Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Посочих офис, за да отида да си го взема, защото има вероятност като дойдат на работа, да не съм в офиса, а четох, че трябва упълномощено лице да го получи. Добре, при условие, че човек има виза и не са са длъжни да го пуснат в страната и задават още въпроси, ако не ме пуснат, какво правим?  Това малко на бъзик, но ми е интересно. То така излиза, че не можеш да влезеш и билет за обратно да си купиш. :D Доста ме е страх, защото ще пътувам сама, а досега не съм се прикачвала никога. Летяла съм само до Испания и Германия, а сега ме чака път до другия край на света сама... А моята приятелка, която живее там ми каза, да не се шашкам ако ве вкарат в стайчка да ме разпитват, че било нормално.  :shout:

Връзка към коментар

А пък аз, взех да  мисля, че въобще няма нужда от никакви допълнителни документи.

За всекиго от нас, могат да видят всичко, което ги интересува.

Аз не се сещам, дали не разказах някъде из форума, дето едни познати, които са двойка ходиха за американска  виза.

И двамата са в бракове, в които не живеят, но не се развеждат по техни си причини.

Е, и двамата са ги питали за семействата им, знаели са и точно от колко години живеят заедно. Дадоха им визи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
43 minutes ago, AlexandraKo said:

А пък аз, взех да  мисля, че въобще няма нужда от никакви допълнителни документи.

За всекиго от нас, могат да видят всичко, което ги интересува.

Аз не се сещам, дали не разказах някъде из форума, дето едни познати, които са двойка ходиха за американска  виза.

И двамата са в бракове, в които не живеят, но не се развеждат по техни си причини.

Е, и двамата са ги питали за семействата им, знаели са и точно от колко години живеят заедно. Дадоха им визи.

Няма нужда да си мислиш, че има някаква специална конспирация. Подобна информация повечето хора съвсем доброволно я споделят във Фейсбук профилът си ;) Ако добре съм запознат при американците е съвсем нормална процедура да ти чекнат Фейсбук профила. Така много лесно могат да проверят посещавала ли си Иран, имаш ли приятели, които са в списъка от лица наблюдавани за тероризъм или извършили престъпление в САЩ, има ли противоречие между декларираната от теб информация за семейно положение и т.н. Настройките за поверителност на Фейсбук не са валидни при подобни проверки :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, sis90 каза:

Посочих офис, за да отида да си го взема, защото има вероятност като дойдат на работа, да не съм в офиса, а четох, че трябва упълномощено лице да го получи. Добре, при условие, че човек има виза и не са са длъжни да го пуснат в страната и задават още въпроси, ако не ме пуснат, какво правим?  Това малко на бъзик, но ми е интересно. То така излиза, че не можеш да влезеш и билет за обратно да си купиш. :D Доста ме е страх, защото ще пътувам сама, а досега не съм се прикачвала никога. Летяла съм само до Испания и Германия, а сега ме чака път до другия край на света сама... А моята приятелка, която живее там ми каза, да не се шашкам ако ве вкарат в стайчка да ме разпитват, че било нормално.  :shout:

Не мисля, че имаш основание за притеснение, ако всичко ти е ок от документална гл.т. не мисля, че трябва да има проблем. Според мен проблем може да има, ако нямаш билет за връщане, или кажеш, че ще оставаш 4-5 месеца при приятелката. Тогава вече започват да питат как ще се издържаш, каква е причината и т.н. и ако не си тръгнала с куфара с пари, за да правиш околоамериканско (току що си измислих дуамта) пътешествие, става подозрително.  

Относно прикачванията, моят съвет е в този случай да не рискуваш с отделни компании, различни летища и т.н. и всичко ще е наред. Можеш да погледнеш теми във форума с насоки относно различните летища.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първо честито за визата! Пожелавам ти много весело изкарване :)

Кога реши да пътуваш?

 

преди 18 часа, sis90 каза:

Добре, при условие, че човек има виза и не са са длъжни да го пуснат в страната и задават още въпроси, ако не ме пуснат, какво правим?  

- Съвсем не на базик - ако емиграционният полицай прецени, че няма да те пусне да влезеш в страната, ще те върнат обратно със следващ полет. Но нека не бъдем черногледи. Това едва ли ще се случи с теб. Говорим за наистина много сериозни причини да направят това.

 

Доста ме е страх, защото ще пътувам сама, а досега не съм се прикачвала никога.

- Ако това може да ти подейства успокояващо по някакъв начин, да ти кажа, че и аз Май месец ще пътувам до там сама. :) Вярно, че съм летяла вече няколко пъти с прекачване, но никога не съм ходила до САЩ и малко или много ми е леко притеснено. Съветвам те за твое успокоение да избереш билети с редовна авиокомпания.

