Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да попитам още нещо. На въпроса: 

Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? Help: You must answer Yes to this question if you have ever attended, for any length of time, a high school/secondary school (or its equivalent in your country) or college, university, graduate school, a doctoral program, or a vocational program., означава ли, че трябва да описвам по отделно средното образование, след това да добавя университета - съответно бакалаварска и магистърска степен и да попълня информацията за тях. 

 

За Course of Strudy - за средното образование да отбележа Academic, а за висшето - да отбележа степените, които са придобити или специалностите.

 

Help: For middle school/junior high or high school course of study please indicate “Academic” or “Vocational.” For all other educational levels please indicate your major or concentration

Връзка към коментар

Доколкото знам да.
 

По-нагоре питеше за въпроса за роднина. Доколкото знам формулярите са динамични. В английския има понятието In-laws, което на въргарски е роднина по сватство. Предполагането на какво имат предвид е лоша стратегия. Според мен брата на съпругата ти е роднина по сватсво. По-добре го пиши роднина, ако ти го считаш за такъв (или обратното), а после, на интервюто ако има неясноти ще се изяснят. Едва ли ще ти откажат виза за такава техническа грешка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

По-нагоре питеше за въпроса за роднина. Доколкото знам формулярите са динамични. В английския има понятието In-laws, което на въргарски е роднина по сватство. Предполагането на какво имат предвид е лоша стратегия. Според мен брата на съпругата ти е роднина по сватсво. По-добре го пиши роднина, ако ти го считаш за такъв (или обратното), а после, на интервюто ако има неясноти ще се изяснят. Едва ли ще ти откажат виза за такава техническа грешка.

 

Ммм да, може би е така. В тълковния речник пише, че RELATIVE са хора, свързани пожеду си с кръвна връзка или брак.

Ако изходим от това, че брака между двама души сродява два рода, то тогава след сватбата, брата на моя съпруг ми става brother in lаw, което може би трябва да означава, че с него сме Relative. Не знам как би изглеждало, ако отбележа, че връзката ми с него е Friend например или Друго.

Връзка към коментар

Родствените връзки най-често са от двата основни типа - по права линия (родители, деца, внуци) и по съребрена линия (братя и сестри, племенници и братовчеди). Съществуват обаче и друг тип роднински връзки, наречени "родство по сватовство", където попадат родствените връзки между роднините на единия съпруг и роднините на другия съпруг. Въпрос на интерпретация в съответния семеен кодекс, но този описан в най-елементарен вид режим е валиден за всички правови държави...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Знаете ли защо на интервюто трябва да се носи извлечение от банкова сметка - да се докаже, че кандидата има пари да си позволи пътуването или да докаже, че има пари в страната, зареди които да се върне?

Връзка към коментар

Знаете ли защо на интервюто трябва да се носи извлечение от банкова сметка - да се докаже, че кандидата има пари да си позволи пътуването или да докаже, че има пари в страната, зареди които да се върне?

 

Не знам какво точно значение има, но все пак.... за да докаже, че има пари да се издържа докато е в САЩ, а няма да остане там и да стане конкуренция на латиносите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сигурно назад в темата съм писал, но нека отново. Идеята на представяне на банкови извлечения, копия от нотариални актове, регистрационни талони на МПС, актове за раждане, удостоверения за сключен граждански брак, свидетелства за съдимост и удостоверения за липса на данъчни задължения от НАП, копия от трудови договори и служебни бележки от работодател и т.н., всъщност е да се докаже социално-икономическа връзка на кандидатстващия с родината. Социална от гледна точка на семеен статус, а икономическа от гледна точка на имуществена и друга обвързаност. Няма задължение за представяне на точно определен тип документи, всеки кандидатстващ решава сам за себе си дали въобще и какви точно документи да представи по време на интервюто...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сигурно назад в темата съм писал, но нека отново. Идеята на представяне на банкови извлечения, копия от нотариални актове, регистрационни талони на МПС, актове за раждане, удостоверения за сключен граждански брак, свидетелства за съдимост и удостоверения за липса на данъчни задължения от НАП, копия от трудови договори и служебни бележки от работодател и т.н., всъщност е да се докаже социално-икономическа връзка на кандидатстващия с родината. Социална от гледна точка на семеен статус, а икономическа от гледна точка на имуществена и друга обвързаност. Няма задължение за представяне на точно определен тип документи, всеки кандидатстващ решава сам за себе си дали въобще и какви точно документи да представи по време на интервюто...

