднага.  Не можах да разбера с какво те бяха по надеждни от мен. Така,че според мен цялото начинание си е рисковано, но пък може и да успееш. Формула обаче за успех няма.

Работата е...вадиш балата- получаваш! Щом имаш стабилни кинти си добре дошъл ако може всичките да ги изхарчиш в държавата им си още по-добре дошъл..отделно веднъж ако ти дадат виза на летището ако решат пак ще ти правят проблеми ..както стана с мен но пак балата реши спора като видяха извлечението...имаше там закачен на видно място един транспалант на летището в Сан Франциско"" Посещаването на САЩ не е ваше право а е привилегия"" майната им ..даже като не са ти дали виза по-скоро радваи се вместо да посетиш тая клоака ,пълно с изнервени хора дрогирани размазани по улиците изтрещели,много стресфул начин на живот и лицемерие

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте. Моля за съвет по моя случай - млада жена, несемейна, с минимални финансови средства и без каквото и да било имущество. Работя като асистент, водя се на свободна докторантура и съм на почти минимална заплата. Директорката може да ми напише някакви бележки по този по този повод - къде работя, за отпуск (1 седмица), как се развивам и как ще загубя всичко това, което съм разработила и постигнала до момента, ако емигрирам. Май единствения ми начин да получа виза е да се опитам да убедя интервюиращия, че няма как да си намеря работа по специалността в САЩ без необходимите документи, но вероятно ще ме парира с това, че ако сключа брак бих могла да остана там и да се развивам. Нямам представа за американските докторантури, но предполагам резачката е зверска; иска ми се да науча нещо, с което да се защитя, нещо, което в моя случай да е пречка да остана там и да бъде достатъчен аргумент. Ще съм много благодарна, ако някой може да ме посъветва.

 

Единствения съвет, който може да се даде е да не лъжеш и да си кажеш нещата както са. Ако тръгнеш да си измисляш разкрасена история, която да е с цел да покажеш как би се върнала е много по-вероятно да те хванат в крачка, за това просто кажи всичко както си е. Ако тръгнеш да се обясняваш как не можеш да си намериш работа по специалността там, защото така и онака, само ще покажеш, че си се интересувала как се търси там работа по специалността, което вече е доста подозрително. 

 

Кажи си честно и откровено за какво отиваш, какво искаш да видиш, какъв е точно плана ти и така. Късмет и успех. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте. Моля за съвет по моя случай - млада жена, несемейна, с минимални финансови средства и без каквото и да било имущество. Работя като асистент, водя се на свободна докторантура и съм на почти минимална заплата. Директорката може да ми напише някакви бележки по този по този повод - къде работя, за отпуск (1 седмица), как се развивам и как ще загубя всичко това, което съм разработила и постигнала до момента, ако емигрирам. Май единствения ми начин да получа виза е да се опитам да убедя интервюиращия, че няма как да си намеря работа по специалността в САЩ без необходимите документи, но вероятно ще ме парира с това, че ако сключа брак бих могла да остана там и да се развивам. Нямам представа за американските докторантури, но предполагам резачката е зверска; иска ми се да науча нещо, с което да се защитя, нещо, което в моя случай да е пречка да остана там и да бъде достатъчен аргумент. Ще съм много благодарна, ако някой може да ме посъветва.

Моят съвет е да видиш дали няма някоя конференция в твоята област и да видиш дали не можеш да представиш доклад. В такъв случай ще ти изпратят покана и е по-вероятно да ти дадат виза (казвам вероятно, а не сигурно). 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Майната им ма американците.Аз бях там отвратен съм от Америка.За които е печалбар е хубаво ходиш бачкаш като говедо получаваш пари...но за туризъм не бих отишъл отново .Подмених си паспорта имах виза за десет години но я изхвърлих заедно с стария паспорт в районното на касиерката...иначе на мен ми дадоха виза понеже им показах солидна банкова сметка над 150 хиляди лева ..без имот ,кола връзки в България ..само показваш извлечението и вече си о мистър ще ви пратим визата некст уиик ,,

 

Можеше да бъде смешно, ако всъщност не беше тъжно... :(

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И сори...... гърманх с две такси.... още ме е яд. Пред мен обаче на едни цигани семейство-има дадоха веднага.  Не можах да разбера с какво те бяха по надеждни от мен. 