 

А моята приятелка, която живее там ми каза, да не се шашкам ако ве вкарат в стайчка да ме разпитват, че било нормално. 

- Това са емигрейшъните и наистина съм чела, че привикват хора влизащи за първи път в САЩ, но е стандартна процедура с въпроси. Никакви притеснения не трябва да имаш по този въпрос.:shout:

 

Ако искаш си отвори темичка в другия раздел и ще помагаме с програмата, билетите и всичко останало. Май доста хора сме се запътили натам това лято :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Знаете ли дали ако отида в посолството ще ми предоставят информация за Social security number-а ми, номера на предишните визи и дати на пътувания до САЩ? Пътувала съм преди 13 години на студентски бригади. От преди толкова време нямам никакви запазени - камо ли пък дигитални - данни, които сега ми искат при попълване на DS-160.

Връзка към коментар

Да си отговоря поне, може да е полезно за някой друг. От посолството не дават такава информация. Аз си я намерих от агенцията, с която съм пътувала. Иначе обаче от посолството казаха, че може да се оставят ориентировъчни дати на предишни пътувания и да не се пише social security number-a и че няма проблем с това.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Всички кандидати за американски визи ще могат да платят таксата си за кандидатстване във филиалите на УниКредит Булбанк без никакви допълнителни разходи. цък

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте , миналата година ходих с J1 виза ,но тази година искам да се пробвам с туристическа , ще получа покана от работодателя ми , за сватба на дъщеря му ! Мога да представя 2000$ в банковият ми акаунт и имот ( които ще ми се прехвърли преди това) . Мислите ли че имам шанс и дали ще знаят кога ми е прехвърлен имота ? 

Връзка към коментар

Ще знаят кога е прехвърлен имота, и доста други работи ще знаят, но не би трябвало да е проблем ;) 

Според мен имаш шанс, но ако те хванат, че работиш с туристическа ще ти е купон и веселба.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Пламен каза:

Според мен имаш шанс, но ако те хванат, че работиш с туристическа ще ти е купон и веселба.

Е тя няма да работи доколкото разбирам, на сватба отива :)

Ако не е изтекла J1 визата може с нея.

Връзка към коментар

Не, за имота.

Най-важно е какви са ти доходите (доказуеми, преди мен една жена обяснява от къде какви доходи получавала, но няма документи, изпратиха я да си ходи) , при нас само това гледаха годишните ни данъчни декларации, имоти и коли не погледнаха. Също поразгледаха и договорите за частното у-ще на децата ни. 

Връзка към коментар

За всеки вид виза има типови изисквания , за които се гледа на колко от тях отговаряш. При теб ще е малко чудо , защото самата J1 има един месец включен за обикаляне/туризъм , и веднага следващата година искате да получите туристическа виза . За тях това е повече от съмнително и достатъчен аргумент да ви откажат съответната виза. Но никога не се знае , кой в какво настроение ще е в консулството.

Връзка към коментар

Аз и миналата година пътувах много там , както и преди това съм обикаляла няколко държави в Европа и винаги съм се връщала ! Ако го погледнат това , може да помогне : ) вие с какви документи сте кандидатсвали ? 

Връзка към коментар
На 5.04.2018 г. в 14:53, Tsvetomira каза:

Здравейте , миналата година ходих с J1 виза ,но тази година искам да се пробвам с туристическа , ще получа покана от работодателя ми , за сватба на дъщеря му ! Мога да представя 2000$ в банковият ми акаунт и имот ( които ще ми се прехвърли преди това) . Мислите ли че имам шанс и дали ще знаят кога ми е прехвърлен имота ? 

Имота ще знаят кога е закупен/прехвърлен от нотариалния акт , който ще носиш като доказателство че имаш имот.

Относно сумата в банковата ти сметка, не мисля че ги вълнува. Те искат да знаят дали имаш постоянни доходи в БГ ( които да свържат с постоянна работа, договор и т.н). 

Както по-горе е изразено мнение , аз лично също смятам вероятността да получиш виза за малка, но никога не е ясно.

 

Редактирано от funny
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

И аз имам интервю за американска виза B1/B2 - туристическа на 5 юли в консулството им в Брюксел. 

Изчетох предишните теми, но в повечето се говори за покана, а аз покана нямам. Работя в Брюксел на временен договор (към международна организация в публичния сектор) на по-скоро добра заплата, но пък договорът изтича на 24 септември 2019г. 

Във формуляра писах че ще съм в Маями бийч и дадох адрес на хотел Мариот (работил съм за Мариот, още имам право на friends and family rates). Някои хора ми казаха, да кажа, че искам да посетя конкретно събитие - фестивал, концерт и т.н. Вярно ли е и помага ли подобна стратегия? Ако кажа, че просто искам да посетя Флорида (и Дисниленд, да кажем), има ли по-голям шанс да откажат? 

