Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, savagejo каза:

Аз също си взех паспорта с визата от офис на ТНТ, само ми поискаха личната карта при получаване.

http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-passporttrack.asp

 

За да получите обратно паспорта си, Вие трябва да представите оригинала (не фотокопие) на издаден от правителството документ за самоличност със снимка. Препоръчваме Ви също да донесете отпечатано копие на Вашето писмо за насрочване на дата и час за интервю, съдържащо Вашия UID номер.

Вашият UID номер се изисква при получаване на паспорта в офисите на TNT. 

 

 

 

Иначе моето интервю е в 10;30 сутринта колко горе долу минава паспортната проверка докато влезнеш вътре ? Понеже  смятам че ако отида в 10:00 е предостатъчно време да ме пуснат вътре и да съм на линия за интервюто ?

Връзка към коментар
Преди 1 час, MatriXa каза:

http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-passporttrack.asp

 

За да получите обратно паспорта си, Вие трябва да представите оригинала (не фотокопие) на издаден от правителството документ за самоличност със снимка. Препоръчваме Ви също да донесете отпечатано копие на Вашето писмо за насрочване на дата и час за интервю, съдържащо Вашия UID номер.

Вашият UID номер се изисква при получаване на паспорта в офисите на TNT. 

 

 

 

Иначе моето интервю е в 10;30 сутринта колко горе долу минава паспортната проверка докато влезнеш вътре ? Понеже  смятам че ако отида в 10:00 е предостатъчно време да ме пуснат вътре и да съм на линия за интервюто ?

Аз когато отидох нямаше никой на проверката и минах супер. Малко пристигнах в последния момент, едва дишах, мислех, че ще си изтърва интервюто и ще се налага да плащам пак. Но... оказа се, че няма значение, че часът ми за интервю е в 10. Хубаво е да си там навреме да, но обикновено има някакво забавяне - заради предходни интервюта. Първо си даваш документите които носиш, след това седиш и чакаш докато те извикат за отпечатъци, после пак седиш и чакаш за самото интервю. Самото интервю, при мен, мина супер бързо, може би около 5 мин, но си отвисях  2 часа да чакам.

Общо всето му беше интересен печата и визата за Лаос и дали всичките ми пътувания (т.е печатите в паспорта) са били за удоволствие.

 

Успех с интервюто. Сигурна съм, че всичко, ще е наред, само си предвиди повече време. 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, savagejo каза:

Аз когато отидох нямаше никой на проверката и минах супер. Малко пристигнах в последния момент, едва дишах, мислех, че ще си изтърва интервюто и ще се налага да плащам пак. Но... оказа се, че няма значение, че часът ми за интервю е в 10. Хубаво е да си там навреме да, но обикновено има някакво забавяне - заради предходни интервюта. Първо си даваш документите които носиш, след това седиш и чакаш докато те извикат за отпечатъци, после пак седиш и чакаш за самото интервю. Самото интервю, при мен, мина супер бързо, може би около 5 мин, но си отвисях  2 часа да чакам.

Общо всето му беше интересен печата и визата за Лаос и дали всичките ми пътувания (т.е печатите в паспорта) са били за удоволствие.

 

Успех с интервюто. Сигурна съм, че всичко, ще е наред, само си предвиди повече време. 🙂

 

Е те всички хора казват че интервюто е 5 минутно така че какви забавяния какви чакания с часове..

 

Аз не раразбрах в крайна сметка паспортния контрол в началото и взимането на отпечатъци колко време отнема ако има няколко човека перд теб примерно ? 30 мин или.. щото ме съмнява да трябва да съм в 9:00 след като ми е в 10;30 мисля  че 30 мин са предостатъчни да мина паспортния контрол опечатъци и да си чакам реда.

 

Аз печати в паспорта нямам тъй като ми е нов от миналата год лятото (бил съм в Турция няколко пъти но печатите са ми в стария паспорт и забравих да спомена в дс160 че съм бил в Турция просто по късно се сетих.. та ми е интересно дали ще направят проблем за това НЕ споменаване ,но все пак съм човек и забравям нали ?

