Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Кажете моля ви извлечението от сметката само наличност ли трябва да показва или движение за последните примерно 6 месеца? Ходих да подавам до банката, но въобще не са наясно. Също така мислеха, че документът трябва да е на английски, но доколкото аз знам трябва да е на български език?

 

Единственото нещо, което "трябва" да попълниш е формуляра, всичко останало е по желание и по твоя преценка. Ако искаш може да го представиш с движенията, ако искаш на български и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, да взема и аз да питам, че моя случай е малко по особен.

Юли 2011 год. с майка ми кандидатствахме за визи, като чичо ми /от страната на баща ми/ ни изпрати покани. Майка ми и баща ми са разведени още по комунизма, с цел запазване на 2 имота и така и след това не сключиха брак. Та, когато кандидатствахме за виза за посещение на чичо ми, на майка ми и на мен ни беше отказано, като основание беше, че нямаме достатъчно силна връзка. Ок, приехме, със служител не може да се спори все пак.

Така се случи че същата година ми откриха тумор в главата и се наложи операция. От 2011 до сегашния момент съм с инвалидна пенсия, като минавам на ТЕЛК през 2 или 3 год, в зависимост какво преценят от ТЕЛК-а. Сега последно бях на ТЕЛК декември месец 2016 и ми дадоха пак 1 група за 3 години без придружител.

На нова година братовчедка ми ни изненада че юни ще се жени и иск да отидем за сватбата. Проблема е че тя работи държавна работа и не може да изпрати покана /не знам поради каква причина/ , та заради това чичо ми ще ни изпрати покана отново, с цел да присъстваме на сватбата. Ще пътуваме майка ми и аз. Баща ми почина преди 3 години.

Чудя се, имаме ли шанс да ни дадат покана предвид моето заболяване. Майка ми  е пенсионерка от години. И двете имаме собствен имот, пенсии, и малко пари в банката. 

1. Някъде четох че поканата, която ще изпрати чичо ми, трябва да се изпрати и до посолството предварително. Така ли или греша?

2. Аз бях в Бразилия за 1 месец 2013, това дали ще окаже някакво влияние? А през 2015 бях в Швеция пак за 1 месец.

3. Трябва ли да нося ТЕЛК-овете си от 2011 до сегашния момент?

4. Ако сега внеса пари в банковата си сметка /държим ги на влог на името на майка ми/, няма ли да окаже да влияние, т.е. да си помислят че съм ги внесла с цел замазване на очите?

5. Всеки месец от Швеция влизат в моята банкова сметка пари, но по дебитната ми карта, но аз ги изтеглям всичките, та се чудя, не е ли по-добре да направя разпечатка на тази сметка въпреки че наличната сума е малка в момента?

6. Имот и кола на мое име имам, майка ми има други имоти, тъй като ще кандидатстваме заедно, нотариалните актове на всички ли имоти трябва да носим?

7. Добре е да използваме фирма, която да ни подготви формулярите или да си ги попълним сами, както преди?

8. Да взема ли бележка от невролога си или невро хирурга си че мога да пътувам? / един познат ме посъветва/

Това се сещам като въпроси на първо време.

Ако се сетя нещо друго ще допълвам :)

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

За съжаление нямам отговор на въпросите от горния коментар, но да споделя, ако на някой ще му е от полза, какви въпроси ми задаваха на интервюто преди 2 дни: къде отивам в Щатите, за колко време ще остана, къде и какво работя, от колко време съм на тази месторабота, женена ли съм, къде и за колко време ми е било последното пътуване, колко ми е заплатата, като пътувам толкова кой ми покрива разходите т.е. служебни или лична са ми пътуванията и накрая ми казаха, че съм одобрена. Предвид това, че не съм женена и нямам деца, не разчитах много на положителен резултат.

Днес си взех визата от TNT офиса - 10-годишна е. Много съм happy :)

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

 

Чудя се, имаме ли шанс да ни дадат покана предвид моето заболяване....

