Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За туристическа виза интервюто е на български или английски. За някои визи има изискване за владеене на език и те са на език по преценка на консула.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Имам следната питанка към запознатите:

Имам валидна американска туристическа виза, но трябва да си преиздам международния  паспорт.  Как се процедира? Запазвам задължително стария паспорт ( какво основание цитирам пред паспортна служба?), предприемам някакви стъпки пред Американското посолство? Леко неприятния момент е че трябва да реагирам с подновяването на личния документ  в близките три дни. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , gerido каза:

Имам следната питанка към запознатите:

Имам валидна американска туристическа виза, но трябва да си преиздам международния  паспорт.  Как се процедира? Запазвам задължително стария паспорт ( какво основание цитирам пред паспортна служба?), предприемам някакви стъпки пред Американското посолство? Леко неприятния момент е че трябва да реагирам с подновяването на личния документ  в близките три дни. 

Основанието е: имам виза, не ми взимайте паспорта 🙂 Ще го продупчат, без страницата с визата и ще ти го върнат. Ще пътуваш за щатите и с двата. Нищо сложно и притеснително няма, елементарна процедура. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нищо особено не трябва да правиш. Отиваш в паспортната служба със сегашният си паспорт, подаваш молба за нов ,не връщаш старият заради валидна виза (може да поискат да я видят) . Това е, вероятно ще ти кажат да върнеш старият когато изтече визата в него . На летището показваш новият и старият с визата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сърдечно благодаря за отговорите! Бях се пооткъснала от форума ( поради лични и служебни промени), но отново си припомням колко сте страхотни, бързи и навременни.

Връзка към коментар

Таман убедих майка ми да идва в Хаваи с мен. С визата какво е положението? Летим на 26 Май, тя е родена 1953, с много базов английски. Колко време отнема средно до интервю/виза? Била е в щатите с туристическа виза но преди много години, няма провинения, държавен служител.

Връзка към коментар

Попълвате DS-160 онлайн, плащате таксата за виза и я записвате на интервю. От нея зависи дали иска интервюто й да е на английски или български. Колко време отнема - зависи от това колко е натоварено консулството. Сега би трябвало да е кампанията за визи за work & travel програмата. Но тя май позагуби привлекателност последните години...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Kaто попълните документите и платите таксата, ще видите кога има свободни дати за интервю. Самото интервю отнема към половин-  един час със чакането и после визата е готова за няколко дена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси много, звучи лесно и бързо (в зависимост от свободните дати за интервю).

 

Би трябвало да няма проблеми на нейната възраст, само трябва да й пратя плана ми да го наизусти и да знае къде ще се ходи и какво ще се прави. Щом е на български е лесно, тя на английски се спича ако трябва да се обяснява

Връзка към коментар
преди 5 минути , anita82 каза:

само трябва да й пратя плана ми да го наизусти и да знае къде ще се ходи и какво ще се прави.

Сакън, недей да мъчиш жената! Няма нужда от подробности до степен на наизустяване! Като каже, че отива на Хаваите с щерка си, това би трябвало да е достатъчно.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, akair каза:

Попълвате DS-160 онлайн, плащате таксата за виза и я записвате на интервю. От нея зависи дали иска интервюто й да е на английски или български. Колко време отнема - зависи от това колко е натоварено консулството. Сега би трябвало да е кампанията за визи за work & travel програмата. Но тя май позагуби привлекателност последните години...

май не му е много тук мястото, и може би трябва да отворя някъде тема, понеже ми е нужна някаква информация точно за Work & Travel програмата /бригадите по нашенски/ и то от хора, които са били, но и това твое наблюдение ми е любопитно - защо е позагубила привлекателност? не се изкарват вече пари или нещо друго?

 

мерси! :smile:

Редактирано от antea
Връзка към коментар
преди 4 часа, anita82 каза:

Таман убедих майка ми да идва в Хаваи с мен. С визата какво е положението? Летим на 26 Май, тя е родена 1953, с много базов английски. Колко време отнема средно до интервю/виза? Била е в щатите с туристическа виза но преди много години, няма провинения, държавен служител.

Имайте предвид, че интервютата за туристическа виза са веднъж седмично само. Вероятността майка ви да вземе виза е направо 99,9%. Колкото е по-слаб английският, толкова повече се увеличават шансовете и за успешно интервю при B1B2 визите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, antea said:

май не му е много тук мястото, и може би трябва да отворя някъде тема, понеже ми е нужна някаква информация точно за Work & Travel програмата /бригадите по нашенски/ и то от хора, които са били, но и това твое наблюдение ми е любопитно - защо е позагубила привлекателност? не се изкарват вече пари или нещо друго?

 

мерси! :smile:

Личното ми мнение е, че поколенията се сменят и с това се сменят и интересите им. Повечето деца гледат на програмата като на начин за изкарване на нелоши пари за 1 лято. По-малко са тези, които обръщат сериозно внимание на възможността за пътуване. С времето стандартът на живот в България се вдига, опциите за пътуване по Еразмус се увеличават, може би университетите все повече толерират това студентите им да работят. Така децата, които остават да учат в България висше образование, нямат сериозен итнерес към програмата - тези, които търсят пари, си ги намират с работа в България, а тези, които търсят пътувания, си ги набавят с Еразмус. В медиите имаше новини, че посолството вече иска и студентската книжка - явно гледат и успех от унито на кандидатите.