Връзка към коментар

Влизането вътре обикновено не отнема почти никакво време, но дори и интервюто ти да е в 10:30, това не значи, че няма да чакаш 2 часа докато ти дойде редът. Самото интервю, в повечето случaи наистина е 5 минути.

 

Така че, да спокойно можеш да си отидеш в 10:00 ч. и да си седнеш там и вероятно да си почакаш. 

Редактирано от Adventurer
Връзка към коментар
преди 2 часа, MatriXa каза:

 

Е те всички хора казват че интервюто е 5 минутно така че какви забавяния какви чакания с часове..

 

Аз не раразбрах в крайна сметка паспортния контрол в началото и взимането на отпечатъци колко време отнема ако има няколко човека перд теб примерно ? 30 мин или.. щото ме съмнява да трябва да съм в 9:00 след като ми е в 10;30 мисля  че 30 мин са предостатъчни да мина паспортния контрол опечатъци и да си чакам реда.

 

Аз печати в паспорта нямам тъй като ми е нов от миналата год лятото (бил съм в Турция няколко пъти но печатите са ми в стария паспорт и забравих да спомена в дс160 че съм бил в Турция просто по късно се сетих.. та ми е интересно дали ще направят проблем за това НЕ споменаване ,но все пак съм човек и забравям нали ?

За Турция няма спомен да съм споменавала, че съм ходила, а съм била там неколкократно неколкократно. Не мисля, че ще е проблем.

Относно интервюто може би не се изразих правилно.

Моето беше насрочено за 9:30. Аз пристигнах с 1-2 минути по-късно, минах веднага през скенер, там нямаше хора. Там трябва да си оставите всичката техника и кабели които носите. След това влезнах (в залата имаше доста хора които чакаха) и си подадох документите които носех, изчаках да ме извикат за отпечатъци, след това за интервю. Самото интервю трая около 5 мин. Но цялата процедура отне поне час и половина, в момента който си тръгнах от посолството минаваше 11. Не знам на какво се дължеше забавянето. Може за един час да са насрочени повече хора или просто такъв да ми и бил късмета, но на мен ми се стори, че просто се натрупва някакво закъснение заради обработка на документи (например заради семейства) или заради самите интервюта които отенмаха при някои хора по 10-15 мин. Няма идея.
И не не трябва да ходите по-рано. Само казва, че е възможно часът ви да е за 10:00, но това не означава, че ще сте приключили до 10:15 например.

Редактирано от savagejo
Връзка към коментар
преди 7 часа, savagejo каза:

За Турция няма спомен да съм споменавала, че съм ходила, а съм била там неколкократно неколкократно. Не мисля, че ще е проблем.

Относно интервюто може би не се изразих правилно.

Моето беше насрочено за 9:30. Аз пристигнах с 1-2 минути по-късно, минах веднага през скенер, там нямаше хора. Там трябва да си оставите всичката техника и кабели които носите. След това влезнах (в залата имаше доста хора които чакаха) и си подадох документите които носех, изчаках да ме извикат за отпечатъци, след това за интервю. Самото интервю трая около 5 мин. Но цялата процедура отне поне час и половина, в момента който си тръгнах от посолството минаваше 11. Не знам на какво се дължеше забавянето. Може за един час да са насрочени повече хора или просто такъв да ми и бил късмета, но на мен ми се стори, че просто се натрупва някакво закъснение заради обработка на документи (например заради семейства) или заради самите интервюта които отенмаха при някои хора по 10-15 мин. Няма идея.
И не не трябва да ходите по-рано. Само казва, че е възможно часът ви да е за 10:00, но това не означава, че ще сте приключили до 10:15 например.

Има графа за попълване на дс 160 където пише че  напишеш кои страни си посещавал.. нали се сещаш че може да си била в ирак и да си забравила да го споменеш дали не би било проблем :Д

 

Иначе да не смятам да отивам 1 час преди самото интервю а около 30 мин

 

ключове от кола/къща  нали могат да се носят и предполагам ги оставят в някакъв плик с телефона и другите ти неща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, MatriXa каза:

Има графа за попълване на дс 160 където пише че  напишеш кои страни си посещавал.. нали се сещаш че може да си била в ирак и да си забравила да го споменеш дали не би било проблем :Д

 

Иначе да не смятам да отивам 1 час преди самото интервю а около 30 мин

 

ключове от кола/къща  нали могат да се носят и предполагам ги оставят в някакъв плик с телефона и другите ти неща.