 

...

 

7. Добре е да използваме фирма, която да ни подготви формулярите или да си ги попълним сами, както преди?

 

Няма как да се предвиди дали ще ви дадат визи, независимо от обстоятелствата. Може да откажат със същото обеснение, може да е нещо друго или пък да ви дадат този път. Няма кой да каже. Но все пак ако решите да кандидатствате, моят съвет е да не използвате услугите на фирма, а да попълните и изпратите формулярите сами. На официалната страница на посолството мисля, че пуснаха файл с обеснение на български как се попълват някои от формулярите. Няма смисъл да си давате парите на вятъра. А и в интернет има форуми с хора минали по този път, където също могат да ви дадат съвет кое как да се попълни. Спестете си поне от тези пари.

За съжаление с друго не мога да бъда полезна. Най-добре се свържете със служител на посолството да попитате за документите от ТЕЛК дали има нужда да се носят и ще имат ли някаква тежест.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравей. 

 

Аз съм кандидатствала за (бизнес) виза в Англия - с български паспорт, но ще ти дам моето мнение (в червено). Само да кажа, че по принцип отиване с покана при близки е най-щекотливия случай и никой не знае знае как ще реагират служителите. Просто не си взимайте билети. Документи за заболяването принципно никой няма да ви иска, освен ако не отивате на лечение. 

 

Поздави.

 

Здравейте, да взема и аз да питам, че моя случай е малко по особен.

Юли 2011 год. с майка ми кандидатствахме за визи, като чичо ми /от страната на баща ми/ ни изпрати покани. Майка ми и баща ми са разведени още по комунизма, с цел запазване на 2 имота и така и след това не сключиха брак. Та, когато кандидатствахме за виза за посещение на чичо ми, на майка ми и на мен ни беше отказано, като основание беше, че нямаме достатъчно силна връзка. Ок, приехме, със служител не може да се спори все пак.

Така се случи че същата година ми откриха тумор в главата и се наложи операция. От 2011 до сегашния момент съм с инвалидна пенсия, като минавам на ТЕЛК през 2 или 3 год, в зависимост какво преценят от ТЕЛК-а. Сега последно бях на ТЕЛК декември месец 2016 и ми дадоха пак 1 група за 3 години без придружител.

На нова година братовчедка ми ни изненада че юни ще се жени и иск да отидем за сватбата. Проблема е че тя работи държавна работа и не може да изпрати покана /не знам поради каква причина/ , та заради това чичо ми ще ни изпрати покана отново, с цел да присъстваме на сватбата. Ще пътуваме майка ми и аз. Баща ми почина преди 3 години.

Чудя се, имаме ли шанс да ни дадат покана предвид моето заболяване. Майка ми  е пенсионерка от години. И двете имаме собствен имот, пенсии, и малко пари в банката. 

1. Някъде четох че поканата, която ще изпрати чичо ми, трябва да се изпрати и до посолството предварително. Така ли или греша? Никога не съм чувала за изпращане на покана до посолството. Системата е ясно регламентирана в цял свят. Ще я приложите в пакета документи.

2. Аз бях в Бразилия за 1 месец 2013, това дали ще окаже някакво влияние? А през 2015 бях в Швеция пак за 1 месец. Не. Страните, за които трябва да докладвате - ако сте ги посещавали, са Иран, Ирак, Судан или Сирия.

3. Трябва ли да нося ТЕЛК-овете си от 2011 до сегашния момент? Ако не отивате на лечение, никой няма и да ги погледне, няма да имат тежест. 

4. Ако сега внеса пари в банковата си сметка /държим ги на влог на името на майка ми/, няма ли да окаже да влияние, т.е. да си помислят че съм ги внесла с цел замазване на очите? Не. 

5. Всеки месец от Швеция влизат в моята банкова сметка пари, но по дебитната ми карта, но аз ги изтеглям всичките, та се чудя, не е ли по-добре да направя разпечатка на тази сметка въпреки че наличната сума е малка в момента? Банковият стейтмънт ще покаже движението по сметката. Това, че ги изтегляте, няма никакво значение. Приложете тези стейтмънти в пакета.

