Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 минути , MatriXa каза:

и всичко окей ли минa

Еми обадих се и служителката каза че нямало такъв въпрос аз и обясних че не е като въпрос а  нещо като по желание ако имаш кирилица да си напишеш името но го видях твърде късно и тя каза че няма проблем.. естествено ми поиска на паспорта номера,емайла,имената,дата на раждане и година и дали се бях къпал вчера

някой успял ли е да плати онлайн понеже ме мързи да ходя до уникредит и  да си разпечатвам бележката която е в сайта с плащането

Да, всичко мина ок. Платих си онлайн и си запасих час веднага за интервю. Ако имаш онлайн банкиране, давай смело.  Ако ходиш да плащаш в банка, доколкото знам, става по-бавно. Трябва да минат 1-2 дни за да мине самото плащане и след това можеш да си запишеш час за интервю. 

Връзка към коментар
преди 13 минути , savagejo каза:

Да, всичко мина ок. Платих си онлайн и си запасих час веднага за интервю. Ако имаш онлайн банкиране, давай смело.  Ако ходиш да плащаш в банка, доколкото знам, става по-бавно. Трябва да минат 1-2 дни за да мине самото плащане и след това можеш да си запишеш час за интервю. 

може ли линк за онлайн плащането ?

Връзка към коментар
преди 14 минути , MatriXa каза:

може ли линк за онлайн плащането ?

Тук е обяснено как: http://www.ustraveldocs.com/bg/bg-niv-paymentinfo.asp => Trustly (Electronic Transfer). Доста интуитивно и бързо става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нека все пак изясним как е всичко за тези които и те тепърва ще търсят и не им се рови по страниците

 

1След като попълните въпросника ДС-160 ви излиза накрая страничка с баркод и confirmation number самата страница трябва да си я принтирате и да я носите с вас на интервюто.

 

2Плащате бележка в банка 160$ и я пазите

 

3Влизате в сайта и се регвате с емейл и  си избирате дата за интервюто преди това естествено се въвежда confirmation number  от стъпка 1погоре и номера от платежното на бележката.

 

good luck

 

(някой ми беше казал че в деня на интервюто трябва да си носиш и снимка хартиен формат но за това не съм сигурен не ми пречи да я взема но не го прочетох никъде про положение че страничката от дс-160 я принтираш и носиш с себе си по време на интервюто не ми се вярва да им трябва и  същата снимка отделно на хартиен формат но просто казвам)

Редактирано от MatriXa
Връзка към коментар

ЕДИТ

 

 

Забравих да спомена че сгафих и в това че забравих да спомена че съм посещавал Турция за последните 5 години ( повече от 5 пъти)  с НОВ ПАСПОРТ съм и печатите от влизането ми липсват дали би било проблем това че съм забравил да я спомена има ли смисъл да звъня в посолството и да обясня това като евентуално да могат да го редактират  в апликацията дс160 а не да си помислят че лъжа ?

 

Дали по  време на интервюто могат да ме попитат за точни дати за влизане в страните които съм бил последните 5 години ? понеже като точни дати не съм попълвал нищо в дс 160  няма как и да ги помня

Редактирано от MatriXa
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, пътешественици. Моля за информация, ако някой е попадал в подобна ситуация. 

Съседка (възрастна жена) ме помоли да и попълня DS-160. За оторизация използвах личния си имейл адрес. Попълних формуляра, платих таксата в УниКредит, но при записване на дата и час за интервю се логнах в системата отново с личния си имейл и вместо на нейното име съм попълнила номера на вносната бешежка на мое име. Системата пази всичките ми данни, защото аз взех виза преди година и аз не обърнах внимание, че са изписани моите данни. Утре ще им звънна по тел. с надеждата разсеяността ми да не ми коства 270 лв😞

Връзка към коментар

Здравейте. Прочетох че всичко общо взето е относително и на късмет , но все пак имам няколко въпроса . Та обмислям да кандидатстваме за 2 туристически визи за мен и жена ми , а малкия да остане в БГ . Тя е 2ра година по майчинство и това дали би било проблем ? Поне откъм свободно време е ок 😀 Другото е че нямаме конкретни планове и не знам кое е по удачно да се попълва във формуляра. Да си измислям ли програма или да се оставя празно ? И има ли смисъл да се носят допълнителни документи за доходи , нотариални актове и т.н. или всичко си проверяват ?

