Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Хм, интересно. Когато кандидатствах втори път за виза четох доста, но явно това условие не го е имало или аз съм го пропуснала. @EmoKrastev, извинявай. Не ми е коректен отговорът 🙂 

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
  • 6 месеца по-късно ...

Провеждат ли се интервюта за туристическа виза за САЩ в момента в посолството в София или са временно преустановени? Не успях да намеря подобна информация в сайта на посолството.

Връзка към коментар
преди 4 часа, angelmechtatel каза:

Провеждат ли се интервюта за туристическа виза за САЩ в момента в посолството в София или са временно преустановени? Не успях да намеря подобна информация в сайта на посолството.

 

 

Относно B1/B2 визите в момента обработват молби за подновяване на такъв тип виза и приемат молби за нови B1/B2 "които са спешни или от критично значение за Посолството"  каквото и да означава това, така и не ми дадоха точно определение когато им звъннах на CC : https://www.ustraveldocs.com/bg_bg/index.html "Известие относно текущото състояние на визовите услуги в България"

Връзка към коментар
преди 5 часа, angelmechtatel каза:

Провеждат ли се интервюта за туристическа виза за САЩ в момента в посолството в София или са временно преустановени? Не успях да намеря подобна информация в сайта на посолството.

https://www.ustraveldocs.com/bg_bg/index.html?firstTime=No

 


Известие относно текущото състояние на визовите услуги в България

Посолството на Съединените американски щати в София, България, все още не е в състояние да възобнови рутинните имигрантски и неимигрантски визови услуги към този момент. Ще възобновим рутинните визови услуги възможно най-скоро, но не можем да посочим конкретна дата. Таксата за виза е валидна и може да бъде използвана за записване на интервю в страната, където е била заплатена, до 30 септември 2022 г. При спешни случаи и необходимост от незабавно пътуване, моля, следвайте инструкциите тук или се свържете с нашия кол център.

От 19 ноември 2020 г. Посолството на Съединените американски щати в София, България, обработва само молби за C1/D визи, ограничени видове H визи (за работещите в хранителната индустрия), B1/B2 визи, които са спешни или от критично значение за Посолството, и някои категории имигрантски визи като IR1, IR2, CR1, CR2 и IH3. Продължава обработката на молби за подновяване на предходни B1/B2 и C1/D визи, които отговарят на изискванията за кандидатстване без явяване на интервю. За информация относно тази процедура, моля, посетете:https://ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-visarenew.asp.

Президентските укази, преустановяващи влизането на чуждестранни граждани, които са били на територията на определени страни в рамките на 14 дни преди пристигането или опит за влизане на територията на САЩ (Президентски укази 9984, 9992, 9993, 9996 и 10041) и Президентските укази, които преустановяват влизането на определени имигранти и неимигранти, които представляват риск за пазара на труда в САЩ след разпространението на коронавирус (Президентски укази 10014 и 10052) остават в сила. Подробна информация за тези Президентски укази може да намерите на следния линк.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, някой тази година да е ходи/чувал за интервю за туристическа виза за САЩ? До момента сме попълнили DS-160 формуляра. Видах съобщението за лимитираните им възможности, но все пак се чудя някой с нормална покана дали е минавал скоро или ако е минал успешно, каква спешна нужда е посочил.

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 9 часа, Nia_STN каза:

Здравейте, някой тази година да е ходи/чувал за интервю за туристическа виза за САЩ? До момента сме попълнили DS-160 формуляра. Видах съобщението за лимитираните им възможности, но все пак се чудя някой с нормална покана дали е минавал скоро или ако е минал успешно, каква спешна нужда е посочил.

Благодаря!

Преди месец водих кореспонденция с визовия център за визи за 2-ма колеги ( по работа, с покана от компанията в САЩ и обаждане по телефона от там за да потвърдят) и... казаха че не се класираме за категорията "неотложна нужда".

  • Шок 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 40 минути , infectedmushroom каза:

Може ли вече да се кандидатства за виза в посолството в София ? 

