Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 5 часа, Граф Вронски каза:

Здравей @iliana_t! Тъй като сега ще кандидатствам за виза и чета из форума , за да се информирам. Аз също съм се насочил към online плащането. Но това изречение ме притесни, или аз нещо не разбирам:
 

Как така в друга външна система, т.е. Trustly, ще си дам данните за вход в системата на банката ми? Дали имаш спомен, че това се е случило на теб преди 9 месеца. 😛 Благодарско.

 

Въпросът не е отправен към мен, но понеже минах през процедурата преди около месец.... Както neuromancer е писал Trustly просто те пренасочва към онлайн банкирането на банката която си си избрал. Т.е трябва да имаш онлайн банкиране към някоя банка, но реално си въвеждаш името и паролата на нейния сайт. На мен лично целия процес по попълването на молбата и плащането ми отне не повече от 30 мин и нямах никакъв проблем.

 

ПС: Един съвет, на всяка стъпка си записвай това което си попълнил (има си такава опция на сайта), защото ако ти изтече сесията, трябва да започнеш попълването отново. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

най-вероятно от Trustly те пренасочва към страницата на онлайн банкирането, където трябва да се логнеш...

това Trustly го гледах преди време и нещо не можах да се оправя с него, за щастие не ми трябва

 

преди 2 часа, savagejo каза:

Въпросът не е отправен към мен, но понеже минах през процедурата преди около месец.... Както neuromancer е писал Trustly просто те пренасочва към онлайн банкирането на банката която си си избрал. Т.е трябва да имаш онлайн банкиране към някоя банка, но реално си въвеждаш името и паролата на нейния сайт. На мен лично целия процес по попълването на молбата и плащането ми отне не повече от 30 мин и нямах никакъв проблем.

 

ПС: Един съвет, на всяка стъпка си записвай това което си попълнил (има си такава опция на сайта), защото ако ти изтече сесията, трябва да започнеш попълването отново. 

Благодаря. И аз за това се бях сетил, но не бях сигурен дали е възможно. 🙂
@savagejo, доста добър съвет. Ще го имам предвид. 😉
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Неразбрах за 10 годишните туристически визи времето за престой в страната максимум  6 месеца ли е ? или може и да е 1 месец в зависимост колко прецени офицера на летището в САЩ ?

 

Черно на бяло няма срок за стоене извън страната преди повторно посещение ? (имам предвид може и да е 2 дена)

Връзка към коментар
преди 9 минути , stanislavpp каза:

Точно така ! Стандартно обаче е 6 месеца , в много редки случаи е 3 месеца. Никой не се интересува от билета за връщане .

Значи може да кацнеш с еднопосочен те вече като са ти дали виза офицера на летището няма да ти иска разпечатка за парите дали имаш за обратен ?

 

Про попълване на дс-160 обаче има адрес на който ще отседнеш в САЩ   какво да се пише ако не познаваш никой и все още не си резервирал нищо ...

Връзка към коментар
Преди 1 час, MatriXa каза:

ако не познаваш никой и все още не си резервирал нищо ...

Адреса е задължителен, така че си направи резервацията първо и тогава дай адреса на хотела или там каквото си намерил.

Връзка към коментар
преди 4 часа, MatriXa каза:

Значи може да кацнеш с еднопосочен те вече като са ти дали виза офицера на летището няма да ти иска разпечатка за парите дали имаш за обратен ?

 

Про попълване на дс-160 обаче има адрес на който ще отседнеш в САЩ   какво да се пише ако не познаваш никой и все още не си резервирал нищо ...

Аз не бих пробвал с еднопосочен билет, ако нямам друг за връщане. Ако това е в изискванията, разбира се, но мисля, че се стараят да се убедят, че ще напуснеш...

Понякога и авиокомпанията проверява още преди да ви качат на самолета дали изпълнявате изискванията. Естествено може и да не проверят

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъпо, ако планирам да пътувам за  март догодина каква резервация да направя от сега без дори още да имам виза ..

 

По назад в коментарите един човек беше написал че  е безсмислено да се купуват билети предварително и т.н. поради простата причина че нямаш виза.

 

Те си те проучват  работа,пари в сметка и други док,по избор това с билетите  и резервациите ми се струва безмислено най-много да напиша адреса на  даден хостел за backpackers  в който смятам да отседна без да резервирам нищо

Редактирано от MatriXa
Връзка към коментар

Ама първо, резервации в наше време се отменят с един клик, и второ, не мисля, че проверяват дали имаш резервация, просто трябва да си попълнил адрес.

Връзка към коментар

Разбирам те напълно. И аз се чувствах малко объркана и не знаех как да реагирам и какво да напиша. Получава се Параграф 22 - не купувайте билет, че не се знае дали ще ви дадем виза, обаче дайте адрес и кажете къде ще ходите и какво ще правите.

Все пак не забравяй, че целта е да ги убедиш, че отиваш за кратко, имаш конкретни планове и можеш да се издържаш финансово по време на престоя ти там. Т.е. еднопосочен билет за туристическа виза не звучи особено убедително при кандидатстване за първи път.