 

Monika_Koko, с цялото си уважение, Вие запозната ли сте с казуса на въпросното семейство? Защото ако не сте, последната част на коментара Ви звучи доста неуместно. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Майната им ма американците.Аз бях там отвратен съм от Америка.За които е печалбар е хубаво ходиш бачкаш като говедо получаваш пари...но за туризъм не бих отишъл отново .Подмених си паспорта имах виза за десет години но я изхвърлих заедно с стария паспорт в районното на касиерката...иначе на мен ми дадоха виза понеже им показах солидна банкова сметка над 150 хиляди лева ..без имот ,кола връзки в България ..само показваш извлечението и вече си о мистър ще ви пратим визата некст уиик ,,

Повечето хора искаме да посетим САЩ заради националните паркове, т.е. точно с цел туризъм...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ще съм много благодарна, ако някой може да ме посъветва.

 

Според мен най-важното е да смениш настройката. Твоята.

Нали разбираш, ако тръгваш с нагласата, че в посолството те чака някакъв човек с наточена резачка, готов да те парира, препарира и сервира... Ще отидеш, „глътнала бастун“, и може да се провалиш.

Просто си подай документите, вземи си час за интервю и иди с ръце в джобовете (буквално - защото пропускателният режим е строг и не пускат вътре с багажи; даже телефона си ще оставиш на пропуска), за да обясниш на човека защо искаш да посетиш неговата държава.

На човека. А не на консула/чиновника/американеца или някой друг.

Да посетиш неговата държава. А не да получиш виза.

 

Виж колко е просто :)

 

Забравих: илюзията, че тях ги е страх да не вземеш да направиш докторантура в тяхната държава, я остави вкъщи :) То е все едно куче да го е страх от салам :) Но и не разчитай на научната си дейност като на някакъв скрит коз. Просто я изключи от програмата по време на интервюто.

Докторантурата на каква тема е? :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Благодаря на всички за милото отношение и съпричастността.

А докторантурата ми е свързана с изследването на физиолого-биохимичните особености на български новооткрит водораслов щам :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Повечето хора искаме да посетим САЩ заради националните паркове, т.е. точно с цел туризъм...

Ами щом като повечето ходите за паркчета и атракционни влакчета ...вадете бала.Това е.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Някой сблъсквал ли се е с проблем при попълването на апликация за виза в сайта? Стигам до момента, в който качвам снимки и ми изписва, че е качена успешно и отговаря на изискванията. След това обаче ми излиза "Confirm photo" и че зарежда "Photo is loading..." и забива и чакам няколко минути и системата ме изхвърля или ми излиза снимката, но като кликна на Review и не ми зарежда.

Трябва ли да съм платил първо таксата за явяване или мога да я платя след като си попълня апликацията?

Връзка към коментар

За проблемите със зареждането на на снимката - пробвай с друг браузър. Пробвай да си обновиш браузъра. Скоро го правих и нямах никакви проблеми с последната версия на firefox.

 

Можеш да си попълниш заявлението и без да си си платил таксата. После трябва да си платиш таксата и чак тогава можеш да си насрочиш интервю.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За проблемите със зареждането на на снимката - пробвай с друг браузър. Пробвай да си обновиш браузъра. Скоро го правих и нямах никакви проблеми с последната версия на firefox.

 

Можеш да си попълниш заявлението и без да си си платил таксата. После трябва да си платиш таксата и чак тогава можеш да си насрочиш интервю.

Точно браузъра се оказа проблемен. С IE стана от първия път. Благодаря за информацията! 

А датата за интервю аз ли си я насрочвам или те ще ми кажат дата и час?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А датата за интервю аз ли си я насрочвам или те ще ми кажат дата и час?