Другият върпос е какво да нося на интервюто, освен ДС-160, снимка и паспорт - договор за наем, договор за работа, фишове от заплати, CV, банкови извлечения? Все още не съм регистриран като жител в Белгия, а във Франция, дали ще е проблем? Знам, че всичко е относително и всяка ситуация е различна, но ми се ще да имам насоки и мнения от хора, минали по този път. 

Да добавя, че имам и кубинкси печат в паспорта. 

Благодаря ви. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Kaloyan89 каза:

Изчетох предишните теми, но в повечето се говори за покана, а аз покана нямам

Въпреки това, нека е в темата за визовите въпроси 🙂

Връзка към коментар

Поканата въобще не е задължителна и я няма като задължително изискване. Не знам защо се дискутира толкова често, но има тонове туристически визи издадени без да е имало покани и без да е обвързано с посещение на конкретно събитие, моята включително. Въобще, бъди много скептичен към съвети от хора, чиито опит е само една точица в целият статистически буламач, който определя дали да ти се даде или не виза. Утре някой ще влезе в посолството подскачайки на един крак и после ще пише, че да влезеш на един крак помага за визата. 

 

Бъди честен какво и къде отиваш да правиш и стискаш палци. Всичко друго са някакви суеверия според мен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 9.11.2017 г. в 15:03, venceremos каза:

Не знам дали ще бъде полезно на някой от форума, но преди малко от Посолството на САЩ публикуваха информация за програмата им Drop-box за подновяване на виза без явяване на интервю и взимане на отпечатъци

Аз кандидатствах по тази програма и наистина е много бързо и удобно. Миналата седмица в четвъртък занесох документите в офис на ТНТ, вчера ТНТ ми се обадиха да проверят дали ще съм днес на адреса, който съм посочила за получаване и днес си получих паспорта с визата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5.04.2018 г. в 21:56, Ardent каза:

Ще знаят кога е прехвърлен имота, и доста други работи ще знаят, но не би трябвало да е проблем ;) 

Според мен имаш шанс, но ако те хванат, че работиш с туристическа ще ти е купон и веселба.

 

 

Даа то има само едни няколко милиона сякакви националности които са без документи и работят нелегално цял живот.... единственият шанс да го хванат е ако прави незаконни неща или вземе че  някой го натопи  на службите

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 5.12.2017 г. в 9:45, iliana_t каза:

Така, сама да си отговоря на въпроса :biggrin: Със сигурност ще е полезно за някой друг, който е решил да си спести висенето в Уникредит и разправянето с касиерки. Та искам да обесня подробно, за да е по-прегледно на предстоящите кандидати.

За да се кандидатства за Американска туристическа виза, задължително преди да се насрочи интервю се попълва онлайн форма DS-160 и се заплаща невъзвръщаема такса от $160. Има два начина за заплащане на таксата:

 

1. Кеш в клон на банка Уникредит - ясно е как става

2. Онлайн чрез "Trustly" - обеснявам по-долу

 

За да се заплати таксата с Trustly е необходимо да имате онлайн банкиране + 3D парола или token. След като изберете тази опция за плащане, ви иска да се впишете с потребителското име и парола, които използвате за вписване в сайта на банката си. След това избирате разплащателната си сметка. Въвеждат се още пароли + 3D кода и ви излиза номер на разписка, която трябва да запазите. Снимайте с телефона, Принт скрийн, разпечатайте страницата - както ви е удобно, защото този код е доказателство за заплатена такса. Това е. От удобството на своя дом, от вашето любимо електронно устройство - вършите работа. Няма ходене до банка, няма чакане на опашка, няма намусени служителки - с няколко клика и сте готови. ;)

И още едно удобство, което печелите, когато е онлайн - имате право да си назначите интервю веднага след като плащането е минало. При мен отне 3 мин.

При превод в банка се чака някакви часове. Дори в сайта на посолството пише, че чак на следващия ден може да си изберете ден и час за интервю, докато с Trustly става на момента.

Дано да съм била полезна на някой и да съм спестила от ценното му време :)

 

 

Здравей @iliana_t! Тъй като сега ще кандидатствам за виза и чета из форума , за да се информирам. Аз също съм се насочил към online плащането. Но това изречение ме притесни, или аз нещо не разбирам:
 

Цитат

След като изберете тази опция за плащане, ви иска да се впишете с потребителското име и парола, които използвате за вписване в сайта на банката си.

Как така в друга външна система, т.е. Trustly, ще си дам данните за вход в системата на банката ми? Дали имаш спомен, че това се е случило на теб преди 9 месеца. 😛 Благодарско.

 

Връзка към коментар

най-вероятно от Trustly те пренасочва към страницата на онлайн банкирането, където трябва да се логнеш...

това Trustly го гледах преди време и нещо не можах да се оправя с него, за щастие не ми трябва

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.