Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Във връзка с в1/в2 визите, да споделя нещо любопитно. На влизане се дават 6 месечен престой (обикновено), в редки случаи 3 месеца или нещо друго. Ако в този посочен период в паспорта, излезеш и влезеш отново, новият престой всъщност е старият, тоест новият печат е със старата валидност. Не зная дали го обясних добре..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Точно така!

Миналата година излезнах сухопътно от САЩ и след 3 дни пребиваване в Канада, пак влезнах в САЩ и датата на разрешения престой си беше същата.

Доста хора се заблуждават, че като мръднат някъде и после влезнат пак им се удължава престоя.

Връзка към коментар
преди 14 часа, stanislavpp каза:

Във връзка с в1/в2 визите, да споделя нещо любопитно. На влизане се дават 6 месечен престой (обикновено), в редки случаи 3 месеца или нещо друго. Ако в този посочен период в паспорта, излезеш и влезеш отново, новият престой всъщност е старият, тоест новият печат е със старата валидност. Не зная дали го обясних добре..

 

преди 3 часа, iliana_t каза:

Точно така!

Миналата година излезнах сухопътно от САЩ и след 3 дни пребиваване в Канада, пак влезнах в САЩ и датата на разрешения престой си беше същата.

Доста хора се заблуждават, че като мръднат някъде и после влезнат пак им се удължава престоя.

Това е валидно само за пътувания от САЩ към Канада или Мексико. Тоест, ако при влизане в САЩ са ви разрешили 6 месеца престой и решите да отскочите до Мексико или Канада за няколко дни, тези дни се броят към времето за което ви е разрешено пребиваване. Ако например напуснете страната в посока Колумбия, да речем, излизането се отчита чрез данните за пътниците, които авио или круизните компании изпращат на граничната полиция на САЩ и за да влезете пак, ще ви трябва multiple entry виза и ще получите право на нов престой (най-верояно също 6 месеца).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 2 минути , lightt каза:

Какви документи биха били в полза, и какви снимки? Другото ми е ясно

Никой не може да ти каже какви документи биха били от полза. Има достатъчно противоречиви случаи. 

Аз взех виза с нула документи, мой приятел взе виза с много документи. Но има и такива с много документи, които не са взели визи

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, cybersimo said:

Никой не може да ти каже какви документи биха били от полза. Има достатъчно противоречиви случаи. 

Аз взех виза с нула документи, мой приятел взе виза с много документи. Но има и такива с много документи, които не са взели визи


Благодаря за отговора! Май вземането на виза си е чист късмет. Дали в моят случай ще стане- желая да посетя приятеля ми който е от САЩ за около поне 3 месеца, и да се върнем заедно после в България задължително. Мога да кажа че имам финансова подкрепа от семейството ми. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , lightt каза:


Благодаря за отговора! Май вземането на виза си е чист късмет. Дали в моят случай ще стане- желая да посетя приятеля ми който е от САЩ за около поне 3 месеца, и да се върнем заедно после в България задължително. Мога да кажа че имам финансова подкрепа от семейството ми. 

Не бих го нарекъл късмет. Най-важното е да не си потенциален емигрант - да имаш здрави връзки с България заради които си заслужава да се върнеш - деца, семейство, имоти, бизнес и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , lightt каза:


Благодаря за отговора! Май вземането на виза си е чист късмет. Дали в моят случай ще стане- желая да посетя приятеля ми който е от САЩ за около поне 3 месеца, и да се върнем заедно после в България задължително. Мога да кажа че имам финансова подкрепа от семейството ми. 

Изобщо не е чист късмет, не си разбрала правилно момента с документите . Те ти правят предварително проучване и взимат решение . Евентуално ако се колебаят, взимат под внимание документите или липса на такива .

Връзка към коментар
32 minutes ago, stanislavpp said:

Изобщо не е чист късмет, не си разбрала правилно момента с документите . Те ти правят предварително проучване и взимат решение . Евентуално ако се колебаят, взимат под внимание документите или липса на такива .

Какви документи биха били от полза

Връзка към коментар

Документите не са голям фактор при взимане на решение, а други неща като :

 

- има значение на колко години си

- била ли си преди в САЩ

- имаш ли семейство и деца

- имаш ли роднини в САЩ

- студентка ли си, ако да в кой курс и кой университет

- две години назад на какъв доход си осигурявана 

- в колко страни си била като туристка

... и т.н. , никъде не си споменала за каква виза ще кандидатстваш, а всеки вид виза има своите индивидуални изисквания . 

Връзка към коментар
2 hours ago, stanislavpp said:

Документите не са голям фактор при взимане на решение, а други неща като :

 

- има значение на колко години си

- била ли си преди в САЩ

- имаш ли семейство и деца

- имаш ли роднини в САЩ

- студентка ли си, ако да в кой курс и кой университет

- две години назад на какъв доход си осигурявана 

- в колко страни си била като туристка

... и т.н. , никъде не си споменала за каква виза ще кандидатстваш, а всеки вид виза има своите индивидуални изисквания . 

