Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 16 минути , Stryper каза:

Обади се или пиши на посолството.

Имам отговор от посолството, че няма да могат да върнат дублираната такса. Чудя се какво да направя.

Оспорвай транзакция в твоята банка. Имаш пълно право.

Връзка към коментар

Проблема е, че са с една и съща референция и не знам коя то 2-те транзакции е използвана за издаването на визата. Притеснявам се, че ако оспоря транзакцията, която е използвана за издаването на визата, визата може да стане невалидна. 

Имам 2 варианта - да попитам дали тази такса може да се прехвърли на член от семейството ни и той да кандидатства за виза. Вторият вариант е да се оплача в Комисията за защита на потребителите. Фирмата, която извършва плащанията е регистрирана в Швеция и мисля, че те ще могат да направят нещо, защото техническия проблем е тяхен.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Stryper каза:

Проблема е, че са с една и съща референция и не знам коя то 2-те транзакции е използвана за издаването на визата. Притеснявам се, че ако оспоря транзакцията, която е използвана за издаването на визата, визата може да стане невалидна. 

Имам 2 варианта - да попитам дали тази такса може да се прехвърли на член от семейството ни и той да кандидатства за виза. Вторият вариант е да се оплача в Комисията за защита на потребителите. Фирмата, която извършва плащанията е регистрирана в Швеция и мисля, че те ще могат да направят нещо, защото техническия проблем е тяхен.

Ако и двете са с една и съща референция няма значение коя ще анулираш, в крайна сметка номера на референцията е важна а не номера на транзакцията.

Аз бих отишла още в началото да оспоря в банката транзакцията. Още повече като са направени в кратък интервал и се вижда че номера на референцията е същия, се вижда че е станала някаква грешка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами в Лондон в посолството USA пише че може да се кандидатства Дори да не съм със British гражданство,нo е ясно Че ще ИМА въпроси защо не кандидатствам от бг.. моят случай е Че се запознах с англичанка И в момента имаme връзка не сме married но главно затова съм тук и работя от 2 месеца преди това бях в Холандия и Kанада,такаче да се върна в БГ да пускам за виза от там ми изглейда глупаво..

Връзка към коментар
преди 25 минути , Stryper каза:

На сайта на посолството изрично пише да не се оспорва транзакцията затова мисля да опитам друг вариант.

В такъв случай май е по-добре да поискаш втората такса да покрие кандидатстването на член от семейството ти. КЗП не ти ги препоръчвам по никакъв начин... че и в международен случай, с три страни забъркани.

Ако все пак решиш да се оплакваш на някоя институция - пиши направо на шведите. Подсказка: думата омбудсман е шведска.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, MatriXa каза:

Ами в Лондон в посолството USA пише че може да се кандидатства Дори да не съм със British гражданство,нo е ясно Че ще ИМА въпроси защо не кандидатствам от бг.. моят случай е Че се запознах с англичанка И в момента имаme връзка не сме married но главно затова съм тук и работя от 2 месеца преди това бях в Холандия и Kанада,такаче да се върна в БГ да пускам за виза от там ми изглейда глупаво..

Не съм чувал за изискване след отказ да трябва да кандидатстваш на същото място.

Кандидатствай си откъдето живееш и работиш, съвсем нормално си е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Stryper каза:

На сайта на посолството изрично пише да не се оспорва транзакцията затова мисля да опитам друг вариант.

Пише да не се оспорва дублирана транзакция? 🤔

Но наистина ако може да се прехвърли на друг член от семейството...

Връзка към коментар
преди 15 часа, MatriXa каза:

Ами в Лондон в посолството USA пише че може да се кандидатства Дори да не съм със British гражданство,нo е ясно Че ще ИМА въпроси защо не кандидатствам от бг.. моят случай е Че се запознах с англичанка И в момента имаme връзка не сме married но главно затова съм тук и работя от 2 месеца преди това бях в Холандия и Kанада,такаче да се върна в БГ да пускам за виза от там ми изглейда глупаво..

Кандидатства се по местоживеене, не по родна държава. Ако живееш в Англия и най-вече имаш адресна регистрация и легална работа, никой няма да де чуди нищо, защото най-нормалното нещо е да кандидатстваш от там.