 

Ти си го насрочваш. Виж последните линкове от тази страница:

http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-appointmentschedule.asp

Връзка към коментар

Преди две седмици дадоха десет годишни визи на едни познати.За..бана фирма с 1,5 млн.лв. кредит,блокирани от НАП сметки,нито лев по лични сметки,три деца и нямат сключен брак.Чак на тях не им се вярваше,че са им дали.На интервюто не са ги питали почти нищо.

Без коментар!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А знаете ли защо не ми се отваря вносната бележка, която трябва да принтирам от този линк: http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-paymentinfo.asp

 

Пробвах от три компютъра, свалих най-новите версии и пак не става. 

Връзка към коментар

Пробвах от три компютъра, свалих най-новите версии и пак не става. 

 

Заради версията ти на Adobe Acrobat Reader. Всъшност, провери дали с него го отваряш. Свали си файлчето първо и като го отвориш ще има още препъни-камъчета:

Clipboard01.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

Не знам дали е правилното място да задам въпроса си, но имам няколко въпроса относно попълването на формуляра DS-160 за кандидатстване за туристическа виза за САЩ. Надявам се, че ще можете да ми помогнете. Ще кандидатсваме за виза заедно със съпруга ми. Искаме да отидем на гости на неговия брат и жена му, които са там със зелени карти вече 5 години.

1. Как е по-добре, да попълним отделни формуляри за двамата, или да попълним такива като група?

2. Относно роднини, които имам в САЩ, според вас брата на моя съпруг роднина ли ми е или трябва да избера друго?

3. Когато съм собственик на фирма, в секция Work/Education, Business ли трябва да избера и в полетата по-долу да посоча фирмата, която управлявам?

4. Когато попълвам формуляра на съпруга ми, относно информацията за съпругата, пише да запиша Spouse's full name (include Maiden name) и под него има поле Spouse's Surnames - трябва ли да отбележа и старата и настоящата ми фамилия, че не ми стана ясно?

Ще съм много благодарна, ако някой може да ми помогне!

Връзка към коментар

4. Когато попълвам формуляра на съпруга ми, относно информацията за съпругата, пише да запиша Spouse's full name (include Maiden name) и под него има поле Spouse's Surnames - трябва ли да отбележа и старата и настоящата ми фамилия, че не ми стана ясно?

Ще съм много благодарна, ако някой може да ми помогне!

Да, това пише - попълнете името на съпруг/ата (включително моминското й име)

Връзка към коментар

Здравейте!

Не знам дали е правилното място да задам въпроса си, но имам няколко въпроса относно попълването на формуляра DS-160 за кандидатстване за туристическа виза за САЩ. Надявам се, че ще можете да ми помогнете. Ще кандидатсваме за виза заедно със съпруга ми. Искаме да отидем на гости на неговия брат и жена му, които са там със зелени карти вече 5 години.

1. Как е по-добре, да попълним отделни формуляри за двамата, или да попълним такива като група?

2. Относно роднини, които имам в САЩ, според вас брата на моя съпруг роднина ли ми е или трябва да избера друго?

3. Когато съм собственик на фирма, в секция Work/Education, Business ли трябва да избера и в полетата по-долу да посоча фирмата, която управлявам?

4. Когато попълвам формуляра на съпруга ми, относно информацията за съпругата, пише да запиша Spouse's full name (include Maiden name) и под него има поле Spouse's Surnames - трябва ли да отбележа и старата и настоящата ми фамилия, че не ми стана ясно?

Ще съм много благодарна, ако някой може да ми помогне!

 

1. Два отделни формуляра.

2. Според мен се има предвид преки роднини, т.е. - не.

3. Да

4. Аз мисля, че в първото поле трябва да напишете първото име и презиме, а във второто поле се пише фамилията (т.е. само новата фамилия). Пише го в множественочисло, защото има националности с повече от 1 фамилия (Бразилия) или пък може да сте си запазилa фамилията и да сте с 2, раделени с тире.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.