6. Имот и кола на мое име имам, майка ми има други имоти, тъй като ще кандидатстваме заедно, нотариалните актове на всички ли имоти трябва да носим? Да. 

7. Добре е да използваме фирма, която да ни подготви формулярите или да си ги попълним сами, както преди? Лично ВИЕ - така ще сте подготвени за отговорите. 

8. Да взема ли бележка от невролога си или невро хирурга си че мога да пътувам? / един познат ме посъветва/ Ако не отивате на лечение, никой няма и да я погледне, няма да има тежест. 

Това се сещам като въпроси на първо време.

Ако се сетя нещо друго ще допълвам :)

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

 Благодаря за отговорите на всички. Сега действаме да оправим документите и се надявам февруари да минем на интервю, въпреки че пътуването /ако ни одобрят/ ще е юни, но гледам по отрано, че ако ни отрежат отново да се подготвя за някое друго пътуване  :lol:

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Евгени Димитров

Никой от този форум няма да каже със сигурност дали ще вземеш или не виза. Подаваш си документите и отиваш на интервю.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Определено по-голям шанс имаш ако те приемат това лято в университет и следващата пролет кандидатстваш за студентска бригада.  Така ще имаш 4 месеца да поработиш там и един месец за туризъм :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Конгресмени в САЩ опитват да ограничат претърсването на телефони на границата

Цитат

Наскоро в. "Уолстрийт джърнъл" писа, че администрацията на Тръмп планира да задължи чужденците, посещаващи САЩ, да снабдят властите с паролите си за социалните мрежи и телефоните си. Пълният списък на мерките не е публикуван, защото все още се обсъжда.

 

Вестникът припомня думи на министъра на вътрешната сигурност Джон Кели по време на обсъждания в Конгреса през февруари: "Ние можем например да се заинтересуваме какви сайтове посещавате. Дайте ни вашите пароли, за да видим какво правите в интернет. (...) И ако те не искат да ни дадат тази информация, просто няма да влязат в САЩ", каза той пред конгресмените.


Американските посолства по света, включително и в България, са получили инструкции да затегнат проверките при издаване на визи за някои групи хора. Според дипломатически грами, видени от агенция "Ройтерс", на кандидатите ще бъдат задавани повече лични въпроси. Ще трябва да бъдат разгледани профилите в социалните мрежи на всички кандидати, които са пребивавали в територия, контролирана от "Ислямска държава". Подобна практика сега се прилага изключително рядко, твърдят бивши представители на американските власти, чиито имена не се съобщават.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2017/04/05/2948082_kongresmeni_v_sasht_opitvat_da_ogranichat/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Имам намерение до 1 година да отида до САЩ на гости при роднини, пък и да пообиколим някои нови места там. Като гледам как Тръмп се е засилил, може да затегнат процедурите в бъдеще, затова си мисля да извадя една виза. Самата виза не ме притеснява, защото съм бил вече там и профила ми не считам, че е рисков. По-скоро въпросът е технически... паспортът ми изтича след около 1 година, та какво се случва, ако се издаде 10год. виза и паспорта изтече... самата виза може ли да се "прехвърли" на новоиздаден паспорт?

Връзка към коментар
преди 1 минута , lyubo21 каза:

Имам намерение до 1 година да отида до САЩ на гости при роднини, пък и да пообиколим някои нови места там. Като гледам как Тръмп се е засилил, може да затегнат процедурите в бъдеще, затова си мисля да извадя една виза. Самата виза не ме притеснява, защото съм бил вече там и профила ми не считам, че е рисков. По-скоро въпросът е технически... паспортът ми изтича след около 1 година, та какво се случва, ако се издаде 10год. виза и паспорта изтече... самата виза може ли да се "прехвърли" на новоиздаден паспорт?

