Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Еми, не се отказвай от интервюто. 
На място ще обясниш и ще ти подскажат решение. 
Одобрените за виза си получават паспортите много бързо. Задължително от офиса на TNT, защото до адрес има забавяне. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Еми, не се отказвай от интервюто. 
На място ще обясниш и ще ти подскажат решение. 
Одобрените за виза си получават паспортите много бързо. Задължително от офиса на TNT, защото до адрес има забавяне. 

Интервюто е в петък от 8,45 ч. Сряда вечерта най-късно следващата седмица трябва паспортът да е у мен, че летя рано в четвъртък. 

Ще ме е страх да го оставя, но пък @funny подсказа възможно решение. Просто ме беше страх да не прецакам всичко с това, че не мога да оставя паспорта и вместо с виза да си тръгна с отказ. 

То не, че има гаранция, но да не съм аз тази, която е прецакала всичко. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , stanislavpp каза:

Визите ги печатат същият ден следобяд и преди краят на работният ден паспортите са в офиса на куриерската фирма . 

Не бих разчитала на това. На интервюто на колегите ми им върнаха паспортите на 7-я ден. Освен на този за който говорихме че си го взе с него де,

Може и да е било случайност , но все пак го има като опция.

( Доставката беше до централния офис на ТНТ)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всички дати и часове за интервюта до Юни са заети. Когато пуснат за Юни най-вероятно ще свършат за отрицателно време, поради многото чакащи.

Следете ежедневно, даже по няколко пъти на ден, ако сте си попълнили формата и сте платили таксата, но не сте успяли да стигнете до календара. Няма приоритети или кой подал по-рано. Кой превари - той завари. Инфото е от сряда. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

същата трагедия е и с визите  J1 за студенти, синът ми се надяваше поне тази година да успее /трети опит/, че и работа и квартира си намери на най-желаното му място, и то от средата на месец май, документите са му подадени март, обаче още няма дата за интервю, а и ако има изобщо, ще е най-рано някъде през юни

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 2.04.2022 г. в 14:08, mililia каза:

 

Имам запазен час са интервю в посолството на САЩ. В момента е нужна голяма доза късмет за това. В същото време 6 дни по късно, с вкл. неработен уикенд, паспортът ми трябва, тъй като имам пътуване. 

 

Похвалвам се с 10-год. виза. 

Благодаря на @funny, че с нейния пост ми даде кураж да се явя на интервюто, въпреки наближаващо пътуване. При мен нещата протекоха съвсем различно и съвсем не леко, но пък е важен крайния резултат.

Интервюто мина добре. Служителя каза, че не вижда нищо притеснително, но ми отказа виза докато не премина през административна процедура и при нужда от представяне на допълнителна информация. Поисках си паспорта, поради близко пътуване, но той отказа с думите, че до 14 април има много време и вярва, че до тогава всичко ще е наред. Интервюто беше на 8 април. 

Вечерта на сайта на посолството статуса на визата беше отказана. В понеделник следобед статуса се смени на административна процедура. Имаше и уведомление, че ще е необходимо време до няколко седмици и при нужда от инфо ще се свържат с мен. Вчера статусът вече беше Издадена виза. Вечерта получих имейл, че документите ми са предадени на куриера и днес сутринта си взех паспорта с визата. 

Интервюто се въртеше около работата ми, близки и познати в САЩ и целта на посещението ми. 

Носих документ за собственост на апартамент, трудов договор с фишове за заплата, извлечения от банкови сметки. 

  • Харесвам 20
  • Браво 10
Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

Похвалвам се с 10-год. виза. 

Благодаря на @funny, че с нейния пост ми даде кураж да се явя на интервюто, въпреки наближаващо пътуване. При мен нещата протекоха съвсем различно и съвсем не леко, но пък е важен крайния резултат.

Интервюто мина добре. Служителя каза, че не вижда нищо притеснително, но ми отказа виза докато не премина през административна процедура и при нужда от представяне на допълнителна информация. Поисках си паспорта, поради близко пътуване, но той отказа с думите, че до 14 април има много време и вярва, че до тогава всичко ще е наред. Интервюто беше на 8 април. 

Вечерта на сайта на посолството статуса на визата беше отказана. В понеделник следобед статуса се смени на административна процедура. Имаше и уведомление, че ще е необходимо време до няколко седмици и при нужда от инфо ще се свържат с мен. Вчера статусът вече беше Издадена виза. Вечерта получих имейл, че документите ми са предадени на куриера и днес сутринта си взех паспорта с визата. 

Интервюто се въртеше около работата ми, близки и познати в САЩ и целта на посещението ми. 

Носих документ за собственост на апартамент, трудов договор с фишове за заплата, извлечения от банкови сметки. 

Честито. И пожелавам прекрано оътуване.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Честита виза, Еми! Да събереш много позитивни впечатления и да си я ползваш с настроение. 🙂

Обикновено се притесняваме повече, отколкото е необходимо, но това са си стандартни процедури, през които трябва да се мине при първоначалното издаване на виза. После подновяването е по-лесно. Пък дай боже, докато стигнем до подновяване, да отпаднат визите до тогава! 😂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, iliana_t каза:

Честита виза, Еми! Да събереш много позитивни впечатления и да си я ползваш с настроение. 🙂

Обикновено се притесняваме повече, отколкото е необходимо... 

Благодаря, Илианка! 

Аз притеснения, дали ще ми дадат виза нямах, защото бях приела факта, че не винаги дават. 

