Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да допълня. 

Аз също се убедих, че поне 90% от решението е взето предварително. 

Просто, ако преценят на място в посолството могат да ти зададат някой, въпрос подвеждащ, ако евентуално криеш нещо. 

Например мен ме питаха къде искам да ходя. Аз отговорих няколко неща включително ЛА и Сан Ф. 

И след няколко въпроса ме пита искам ли да ходя в Калифорния. 

 

Сещате се, ако бях казал не какво означава това за тях. 

 

А до колкото разбирам въпросите по отношение ESTA са същите, като формуляра  DS-160. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А сега и един въпрос от мен. 

Не разбрах до колко време връщат паспорта с визата защото ми трябва да пътувам след 10 дни(не за САЩ) . 

Връзка към коментар
преди 20 минути , logist13 каза:

Бързо, 4-5 дни с доставката от куриера. Гледайте си ел. поща, пращат съобщения кога е готова визата и кога паспорта е взет от куриера.

Аз не мога да видя дали съм избрал куриер или взимане от посолството? 

Къде мога да разбера тази подробност? 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Щастливеца каза:

Аз не мога да видя дали съм избрал куриер или взимане от посолството? 

Къде мога да разбера тази подробност? 

Доставка до адрес или доставка до офис на TNT, това са двете възможности. Взимане на паспорт от посолството няма. 
Известие за изпратен паспорт само в профила ти ( на посолството). 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Има вече мъжка дума“, че визите ще паднат 🙂

 

Борисов каза още, че ако Доналд Тръмп бъде преизбран, процесът по падането на визите ще бъде завършен докрай. Аргументира твърдението си с поета мъжка дума от страна на американския президент.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/02/15/4029938_bulgariia_e_gotova_da_investira_v_treti_most_na_dunav/

  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Topfly каза:

Има вече мъжка дума“, че визите ще паднат 🙂

 

Борисов каза още, че ако Доналд Тръмп бъде преизбран, процесът по падането на визите ще бъде завършен докрай. Аргументира твърдението си с поета мъжка дума от страна на американския президент.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/02/15/4029938_bulgariia_e_gotova_da_investira_v_treti_most_na_dunav/

Това май е по-подходящо за темата Хумор

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Многократно във форума се драматизира падането на визи за българи , а процеса е необратим и неизбежен , единствено времевата рамка е несигурна. Може да е след 3 години , може и да е след 10 години (малко вероятно ). Естествено, българи и румънци ще получат последни ЕСТА от другите в ЕС , не виждам и едничка причина , това да не е така...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

то това по-горе и аз го виждам с сферата на хумора

иначе е ясно, че все някога ще стане

аз гледах за Бразилия, от сума години процента откази е под 3.5%, даже се отказаха от реципрочността и пуснаха американците без визи, ама визите не падат...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 11.01.2020 г. в 23:08, Георги каза:

Държавата ще им покрие ли таксите за кандидатстване или трябва, казано по американски, да take one for the team 🙂

Точно щях да задам същия въпрос. Захариева как точно ги търси...? Предлага ли държавата да плати по $160 такса за разглрждане на документите на кандидат??

Връзка към коментар
5 minutes ago, neuromancer said:

то това по-горе и аз го виждам с сферата на хумора

иначе е ясно, че все някога ще стане

аз гледах за Бразилия, от сума години процента откази е под 3.5%, даже се отказаха от реципрочността и пуснаха американците без визи, ама визите не падат...

Единствената разлика е, че от ЕС постоянно ги бъзкат по този въпрос и покрай някое споразумение със САЩ ще мине както паднаха и визите с Канада покрай споразумението за свободна търговия с Канада...

 

Връзка към коментар
На 10.01.2020 г. в 15:15, SpeeDemoN5 каза:

Някой да знае за примери на млади хора (под 30) успели да вземат туристическа виза? На какви условия са отговаряли те?

Много се колебаем дали да кандидатстваме с приятелката ми.

Основните ни предимства са многото посетени държави извън европа както и стабилните доходи.При мен също така и имот ще има скоро.

Основните недостатъци са че аз съм на 26, а тя на 23, като аз дори съм кандидатствал в лотарията за зелена карта 2 пъти.