 

Ще кандидатствам за туристическа виза

Връзка към коментар

Някой попълвал ли е скоро (последната седмица ) форумуляра DS 160 ? Жена ми тръгна да го попълва , но нещо ми се струват по- малко въпросите от моето попълване 🙄 Или е объркала нещо или са намалили въпросите 😀

Връзка към коментар
преди 4 минути , Capitan Morgan каза:

Някой попълвал ли е скоро (последната седмица ) форумуляра DS 160 ? Жена ми тръгна да го попълва , но нещо ми се струват по- малко въпросите от моето попълване 🙄 Или е объркала нещо или са намалили въпросите 😀

Не мисля, че е странно. Ние 6 души на 6 лаптопа попълвахме.  Системата на някакъв етап започна да генерира различни въпроси, на база получените отговори.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

Не мисля, че е странно. Ние 6 души на 6 лаптопа попълвахме.  Системата на някакъв етап започна да генерира различни въпроси, на база получените отговори.

На прима виста от моето попълване липсваха въпросите за посетени държави последните 5 г и образование . Та ми стана малко странно за месец да са го променили и предположих че нещо тя не е направила като хората . 

Редактирано от Capitan Morgan
Връзка към коментар

Попълвах на мъжа ми преди 2 седмици и определено въпросите които на нея и липсват ги имаше ( тези посетени държави за последните 5 години ми отнеха маса време да ги нацвъкам ) 

Връзка към коментар

Относно въпроса с документите, последния път като ходих за виза, което беше миналата година, реших абсолютно никакви документи да не нося, защото предположих, че няма нужда и за моя си случай се оказах прав и никой и не реши да ми поиска каквото и да било.    

Иначе съм съгласен, че решението е взето в голяма степен предварително и само при някакви колебания се изискват допълнителни документи, за които обикновено дават възможност да се предоставите в някакъв срок, което и съм го виждал да се случва, така че предполагам и това не е толкова фатално. 
http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-221ginfo.asp 

 

Вида на самите "подкрепящи" документи, както те ги наричат, са описани на сайта:
http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-typeb1b2.asp#supportingdocs 
 

Редактирано от Adventurer
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

If you dont ask you don't get..

 

 

Искам да попитам има ли някой от форума който да му е отказана туристическа виза за US и след 6 месеца да е опитвал да кандидатства отново и да е взел?

Питам понеже на мен ми отказаха в края на февруари и на листа пишеше че може да се пробва след 6 месеца. След това заминах и работя в Холандия и мисля да кандидатствам отново за виза от тук в Амстердам. Знам че при всеки е индивидуално но има ли някой който е правил нещо подобно?

Редактирано от Mary
Кирилица
Връзка към коментар
На 12.05.2019 г. в 11:06, MatriXa каза:

If you dont ask you don't get..

 

 

Искам да попитам има ли някой от форума който да му е отказана туристическа виза за US и след 6 месеца да е опитвал да кандидатства отново и да е взел?

Питам понеже на мен ми отказаха в края на февруари и на листа пишеше че може да се пробва след 6 месеца. След това заминах и работя в Холандия и мисля да кандидатствам отново за виза от тук в Амстердам. Знам че при всеки е индивидуално но има ли някой който е правил нещо подобно?

Мисля че @Мрън беше успяла да вземе виза след първоначален отказ. Не е смъртна присъда отказа, но и опитите не са евтини. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.05.2019 г. в 21:24, Георги каза:

Мисля че @Мрън беше успяла да вземе виза след първоначален отказ. Не е смъртна присъда отказа, но и опитите не са евтини. 

Дано сподели.

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

Отдавна беше, пък и двата пъти не кандидатствах от България...първият път бях студентка втори курс в Германия - явно не са мислели, че ще се върна, а исках само да отида на младежка конференция. Бяхме група и според мен те бяха решили, че ще откажат още преди интервюто.

 

Вторият път - може би 6 г. по-късно - бях вече докторант, отивах на научна конференция, нямаше проблем - питаха ме за самия доклад, който щях да представям. Оставиха ме последна, след като на всички минаха интервютата и докато ме интервюираха толкова се бях притеснила, че консулът трябваше да ме успокои, че ще ми даде виза, интересна просто била темата...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само да се похволя че туко що ни одобриха за туристически визи за цялото семейство. от 20-30 човека на 3-4 им отказаха. Даже от бързане бяхме забравили да носим физически снимките но ни казаха че може да ги вземат от DS-160 формуляра. За тези които им предстои , въпросите бяха:

1. Къде отивате -> Орландо, Тампа, Кейп Канаверъл.

2. Какво и къде работя? - > Отговор програмист, във фирма Х

3. Пътували ли сте извън Европа през последните 5 години - Да , в Доминикана.

4. Били ли сте преди в щатите да -> Да преди повече от 10 години като студент.

 

Накрая се пошегуваха за малкия че сега като  е на 1 година и 6 месеца, за другата виза ще е на 11 и пак няма да му вземат отпечатъци.

 

Някои наблюдения.

1. Явно голямо влияние оказват ако си бил в по екзотични дестинации. -> Една баба на видима възраст около 60-70 изброи Сейшели, Мавриций, Сингапур, Барбадос, Сейнт Лусия и т.н. и и дадоха виза за 1 минута.

2. За тези които кандидастват с покана, голямо значение има какво работи в щатите този който ги кани. На един дядо му отказаха виза явно защото сметнаха че неговия приятел не може да го издържа(беше социален работник).

3. Ако сте учили или работите постоянно извън България НЕ кандидаствайте в посолството в София. На едно момче с видимо перфектно образование и работа му отказаха само защото е кандидаствал в България не във Великобритания. Казаха му директно ние сега не може да проверим този университет в UK и тази компания. Вашия приятел ви е подвел като ви е казал да кандидатствате в София.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.