Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Те реално снимката после я връщат заедно с визата, но си я искат на интервюто. Питат изрично, ако не е приложена към документите.

Не че не са минавали и взимали визи хора и без да носят снимка, но по-добре да я има.

Връзка към коментар
Преди 1 час, logist13 каза:

След няколко дни ще ходим на интервю за виза. Поизчетох темата, на няколко места се коментира, че се носят снимки. А никъде по документацията не виждам снимки да се изискват. Пропускам ли нещо, снимки трябват ли и в какъв формат? Благодаря!

Аз кандидатствах някъде преди 1 година и 1 месец. Искаха ми снимки, защото си спомням, че във фотото казах, че са снимки за американска визи (май бяха различем формат от стандартния) и ми ги пратиха на пощата. В момента пътувам, но не съм гледал в сайта на посолството. 

Преди 1 час, logist13 каза:

 

 

Връзка към коментар

Миналия месец вадих визи за децата, снимките са задължителни. 
Ето инфо. от сайта на посолството:

Обща иформация

При кандидатстване за неимигрантска виза, Вие трябва да прикачите дигитална снимка, направена в рамките на последните шест месеца, като част от попълването и подаването на формуляр DS-160. Вие също така трябва да донесете копие от Вашата снимка в Посолството в деня на интервюто. Също така, ще Ви бъдат взети отпечатъци, когато пристигнете за Вашето интервю в Посолството.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В DS160 има един въпрос посочете адрес в САЩ, на който не може да бъде избрано "няма такъв". 

В същото време съм избрал, че нямам роднини в САЩ. 

Нямам и никакви резервации за хотели и т. н. 

Съответно, логично е да се замислят какъв адрес дава, като е посочил, че Нама близки там. 

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Щастливеца каза:

В DS160 има един въпрос посочете адрес в САЩ, на който не може да бъде избрано "няма такъв". 

В същото време съм избрал, че нямам роднини в САЩ. 

Нямам и никакви резервации за хотели и т. н. 

Съответно, логично е да се замислят какъв адрес дава, като е посочил, че Нама близки там. 

 

Мисля, че очакват да посочиш къде ще отседнеш когато си там, т.е искат някаква резервация.

Не че проверяват много, знам че примерно много хора дават адреса на бг посолство там. И аз включително.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Щастливеца каза:

В DS160 има един въпрос посочете адрес в САЩ, на който не може да бъде избрано "няма такъв". 

В същото време съм избрал, че нямам роднини в САЩ. 

Нямам и никакви резервации за хотели и т. н. 

Съответно, логично е да се замислят какъв адрес дава, като е посочил, че Нама близки там. 

 

Аз посочих адреса на Емпаър Стейт Билдинг - туристическа атракция 🙂 

 

п.с. Това май беше за човек за контакт. Иначе некъв хотел без да съм правил резервация.

Редактирано от Capitan Morgan
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет,

Попълних DS 160 за мен и съпруга ми на 31.12.2019г., тази сутрин ни беше интервюто. Мисля, че ни одобриха щом консула приключи с думите :  Have fun on your trip. Ще пиша като получим паспортите. 

- нямаме роднини и приятели в САЩ

- искаме да пътуваме на круиз, който тръгва от там (във формуляра за контакт в САЩ съм посочила круизната компания, а за адрес в САЩ съм посочила адресът на хотел- не съм правила никакви резервации)

- допълнителни документи, които носех: план на пътуването, служебни бележки от организациите, в които работим (позиция, доход, от кога, безсрочен трудов договор), копия на актовете за раждане на децата (оставяме 2 деца в БГ), баланс от банковите сметки с подпис и печат от банката (не официално удостоверение, а просто нещо, с което да докажа, че имаме възможност да направим това пътуване).

- Бяхме 1000% откровени в представената информациа

- Интервюто трая 3 минути. Консулът бе супер френдли. Зададе следните въпроси:

- Защо искате да отидете в САЩ?

- От колко време сте на настоящата си работа и какъв е доходът ви?

- Кой ще гледа децата, докато ви няма?

 

И в нашият случай, в DS160 на съпругът ми имаше въпроси за посетени държави и образование, а в моят- не.