 

Факта, че си само от 2 месеца  в Англия и вече кандидатстваш би бил подозрителен, аз бих изчакаш поне 6 месеца да минат.

 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

Кандидатства се по местоживеене, не по родна държава. Ако живееш в Англия и най-вече имаш адресна регистрация и легална работа, никой няма да де чуди нищо, защото най-нормалното нещо е да кандидатстваш от там.

 

Факта, че си само от 2 месеца  в Англия и вече кандидатстваш би бил подозрителен, аз бих изчакаш поне 6 месеца да минат.

 

имам други планове след няколко месеца

 

да го интерпретират както искат 🙂

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На ‎25‎.‎8‎.‎2019‎ г. в 17:45, Goal & Boss каза:

В такъв случай май е по-добре да поискаш втората такса да покрие кандидатстването на член от семейството ти. КЗП не ти ги препоръчвам по никакъв начин... че и в международен случай, с три страни забъркани.

Ако все пак решиш да се оплакваш на някоя институция - пиши направо на шведите. Подсказка: думата омбудсман е шведска.

От посолството ми писаха, че таксата за виза не може да се прехвърли на никой, дори и член на семейството. Не мога да открия шведски омбудсман, на когото да се оплача от финансова институция.

Знаете ли в какъв срок мога да обжалвам в ДСК? Не бих искала да се стига до там, но не мисля, че  справедливо да задържат такса при техническа грешка.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук. Искам да кандидатствам за туристическа виза за САЩ, но ми трябва съвет преди това. Имам неща, които ще ми помогнат и такива, които ще навредят затова да ми дадат виза и се чудя. На 30г. съм. Работих последно по круизи, сега съм в БГ като към настощия момент не съм в отпуска и нямам трудов договор, т.е се водя безработен. Нямам имоти и имам втори братовчеди в САЩ. Дотук с минусите.  Плюсовете са ми, че имам доходи и вече съм ходил в САЩ с работна виза, която е изтекла преди 2 години. Наред с това съм ходил и в доста други държави и се водя пътешественик, но за последното знам, че не ги интересува особено, но пак е нещо. Все пак ги гледат индивидуално. И така -нещата са на кантар. Ако проблема е работата- имаме семеен бизнес и бих могъл да се пиша, че работя в него, но предполагам, че трябва да имам сключен договор,  в случай, че тръгнат да проверяват. Как мислите? 

Връзка към коментар
преди 7 минути , paduan123 каза:

Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук. Искам да кандидатствам за туристическа виза за САЩ, но ми трябва съвет преди това. Имам неща, които ще ми помогнат и такива, които ще навредят затова да ми дадат виза и се чудя. На 30г. съм. Работих последно по круизи, сега съм в БГ като към настощия момент не съм в отпуска и нямам трудов договор, т.е се водя безработен. Нямам имоти и имам втори братовчеди в САЩ. Дотук с минусите.  Плюсовете са ми, че имам доходи и вече съм ходил в САЩ с работна виза, която е изтекла преди 2 години. Наред с това съм ходил и в доста други държави и се водя пътешественик, но за последното знам, че не ги интересува особено, но пак е нещо. Все пак ги гледат индивидуално. И така -нещата са на кантар. Ако проблема е работата- имаме семеен бизнес и бих могъл да се пиша, че работя в него, но предполагам, че трябва да имам сключен договор,  в случай, че тръгнат да проверяват. Как мислите? 

You don't know if you don't try 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@paduan123

 

Имаш реален шанс за туристическа виза 👍

 

Минуса ти е , че си имал работна виза само преди две години , тоест като нищо може да си поработваш с туристическата виза. Втори братовчеди не се броят за роднини , не съм специалист , но това май само в България се брои за роднина.

 

Голям плюс е , че си пътувал из много страни, това се гледа с подробности. Подготви си план къде и какво  искаш да посетиш, успех !

