Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 10/13/2017 в 15:49, funny каза:

 

Здравейте отново. На финалната права сме, но изниква една голяма чуденка... Приятелят ми попълни "Other Persons Traveling with You”, тук отбелязвам с „да“ за приятеля ми. - да."

Създаде си профил в http://www.ustraveldocs.com, но там има опция "Зависим", където смятам трябва да се добави моето име и детайли от формата. Въпросът ми е дали е възможно да платим таксата на една бележка или трябва да са отделни заради самото интервю? Въобще правилно ли е да се попълва полето ""Зависим"?

Capture.PNG

Връзка към коментар
преди 46 минути , smileyy каза:

Здравейте отново. На финалната права сме, но изниква една голяма чуденка... Приятелят ми попълни "Other Persons Traveling with You”, тук отбелязвам с „да“ за приятеля ми. - да."

Създаде си профил в http://www.ustraveldocs.com, но там има опция "Зависим", където смятам трябва да се добави моето име и детайли от формата. Въпросът ми е дали е възможно да платим таксата на една бележка или трябва да са отделни заради самото интервю? Въобще правилно ли е да се попълва полето ""Зависим"?

Capture.PNG

Относно полето "зависим" не съм сигурна до колко имате полза от това да попълвате документи и изобщо да казвате , че пътувате заедно.

Тъй като са малко мнителни на тема кой иска да остава/емигрира в САЩ, та незнам дали е по-добре да кандидатствате "по отделно" или да напишете че пътувате заедно. Въпрос на вътрешно усещане е кое е по-добре за вас.

Връзка към коментар
преди 5 минути , П.Кръстев каза:

Да, плаща се отделно и после при запазване на час за интервюто се посочва с кого искаш да се явиш заедно.

В такъв случай може би трябва да премахна "Зависим", защото при продължаване автоматично изкарва само една опция за двойна такса. 

Извинявам се за елементарните въпроси, но е доста объркващ момента, в който не трябва да се третира кандидатурата като групова, но в същото време да се отбележи, че кандидатстваме заедно.

Capture.PNG.400e7fe3afabb90fe88efb1b933f7885.PNG

 

преди 2 минути , funny каза:

Относно полето "зависим" не съм сигурна до колко имате полза от това да попълвате документи и изобщо да казвате , че пътувате заедно.

Тъй като са малко мнителни на тема кой иска да остава/емигрира в САЩ, та незнам дали е по-добре да кандидатствате "по отделно" или да напишете че пътувате заедно. Въпрос на вътрешно усещане е кое е по-добре за вас.

Това е другото ми притеснение. Ние вече отбелязахме в дс-формата, че ще пътуваме заедно, но тук вероятно е по-добре да се премахне. 

 

Благодаря!

Връзка към коментар

Не знам дали ще бъде полезно на някой от форума, но преди малко от Посолството на САЩ публикуваха информация за програмата им Drop-box за подновяване на виза без явяване на интервю и взимане на отпечатъци

USA.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Някой да е плащал таксата си онлайн?

Не съм използвала това Trustly до сега и не съм сигурна дали ще има допълнителна такса за превода или се третира като обикновен банков превод към онлай търговец например. А и се чудя дали ще ми даде да направя плащането с виртуалната карта?! :unsure:

Връзка към коментар

Така, сама да си отговоря на въпроса :biggrin: Със сигурност ще е полезно за някой друг, който е решил да си спести висенето в Уникредит и разправянето с касиерки. Та искам да обесня подробно, за да е по-прегледно на предстоящите кандидати.

За да се кандидатства за Американска туристическа виза, задължително преди да се насрочи интервю се попълва онлайн форма DS-160 и се заплаща невъзвръщаема такса от $160. Има два начина за заплащане на таксата:

 

1. Кеш в клон на банка Уникредит - ясно е как става

2. Онлайн чрез "Trustly" - обеснявам по-долу

 

За да се заплати таксата с Trustly е необходимо да имате онлайн банкиране + 3D парола или token. След като изберете тази опция за плащане, ви иска да се впишете с потребителското име и парола, които използвате за вписване в сайта на банката си. След това избирате разплащателната си сметка. Въвеждат се още пароли + 3D кода и ви излиза номер на разписка, която трябва да запазите. Снимайте с телефона, Принт скрийн, разпечатайте страницата - както ви е удобно, защото този код е доказателство за заплатена такса. Това е. От удобството на своя дом, от вашето любимо електронно устройство - вършите работа. Няма ходене до банка, няма чакане на опашка, няма намусени служителки - с няколко клика и сте готови. ;)

И още едно удобство, което печелите, когато е онлайн - имате право да си назначите интервю веднага след като плащането е минало. При мен отне 3 мин.

При превод в банка се чака някакви часове. Дори в сайта на посолството пише, че чак на следващия ден може да си изберете ден и час за интервю, докато с Trustly става на момента.