 

Така е, но се предполага, че трябва да покажеш банково извлечение с достатъчна сума, че да идеш и да се върнеш. Едва ли ще ти повярват ако им покажеш сметка с 1000 лв в нея, а си планирал 3 седмици пътуване.

 

Иначе както е писано много пъти, задължителен е само формулярът, другото може и да не погледнат.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знаете ли защо на интервюто трябва да се носи извлечение от банкова сметка - да се докаже, че кандидата има пари да си позволи пътуването или да докаже, че има пари в страната, зареди които да се върне?

По-скоро първото, доколкото нищо не ти пречи след като получиш виза да си изтеглиш парите от банката и да ги преместиш на друго място, вкл. и в друга страна. Да не говорим, че в днешно време въобще не е нужно да се върнеш тук физически, за да ползваш пари, които формално се намират тук (в българска банка)

Но както е споменал и Duke - нещата са комплексни.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Три визи съм получавала, и трите пъти не съм прадставяла банкова сметка, представяла съм други документи. И въпреки всичко причините да дадат или да откажат виза ня някой за мен си остават пълна мистерия :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ами не бих казал чак да закриваме темата :)

Даже се замислих, че един ден ако не се налага да имаме визи за САЩ тя пак би имала някакъв смисъл.

---

 

САЩ са туристическа дестинация, а визата за нас е необходим елемент за сега.

Понеже много сме я дъвкали темата около това колко е трудна/лесна за изваждане, защо толкова много откази и т.н. реших да поразгледам статистическите данни.

А те са публични - вж. https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/statistics.html

 

Ето някои интересни числа отнасящи се до нас за фискалната им 2015 г.

На български граждани са издадени 10920 визи B1/2 (туристическите) - PDF

От българското посолство са издадени 18859 визи или гранични карти - PDF

Процентът откази на български граждани за 2015 г. е 17.26 % - PDF

 

и за да провокирам размисъл по горните сухи числа, отказът на датски граждани, ако говорим в проценти (което е неправилно понеже не намерих общата бройка хора) е 20.73% (в същия PDF) при положение, че Дания като държава няма визи, е във visa waiver програмата и се пътува с eTA :blink:

 

и някои по-общи интересни числа като например

- причини за откази "по пера", както биха се изразили счетоводителите

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Викам да я закриваме тази тема след избора на новия президент. Който взел - взел :D

 

Съмнявам се да има някаква коренна промяна в политиката там, още повече пък "апокалиптична". Надявам се със скорошното падане на визите за Канада да се приближим по-близо и до безвизов режим със САЩ. Особено пък след като "изискванията" за това явно са основно политическа пречка като гледаме данните, които Киро е споделил за Дания и които на мен лично до днес не ми бяха известни. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Закани се да отменят work and travel бригадите , но със сигурност няма да спрат издаването на турстически визи.

Най-много ако е сериозен да прокара и премахване на лотарията "Зелена карта" , те откога го дъвчат , но и това Божа работа :)

Връзка към коментар

И  "Great Britain and Northern Ireland" с 20,41%. Toва предполагам за 2015 при тях отчита отказаните eTA ?

 

Ами възможно е. От данните не става ясно, поне на мен.

 

Закани се да отменят work and travel бригадите , но със сигурност няма да спрат издаването на турстически визи.

Най-много ако е сериозен да прокара и премахване на лотарията "Зелена карта" , те откога го дъвчат , но и това Божа работа :)

 

Ако не издават туристически визи, ще настъпи някакъв много сериозен абсурд.

Все пак това е една от най-посещаваните държави от чужденци.

