Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 20 минути , AlexandraKo каза:

Сега прегледах формуляра на DS160 и никъде не видях въпрос за посетени държави?

 

Формулярът е динамичен и се появяват допълнителни полета в зависимост от отговорите на предходни въпроси.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , AlexandraKo каза:

Сега прегледах формуляра на DS160 и никъде не видях въпрос за посетени държави?

Аз ли съм пропуснала или такъв въпрос няма?

Аз като го попълвах го имаше този въпрос. След месец го попълва и жена ми и при нея нямаше въпрос за посетени държави, къде е учила и още 1-2 неща. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

През 2016г. в моя формуляр нямаше въпрос за посетени държави. Не са ме питали нищо подобно, а и не съм ходила в екзотични страни. Получих 10г виза. 

Сега ще подавам за децата (на 11год.), освен снимки на нашите визи, други документи трябва ли да пускам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , EliNik каза:

 

Сега ще подавам за децата (на 11год.), освен снимки на нашите визи, други документи трябва ли да пускам. 

Не съм сигурна че разбирам на къде ще ги "пускате" тези документи, но освен попълнения формуляр друго няма как да приложите електронно. Що се отнася до интервюто - за там най-малко ви трябва снимка на визата, защото те са я издали.

Връзка към коментар
1 hour ago, AlexandraKo said:

Сега прегледах формуляра на DS160 и никъде не видях въпрос за посетени държави?

Аз ли съм пропуснала или такъв въпрос няма?

 

Въпроса за посетените държави се появява само при лицата от мъжки пол.

 

Във формуляра на жената и на малкия го нямашя.

 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , funny каза:

Не съм сигурна че разбирам на къде ще ги "пускате" тези документи, но освен попълнения формуляр друго няма как да приложите електронно. Що се отнася до интервюто - за там най-малко ви трябва снимка на визата, защото те са я издали.

Има няколко основни групи кандидати за виза, които могат да кандидастват за виза без явяване на интервю. Тук влизат деца под 14 години, чиито родители притежават валидна американска виза.

Процедурата за виза без явяване на интервю е предназначена за кандидати, които не е нужно да идват лично в Посолството за даване на пръстови отпечатъци и интервю. Те могат да подадат своите молби за виза и съответните придружаващи документи чрез куриерската служба TNT Express или лично в Консулството на САЩ, всеки работен ден между 15:00 – 15:15 часа. Това в от сайта на посолството.

В необходими документи пише:

4.В случая на деца под 14-годишна възраст, които пътуват с двамата си родители – притежатели на валидна виза, зелена карта или американски паспорт, документите трябва да съдържат копия от тези документи на родителите и от акта за раждане на детето.

7.Други допълнителни документи.

 

За тези допълнителни документи питам, какво да подготя?

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпрос към вече одобрените?

 

Връщат ли ви всички документи които предавате в началото - > копие от нотариални актове, фишове от заплати, банкови извлечения и т.н.?

Връзка към коментар
Граф Вронски
преди 12 минути , Nikola Simeomov каза:

Въпрос към вече одобрените?

 

Връщат ли ви всички документи които предавате в началото - > копие от нотариални актове, фишове от заплати, банкови извлечения и т.н.?

Да. Документите (+ паспорта ти) остават в посолството. Когато му сложат/залепят визата и после ги изпращат по куриерската служба (TNT мисля, че беше) и там в една папка е всичко, което си носил.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 23.05.2019 г. в 14:59, Nikola Simeomov каза:

 

Въпроса за посетените държави се появява само при лицата от мъжки пол.

 

Във формуляра на жената и на малкия го нямашя.

 

Това пък откъде го измислихте? Кандидатствахме преди година, в моя формуляр го имаше този въпрос, а във формулярите на съпруга ми и детето - не. По-скоро може да е вярно твърдението на повечето хора тук, че формуляра е динамичен и според профила на човека, но и това го няма никъде официално обяснено и е хубаво да не спекулираме. 

Връзка към коментар

Здравейте,

Имам следния , малко спешен въпрос - трябва ли ми виза за Сайпан (Северно Мариански острови). Ровя из нета и не мога да получа точна информация, на страницата на външно ги няма в списъка въобще.

Намерих си евтини билети и ми се ходи, ама ако ще ми трябва американска виза...тц.

Връзка към коментар

ми от търсене в нета ми изглеждат като американска територия

има ги във VisitTheUSA.com като туристическа дестинация, като Пуерто Рико и други острови, така че мисля, че ти трябва американска виза

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, Ерика said:

Това пък откъде го измислихте? Кандидатствахме преди година, в моя формуляр го имаше този въпрос, а във формулярите на съпруга ми и детето - не. По-скоро може да е вярно твърдението на повечето хора тук, че формуляра е динамичен и според профила на човека, но и това го няма никъде официално обяснено и е хубаво да не спекулираме. 