Аз знам, момчето на наши приятели, на 24 години е, несемеен, без деца, дадоха му виза. Завърши в Англия, от 6 месеца е в България, не помня само при кандидатстването дали вече е бил на постоянен договор на работата си или още в 6те месеца, но така или иначе е отскоро тук. В САЩ ще ходи при приятели и наистина няма да емигрира, дадоха му виза без проблем. На майка му, за сведение, бяха отказали преди години. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Борисов каза още, че ако Доналд Тръмп бъде преизбран, процесът по падането на визите ще бъде завършен докрай.

Всъщност му се е искало да каже: ако с колегата Тръмп бъдем преизбрани, ама пусто...

 

Не знам колко тъп трябва да е някой, за да вярва, че САЩ са поети на ръчно управление от Тръмп и ако той не „разпореди“, нищо няма да стане.

Връзка към коментар
В момента, stanislavpp каза:

Все пак са президентска република и дали президента е за или против , прави огромна разлика ...

Нанси Пелоси харесва това! :grin:

 

Достатъчно незначителни сме за САЩ, та президентът им да не влага много енергия и страст в решаването на нашите проблеми. Когато България покрие техническите критерии, някой ще занесе в Овалния кабинет един лист и след 30 секунди листът ще е подписан. И според мен няма никакво значение чий подпис ще бъде това - дали на Тръмп или на някой следващ. А според тях вероятно също няма.

Not to mention че мъжката дума на Тръмп не е нещо, на което бих се доверявал твърде много.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

някой наясно ли е каква е ситуацията? 

 

с приятели искаме да пуснем но сме в Germany. аз бях питал преди но не се дискутира много някой който живее и работи в чужбина да сподели информация ако е кандидатствал за виза там където живее и работи.

Връзка към коментар
преди 10 минути , MatriXa каза:

някой наясно ли е каква е ситуацията? 

 

с приятели искаме да пуснем но сме в Germany. аз бях питал преди но не се дискутира много някой който живее и работи в чужбина да сподели информация ако е кандидатствал за виза там където живее и работи.

Аз лично поне веднъж ти казах, че може да кандидатстваш от страна, в която живееш постоянно. Аз кандидатствах от Бразилия, няма да ходя до България за това, я.

Обаче доколкото разбрах консулствата по време на пандемията са затворени и визи не се издават, не съм чул да са отворили... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, MatriXa каза:

някой наясно ли е каква е ситуацията? 

 

с приятели искаме да пуснем но сме в Germany. аз бях питал преди но не се дискутира много някой който живее и работи в чужбина да сподели информация ако е кандидатствал за виза там където живее и работи.

Издаването на визи е преустановено за неопределено време.

Цитат

Due to reduced staffing, the Consular Section of the U.S. Embassy in Berlin and the Consulates General in Frankfurt and Munich are providing emergency services only until further notice.

 

Връзка към коментар
преди 13 часа, neuromancer каза:

Аз лично поне веднъж ти казах, че може да кандидатстваш от страна, в която живееш постоянно.

 

Всъщност поне два пъти и не само ти. Едва 2-3 страници назад е. 

Първо въпросът беше за Великобритания, после Малта,  сега явно е Германия.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
34 minutes ago, EmoKrastev said:

При подновяване на изтекла 10-годишна виза ходи ли се пак на интервю? 

Да, ходи се на интервю. Но старата виза не се подновява, а се издава нова виза. А може и нищо да не издадат 🙂 Няма гаранция.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Eva eva каза:

Да, ходи се на интервю.

Има възможност и да не се ходи. Има няколко изисквания за това - вижте ги на сайта на американското посолство. През декември мой познат поднови визата си. Помогнах му с подготовката и изчетох доста инфо на сайта на посолството. Моят познат подаде документи за виза, не ходи на интервю и му издадоха виза за седмица, като си получи обратно паспорта с визата по куриер. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, EmoKrastev каза:

При подновяване на изтекла 10-годишна виза ходи ли се пак на интервю? 

Ако не е минала повече от 1 година от изтичането на визата, може да се изпратят документите с куриер. Запазват си обаче правото, по тяхна преценка, да те викнат на интервю. Таксата е същата.

Аз кандидатствах така преди около 2 години, нямаше и седмица цялото нещо от изпращането до получаването на визата.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.