Да, Иран, Ирак предполагам биха били проблем, ако пропуснеш 😄

Няма проблем за ключовете, не помня честно казано дали ми ги прибраха, а носих със себе си. Виж слушалките и кабелите за зареждане ми прибраха. Но да всичко което преценят прибират при тях. Така че колкото по-малко неща помъкнеш, толкова по-добре. Че чух за някакви хора които със сакове са ходили и докато ги проверят..... 

 

преди 8 часа, damyang каза:

Trustly не поддържа банкирането на Райфайзен. Как се процедира в такъв случай? Може ли друг човек да плати през Trustly (примерно Пиреос) за мен?

 

Не би трябвало да е проблем ако в плащането е направено през твоя профил за визата, т.е кода който е за плащане на виза да е правилния.

Но ако се притесняваш винаги може да платиш на място и в банка със същият този код. Просто ще трябва да изчакаш ден-два да мине плащането.

 

Редактирано от savagejo
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 5 часа, iliana_t каза:

@MatriXa, мина ли интервюто? С теб ми е много интересно как се развиха нещата.

Мина да , неуспешно. Преди мене беше момиче на моята възраст с баща руснак (чух я като я питаха)  къде била учила и колко време в Русия колко в бг баща и къде бил и после и дадоха паспорта и документите и я отрязаха на влизане пак едно момче който  беше сам му отказаха, и после и на мен на бабите и хората с по 2 деца и тези които бяха мъж и жена на 36,7+ им дадоха.

 

 

А да и на една жена около 40 не и дадоха беше с една папка с документи и не знам дали беше с покана или не само чух че  имала братовчедка в Чикаго и няколко въпроса след като  и зададоха за нея и след това кой ще поеме пътуването тя каза че братовчедка и но въпреки това не и дадоха. И аз си го мислех тогава не само защото Чикаго е с най-много  бг емигранти там а и шанса че има роднина който е дам и по един или друг начин може да и удари рамо нищо че не е на 20 и .. и на тая жена също не и дадоха.

Редактирано от MatriXa
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, MatriXa каза:

Мина да , неуспешно. Преди мене беше момиче на моята възраст с баща руснак (чух я като я питаха)  къде била учила и колко време в Русия колко в бг баща и къде бил и после и дадоха паспорта и документите и я отрязаха на влизане пак едно момче който  беше сам му отказаха, и после и на мен на бабите и хората с по 2 деца и тези които бяха мъж и жена на 36,7+ им дадоха.

 

 

А да и на една жена около 40 не и дадоха беше с една папка с документи и не знам дали беше с покана или не само чух че  имала братовчедка в Чикаго и няколко въпроса след като  и зададоха за нея и след това кой ще поеме пътуването тя каза че братовчедка и но въпреки това не и дадоха. И аз си го мислех тогава не само защото Чикаго е с най-много  бг емигранти там а и шанса че има роднина който е дам и по един или друг начин може да и удари рамо нищо че не е на 20 и .. и на тая жена също не и дадоха.

Това че не е на 20, не значи че не е потенциален имигрант.

Иначе съжалявам, че не са ти дали визта 😞 Явно им е било ден.

А нещо казаха ли ти? Какво точно питаха, ако не е тайна.

Връзка към коментар
преди 50 минути , savagejo каза:

Това че не е на 20, не значи че не е потенциален имигрант.

Иначе съжалявам, че не са ти дали визта 😞 Явно им е било ден.

А нещо казаха ли ти? Какво точно питаха, ако не е тайна.