За туристически визи, все още не и изглежда, че нещата едва ли ще се променят в скоро време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, днес отново реших да роверя дали има промяна в сайта на посолството и нещо не виждам съобщението относно само спешни и критични причини за издаване на неимигрантски визи. Някой да има повече информация (попита тя с нескрита надежда в гласа 😄 )

Връзка към коментар
преди 2 минути , Nia_STN каза:

Здравейте, днес отново реших да роверя дали има промяна в сайта на посолството и нещо не виждам съобщението относно само спешни и критични причини за издаване на неимигрантски визи. Някой да има повече информация (попита тя с нескрита надежда в гласа 😄 )

Съжалявам че аз ще "попаря " надеждата в гласа :

https://www.ustraveldocs.com/bg_bg/index.html?firstTime=No

 

 

Screenshot 2021-08-02 at 14.52.26.png

Връзка към коментар
преди 6 часа, Nia_STN каза:

Пффф, значи В1/В2 само з аподновяване... Нали уж Байдън щеше да олекотява пътуванията от Европа...

Не знам и колко подновяват, през март мъжа ми пусна документи за подновяване и му се обадиха: - Трябва да дойдете на интервю, но ние ще ви се обадим кога. Все още си чакаме. Година преди това, точно преди Ковид, извадихме за децата 10год. визи без проблем. 

Връзка към коментар
преди 10 часа, EliNik каза:

Не знам и колко подновяват, през март мъжа ми пусна документи за подновяване и му се обадиха: - Трябва да дойдете на интервю, но ние ще ви се обадим кога. Все още си чакаме. Година преди това, точно преди Ковид, извадихме за децата 10год. визи без проблем. 

На мен ми я подновиха. При други -не. Отложени за интервю. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

На мен ми я подновиха. При други -не. Отложени за интервю. 

Аз не съм подавала за подновяване, защото ми казаха, че подновяват преди всичко като кажеш , че имаш купен билет за САЩ или неотменен повод в САЩ. Около 75% от другите - казват че е за интервю. А в момента не съм купувала билети за там или не съм правила планова като круизи, резервации и т-н. - най-вероятно ще е да съм за интервю. А ще ми бъде иначе четвърта виза :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Роми каза:

Аз не съм подавала за подновяване, защото ми казаха, че подновяват преди всичко като кажеш , че имаш купен билет за САЩ или неотменен повод в САЩ. Около 75% от другите - казват че е за интервю. А в момента не съм купувала билети за там или не съм правила планова като круизи, резервации и т-н. - най-вероятно ще е да съм за интервю. А ще ми бъде иначе четвърта виза :-)

Имах билет, но не съм го прилагала, че имаше промяна в единия от полетите. Приложих само резервации от Букинг и сертификата за ваксиниран.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 6 часа, Loverboy каза:

Все още няма опция за туристическа виза, нали? 

Възможно е само продължаване на изтичаща виза чрез попълване  на форма он лайн и изпращане документите по TNT.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 2.08.2021 г. в 15:01, Nia_STN каза:

Нали уж Байдън щеше да олекотява пътуванията от Европа...

Новата информация е, че от ноември ще могат да влизат в САЩ ваксинирани граждани на ЕС и Великобритания.

https://news.sky.com/story/covid-19-us-to-relax-travel-rules-for-vaccinated-passengers-from-uk-and-eu-source-says-12412964

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Съединените щати обмислят дали да включат България и още три държави в програма, която ще позволи на гражданите им да посещават страната и да остават на американска територия за период до 90 дни. Това съобщи агенция Ройтерс, като се позова на изказване на американския министър на вътрешната сигурност Алехандро Майоркас.

 

 

https://bnr.bg/post/101547368/sasht-moje-da-premahnat-vizite-za-balgari-pri-prestoi-do-90-dni#

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Съединените щати обмислят дали да включат България и още три държави в програма, която ще позволи на гражданите им да посещават страната и да остават на американска територия за период до 90 дни. Това съобщи агенция Ройтерс, като се позова на изказване на американския министър на вътрешната сигурност Алехандро Майоркас.

 

 

https://bnr.bg/post/101547368/sasht-moje-da-premahnat-vizite-za-balgari-pri-prestoi-do-90-dni#

Те това май от години все го обмислят. Мен ми е по-интересно защо за граждани на Израел има визи, при положение, че са си първи дружки иначе със САЩ.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.