Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз мисля, че ще е чудо, ако мине подобна покана , независимо дали от вас или от баща ви. Бих посъветвал без лична покана,да се яви на интервю. Ако ще е покана , по-скоро да е фирмена за специализация или симпозиум , друг вариант е да се представи за турист , но ако няма десетина посетени страни , шансът също е съвсем минимален . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Adriannas каза:

Здравейте! 🙂 предполагам, че тази тема е превъртана и съжалявам, че отново ще трябва да я отворя, но не намерих точен отговор на въпросите, които ме интересуват, ако пък ги има, а аз просто не съм ги намерила- моля да ме извините и да ме препратите:)) живея в САЩ вече 4та година и имам желанието приятелят ми да ми дойде на гости идните месеци, до колкото съм запозната и съм чувала, че не е надеждно поканата да бъде от името на вашият партньор, интересува ме мит ли е това и по малък ли е шанса да бъде одобрен за туристическа виза, ако поканата е от мое име, защото има друга опция- поканата да бъде от името на баща ми, но тогава при въпрос каква връзка има 50 годишен мъж с 25 годишно момче отговорът ще трябва да бъде лъжа, а доколкото знам и това не е окей. Забравих да спомена, че сме легално пребиваващи САЩ (зелени карти), приятелят ми има хубава работа, на постоянен трудов договор, учи дистанционно бакалавър, но няма имоти на негово име. Пътуването му ще поемем аз и родителите ми. Ще бъда много благодарна да споделите опит и мнения и да ми помогнете да взема решение как да се постъпи 🙂 благодаря предварително! :))

Съвет не мога да дам, но имаме тема за визи за САЩ и преместих мненията в нея, а може тук да има и информация, която да ви е полезна. 

Връзка към коментар

Поканата не играе особена роля за туристическата виза. Т.е. не е необходима. Най-добре беше, ако може да докаже стабилна работа и доходи, с които да може сам да се издържа за престоят си там. Т.е. на интервюто да каже, че отива на екскурзия да разгледа и може сам да се издържа. Може да спретнете някаква програма с примерни забележителности. Ако те намеси теб и семейството и това, че вие му поемате всичко, може да го разгледат като потенциален имигрант.

При всички случаи, без да кандидатства няма как да разберем със сигурност какво ще се случи. Премерете рисковете и преценете дали да рискувате сумата.

Само ви насочвам, че по този начин представена историята, поне на мен не ми звучи убедително, че той няма да реши да остане после там.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Adriannas каза:

Здравейте! 🙂 предполагам, че тази тема е превъртана и съжалявам, че отново ще трябва да я отворя, но не намерих точен отговор на въпросите, които ме интересуват, ако пък ги има, а аз просто не съм ги намерила- моля да ме извините и да ме препратите:)) живея в САЩ вече 4та година и имам желанието приятелят ми да ми дойде на гости идните месеци, до колкото съм запозната и съм чувала, че не е надеждно поканата да бъде от името на вашият партньор, интересува ме мит ли е това и по малък ли е шанса да бъде одобрен за туристическа виза, ако поканата е от мое име, защото има друга опция- поканата да бъде от името на баща ми, но тогава при въпрос каква връзка има 50 годишен мъж с 25 годишно момче отговорът ще трябва да бъде лъжа, а доколкото знам и това не е окей. Забравих да спомена, че сме легално пребиваващи САЩ (зелени карти), приятелят ми има хубава работа, на постоянен трудов договор, учи дистанционно бакалавър, но няма имоти на негово име. Пътуването му ще поемем аз и родителите ми. Ще бъда много благодарна да споделите опит и мнения и да ми помогнете да взема решение как да се постъпи 🙂 благодаря предварително! :))

Аз за бе си реших да пробвам някоя доброволническа програма кратка от сорта 3/4 седмици плащаш си нещо от сорта на 250 домара на седмица да работиш като добровец (ферма с животни примерно)  и  след това се врьщаш ако не срещнеш любовта на живота си разбира се ХЕ Хе 🙂