 

Работа, имоти и прочие (или тяхната липса) в твоят конкретен случай, няма да имат тежест .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, stanislavpp каза:

@paduan123

 

Имаш реален шанс за туристическа виза 👍

 

Минуса ти е , че си имал работна виза само преди две години , тоест като нищо може да си поработваш с туристическата виза. Втори братовчеди не се броят за роднини , не съм специалист , но това май само в България се брои за роднина.

 

Голям плюс е , че си пътувал из много страни, това се гледа с подробности. Подготви си план къде и какво  искаш да посетиш, успех !

 

Работа, имоти и прочие (или тяхната липса) в твоят конкретен случай, няма да имат тежест .

Благодаря за мнението. Всъщност се оказа, че са минали вече 3 години, но пък паспорта ми изтича скоро и когато извадя нов вътре няма да имам печати от страните, в които съм бил. Бих могъл да ги приложа като копия поне де. За някои даже нямам и печати, защото вече ги правят електронни.

Връзка към коментар

Това не е чак толкова важно та да слагаш доказателства. Във формуляра има въпрос в кои страни си бил последните 5 години, изброяваш там. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, paduan123 каза:

Благодаря за мнението. Всъщност се оказа, че са минали вече 3 години, но пък паспорта ми изтича скоро и когато извадя нов вътре няма да имам печати от страните, в които съм бил. Бих могъл да ги приложа като копия поне де. За някои даже нямам и печати, защото вече ги правят електронни.

наистина ли си мислиш че като си  c нов не виждат къде си бил..

Връзка към коментар

Снощи късно, кацнахме на летище JFK. Паспортата проверка е автоматична, става много бързо. Полицаят, който слага печатите, ми зададе два въпроса - защо идвам и нося ли храна.

На първия отговорих - за да разгледам, на втория - не и това  беше.

Никакви преглеждания на багажа, никакви допълнителни проверки.

Сега - то, вярно, че и ние сме си благонадеждни, ама, гледах, че и за другите е така.:)))))))))))

В Австралия и НЗ сме минавали на по - големи разпити и проверки.

 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
3 hours ago, AlexandraKo said:

Снощи късно, кацнахме на летище JFK. Паспортата проверка е автоматична, става много бързо. Полицаят, който слага печатите, ми зададе два въпроса - защо идвам и нося ли храна.

На първия отговорих - за да разгледам, на втория - не и това  беше.

Никакви преглеждания на багажа, никакви допълнителни проверки.

Сега - то, вярно, че и ние сме си благонадеждни, ама, гледах, че и за другите е така.:)))))))))))

В Австралия и НЗ сме минавали на по - големи разпити и проверки.

 

Браво! Къде ще обикаляте из САЩ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Marusinka каза:

Браво! Къде ще обикаляте из САЩ?

Източни щати и част от Канада, с Ниагара.

Но вече знам, че има още посещения - тука ми харесва:))))

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 часа, AlexandraKo каза:

Снощи късно, кацнахме на летище JFK. Паспортата проверка е автоматична, става много бързо. Полицаят, който слага печатите, ми зададе два въпроса - защо идвам и нося ли храна.

На първия отговорих - за да разгледам, на втория - не и това  беше.

Никакви преглеждания на багажа, никакви допълнителни проверки.

Сега - то, вярно, че и ние сме си благонадеждни, ама, гледах, че и за другите е така.:)))))))))))

В Австралия и НЗ сме минавали на по - големи разпити и проверки.

 

Какъв престой ви “удариха” ? Стандартните шест месеца или по-малко ?

Връзка към коментар
3 hours ago, AlexandraKo said:

Източни щати и част от Канада, с Ниагара.

Но вече знам, че има още посещения - тука ми харесва:))))

Тук си е за харесване 🙂 Приятно прекарване!

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Какъв престой ви “удариха” ? Стандартните шест месеца или по-малко ?

На мен ми сложиха до 31.10.2020 т.е. над година мога да остана 😂

В Сащ нищо не ме разпитваха, ама в Канада голям разпит падна и на 2те ми влизания. На бординга ми искаха виза, после зелена карта и накрая се навиха само на електронното. Митничаря след 10 въпроса искаше да му покажа и обратен билет за Европа. 

П. с. На рейнбол бридж на Ниагара, България седеше в списък на държави за които е нужна виза за Канада. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.