Дано да съм била полезна на някой и да съм спестила от ценното му време :)

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Кандидатствах преди 1-2 години за виза и ми отказаха-млада, работеща от скоро, без мъж, деца и имоти. Сега доходите ми са по-високи, позицията ми е по-висока, омъжена съм, та се промени малко "социалния ми статут". Тогава ме покани една приятелка, сега пак ме кани тя, защото се омъжва за американец. Сватбата ще е през май месец, но аз се притеснявам, че заради работата ми няма да мога да отида точно за сватбата, а ще мога (ако ми дадат виза въобще) юли или август. НО официално поканата е за сватбата. Въпросът ми е могат ли да ме засекът и дали ще е проблем, че съм обявила на интервюто, че отивам за сватба май месец, а отида лятото? Може да е много глупав въпросът ми, но ми е някак съвестно, а аз наистина не искам да лъжа никого, обаче реалното заминаване ще зависи и от професионалните ми ангажименти.

Връзка към коментар

Няма да засекат, имиграционните на летището ще питат за цел на пътуването и ще решат какъв срок на престой да ви разрешат. Стандартно решават  90 дни, но естествено има вариации. Препоръчвам влизане през Ню Йорк, ако имате планове за по-дълъг престой от 2 седмици.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Поканата изобщо не е задължителна за кандидатстването. Може да си направиш резервации за хотели, примерен маршрут и това ще е напълно достатъчно.

Колкото до престоя, много е относително колко време ще ти дадат - според зависи :)

На мен винаги са ми давали престой 6 месеца, въпреки че имаше години в които влизах по 2 пъти. А колкото до това през кое летище ще влезеш - не мисля че има значение.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имаш 2 опции:

на итервюто да кажеш, че отиваш на сватбата на твоя приятелка (без да уточняваш дати) или да кажеш, че отиваш на туризъм.

Според мен цел туризъм е по-добрият вариант за теб. Хем ти няма да се притесняваш, че даваш невярна информация, хем служителите няма да задават много въпроси за познанството ви. Но при всички случаи, прежали сумата за кандидатстване и опитай. Няма друг вариант да разбереш дали ще ти дадат или откажат.

Само за инфо споделям, че аз в момента съм в същата позиция като твоята, когато са ти отказали, но на мен ми дадоха. Няма логика в действията им, за да знаем кое е правилно или грешно, трябва да се опита, това е.

В случай на необходимост съм готова да помогна с насоки за събиране на информация за интервюто :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви! В момента чакам поканата за сватба да дойде и ще ми изпрати и договора, който е сключила с ресторанта. Няма как да не споменавам датата на събитието. Явно си въобразявам, че могат да засекът, ако все пак не успея за датата. Честно казано не ме интересува дали ще отида в самите щати, но ми е жал за приятелката ми, защото има само 10 гисти от нейна страна и всичките без визи. На родителите й също не се знае дали ще дадат.

Връзка към коментар

Всъщност използвай поканата след като искаш да кандидатстваш с нея .

Просто си направи дата за интервю преди датата на сватбата. Визата която ще ти дадат е минимум едногодишна с право на влизане в който и да е ден от тази една година.

 

След това пътуваш когато можеш - за самата сватба или не без значение.

 

В крайна сметка плановете се менят. Искала си да отидеш за сватбата, изкарала си виза с тази цел, не си успяла , но поне отиваш след това да я видиш :)

 

 

Само за емигрейшъна на летището в щатите ще трябва да решиш какво да кажеш , при кацането - екскурзия, посещение на приятели / роднини и т.н

Редактирано от funny
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 11/9/2017 в 15:23, iliana_t каза:

Има 2 особености обаче! Не всеки може да се възползва от Dropbox-a:

 

dropbox.jpg.c4377bc4e7072fce92e1df9811d4bc58.jpg

 

Източник: http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-visarenew.asp

и

https://travel.state.gov/content/visas/en/visit/visitor.html

Доста объркващо  е поднесен този скрийншот, това са само от две от четирите “особености”, при които апликанта е подходящ за дроп бокс и е изпусната най-важната, а именно че всеки с все още неизтекла туристическа виза може да се възползва за подновяването и.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, извинявам се за базисния въпрос, но тъй като не ми се иска да повярвам, да питам: наистина ли, в случай, че ще пътуваме 2ма родители с 5-годишно дете, трябва да заплатим 3 такси за туристическа визи в общ размер USD 480? :lol:

А също, разумно ли би било да се яви първо единия от нас , та ако не му дадат виза, поне другите да не горят с таксата?

 

Връзка към коментар
преди 42 минути , Ерика каза:

Здравейте, извинявам се за базисния въпрос, но тъй като не ми се иска да повярвам, да питам: наистина ли, в случай, че ще пътуваме 2ма родители с 5-годишно дете, трябва да заплатим 3 такси за туристическа визи в общ размер USD 480? :lol:

А също, разумно ли би било да се яви първо единия от нас , та ако не му дадат виза, поне другите да не горят с таксата?