Запазваш си стария паспорт с визата и ги представяш и двата паспорта заедно когато влизаш в САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, Childish said:

Запазваш си стария паспорт с визата и ги представяш и двата паспорта заедно когато влизаш в САЩ.

Мерси за инфото. А старият паспорт може ли да се запази? Имам някакъв спомен, че от МВР искат да се върне обратно при тях след издаването на новия.

Връзка към коментар

You may use your current visa in your old passport until your visa expires – in this case you will need to bring both passports with you when you travel.

инфо тук

 

 

В момента, lyubo21 каза:

Мерси за инфото. А старият паспорт може ли да се запази? Имам някакъв спомен, че от МВР искат да се върне обратно при тях след издаването на новия.

Да. Като подаваш документи за новия паспорт изискваш стария да остане в теб. По принцип и служителите питат дали имаш валидни визи, за да задържиш стария паспорт. Поне мен ме питаха цели 3 пъти. Но все пак по-добре сам да си кажеш.

@lyubo21

А защо не си го смениш още сега. Какво като изтича след една година? Обясвни им, че ще кандидатсваш за 10 годишна виза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Той ще кандидатства за виза, а дали ще му дадат 10 годишна е друг въпрос. Смени си паспорта и след това си подай документите за интервю.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, lyubo21 каза:

Имам намерение до 1 година да отида до САЩ на гости при роднини, пък и да пообиколим някои нови места там. Като гледам как Тръмп се е засилил, може да затегнат процедурите в бъдеще, затова си мисля да извадя една виза. Самата виза не ме притеснява, защото съм бил вече там и профила ми не считам, че е рисков. По-скоро въпросът е технически... паспортът ми изтича след около 1 година, та какво се случва, ако се издаде 10год. виза и паспорта изтече... самата виза може ли да се "прехвърли" на новоиздаден паспорт?

Паспортът трябва да е валиден поне 6 месеца при пътуването.

 

Не знам защо българските задграничните паспорти  са валидни само 5 години, но както и да е.

Като имаш сложена виза, а паспортът е изтекъл, продупчват стария паспорт, оставят само страниците с визата без дупки и пътуваш с двата паспорта. Като изтече визата трябва да върнеш паспорта. Не знам дали има промени, но така беше процедурата около 2010/2011.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Когато преди 2 години си подновявахме паспортите, служителката в РПУ-то във Варна ме накара да попълня заявление, че искам да запазя старите паспорти заради валидната американска виза в тях. Старите паспорти следва да се върнат до 6 месеца след изтичане на визата. Платихме и такса - мисля че беше 3 лв на паспорт - мисля, че беше заради разпечатването на въпросната бланка :angry:, но не ми се разпряваше, че нямах време и прецених, че този път не си струва. Не сме имали никакви проблеми при влизането в САЩ с двата паспорта, подпъхнати един в друг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
9 hours ago, Евгени Димитров said:

Той ще кандидатства за виза, а дали ще му дадат 10 годишна е друг въпрос. Смени си паспорта и след това си подай документите за интервю.

Аз не съм чувал скоро някой да е взимал туристическа с друга продължителност. Мисля, че сега като дават само такива дават.

Връзка към коментар
преди 2 часа, funny каза:

Дават и едногодишни , еднократни.

Преди имаше и 3-годишни , но за тях сега не съм сигурна че ги има

От кога е това? В последните няколко години и аз не съм чул да са дали на някой различно от 10 години. 

Връзка към коментар

2016-та ( м. май)  дадоха на моя позната еднократна едногодишна - първо кандидатстване за виза, като на приятеля и с който пътуваха заедно дадоха 10-годишна многократна

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,имам една голяма мъка.На 18 съм и много искам да отида в САЩ имам добра работа,имам парите за екскурзията,знам много неща за САЩ.Имам огромното желание да отида в Лос Анджелис но много ме е страх дали ще ми дадът

виза.Мислите ли,че имам шанс?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.