Та моят безпристрастен сьвет е приятел́́я ти  да опита това а не да се преструва на турист американците са на́ясно под каква вьзрастова  група да разглеждат потенциалните емигранти от БГ 🙂

На мен ми отказаха виза въпреки че съм изряден но когато си несемеен и си в бг и нямаш деца или други неща които те задържат те режат на моето интервю под. 26,7 год на 5 човека им отказаха.На другите с деца около 40 и баби и дядовци взеха. Това е моето лично мнение и не ангажирам никой с него.В момента самоче живе́я и работ́я в чужбина и см́ятам да кандидатствам от тук не от бг за някоя от програмите които споменах.

Връзка към коментар

Да повдигна малко темата.

 

Все повече и повече се замислям да посетим Щатите заради природните й дадености, а не толкова заради небостъргачите. Ще пътуваме цялото семейство - 2 възрастни + 2 деца. Аз съм на свободна практика на граждански договори, а мъжа ми съвсем скоро напуска неговата работа и ще се посвети изцяло на фийлансер дейност. Имаме недвижим имот, кола и т.н. Не сме били в Щатите и нямаме роднини там.

 

Какви са според вас шансовете ни да получим виза? Ясно е, че решението важи почти изцяло от настроените на интервюиращия, но все пак не ми се ще да хвърлим едни 700-800 долара на вятъра...

Връзка към коментар
1 hour ago, saved_ said:

Да повдигна малко темата.

 

Все повече и повече се замислям да посетим Щатите заради природните й дадености, а не толкова заради небостъргачите. Ще пътуваме цялото семейство - 2 възрастни + 2 деца. Аз съм на свободна практика на граждански договори, а мъжа ми съвсем скоро напуска неговата работа и ще се посвети изцяло на фийлансер дейност. Имаме недвижим имот, кола и т.н. Не сме били в Щатите и нямаме роднини там.

 

Какви са според вас шансовете ни да получим виза? Ясно е, че решението важи почти изцяло от настроените на интервюиращия, но все пак не ми се ще да хвърлим едни 700-800 долара на вятъра...

Шансовете зависят от много фактори но най-вече според мен от 3 фактора.

1. Колко сте пътували през последните 5 години, има ли дестинации извън Европа

2. Доходи

3. Семейство, деца

 

Връзка към коментар

Няма как да кандидатстваме преди да е напуснал работа, тъй като вече си е подал заявлението за напускане...

 

Иначе сме пътували доста извън Европа и най-вече пред последните 5 години, а относно доходите ни - ами официално обявените ни доходи далече не са много, но това е друга тема... 🤐

Връзка към коментар

Здравейте пак сьм аз понеже бая хора споменаха покани та покани от при́ятели и т.н може ли някой да разясни какво точно предсталява тази покана понеже се запознах с една американка която е съгласна да ми изпрати покана.

Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

Мисля, че тия покани никаква работа не вършат, в смисъл, че не може да разчиташ че едната покана ще промени отношението към теб

 

все пак какво точно представлява и как се изпраща?

Връзка към коментар
2 hours ago, MatriXa said:

все пак какво точно представлява и как се изпраща?

Това е свободен текст от някой, който има легален статут в САЩ. Обикновено човекът, изпращащ поканата, пише къде работи, защо я праща и каква е връзката м/у него/нея и поканения, както и, че ще гарантира завръщането им в България.

Не съм съгласна, че не вършат работа. Баба ми, която има хиляди имоти в Бг, беше на 75г., когато кандидатства и й отказаха виза, получи одобрение след като написах гневен и-мейл до посолството в София и им разясних, че няма причина да й отказват виза понеже аз съм легално прибиваващ гражданин в САЩ и следователно щом аз съм я поканила и гарантирам прибирането й в Бг, те едва ли не в мен се съмняват. Майка ми получи обаждане на следващия ден от посолството да прати паспорта на баба, за да й сложат визата. 