 

 

Нали се сещаш че всички млади са  потенциални емигранти поради по ред причини.. отколкото някой към 40 който е разведен тук или дори да не е  пак поради ред причини, те са много наясно с това че има вратички в САЩ  и не малко остават след брак, много ясно че като видят някоя баба или някой който е с семейство тук и децата са му в  градина няма да реши да остане нелегален в началото с 4 членно семейство

 

Питаха  ме нормалните  неща кой щат  искам да посетя и за колко време

 

Сигурен съм че на 99 % при проучването на хората им е отказана визата и интервюто е един вид протоколно..

 

Може да го убедиш консула да не ти даде но не и обратното според мен поне и това което видях като бях там и на хората които дадоха.

Редактирано от MatriXa
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 минути , MatriXa каза:

 

 

Нали се сещаш че всички млади са  потенциални емигранти поради по ред причини.. отколкото някой към 40 който е разведен тук или дори да не е  пак поради ред причини, те са много наясно с това че има вратички в САЩ  и не малко остават след брак, много ясно че като видят някоя баба или някой който е с семейство тук и децата са му в  градина няма да реши да остане нелегален в началото с 4 членно семейство

 

Питаха  ме нормалните  неща кой щат  искам да посетя и за колко време

 

Сигурен съм че на 99 % при проучването на хората им е отказана визата и интервюто е един вид протоколно..

 

Може да го убедиш консула да не ти даде но не и обратното според мен поне и това което видях като бях там и на хората които дадоха.

И аз това съм чувала. Ако предварително са решили да не ти дадат, няма как да ги убедиш на интервюто, но иначе може да ги разубедиш 😞

Много жалко 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва ми малко помощ за попълване на формуляр DC 160 . Ta въпроса е свързан с доходите на жена ми . В момента е 2ра година по- майчинсто което е стандартно 380 лв . Това ли трябва да се напише като доход или заплата която е получавала преди майчинството ? Другата ми дилема е дали да се явим заедно на интервюто или един след друг ?

Връзка към коментар

Напишете доходите, които получава в момента, а не какво е взимала преди. На интервюто, ако я попитат, тогава може да каже, че е по майчинство 2-ра година. Ако искате, за ваше спокойствие може да занесете някакъв документ, който удостоверява, че е втора година, макар и това да не се изисква като информация. Те ще си проверят каквото им е необходимо.

 

По-добре е да се явите заедно на интервюто.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

И все пак какво изобщо може да носи човек със себе си на интервюто (което може да го предаде преди влизане) - телефон, ключ от кола, портфейл, часовник?

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
преди 50 минути , cybersimo каза:

И все пак какво изобщо може да носи човек със себе си на интервюто (което може да го предаде преди влизане) - телефон, ключ от кола, портфейл, часовник?

Не съм сигурен, че ти разбирам въпроса. Ключа от колата и телефона със сигурност ще оставиш при охраната, за другите не си спомням. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , П.Кръстев каза:

Не съм сигурен, че ти разбирам въпроса. Ключа от колата и телефона със сигурност ще оставиш при охраната, за другите не си спомням. 

Защото се споменаваше многократно, че нищо не може да се носи. Та се чудех какво изобщо може. Ще нося телефон и ключ от кола - щом може да се оставят при охраната

Връзка към коментар

пак добре, че може при охраната

тук в Бразилия не може, и има една сюрия частници отвън, при които да оставяш ключове и телефони

развиват частната инициатива

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Да се похваля и аз. Дадоха ми 10 годишна b1/b2 . Веднага след въпроса къде ще ходя в Сащ (изглеждаше отегчен и от въпроса и от отговора ) ме заби с въпроса къде ще ходя преди това 🙄 Явно ме бяха проверили и за къде имам самолетни билети и запазено спане 😲

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , cybersimo каза:

Нашите също са 10-годишни B1/B2.

Следващите от групата са на интервю на 1 април.... кой кого ще излъже - не знам 😄

Хайде, честито!

А на другите - успех!

преди 12 минути , Capitan Morgan каза:

Да се похваля и аз. Дадоха ми 10 годишна b1/b2 . Веднага след въпроса къде ще ходя в Сащ (изглеждаше отегчен и от въпроса и от отговора ) ме заби с въпроса къде ще ходя преди това 🙄 Явно ме бяха проверили и за къде имам самолетни билети и запазено спане 😲

Честито!

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.