Дори моята апликация я попълних доста нескопосано- примерно, съм попълнила, че нямам given name, за име на кирилица да не говорим. 😁

 

И понеже съм превъртяла темата няколко пъти (Благодаря, 100 пъти ви Благодаря за споделеното и ценните съвети!), бих искала да попитам, как разбирате на кои от чакащите са им дали/отказали визи? Срещнах много такива мнения в темата и се чудя....Ние чакахме точно пред гишета 2-3-4-5 (на които се провеждат разговорите с консулите), но аз нямам никаква представа кой одобриха и кой не....А, на моменти даже се заслушвах, че ми ставаше интересно хората за къде и защо искат да пътуват. 😁

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Дали са ни 10 годишни визи.

За да обобщя, като времетраене целият процес бе точно 10 дни. От попълването на апликациите на 31.12.19 до получаването на паспортите днес.

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Някой да знае за примери на млади хора (под 30) успели да вземат туристическа виза? На какви условия са отговаряли те?

Много се колебаем дали да кандидатстваме с приятелката ми.

Основните ни предимства са многото посетени държави извън европа както и стабилните доходи.При мен също така и имот ще има скоро.

Основните недостатъци са че аз съм на 26, а тя на 23, като аз дори съм кандидатствал в лотарията за зелена карта 2 пъти.

Връзка към коментар
преди 41 минути , SpeeDemoN5 каза:

Основните ни предимства са многото посетени държави извън европа както и стабилните доходи.При мен също така и имот ще има скоро.

Основните недостатъци са че аз съм на 26, а тя на 23, като аз дори съм кандидатствал в лотарията за зелена карта 2 пъти.

Това не са предимства, на мен ми беше отказана виза с работа, доходи, резервации, посетени държави и т.н когато бях на 24г. Не ми погледнаха документите изобщо, които носех. Бях донесъл служебна бележка от компанията, в която работя, резервации за хотели, документи за собственост и т.н.

Кандидатстването за зелена карта по-скоро би наклонило везните към посока "потенциален емигрант" ...

 

Изводът е... просто пробвайте, за мен е лотария, в която шансът да "спечели" е по-голям от този да загубиш 🙂 

Връзка към коментар
преди 52 минути , SpeeDemoN5 каза:

Някой да знае за примери на млади хора (под 30) успели да вземат туристическа виза? На какви условия са отговаряли те?

Много се колебаем дали да кандидатстваме с приятелката ми.

Основните ни предимства са многото посетени държави извън европа както и стабилните доходи.При мен също така и имот ще има скоро.

Основните недостатъци са че аз съм на 26, а тя на 23, като аз дори съм кандидатствал в лотарията за зелена карта 2 пъти.

Аз кандидатствах октомври/ноември 2018, бях над 29 години. 
Носех бележка от работодателя ми + билет за концерт на Céline Dion в Лас Вегас (реално беше e-mail на покупката за билета + банкова извлечение, защото физически билет нямах, беше e-ticket, който се получава 10 дни преди концерта). Нямам никаква собственост, нито кола, нищо. 😄 Кажи речи това беше.
Човекът, който ми водеше интервюто (продължило около 2 мин), ме пита защо искам да отида, аз казах, че това е заради концерта, той ми каза, че това е причина да ми откаже виза и веднага добави - шегувам се. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@SpeeDemoN5 ако ти се четат 30тина страници, даже ще знаеш никовете на хората под 30 години, взели визи и условията на, които са отговаряли. Няма как да знаеш дали ще вземете виза, ако не поискате, но съм сигурна, че ще спестите по 160 долара, ако не кандидатствате.😉

Тези дни се писа, че по въпроса за нашите визи има развитие, което означава, че в обозримо бъдеще няма да ти се налага да доказваш каквото и да е на американските власти. 

 

ПП Единият даже вече писал 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, и аз имам един въпрос. Дъщеря ми е на 16 и има 8 годишна виза, която изтича на 02.01.2021.

В края на май ни предстои пътуване до щатите, като се връщаме най-късно на 2.06 - има ли според вас проблем, за нея или е по-удачно да й извадим нова виза? 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Valentina Peneva каза:

Здравейте, и аз имам един въпрос. Дъщеря ми е на 16 и има 8 годишна виза, която изтича на 02.01.2021.