Въпросите за държавите, военната служба и още 1-2 идват от форма DS  157 която  е съществувала преди DS 160 и е само за лицата от мъжки пол над 15 год.  .  В момента DS 160 комбинира DS 157  DS 156 и DS 158. Много лесно може да се провери това.  Незнам как е било преди година. И на мен ми беше странно защо са различни въпросите и тази информация намерих. Не си позволявам да си измислям нищо , преди да напиша пост.

 

Източници:

https://www.us-immigration.com/us-immigration-news/us-visas/learn-about-form-ds157-for-supplemental-nonimmigrant-visa/

 

https://www.quora.com/Why-is-there-a-different-set-of-questions-in-DS-160-depending-on-gender

 

https://www.coppin.edu/downloads/file/415/federal_forms_ds-157_-_supplemental_application_for_male_non-immigrant_visa_applicants_between_16_and_45

 

https://www.nafsa.org/Resource_Library_Assets/Regulatory_Information/DS-160_Nonimmigrant_Electronic_Visa_Application-_Screenshots_and_Description/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 21 часа, samuraika каза:

Здравейте,

Имам следния , малко спешен въпрос - трябва ли ми виза за Сайпан (Северно Мариански острови). Ровя из нета и не мога да получа точна информация, на страницата на външно ги няма в списъка въобще.

Намерих си евтини билети и ми се ходи, ама ако ще ми трябва американска виза...тц.

За Северните Мариански острови трябва американска виза. Не знам дали както в Гуам обаче няма преференции за някои страни да могат да влязат с туристическо разрешително, което да не им дава право за ходене в други части на САЩ. Аз имам американска виза и не ме е интересувала такава възможност. Но в Гуам имаше руснаци от Владивосток, които бяха с такова разрешение. 

А иначе по принцип - трябва американска виза за Гуам, Северните мариански острови и Федерални щати Микронезия. само за Палау се плащаше виза при влизане (честно казано обаче не помня сумата за визата).  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 22 часа, samuraika каза:

Здравейте,

Имам следния , малко спешен въпрос - трябва ли ми виза за Сайпан (Северно Мариански острови). Ровя из нета и не мога да получа точна информация, на страницата на външно ги няма в списъка въобще.

Намерих си евтини билети и ми се ходи, ама ако ще ми трябва американска виза...тц.

Със сигурност трябва щатска виза за там.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, за съжаление трябва виза. Руснаците са облагодетелствани, както казва Роми, част са от специално споразумение. Ама те са сериозен сегмент от плажния туризъм, а за българите няма кой да се пъне да прави споразумения.

Тюююх, няма да забегна до там за малко значи, много тегава тая процедура с визата...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, samuraika каза:

Да, за съжаление трябва виза. Руснаците са облагодетелствани, както казва Роми, част са от специално споразумение. Ама те са сериозен сегмент от плажния туризъм, а за българите няма кой да се пъне да прави споразумения.

Тюююх, няма да забегна до там за малко значи, много тегава тая процедура с визата...

ЗабегнИ в друга посока:))))

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , samuraika каза:

Отивам да намеря подходящо място за съвети относно посоки и ще търся "помощ от приятел". 😎

Ееее, тука е точното място, за помощ от приятел!:dance2:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

по принцип американската виза не е някакъв огромен проблем, ако си личи, че живеете в чужбина, не сте просто преминаващи

но разбира се не препоръчвам да се купуват билети без издадена виза

Връзка към коментар

Аз не се съмнявам, че ще ни дадат виза. На мъжа ми му е издавана 10 годишна виза и е ходил 2 пъти. Просто ако тръгна да вадя, ще вадя за цялото семейство този път. Но ми се вижда огромна бумажтина - формуляри, снимки, че и интервю...къде ти толкова време! Особенно ако не е тумнало (т.е. причината е че Джеджу еър пуснали евтини билети до Сайпан, и що пък не).

Айде, оспамих доволно.

Благодаря на всички включили се и извинете за офтопиците.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! 🙂 предполагам, че тази тема е превъртана и съжалявам, че отново ще трябва да я отворя, но не намерих точен отговор на въпросите, които ме интересуват, ако пък ги има, а аз просто не съм ги намерила- моля да ме извините и да ме препратите:)) живея в САЩ вече 4та година и имам желанието приятелят ми да ми дойде на гости идните месеци, до колкото съм запозната и съм чувала, че не е надеждно поканата да бъде от името на вашият партньор, интересува ме мит ли е това и по малък ли е шанса да бъде одобрен за туристическа виза, ако поканата е от мое име, защото има друга опция- поканата да бъде от името на баща ми, но тогава при въпрос каква връзка има 50 годишен мъж с 25 годишно момче отговорът ще трябва да бъде лъжа, а доколкото знам и това не е окей. Забравих да спомена, че сме легално пребиваващи САЩ (зелени карти), приятелят ми има хубава работа, на постоянен трудов договор, учи дистанционно бакалавър, но няма имоти на негово име. Пътуването му ще поемем аз и родителите ми. Ще бъда много благодарна да споделите опит и мнения и да ми помогнете да взема решение как да се постъпи 🙂 благодаря предварително! :))

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.