А премахването на емигрантските визи е свързано с една съвсем друга статистика и нужди на бизнеса от работна ръка :)

Пак на същия офис: https://www.dhs.gov/immigration-statistics, но в раздела за емиграционни визи.

По diversity program ("зелената карта") годишно от България заминават между 500 и 1000 човека. (PDF) от общо 50 хил./година по програмата.

 

---

Ние нали за туристически визи си говорим :)

Ето интересна графика за разпределението на B1/B2 за 2015 по националности.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

За проблемите със зареждането на на снимката - пробвай с друг браузър. Пробвай да си обновиш браузъра. Скоро го правих и нямах никакви проблеми с последната версия на firefox.

 

Можеш да си попълниш заявлението и без да си си платил таксата. После трябва да си платиш таксата и чак тогава можеш да си насрочиш интервю.

Много благодаря за тази информация!!! :blush:

Бяхме направили всичко с Google Chrome и получихме потвърждение, което не го четох в детайли. Вчера получавам имейл от консулството, че все още нямат формуляра онлайн, а без него няма смислъл да ходим на интервю, което беше днес. 

След като изпаднах в паника, какво не съм разбрала , се сетих, че тук бях чела нещо. Пробвах с firefox, попълнихме на ново DS-160 и днес всичко мина по план.  ;)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Обръщам се към Вас с молба за съвет!

Днес си попълних DS-160 и насрочих интервю за 05.01.2017 г.

Държавен служител съм и получавам отделно доходи от eBay чрез PayPal в отделна сметка от тази в която си получавам работната заплата!

В DS-160 на месечен доход ми казаха, че е добре да се даде отговор "does not supply" и такъв и посочихме, като ми беше казано от момичето което ми попълваше формата, че на място ще обяснявам от къде са ми доходите!!

Та въпроса ми е, не допуснахме ли сериозна грешка и не беше ли по удачно да си попълня месечната заплата!?!

Дохода от работната заплата ще го покажа с последната ми заповед за преназначаване!

Някой от личен опит ако може да сподели как трябва да доказвам отделния доход? Само с извлечение от банката за последните 6 месеца примерно? Да видят, че по сметката постъпват пари...

Благодаря Ви предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

To e малко след дъжд качулка, но все пак...

 

Според мен е трябвало в това поле да напишете сумарно какъв Ви е месечният доход. Заплата + eBay. Пък вече на място да си носите документи в подкрепа на попълненото във DS-160, които не са задължителни, но може да поискат и е хубаво да имате.

 

Каква е логиката да се попълва "Does not supply" ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Момичето, което ми попълваше документите от фирмата, каза, че това е практика за хора които получават доходи от различни места независимо дали са облагаеми или не....

Връзка към коментар

Момичето, което ми попълваше документите от фирмата, каза, че това е практика за хора които получават доходи от различни места независимо дали са облагаеми или не....

То нямаше ли въпрос дали си попълвате формуляра сам или някой ви помага?

Носете каквото имате, не се притеснявайте толкова. Аз занесох само състояние по сметка, но с печат от банката. Въпросът е да покажете, че имате средства да си покриете престоя. Ако питат защо сте избрали does not apply, ще отговорите, че не сте били сигурен какво да попълните, както си е било всъщност и така. Не го мислете толкова. Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря!

Извлечението от банката е за 6 месечен период с печат на банката и подпис на служителката, която ми го разпечата и ясно се вижда, че има регулярен месечен доход!

Надявам се всичко да е ОК....!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Кажете моля ви извлечението от сметката само наличност ли трябва да показва или движение за последните примерно 6 месеца? Ходих да подавам до банката, но въобще не са наясно. Също така мислеха, че документът трябва да е на английски, но доколкото аз знам трябва да е на български език?

Връзка към коментар

Идеята на извлечението е да покажеш (ако поискат) на интервюто, че имаш достатъчно средства. Също така служителите чудесно ще се оправят и с български и с английски, в случай че се заинтересуват от документа. Т.е. ти го подготви, а точната форма не мисля, че е от голямо значение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.