Връзка към коментар

Според мен, най-важни са доходите. Носете си трудовите договори, данъчни декларации. Друго каквото се сетите, може и да помогне.

Аз бях взела, всичко за което се сетих. Отидох с цяла папка документи, погледнаха само данъчната декларация и  два въпроса за работа, доходи. 

Обърнаха внимание на договорите за частно у-ще на децата, тук още един въпрос, усмивка и довиждане. 

На нищо друго не обърнаха внимание, нито ме попитаха, къде и кога ще ходя ( а и нямахме точен план, кога и къде ще ходим). 

Всичко минава за 3-4 мин.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Capitan Morgan каза:

Да си измислям ли програма или да се оставя празно ?

Аз си бях написала кратка примерна програма. Не пречи да го направите. Дали помага - както сте прочели, мнения много. 

Смятам, че това, че оставяте детето си тук, увеличава шансовете ви. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доходите са важни, но не са най-важни, не идин и два пъти е имало откази на финансово силни хора без никаква логика.

За мен  няма нужда да се носят договори, фишове, банкви сметки и пр, освен, ако не са от сивия сектор. Общо взето те си проверяват всичо и мъкнене на папки с всякакви  документи не помага особено.

 

Както много пъти е казано още преди започване на интервюто всичко е решено на 99%. Ако е положителен отговора, може да стане отрицателен много лесно  с необмлсен отговор на самото интервю, обратното е почи абсурдно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз също също бях помъкнала различни документи (като банкови извлечения, фишове за заплата, договор за работа), но честно казано никой не се понтересува от тях. Попитаха какво работя и къде ще ходя и на 3 минута ми пожелаха приятно пътуване.

По мое мнение предварително са взели решение дали ще одобрят визата или не. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Доходите са важни, но не са най-важни, не идин и два пъти е имало откази на финансово силни хора без никаква логика.

 

Тези хора може и да са финансово силни, но винаги има нещо нередно около тях, заради което получават отказ. 

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Аз не съм носила никакви допълнителни документи, само това което са споменали в сайта - попълненото заявление, потвърждение за интервю и извлечение заплащането. Бях писала само че планирам да посетя Ню Йорк, нищо повече.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 минути , EliNik каза:

Тези хора може и да са финансово силни, но винаги има нещо нередно около тях, заради което получават отказ. 

И како се нередни, изведнъж на втори опит след година им дават, как ти се струва този факт?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, EliNik каза:

Според мен, най-важни са доходите. Носете си трудовите договори, данъчни декларации. Друго каквото се сетите, може и да помогне.

Аз бях взела, всичко за което се сетих. Отидох с цяла папка документи, погледнаха само данъчната декларация и  два въпроса за работа, доходи. 

Обърнаха внимание на договорите за частно у-ще на децата, тук още един въпрос, усмивка и довиждане. 

На нищо друго не обърнаха внимание, нито ме попитаха, къде и кога ще ходя ( а и нямахме точен план, кога и къде ще ходим). 

Всичко минава за 3-4 мин.

Още не съм минал интервюто но предолагам е без значение защото при всеки е различно,но имам познат който има 2 визи с по 10 години и е отишъл единствено с платената такса и нищо повече.. както и в една от последните теми пуснати за САЩ човека не е носил нищо и пак е взел туристическа.. според мен си зависи всичко строго индивидуално , от това как се казваш и какъв цвят ти е кожата и през които страни си минал като турист, защото ако си бил в някоя не любима страна на САЩ каквито и доходи да им покажеш може да не ти дадът виза.

преди 9 часа, savagejo каза:

Аз не съм носила никакви допълнителни документи, само това което са споменали в сайта - попълненото заявление, потвърждение за интервю и извлечение заплащането. Бях писала само че планирам да посетя Ню Йорк, нищо повече.

