Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 30.09.2019 г. в 22:06, MatriXa каза:

наистина ли си мислиш че като си  c нов не виждат къде си бил..

Това, ясно. Погледнах им формуляра DS-160. Има въпрос за изброяване на държавите, които си посетил в последните 5 години. Основният ми проблем е работата. Честно казано не ми се пише безработен. После ще разпитват 100%. Чудя се дали проверяват автентичността на работата? Във формуляра пише имена, адрес, телефон на работодателя. Не мога ли да пиша, че работя за фирмата на баща ми. Той е управителя. Как могат да разберат дали реално имам сключен договор или нямам? Т.е по-точно вероятно могат, но само, при съмнение от тяхна страна. Какво съмнение след като съм бил в близо 30 държави последните 5 години, включително и САЩ? Затова се чудя дали да не перна, че работя към семейния бизнес, колкото да се водя employed и да съм чист. Това ме дразни, че всички  държави с висок стандарт на живот махнаха туристическите визи или са ги направили лесни. Само САЩ не щат да ни пускат в Waver за беззвизов режим. 

 

Връзка към коментар

Вчера махнаха Полша, така че ще дойде и ред на България. 

Мисля , че гледат осигурителният ти праг за последната година (това което гледат и банките при кредит), а не договорите - ако не се осигуряваш, няма да имаш шанс, ако излъжеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanislavpp каза:

Вчера махнаха Полша, така че ще дойде и ред на България. 

Мисля , че гледат осигурителният ти праг за последната година (това което гледат и банките при кредит), а не договорите - ако не се осигуряваш, няма да имаш шанс, ако излъжеш.

Ако съм unemployed пак нямам да имам шанс. Какво мога да направя в случая? А за Полша разбрах, но Хърватия, Кипър, Румъния и България оставаме, като ние сме с най-висок % откази и сме последната дупка на кавала.

Връзка към коментар
На 5.10.2019 г. в 9:58, stanislavpp каза:

Вчера махнаха Полша, така че ще дойде и ред на България. 

Мисля , че гледат осигурителният ти праг за последната година (това което гледат и банките при кредит), а не договорите - ако не се осигуряваш, няма да имаш шанс, ако излъжеш.

полша са чакали 50 години баце много заблуден трябва да бъдеш за да вярваш че ще отпаднат скоро за BG

На 5.10.2019 г. в 9:54, paduan123 каза:

Това, ясно. Погледнах им формуляра DS-160. Има въпрос за изброяване на държавите, които си посетил в последните 5 години. Основният ми проблем е работата. Честно казано не ми се пише безработен. После ще разпитват 100%. Чудя се дали проверяват автентичността на работата? Във формуляра пише имена, адрес, телефон на работодателя. Не мога ли да пиша, че работя за фирмата на баща ми. Той е управителя. Как могат да разберат дали реално имам сключен договор или нямам? Т.е по-точно вероятно могат, но само, при съмнение от тяхна страна. Какво съмнение след като съм бил в близо 30 държави последните 5 години, включително и САЩ? Затова се чудя дали да не перна, че работя към семейния бизнес, колкото да се водя employed и да съм чист. Това ме дразни, че всички  държави с висок стандарт на живот махнаха туристическите визи или са ги направили лесни. Само САЩ не щат да ни пускат в Waver за беззвизов режим. 

 

Australia също е по тоя начин:) може да прочетеш в темата на колко хора са им искани купища документи особено на по младите

Връзка към коментар

Знам за Австралия. Ходих там това лято. Там извадих късмет с визата, защото им приложих документи, преди да ми искат. И в този ред на мисли- явно не проверяват работодатели, защото току що бях напуснал, но написах, че работя, приложих им трудов договор, където пише само година и дата на сключване, банково извлечение, скрийншоти на евентуални самолетни билети и хотели, декларация какво смятам да правя там. Писах в кои други държави съм ходил, а най-отдолу че декларирам истинноста на всичко и, че знам, че нося отговорност, ако излъжа. След 2 дена ми пратиха одобрение, а реално ги излъгах за работата си. Така че... доколкото проучвах и за САЩ е така, както и за навсякъде другаде, защото не могат да тръгнат да звънят на всеки работодател да го питат да удостверява, че наистина работиш и т.н. Освен това реално погледнато намеренията ми са genuine, защото винаги са били с цел туризъм. Другата опция беше да се пиша unemployed и Австралия щеше да остане само на картинки. 

Връзка към коментар

Значи остава да пишеш каквото искаш и да чакаш резултата. И едното и другото може да е добре или зле, няма как да се знае предварително.

По принцип с лъжене и мазане рано или късно късмета ще ти изневери.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хора, имайте предвид, че щатските визи за граждани на Великобритания са махнати през 1988 година, а за граждани наГърция през 2010 година, така че не се надявайте скоро да ни се усмихне късмета за visa waiver...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, pr284 каза:

Хора, имайте предвид, че щатските визи за граждани на Великобритания са махнати през 1988 година, а за граждани наГърция през 2010 година, така че не се надявайте скоро да ни се усмихне късмета за visa waiver...

Прага е 3% откази. Полша са ги стигнали тази година. Ние сме на 11%. Предната година сме били на 14%. Ако тендецията се запази и сваляме по 3% на година 2023 би трябвало да ги махнат.

  • Смея се 5
Връзка към коментар
На 8.10.2019 г. в 13:36, paduan123 каза:

Прага е 3% откази. Полша са ги стигнали тази година. Ние сме на 11%. Предната година сме били на 14%. Ако тендецията се запази и сваляме по 3% на година 2023 би трябвало да ги махнат.