Мен ме изнерви факта, че ще проваля друго пътуване, защото ми взеха паспорта и накрая нито виза, нито пътуване 😀

преди 4 часа, Фил каза:

Честито, да обиколиш всички щати! :smile3:

Благодаря, Фичо! Абе, за всички щати нямам претенции, ама поне няколко пътувания ще измисля. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.04.2022 г. в 11:19, mililia каза:

Носих документ за собственост на апартамент, трудов договор с фишове за заплата, извлечения от банкови сметки. 

Честито за 10-годишната виза!

Интересно ми е, тези документи гледаха ли ги ? Преди години когато аз кандидатствах носих една камара неща, но ми отказаха без да ги погледнат.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Hristo Rusev каза:

Привет 🙂
А някой знаели кога пускат дати за интервюта, защото вече 2 месеца чакаме и няма 😞

Няма определено време, проверявайте всеки ден защото пускат по малко слотове, съответно свършват бързо. 

Връзка към коментар
преди 8 часа, П.Кръстев каза:

Честито за 10-годишната виза!

Интересно ми е, тези документи гледаха ли ги ? Преди години когато аз кандидатствах носих една камара неща, но ми отказаха без да ги погледнат.

Ами, гледаха ги! Разбира се не всичко подробно. Направи ми впечатление, че интерюиращият беше чел формата DS-160 предварително и ми задаваше въпроси по нея. Специално засегна въпроса за доходите ми от трудовия договор и търси в него текста със заплатата ми. В случая помогнаха и фишовете от заплатата, които носех. 

Гледа ми и паспорта и понеже видя печата от Египет от миналата година и ме пита как е било пътуването там. 

Основно ме въртеше с въпроси, дали имам близки и познати в САЩ като ме попита 3-4 пъти едно и също нещо, но с различно зададен въпрос. 

 

Още нещо, което беше различно от писаното до сега. На охраната се оставяха телефоните и всякакви електронни устройства. С другия багаж се влизаше без проблем. Имаше хора с раници като малък ръчен багаж на Раян и всякакви размери дамски чанти. 

Всички документи, които се носеха като доказателства, се оставяха на едно гише и от там отиваха в интерюиращия, който си ровеше из тях, докато ми задаваше въпроси. 

преди 9 часа, Hristo Rusev каза:

Привет 🙂
А някой знаели кога пускат дати за интервюта, защото вече 2 месеца чакаме и няма 😞

Гледай упорито от 15,30 до 16,30 ч. Най-често в този отрязък пускат дати. В останалата част от деня се появяват основно часове,  които са отказани от някой. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

а колко е стандартното време, за което си получаваш паспорта с визата след интервюто? синът ми планира да си вземе самолетен билет за дата, която е два дни след интервюто, а на мен това ми се вижда доста рисково

Връзка към коментар
19 minutes ago, antea said:

а колко е стандартното време, за което си получаваш паспорта с визата след интервюто? синът ми планира да си вземе самолетен билет за дата, която е два дни след интервюто, а на мен това ми се вижда доста рисково

Ако всичко е наред и няма нужда от допълнително разглеждане на документи би трябвало да може да си я получи в офис на куриерската фирма.

Доколкото безпроблемно интервю не е гарантирано известен риск разбира се има. 

 

Ето опциите :

https://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-passporttrack.asp

 

Връзка към коментар

точно това ми е въпросът - знае ли се стандартно за колко време паспорът стига до офиса на куриерската фирма, примерно вероятно ли е да е наличен там на следващия ден, за да може да пътуваш два дни след интервюто?

за другия риск си съвсем прав, но наличната информация е, че досега не е имало случай на отказана виза на негови състуденти, и затова си купуват билети още преди интервютата; разбира се, нищо не изключва някой да е пионер в тая посока 🙂

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

А в колко часа се пускaт тези часове. Интересувам се живо, тъй като една колежка се опитва безуспешно да си насрочи дата от вече една седмица ?

Редактирано от Snail5930
синтактична грешка
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Пуснали са часове за юни днес.

Буквално проверявам един час след твоя коментар и пак пише, че няма свободно място за запис на интервюто. 
 

Има ли някакъв часови интервал, в който трябва да ги следя? Или сега сме изпуснали всичко за целия юни? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Snail5930 каза:

А в колко часа се пускaт тези часове. Интересувам се живо, тъй като една колежка се опитва безуспешно да си насрочи дата от вече една седмица ?

 

преди 42 минути , Loverboy каза:

Буквално проверявам един час след твоя коментар и пак пише, че няма свободно място за запис на интервюто. 
 

Има ли някакъв часови интервал, в който трябва да ги следя? Или сега сме изпуснали всичко за целия юни? 

По неофициални данни се пускат в интервала 15,30 - 16,30.

Разбира се, може и да не е точно това, но така ми казаха приятели, които следят за виза и днес са успели да запазят часове.

Все още бързо свършвали часовете, но предполагам, че ще наваксат скоро.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

 

По неофициални данни се пускат в интервала 15,30 - 16,30.

 

 

На 14.04.2022 г. в 23:38, mililia каза:

 

Гледай упорито от 15,30 до 16,30 ч. Най-често в този отрязък пускат дати. В останалата част от деня се появяват основно часове,  които са отказани от някой. 

Напълно потвърждавам написаното от Mary. Аз взех час около 15,55 още първият ден, когато разбрах, че обикновено часовете се пускат  в този интервал.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , mililia каза:

 

Напълно потвърждавам написаното от Mary. Аз взех час около 15,55 още първият ден, когато разбрах, че обикновено часовете се пускат  в този интервал.

 

А всеки ден ли има или определени дни или периоди от седмицата? Да знам какви аларми да си слагам 😀

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.