 

Връзка към коментар

Задължително с двупосочен билет, мисълта ми беше, че не проверяват по дифолт датата за връщане и на база на това , да определят размера на престоя. Ако все още не е кандидатстване за виза, няма смисъл от резервиране на самолетен билет, а от хотелски резервации и програма като цяло.

Връзка към коментар

Разбира се, че няма смисъл да си купуваш самолетен билет, преди да си минал на интервю за виза и да си научил резултата, а и никой не го очаква от теб!  А за адрес - посочваш адреса на някой хотел в първата дестинация от пътуването си.  Може и да си направиш резервация (която евентуално да отмениш впоследствие), но внимаваш - някои хотели имат опция резервацията да е "non-refundable" (тогава цената е по-ниска).

Връзка към коментар
преди 35 минути , EliNik каза:

За адрес аз си избрах един хотел в Лас Вегас, без да имам резервация. 

 

 

 

И провериха ли те ?

 

Това за резервацията на Хотелите ме съмнява да звънят и да проверяват за всеки по скоро е поле за задължителен адрес има други доста по важни неща които да проверяват ,като  кои страни е посещавало това лице колко време е седяло там  престъпления и т.н.

Връзка към коментар

Естествено, че няма да проверяват, пък и няма как да проверят дали след интервюто ще откажеш резервацията

Това е ако си по покана пишеш кой те е поканил, та да търсят него. За туризъм няма значение

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, MatriXa каза:

 

 

И провериха ли те ?

Не.

Взех виза година и половина преди пътуването ни до САЩ. Тогава нямах точен план, къде и за колко ще пътуваме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз взех виза август месец, нямах нито билет, нито резервация за хотел. Дадох произволен адрес на хотел. Не съм го резервирала след това. НО.... миналата събота (6.10) пътувах за Ню Йорк с прекачване в Амстердам и там на някаква проверка преди да се качим на самолета ми поискаха да им покажа дали има резервация за полет на обратно. След което ми залепиха стикер на паспорта, който провериха на гейта.

Така че за визата не ви трябва нищо, аз дори отидох само със задължителните неща, не съм носила нищо допълнително.... но за самото пътуване не мисля, че ще пуснат някой без обратен полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, savagejo каза:

Аз взех виза август месец, нямах нито билет, нито резервация за хотел. Дадох произволен адрес на хотел. Не съм го резервирала след това. НО.... миналата събота (6.10) пътувах за Ню Йорк с прекачване в Амстердам и там на някаква проверка преди да се качим на самолета ми поискаха да им покажа дали има резервация за полет на обратно. След което ми залепиха стикер на паспорта, който провериха на гейта.

Така че за визата не ви трябва нищо, аз дори отидох само със задължителните неща, не съм носила нищо допълнително.... но за самото пътуване не мисля, че ще пуснат някой без обратен полет.

 

 

Какъв стикер ?

преди 12 часа, EliNik каза:

Не.

Взех виза година и половина преди пътуването ни до САЩ. Тогава нямах точен план, къде и за колко ще пътуваме.

Здрасти

 

10 годишна ли виза взе ?

 

Предполагам да понеже казваш че  година и половина преди пътуването си имала виза :Д (не ти ли задаваха много въпроси защо пътуваш с  толкова голямо закъснение след получаването на виза ?) имам предвид да са ти ги задавали когати си кацнала в щатите

Редактирано от MatriXa
Връзка към коментар

Лепят стикерче с няколко символи на паспорта , че си минал предпроверка на летището преди излитане за САЩ . Това стикерче го гледа после имиграционния офицер на влизане в САЩ .

Стандартно туристическите визи са 10 годишни, никой не го интересува дали ще я ползваш и кога.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, MatriXa каза:

 

 

Какъв стикер ?

Здрасти

 

10 годишна ли виза взе ?

 

Предполагам да понеже казваш че  година и половина преди пътуването си имала виза :Д (не ти ли задаваха много въпроси защо пътуваш с  толкова голямо закъснение след получаването на виза ?) имам предвид да са ти ги задавали когати си кацнала в щатите

stanislavpp вече е отговорил за стикера.

Доколкото знам и аз туристическите визи стандартно са 10 годишни и не мисля, че ги интересува дали ще я ползваш или не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз имам виза, която ползвах, чак след две години. Извадих я след като изпуснах чудни ласт минет (баси как звучи на бг) билети до Флорида в топ сезона.

Никой не ме е питал нищо по въпроса.

Даже първо се разходих до Канада без канадска виза 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно месри за отговорите ще  отида др седмица да платя бележката първо. ако съм разбрал правилно начина да се кандидатства е този

 

1-Плащаш такса 160 $- пазиш бележката

 

2- https://ceac.state.gov/genniv/  Попълване на формуляр ДС-160

 

3- https://cgifederal.secure.force.com/ApplicantHome  - запазване за час на интервю

 

а да интервюто избираш ли на какъв език е бг или англ ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, служителите говорят/разбират български и интервюто се води на езика, който предпочита интервюираният. Има теория , че шанса за успех при този вид виза е по-голям при интервю на български език.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.