 

Да , за всеки един се заплаща такса за виза. Няма намаления за семейство ( колкото до общата сума - не съм проверявала каква е цената на визите сега)

 

Относно явяването само на единия - незная до колко е удачно. А ако дадат визи на първия родител с детето , а на втория след това не ? :)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ерика каза:

 трябва да заплатим 3 такси за туристическа визи в общ размер USD 480?

:lol:

разумно ли би било да се яви първо единия от нас

 

Здравей,

 

На първият въпрос да отговоря - Да, точно $480 трябва да бъдат заплатени като условието е, че ако не ви дадат визи, тази сума е невъзвръщаема.

 

Относно процеса на кандидатстване и после явяването на интервю - по-добре е да сте заедно. Особено, ако целта на пътуването е туризъм. funny е споменала причината. Просто няма гаранция кой ще пуснат или на кой ще откажат. Така поне си заят, че заминавате комплект и биха се съобразили с тази информация.

 

И в допълнение ще си позволя да дам един съвет: бъдете максимално честни при попълването на DS формите и на интервюто и се старайте да давате кратка, ясна и само това, за което ви питат информация. Не се впускайте в излишни обяснения и много детайли.

Успех! :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , Ерика каза:

Благодаря ви, @funny и @iliana_t . Направо почвам да обмислям да оставим детето тук, че сумата е... ужасна. Благодаря за съветите!

Аз ти предлагам да отидете двамата на интервю, вижте какво ще стане , а детето може и в последствие да му издадете виза , за това ви пътуване или за следващо такова :)

 

Връзка към коментар

Когато аз взимах виза във формуляра писах, че ще пътувам с жена ми, после обаче платих такса само за мен, отидох на интервюто и ми дадоха виза. Там пак казах, че ще пътувам с нея. Питаха ме само кой ще гледа децата докато сме на екскурзия.

По-късно платиме и за благоверната, и тя без проблем се класира за Маями Бийч ;) 

При нормални условия визите би трябвало да са 10 годишни и така погледнато не е безбожно скъпо,

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, да дам обратва връзка и аз. След като ми отказаха преди две години, вчера ми дадоха виза. Толкова бързо стана, че още не мога да го осмисля. Сега какво следва? Правилно ли разбирам, че трябва да получа имейл кога е готова визата и до 10 дни да отида да я взема от офиса на TNT? Като попълня номера на паспорта, за да го проследя през сайта ми изписва, че е получен от посолството и се подготвя за доставка. 

Имам и още един въпрос, тъй като не очаквах да ми дадат виза и не съм проучвала много. Ако са ми дали 10 годишна виза, означа ли, че мога през следващите 10 години да влизам и излизам когато поискам (стига да ме пуснат на границата), но да не седя повече от 6 месеца, които месеци не знам откъде са ми в главата, че са така?  Ох, много дълго стана, но се вълнувам, защото наистина не го очаквах, чувствам се като избрана. :dancing:

Колкото до семейството, аз като бях вчера имаше поне три двойки, които кандидатстваха заедно, но не знам какви бяха резултатите, защото минах преди тях. Успех!

Редактирано от sis90
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , sis90 каза:

Здравейте, да дам обратва връзка и аз. След като ми отказаха преди две години, вчера ми дадоха виза. Толкова бързо стана, че още не мога да го осмисля. Сега какво следва? Правилно ли разбирам, че трябва да получа имейл кога е готова визата и до 10 дни да отида да я взема от офиса на TNT? Като попълня номера на паспорта, за да го проследя през сайта ми изписва, че е получен от посолството и се подготвя за доставка. 

Имам и още един въпрос, тъй като не очаквах да ми дадат виза и не съм проучвала много. Ако са ми дали 10 годишна виза, означа ли, че мога през следващите 10 години да влизам и излизам когато поискам (стига да ме пуснат на границата), но да не седя повече от 6 месеца, които месеци не знам откъде са ми в главата, че са така?  Ох, много дълго стана, но се вълнувам, защото наистина не го очаквах, чувствам се като избрана. :dancing:е

Колкото до семейството, аз като бях вчера имаше поне три двойки, които кандидатстваха заедно, но не знам какви бяха резултатите, защото минах преди тях. Успех!

Здравей, всичко е точно така, както пишеш. На границата обичайно поставят срок кога трябва да излезеш от страната. Разбира се има някакво съображение с това, което им казваш - колко време планираш да останеш, къде ще ходиш и т.н. Не си ли заявила доставка на паспорт от TNT или трябва да се взима на място от техен офис? Ние се явихме на интервю ноември месец. На моя приятел паспорта дойде на 5-тия ден може би, а моят точно в края на срока. Вече планирахме нашата екскурзия и края на април летим ^_^

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.