Аз лично смятам, че една от ценностите на програмата е срещата с доста различна култура и то на възраст, на която тази среща да остави сериозни следи в светоусещането на участвалите в програмата. По-назад оставят впечатленията от самото пътуване, израстването "децата" да започнат да управляват всички аспекти на живота си, материалните придобивки.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Вярно ли е, че САЩ не допускат на територията си хора, които са били в Иран, Ирак, Сирия, Северна Корея? В смисъл, ако отида в Иран, след това американците ще ми откажат посещение в САЩ.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Емика каза:

Вярно ли е, че САЩ не допускат на територията си хора, които са били в Иран, Ирак, Сирия, Северна Корея? В смисъл, ако отида в Иран, след това американците ще ми откажат посещение в САЩ.

Буквалното изискване гласи: Ако сте били в една от тези държави, трябва отново да кандидатствате за виза. Дори хора, които могат да влизат без виза реално, а само с електронно разрешително (UK passport) трябва да кандидатстват за виза. И вероятността да ти я откажат е огромна.

 

Хората казват и следното: Никой няма да провери, смени си паспорта и нямаш проблеми. Което най-вероятно е така. На мен лично ми беше огромен стопер, защото ако ме хванеха в издънка, рискувах да имам проблеми, защото работех в US фирма и би изложило посещенията, работата и доходите ми на риск.

 

Вече ги нямам тези стопери и бих се направила на разсеяна - без печати в паспортите, естествено, но със сигурност не рискувай да влизаш в USA, ако имаш печат за влизане от една от тези страни, защото по закон могат да те върнат - ако не си минала визовата процедура.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 5 минути , Rainy каза:

Буквалното изискване гласи: Ако сте били в една от тези държави, трябва отново да кандидатствате за виза. Дори хора, които могат да влизат без виза реално, а само с електронно разрешително (UK passport) трябва да кандидатстват за виза. И вероятността да ти я откажат е огромна.

Потвърждаваш това, което ми казаха. Благодаря, @Rainy:thank_you:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че изискването беше, ако през последните 5 години сте били в една от тези държави. Като съм чела по разни американски сайтове, че дори и да издадат нова виза, разпитите на интервюто (а най-вероятно и после на границата) са доста тегави.

Предполагам, че дори и с нов паспорт, т.е. такъв, в който няма печати от тези държави, пак могат да си набавят информацията, а премълчи ли се истината, виза през крив макарон :protest:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , iliana_t каза:

Мисля, че изискването беше, ако през последните 5 години сте били в една от тези държави. Като съм чела по разни американски сайтове, че дори и да издадат нова виза, разпитите на интервюто (а най-вероятно и после на границата) са доста тегави.
:protest:

Не тегави, ами невъзможно тегави... Шансът за виза клонял към нула (казват, не съм опитвала, но съм се интересувала).

 

преди 14 минути , iliana_t каза:

Предполагам, че дори и с нов паспорт, т.е. такъв, в който няма печати от тези държави, пак могат да си набавят информацията, а премълчи ли се истината, виза през крив макарон :protest:

Ключовата дума тук е "предполагам". И да, нарушаване на разпоредбите е огромен стопер за някои (визирам себе си). Най-вероятно никой няма да си създаде огромни административни дертове да проследява някого неизвестен  без досие от България - и без сигнал. Но дали му стиска на този някого - въпрос на личен избор.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
На 11.01.2019 г. в 18:53, antea каза:

май не му е много тук мястото, и може би трябва да отворя някъде тема, понеже ми е нужна някаква информация точно за Work & Travel програмата /бригадите по нашенски/ и то от хора, които са били, но и това твое наблюдение ми е любопитно - защо е позагубила привлекателност? не се изкарват вече пари или нещо друго?

 

мерси! :smile:

Ако искаш пусни нова тема или питай тук, аз съм ходил преди 5-6 години и може би ще мога да ти помогна с иформация.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли дали може да ми анулират дс 160 понеже го пратих но чак накрая забелязах за имената в началото където пише че може да си ги напишеш на майчиния език аз там съм си написал и 3те имена но на латиница дали може да е проблем  утре се каня да платя таксата или е най-добре да започна нова апликация дали ще е проблем >

Връзка към коментар
преди 10 часа, MatriXa каза:

Някой знае ли дали може да ми анулират дс 160 понеже го пратих но чак накрая забелязах за имената в началото където пише че може да си ги напишеш на майчиния език аз там съм си написал и 3те имена но на латиница дали може да е проблем  утре се каня да платя таксата или е най-добре да започна нова апликация дали ще е проблем >

Аз попълних DC-160 с имената ми както са в паспорта на латиница, дори не съм обърнала внимание че може да са на майчин език.

Връзка към коментар
преди 1 час, savagejo каза:

Аз попълних DC-160 с имената ми както са в паспорта на латиница, дори не съм обърнала внимание че може да са на майчин език.

и всичко окей ли минa

Еми обадих се и служителката каза че нямало такъв въпрос аз и обясних че не е като въпрос а  нещо като по желание ако имаш кирилица да си напишеш името но го видях твърде късно и тя каза че няма проблем.. естествено ми поиска на паспорта номера,емайла,имената,дата на раждане и година и дали се бях къпал вчера

някой успял ли е да плати онлайн понеже ме мързи да ходя до уникредит и  да си разпечатвам бележката която е в сайта с плащането

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.