Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 2.08.2021 г. в 21:50, EliNik каза:

Не знам и колко подновяват, през март мъжа ми пусна документи за подновяване и му се обадиха: - Трябва да дойдете на интервю, но ние ще ви се обадим кога. Все още си чакаме. Година преди това, точно преди Ковид, извадихме за децата 10год. визи без проблем. 

 

Днес мъжа ми беше на интервю в посолстовто за туристическа виза. След 8 месеца чакане, другата седмица ще има нова виза. 
 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 31 минути , Nia_STN каза:

Ейй супер новина! А дали ще подновят и интервютата за издаване на нови Туристически визи (не само за подновяване).

 

За подновяване досега си беше без интервю, значи че всъщност са пуснали интервюта за нови визи, поне така изглежда...

Връзка към коментар
преди 15 минути , neuromancer каза:

За подновяване досега си беше без интервю, значи че всъщност са пуснали интервюта за нови визи, поне така изглежда...

Тук продължава да стои все същата информация: https://bg.usembassy.gov/visas/ 😞

Връзка към коментар

Малка консултация с мнението на съфорумците моля:

Добра идея ли би било да се плати все пак таксата за туристическа виза и да се пробва да се насрочи интервщ през системата, поне все някога ще ни дойде редът.

Пролетта попълних формуляра DS-160, но поради обявлението не платих таксата и не продължих процеса... Сега се чудя дали пък да не платя и да чакам да видя кога какво ще стане... Или е по-вероятно така да си отече още половин година минимум... Никой няма кристално кълбо, но все пак сондирам мнения.

Благодаря!

Връзка към коментар

Ами тук в Бразилия вече може да се насрочи интервю за нова виза. Но обстановката с вируса е различна. Ако много искате, платете и дори да не започнат веднага поне ще сте напред в опашката...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Консулският отдел към посолството на Съединените американски щати в София възобновява визовите услуги за всички категории неимигрантски визи.

От 8 декември ще се предлагат ограничен брой места за интервюта за посетителски визи (B1, B1/B2, B2), съобщиха от посолството.

Продължава обработката на годенически визи К1 и имигрантски визи. Посолството ще разглежда с предимство визите за преки роднини на американски граждани, включително международни осиновявания, годеници на американски граждани и някои молби за специални имигрантски визи. Ще се обработват всички категории имигрантски визи, но може да се очаква значително забавяне при насрочване на интервютата, предупреждават от посолството.

 

https://www.dnes.bg/usa/2021/12/07/posolstvoto-na-sasht-otnovo-puska-vizite-za-turisti.513191

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
преди 2 минути , Hristo Rusev каза:

Привет :),
някой дали скоро е успявал да запази дата за интервю за туристическа виза?
Поздрави,

Христо

Вчера си писах със консулския отдел, защото трябва да вадим бизнес визи за трима човека. а дати няма и няма.

Казаха че в януари са пуснали свободни дати за януари и февруари, които много бързо са се изчерпали заради многото чакащи. 

Сега, когато и да е това сега, щели да пуснат нови дати за март и да сме проверявали ежедневно.

Връзка към коментар
преди 19 часа, funny каза:

Сега, когато и да е това сега, щели да пуснат нови дати за март и да сме проверявали ежедневно.

Приятел си запази за март преди седмица. Имало е дати за целия март по 1-2 дни в седмицата са били, а не всеки ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Mary каза:

Приятел си запази за март преди седмица. Имало е дати за целия март по 1-2 дни в седмицата са били, а не всеки ден.

Аз от 2 седмици не успявам да видя свободни дати.

Все пак при нас има успешно развитие - след няколко мейла до посолството, в крайна сметка ни върнаха мейл, че ще ги  приемат на интервю като група и пуснаха линк за насрочване на групово интервю

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бях си казал, че няма да им посещавам държавата, щом искат визи. 🙂 Сега обаче около Великден се заформя един чудесен 17-дневен период и се замислих да направя едно пътуване - Сан Франциско, ЛА, Вегас и Гранд каньон. Мислите ли, че ако започна от утре с подаване на документи, ще успея до 20.04.2022 да получа виза? Чета, че е трудно с датите за интервюта.

Връзка към коментар

Пускат ограничено количество месец за месец, но желаещите са много и свободните места се изчерпват веднага.

За по-специални или спешни случаи може да назначат интервю и на следващия ден, въпреки че в системата всичко е заето.

Просто един телефон или имейл и те ще дадат повече инфо.

Връзка към коментар
На 22.02.2022 г. в 15:09, Pantelej Putnik каза:

Мислите ли, че ако започна от утре с подаване на документи, ще успея до 20.04.2022 да получа виза? Чета, че е трудно с датите за интервюта.

По-скоро - не.

Знам за студенти, които си извадиха визи за университета с 5-6 месеца закъснение и вместо през есента, заминаха в началото на февруари за летния семестър.

А твоят случай е с най-нисък приоритет за службата по визи.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 22.02.2022 г. в 15:09, Pantelej Putnik каза:

 Мислите ли, че ако започна от утре с подаване на документи, ще успея до 20.04.2022 да получа виза? Чета, че е трудно с датите за интервюта.

Подавай максимално бързо. Ако си късметлия да хванеш дата, имай в предвид, че даже и да получиш паспорта си с поставената виза ти трябва време.

На колегите им ги пратиха на 7-я ден след интервюто

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Само един уточняващ въпрос - като казвате, че проверявате за свободни дати, това значи, че сте попълнили DS-160 и сте платили таксата, чак тогава се допуска до избиране на дата, нали така? 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Някой дали е попадал в подобна ситуация или има мнение, как да постъпя?

Имам запазен час са интервю в посолството на САЩ. Много трудно успях да се вредя за дата и час. В момента е нужна голяма доза късмет за това. В същото време 6 дни по късно, с вкл. неработен уикенд, паспортът ми трябва, тъй като имам пътуване. 

Има ли някакъв шанс да отида на интервю, но да не оставям паспорт,  като обясня ситуацията и представя закупен билет за другото пътуване и при положителен отговор за виза, да изпратя допълнително паспорта. 

Не мога да реша как да постъпя. 

 

Връзка към коментар
преди 36 минути , mililia каза:

Някой дали е попадал в подобна ситуация или има мнение, как да постъпя?

Имам запазен час са интервю в посолството на САЩ. Много трудно успях да се вредя за дата и час. В момента е нужна голяма доза късмет за това. В същото време 6 дни по късно, с вкл. неработен уикенд, паспортът ми трябва, тъй като имам пътуване. 

Има ли някакъв шанс да отида на интервю, но да не оставям паспорт,  като обясня ситуацията и представя закупен билет за другото пътуване и при положителен отговор за виза, да изпратя допълнително паспорта. 

Не мога да реша как да постъпя. 

 

В същата ситуация беше колегата . На интервюто каза, че след 7-8 дни заминава командировка и те му върнаха паспорта веднага, без визата вътре. След като се прибра им писа на чата и те му дадоха инструкции какво да направи, изпрати паспорта  и тогава му сложиха визата.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , funny каза:

В същата ситуация беше колегата . На интервюто каза, че след 7-8 дни заминава командировка и те му върнаха паспорта веднага, без визата вътре. След като се прибра им писа на чата и те му дадоха инструкции какво да направи, изпрати паспорта  и тогава му сложиха визата.

 

 

@funny, много благодаря за инфото. Аз няма да пътувам в командировка, но пък няма голяма разлика.

Значи все пак има възможност и не е нужно да канселирам насроченото интервю. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.