Потвърждение за интервю имаш предвид емайла който получаваш след като си запазиш час и дата ли ? понеже на него не пише че трябва да се носи

Връзка към коментар
преди 4 часа, MatriXa каза:

Още не съм минал интервюто но предолагам е без значение защото при всеки е различно,но имам познат който има 2 визи с по 10 години и е отишъл единствено с платената такса и нищо повече.. както и в една от последните теми пуснати за САЩ човека не е носил нищо и пак е взел туристическа.. според мен си зависи всичко строго индивидуално , от това как се казваш и какъв цвят ти е кожата и през които страни си минал като турист, защото ако си бил в някоя не любима страна на САЩ каквито и доходи да им покажеш може да не ти дадът виза.

Потвърждение за интервю имаш предвид емайла който получаваш след като си запазиш час и дата ли ? понеже на него не пише че трябва да се носи

 

Може би е моя грешката, помня че носих само това което бяха написали на сайта, нищо повече.

Връзка към коментар
преди 8 минути , cybersimo каза:

Някой знае ли ако кандидатсват баща и 14г дете дали се явяват заедно на интервю или по отделно?

Заедно ще сте. Ето от сайта на посолството:

 

Visa applicants 14 to 18 years of age

Children who are 14 years of age or older must appear for visa interview, unless they are renewing a previous visa and meet all the requirements for Waiver of Personal Appearance, posted at: http://www.ustraveldocs.com/bg/bg-niv-visarenew.asp. In cases where children have previous U.S. visa, issued before their 14thbirthday, they have to appear for visa interview.

One or both parents may accompany the child at the visa interview, regardless of whether they are traveling with the minor or not.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

а пък аз се чудя ако синът ни догодина реши да кандидатства за J-1 виза /work & travel/, а ние с баща му междувременно - за туристически, дали това няма да е някаква пречка, в смисъл ние някакси да му попречим, защото неговото в случая е по-важно отколкото нашите предполагаеми намерения за кратко туристическо пътуване?

Връзка към коментар
преди 21 минути , antea каза:

а пък аз се чудя ако синът ни догодина реши да кандидатства за J-1 виза /work & travel/, а ние с баща му междувременно - за туристически, дали това няма да е някаква пречка, в смисъл ние някакси да му попречим, защото неговото в случая е по-важно отколкото нашите предполагаеми намерения за кратко туристическо пътуване?

Никой не може да ти каже 🙂

 

Аз съм разказвала нашия случай : 1. Двамата , детето остава в БГ - потенциални емигранти . 2 . Ние получаваме 10 год. визи, след месец на детето дадоха същата (явно като сме заедно риска от емиграция рязко спадна 🙂 )

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.02.2019 г. в 21:43, savagejo каза:

Може би е моя грешката, помня че носих само това което бяха написали на сайта, нищо повече.

ДС-160 И бележката за платена такса значи *и паспорта естествено*, иначе онова което е като потвърждение за дата/час на интервюто ти не пише че трябва да е носено.

Редактирано от MatriXa
Връзка към коментар
Преди 1 час, MatriXa каза:

ДС-160 И бележката за платена такса значи *и паспорта естествено*, иначе онова което е като потвърждение за дата/час на интервюто ти не пише че трябва да е носено.

Да, точно така 

Връзка към коментар
преди 34 минути , savagejo каза:

Да, точно така 

 

 

Здравей преди малко прочетох че бележката  на емайла която получаваш за запазена дата/час трябва да се носи при получаването на паспорта ако ти имаш виза, понеже аз съм избрал аз да си го взема от офиса на ТНТ  и пише че трябва да покажа тази бележка като доказателство в куриерската фирма

Връзка към коментар
преди 1 час, MatriXa каза:

 

 

Здравей преди малко прочетох че бележката  на емайла която получаваш за запазена дата/час трябва да се носи при получаването на паспорта ако ти имаш виза, понеже аз съм избрал аз да си го взема от офиса на ТНТ  и пише че трябва да покажа тази бележка като доказателство в куриерската фирма

Аз също си взех паспорта с визата от офис на ТНТ, само ми поискаха личната карта при получаване.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.