Това с отказаната виза и и-мейла до посолството съм го правила два пъти и двата пъти са давали виза на близките ми. Аз си мисля, че сме малко предубедени, че нямаме шансове при отказана виза да оспорим решението и не си търсим правата. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
33 minutes ago, neuromancer said:

яко

все пак тя имаше ли покана, когато и отказаха?

Да, аз й бях пратила и точно това им написах в и-мейла, че ако гарантирам, че ще се прибере в посоченото време, те мен подозират, че ще спомогна тя нелегално да остане.

Връзка към коментар
33 minutes ago, neuromancer said:

яко

все пак тя имаше ли покана, когато и отказаха?

Да, аз й бях пратила и точно това им написах в и-мейла, че ако гарантирам, че ще се прибере в посоченото време, те мен подозират, че ще спомогна тя нелегално да остане.

Хаха, логично заключение.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Marusinka каза:

гарантирам, че ще се прибере в посоченото време

Хе-хе, не ми е много ясно това с гарантирането.  Ако тя все пак в някакъв момент реши да не се връща - какво?  Ще я вържеш и закараш вързана на летището ли?!  😀

  • Смея се 2
Връзка към коментар
36 minutes ago, Rumiana said:

Хе-хе, не ми е много ясно това с гарантирането.  Ако тя все пак в някакъв момент реши да не се връща - какво?  Ще я вържеш и закараш вързана на летището ли?!  😀

Смея се с глас, щото тя е метър и половина, я има, я няма, и е сигурно 50 кг., сигурно щях под мищницата да я пренеса до гейта. 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Кандидатите за визи ще са длъжни вече да споделят телефонните си номера, имейл акаунти , акаунти в социални медии - идеята е да има по-обстойна проверка, за да се отсеят потенциалните имигранти

 

 

https://www.secretflying.com/posts/us-visa-applicants-now-required-to-share-social-media-accounts/

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 4.06.2019 г. в 4:27, stanislavpp каза:

Кандидатите за визи ще са длъжни вече да споделят телефонните си номера, имейл акаунти , акаунти в социални медии - идеята е да има по-обстойна проверка, за да се отсеят потенциалните имигранти

 

 

https://www.secretflying.com/posts/us-visa-applicants-now-required-to-share-social-media-accounts/

Добре че нямам фейсбук.Да не говорим дали не се хвъря прах в очите нарочно щото ме сьмн́ява да имат ресурса да проверюват тиндер 

чатовете на всеки един средностатистически потребителски добитък дръзнал да попълни дс 160 :Д

Аз искам да попитам друго по запознатите

Знаете че брак с американски гражданин носи зелена карта за другата половинка но дали ако двамата живеят в Европа а не в Сащ това носи отново зелена карта?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Я да питам тук... Четох в Тиматик изискванията и там не пише, че искат билет за излизане от Щатите

Верно ли е така, че много странно ми изглежда? То малко късно вече, защото страшно се постарах да взема такъв билет, че да се сменя датата лесно, а е можело да нямам билет за връщане и да го купя, когато стане ясна датата...

Връзка към коментар
На 9.06.2019 г. в 0:13, MatriXa каза:

Добре че нямам фейсбук.Да не говорим дали не се хвъря прах в очите нарочно щото ме сьмн́ява да имат ресурса да проверюват тиндер 

чатовете на всеки един средностатистически потребителски добитък дръзнал да попълни дс 160 :Д

 

Оф, да видим, като и аз съм средностатистически добитък / както викат кифлите: “ ауууу, това, направо ти го крада:)))))))))))” /без социални мрежи и се каня тия дни да дръзна с попълването на туй ми ти 160, дали ще се сдобия с виза.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Оф, да видим, като и аз съм средностатистически добитък / както викат кифлите: “ ауууу, това, направо ти го крада:)))))))))))” /без социални мрежи и се каня тия дни да дръзна с попълването на туй ми ти 160, дали ще се сдобия с виза.

Ще. Не сте рисков за емиграция контингент.

Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.