Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Нагласи алармата да звъни всеки ден, един път в 15:00 и после една за 16:00, ако можеш да отделиш толкова време да дебнеш. 

Няма точна рецепта. Стотици хора чакат от месеци за различни визи, а слотовете са нищожно малко. Въпрос на късмет е.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Loverboy каза:

А всеки ден ли има или определени дни или периоди от седмицата? Да знам какви аларми да си слагам 😀

Не знам отговора на този въпрос, но мисля, че не пускат всеки ден. След като взех час, аз се опитах да го сменя с друг предвид, че беше няколко дни преди друго пътуване, за което паспорта ми трябваше. Проверих следващите два или три дни, но не видях никакви часове, което обаче не значи, че не са пускали. Просто проучвайки въпроса с часовете установих, че по-голяма част от хората са успяли да вземат час именно в този промеждутък.

Единствено внимавайте колко пъти проверявате за часове, че мисля има някакъв лимит и някъде след около поне 10 опита на ден блокират възможността да се проверява за до следващия ден.  

 

преди 3 часа, iliana_t каза:

Нагласи алармата да звъни всеки ден, един път в 15:00 и после една за 16:00, ако можеш да отделиш толкова време да дебнеш. 

Няма точна рецепта. Стотици хора чакат от месеци за различни визи, а слотовете са нищожно малко. Въпрос на късмет е.

 

 

Няма да стане така освен с много късмет. Аз проверявах през 10-15 мин., докато хвана часа. Когато се появи час беше един единствен и веднага го грабнах без много да мисля. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Мисля да пробвам за туристическа виза, но от това което изчетох във форума разбирам, че трябва да показвам план/график на местата които ще посетя и, че властите на границата ще определят времето ми за престой. Аз обаче планирам първото ми ходене да не е самостоятелно, а на екскурзия с група. В този случай програмата на екскурзията ли трябва да покажа при интервюто ? И другото което ме интересува е, сами ли си избирате дата и час за интервю или те насрочват ?

Връзка към коментар

Прочетете инструкциите от консулството. Всичко е описано изключително подробно.

 

https://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-paymentinfo.asp

 

Дата и час си избирате сами измежду възможните дни и свободни часове ,които консулството обявява.

 

Прегледайте последните мнения в тази тема :

 

 

Може да си измислите произволна програма , но щом сте с екскурзия е логично да посочите програмата на екскурзията.

 

При влизане в САЩ вече не се поставя печат в паспорта с вписано от граничен офицер  време на престой. То е според официалните разпоредби на САЩ. Така че ако решите да останете след екскурзията едва ли ще е проблем , стига да спазите максимално допустимото ...после в нелегалност или в България.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Iliya Yordanov каза:

Мисля да пробвам за туристическа виза, но от това което изчетох във форума разбирам, че трябва да показвам план/график на местата които ще посетя и, че властите на границата ще определят времето ми за престой. Аз обаче планирам първото ми ходене да не е самостоятелно, а на екскурзия с група. В този случай програмата на екскурзията ли трябва да покажа при интервюто ? И другото което ме интересува е, сами ли си избирате дата и час за интервю или те насрочват ?

"трябва да показвам график" е прекалено силно казано, общо взето ви питат какво възнамерявате да правите там, така че отговор "организирана екскурзия 2 седмици до Ню Йорк и Лас Вегас" е напълно достатъчен. Преместих въпроса в темата за виза, разгледайте я, другата беше прекалено специфична е без отношение към вашия въпрос.

Връзка към коментар
6 hours ago, Alexander said:

От кога не се поставя печат в паспорта?

За първи път чувам това

 

Бях края на октомври-началото на ноември 2021 година и имам печат за влизане.

Въпреки че много ясно си спомням процедурата по граничен контрол , все пак отново проверих страниците на паспортите ( визата ми е в стар паспорт , пътувам с два). Печат няма ,няма и нищо което да показва , че изобщо съм влизал в страната. Между другото така е и в Канада. 

 

Погледнах печат от предишно пътуване и освен датата на която съм влязъл в САЩ там също няма изрично определен срок на престой. Граничния офицер е отбелязал единствено типа виза -  в случая е B2.