Тогава удари едно рамо, не лъжи и не рискувай да ти откажат виза, защото ти си мислиш, че имаш по-голям шанс като излъжеш.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 10.10.2019 г. в 6:43, ShaMan-H_Fel каза:

Тогава удари едно рамо, не лъжи и не рискувай да ти откажат виза, защото ти си мислиш, че имаш по-голям шанс като излъжеш.

Не съм казал, че ще го правя. Само разучавам евентуалните спъкни, за да преценя. Някой знае ли дали пазят архив от предходните апликации за виза? Гледам пише лице за контакт в САЩ в образеца на тоя формуляр. По принцип имам втори братовчед. Предния път го бях писал като other relatives. На интервюто ми казаха, че не се считали за роднини вторите братовчеди. Сега се чудя дали има смисъл въобще да го споменавам. Определено няма да помогне, а може само да навреди. Най-добре да не познавам никого в САЩ, защото когото и да познаваш е проблем - почват да нищят какъв ти е и т.н. Само се, чудя понеже предния път( преди 3 години)  примерно съм го писал и, ако пазят архив ... пък сега казвам, че не познавам никого.( Отново въпроси, на които никой не може да отговори ), ама все тая. Накрая ще ми писне и ще рискувам и квото стане.

Връзка към коментар

те сигурно пазят, ама за 3 години е възможно да се случат много неща и да нямаш вече роднини в щатите

абе въобще не се задълбавайте чак в такива подробности, излишно е, а и те са толкова специфични, че надали някой е пробвал точно това

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не се вторачвай чак толкоз.  На днешно време всеки има поне един познат в Щатите.  Вероятно въпросът се отнася за близък познат, с когото подържаш близки отношения и с когото смяташ да контактуваш.  А за братовчеда - ами нали самите те са ти казали, че не се брои за роднина 😉 .

Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Никой нищо не знае, но ако те хванат да лъжеш за 1-2-3 неща макар и дребни, е много вероятно да не ти дадат  виза  никога.

 

А те са и обучени да хващат лъжите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На всички,  които въпреки официалната информация все още се чудят дали няма да имат проблем с изтичащ паспорт - няма. 

Пътувам с паспорт изтичащ през декември,  но не мога да кажа какъв престой ми е разрешен, защото печата е много размазан и  не се чете. 

Никакви специални гранични проверки към САЩ,  в САЩ минаване през машина и граничен офицер за не повече от 4-5 минути. Абсолютно нищо по-различно от всеки друг полет, дори в рамките на Европа. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

На всички,  които въпреки официалната информация все още се чудят дали няма да имат проблем с изтичащ паспорт - няма. 

Пътувам с паспорт изтичащ през декември,  но не мога да кажа какъв престой ми е разрешен, защото печата е много размазан и  не се чете. 

Никакви специални гранични проверки към САЩ,  в САЩ минаване през машина и граничен офицер за не повече от 4-5 минути. Абсолютно нищо по-различно от всеки друг полет, дори в рамките на Европа. 

И при нас беше така,мен ме питаха само,дали нося някаква храна и това беше.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Попълването на декларацията на машините е много добър ход от страна на властите, тъй като спестява много време и на практика минаването през офицер е само, за да удари печата в паспорта. Смятам, че процесът е улеснен максимално. 

Разбира се, има си и контингент от минаващи, които ги спират за по-щателна проверка. Пред мен имаше едни мексиканци, на които им задаваха повече въпроси, но все пак ги пуснаха без проблем. За нас няма кой знае какви притеснения, особено ако човек може да каже няколко думи на английски 😉 

Връзка към коментар
На 31.07.2019 г. в 22:25, Stryper каза:

От всичко, което прочетох разбрах, че съм им подарила една такса. В сайта им пише, че такси не се връщат и не се прехвърлят на някой друг. Мога ли отида с телефон на интервюто и да го оставя при охраната?

След като опитах всички варианти да получа второто плащане на сумата за виза реших да опитам нещо друго. Някъде в темата бях прочела, че когато кандидатства семейство документите се пускат през един акаунт. Затова промених данните в моят акаунт с тези на мъжа ми и той отиде на интервю за виза. Днес е получил паспорта си с 10 год. виза.

Много се радвам.

  • Харесвам 3
  • Браво 4
Връзка към коментар
На 7.11.2019 г. в 21:28, Stryper каза:

След като опитах всички варианти да получа второто плащане на сумата за виза реших да опитам нещо друго. Някъде в темата бях прочела, че когато кандидатства семейство документите се пускат през един акаунт. Затова промених данните в моят акаунт с тези на мъжа ми и той отиде на интервю за виза. Днес е получил паспорта си с 10 год. виза.

Много се радвам.

Представяхте ли допълнителни документи? 

Връзка към коментар

По-скоро не. Аз бях купила самолетен билет и занесе него, както и план какво искаме да разгледаме. Те имат достъп до информацията за месторабота, роднини, заплата.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 3.12.2019 г. в 11:12, MatriXa каза:

някой пускал ли е за туристическа виза в Малта?

видях че тук имат посолство тъй като сега живея и работя тук,ще трябва от тук да пусна

пуснa.

https://evisaforms.state.gov/default.asp?postcode=VLL&appcode=3

 

дали може да се плати online ds 160 ? 

 

за другото едва ли ще е проблем имам 3 годишен договор в Mалта договор за наем..

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

След няколко дни ще ходим на интервю за виза. Поизчетох темата, на няколко места се коментира, че се носят снимки. А никъде по документацията не виждам снимки да се изискват. Пропускам ли нещо, снимки трябват ли и в какъв формат? Благодаря!

Връзка към коментар

В потвърждението за интервюто не пише ли какво да носите? Например разпечатаното потвърждение за изпратено ДС160

Нас ни снимаха американците и ни взеха отпечатъци в консулството, но в България може да е организирано по друг начин

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.