В края на май ни предстои пътуване до щатите, като се връщаме най-късно на 2.06 - има ли според вас проблем, за нея или е по-удачно да й извадим нова виза? 

 

Визата е необходимо да е валидна в деня на влизане в САЩ . Няма изискване да е валидна определен период след влизането. Например ако влизате в САЩ на 20.05.2020 , може да го направите дори и с виза която изтича на 21.05.2020г.

Вече на емигрейшъна ще определят колко време ще ви дадат престой в САЩ, но това не е зависимо от валидността на визата ( стига да е валидна при влизане в страната)

Връзка към коментар

Хайде народе на опашка за виза за САЩ и да надвием американската система 🙂

 

Държавата ще копира хитра кампания за отпадането на американските визи

Търсят се българи с добро визово досие, които да кандидатстват, обяви вицепремиерът Захариева

https://clubz.bg/92802-dyrjavata_shte_kopira_hitra_kampaniq_za_otpadaneto_na_amerikanskite_vizi

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Моя близка има дъщеря (и вече от доста години семейство) в САЩ, и са я поканили на гости за малко. Тя ме попита дали може да кандидатства и получи виза изцяло онлайн. Отговорих, че не може, и сега като разгледах, вече видях че има възможност да се попълни формуляра (DS-160) поне, и след това само на интервю. Въпросът ми е - при положение, че формулярът поне онлайн е само на английски - ако ѝ помогна да го попълни, интервюто ще трябва ли да се проведе на английски или може на български? 

 

Благодаря предварително, и съжалявам, ако отговора го има някъде из страниците, но нямам много време за четене. 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , boduroff каза:

Здравейте,

 

Моя близка има дъщеря (и вече от доста години семейство) в САЩ, и са я поканили на гости за малко. Тя ме попита дали може да кандидатства и получи виза изцяло онлайн. Отговорих, че не може, и сега като разгледах, вече видях че има възможност да се попълни формуляра (DS-160) поне, и след това само на интервю. Въпросът ми е - при положение, че формулярът поне онлайн е само на английски - ако ѝ помогна да го попълни, интервюто ще трябва ли да се проведе на английски или може на български? 

 

Благодаря предварително, и съжалявам, ако отговора го има някъде из страниците, но нямам много време за четене. 🙂

Може и на български да е интервюто. Формулярът трябва да е попълнен и изпратен електронно, да е прикачена снимката, направена съгласно изискуемия формат и да е заплатена таксата. Чак след това се насрочва дата за интервюто, на което да отиде.

Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , boduroff каза:

Здравейте,

 

Моя близка има дъщеря (и вече от доста години семейство) в САЩ, и са я поканили на гости за малко. Тя ме попита дали може да кандидатства и получи виза изцяло онлайн. Отговорих, че не може, и сега като разгледах, вече видях че има възможност да се попълни формуляра (DS-160) поне, и след това само на интервю. Въпросът ми е - при положение, че формулярът поне онлайн е само на английски - ако ѝ помогна да го попълни, интервюто ще трябва ли да се проведе на английски или може на български? 

 

Благодаря предварително, и съжалявам, ако отговора го има някъде из страниците, но нямам много време за четене. 🙂

Може и на български. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Инфо от моя страна.

Кандидатствахме заедно със съпругата ми(Нямаме деца). 

Попълних 160 на Коледа на маса с доволно аператив. 

И двамата сме по малко от 6 мес. на новите си работи. Посочих адрес на познати във формуляра. В моя имаше въпроси, които отсъстваха във формуляра на съпругата ми. Държавите попълних, които се сетих, хич не съм го мислил. На интервюто записах най-ранния час 8и15.

Взимането на отпечатаци и интервютата започват след 8и30. 

Преди това на гише номер 9 е възможно единствено да предадеш някакви док. които носиш в подкрепа на кандидатурата ти(аз не носих нищо). На същото гише взимат 1 снимка, принта на 160 и паспортите. 

Интервюто заедно с жена ми беше много бързо. 

Защо отивате? - ние сме туристи искаме да разгледаме и Америка. 

Какво работите? 

Колко ще останете? 

Какво ще разгледате? 

Имате ли роднини в САЩ? 

После 2-3 мин чука по компа и каза визата ви е одобрена след няколко дни я вземете. 

 

Късмет на всички кандидатстващи.

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.