Връзка към коментар

По смътни спомени без да гледам в паспорта, печат със срок ми сложиха само първия път.

 

 

ПП греша, имам печати до 2020, от 2021 декември нямам

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар
преди 42 минути , stanimir каза:

Въпреки че много ясно си спомням процедурата по граничен контрол , все пак отново проверих страниците на паспортите ( визата ми е в стар паспорт , пътувам с два). Печат няма ,няма и нищо което да показва , че изобщо съм влизал в страната. Между другото така е и в Канада. 

 

Погледнах печат от предишно пътуване и освен датата на която съм влязъл в САЩ там също няма изрично определен срок на престой. Граничния офицер е отбелязал единствено типа виза -  в случая е B2.

И аз летях с два паспорта, ама ми сложиха печат и заради това си го сменях миналия  месец с нов, заради ходенето ми в Иран. Кой знае защо и кога слагат печати.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Iliya Yordanov каза:

В този случай програмата на екскурзията ли трябва да покажа при интервюто ? И другото което ме интересува е, сами ли си избирате дата и час за интервю или те насрочват ?

Моето първо ходене до Щатите беше точно с организирана екскурзия. Фирмата беше американска, аз от тука сама си пътувах до там. На интервюто занесох програмата, която разпечатах от сайта на фирмата. Не че е задължително да е разпечатано, но поне при зададен въпрос е добре да се отговори убедително кои градове или например забележителности имаш намерение да посетиш. В общи линии няма нищо задължително като доказателствена част за интервюто. По твоя преценка. Аз се бях престарала, но така се чувствах по-спокойна. Не ми разгледаха така старателно събрания комплект, освен снимките, които задържаха. 😄 

 

Момента с обявяването на дати и часове е много деликатен. Хем ти си избираш, но пак е лимитирано, в зависимост какво е останало свободно. Много бързо свършват след като ги публикуват. Появява се календар, от който ти си избираш дата и час. Трябва да се следи ежедневно.

 

Няколко човека от форума вече успешно или записаха час, или минаха интервю наскоро, така че не губи кураж. Ако си се решил твърдо да си направиш една авантюристична екскурзия, давай смело. Ние ще помагаме с каквото можем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

През 2019г. в ЛА не ни сложиха печати, сега март 2022 в Маями също не ни сложиха печати, децата за първи път влизат в САЩ и в техните паспорти няма печати. Само един въпрос - “каква е целта на пътуването ви”  и  бай-бай. 
2017г.и 2018г. ни сложиха печати. 

Връзка към коментар
преди 15 часа, cybersimo каза:

Днес влязохме в САЩ (двама човека с по два паспорта). 
Удариха ни печати в новите паспорти (на мен за 3 месеца, а на другия човек - за 6 месеца)

:offtopic:

Е , може ли такава диверсификация ? На един 3мес, на друг 6 мес ? Скалъпена ми се вижда цялата история и ще трябва лично да се уверя …

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 10.05.2022 г. в 8:38, cybersimo каза:

Днес влязохме в САЩ (двама човека с по два паспорта). 
Удариха ни печати в новите паспорти (на мен за 3 месеца, а на другия човек - за 6 месеца)

Нали нямало печати?

 

Или зависи от щата, от къде влязохте?

На мен края на миналата година ми сложиха печат в SFO

Връзка към коментар

Ами явно понякога слагат, понякога не. Имаше някакъв официален адрес, където можеш да видиш кога си влизал и колко имаш право да стоиш, дори да нямаш печат в паспорта или си го сменил.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте група, взех и аз първата си туристическа виза за САЩ през Февруари (10 годишна) след две студентски  J1 преди това, въпреки че имаше много основания,  за да не получа. Докато чаках преди мен минаха около 25 човека и само един НЕ взе, така че който все още се чуди смело напред! 

 

ВЪПРОС: Та въпросът ми е след като вече имам виза и се оглеждам за билети бях срещнал някъде че  Български граждани с туристическа виза не могат да преминават или летят от страна в шенген зоната, тоест трябв да си търся билет от или с транзит през страна извън шенген или това не е вярно и мога да замина и транзитирам  през където си искам? Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.