Прескочи до съдържание

Джулай морнинг около София


Lindt

Препоръчани мнения

Аз не съм много по изгревите и забавленията до зори, предпочитам да ги проспивам или в някои случаи да се срещаме със слънцето на някой връх. Тази година обаче е по-различна, защото сестра ми каца малко след полунощ и аз искам да я открадна от задължителния придружителен катун приятели и роднини, с който я виждам от 3 години като се прибере. Тоест имам нова идиотска идея да отидем някъде, да слушаме щурци, да гледаме звездите и да си говорим до сутринта. После вече съм склонна да я отстъпя на другите хора. 

Та имаме няколко часа за това приключение, но ми се иска да е позиционирано на място, безопасно за две жени. Тоест да е на високо, за да видим все пак слънцето, да има път с кола и възможност за отстъпление 🙂  Ще трябва да стигнем през нощта, така че пътят трябва да е по-нормален и възможен за каране по тъмно. 

Нямам никаква представя как да формулирам параметрите на търсенето ми в гугъл, та затова пускам тема с молба за помощ.  И благодаря предварително 🙂

Връзка към коментар

Една опция е да се качите на Копитото - има път, доста хора ходят вечер, за да наблюдават светлините на града и няма да сте сами. Стига се по бул. България и после по улица Беловодски път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , akair каза:

Една опция е да се качите на Копитото - има път, доста хора ходят вечер, за да наблюдават светлините на града и няма да сте сами. Стига се по бул. България и после по улица Беловодски път.

Благодаря!

Аз първоначално предложих Витоша, но сестра ми определи мястото и деня като магнит за пияни и дрогирани хора и каза, че няма да отидем без големите си и страшни мъже 😉   Аз нямам инстинкти за самосъхранение, така че се доверявам на нейните. Затова сега си търся място, на което няма никой. А ако ме питаш, не искам градски светлини, а звезди. 

Връзка към коментар
ХаджиДимитър

Люлин може би, с подход откъм Бонсови поляни ? Ако се загледате в Гоогле мапс има много подходи към планината, асфалтирани и без проблеми...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 24.06.2018 г. в 8:14, Lindt каза:

 Та имаме няколко часа за това приключение, но ми се иска да е позиционирано на място, безопасно за две жени. Тоест да е на високо, за да видим все пак слънцето, да има път с кола и възможност за отстъпление 🙂  Ще трябва да стигнем през нощта, така че пътят трябва да е по-нормален и възможен за каране по тъмно. 

Шоколадке, защо си се насочила към височини? Разбирам ти порива, но шофирането през нощта по (полу)планински пътища в България не е най-безопасното и комфортно деяние за сами жени... Аз бих се насочила към вода, близо до София. Бих избегнала Панчарево заради потенциалната тарапана, но бих помислила сериозно за язовир Искър, чието местоположение с гледки в посока изток ще позволи да се наблюдава изрева. Само идея давам. Вода, не планина 🙂 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Rainy каза:

Шоколадке, защо си се насочила към височини? Разбирам ти порива, но шофирането през нощта по (полу)планински пътища в България не е най-безопасното и комфортно деяние за сами жени... Аз бих се насочила към вода, близо до София. Бих избегнала Панчарево заради потенциалната тарапана, но бих помислила сериозно за язовир Искър, чието местоположение с гледки в посока изток ще позволи да се наблюдава изрева. Само идея давам. Вода, не планина 🙂 

Жижо каза, че трябва да изчисля дали около мен височините дали няма да ми скрият слънцето, та затова мислех да се улесня в проучването и да ги покоря 🙂Иначе искам вода, да 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , Lindt каза:

Жижо каза, че трябва да изчисля дали около мен височините дали няма да ми скрият слънцето, та затова мислех да се улесня в проучването и да ги покоря 🙂Иначе искам вода, да 🙂

Потърсете комфорта, а не покоряването на каквото и да е 🙂 Идеята е да си говорите, а не да се притеснявате. Водата е незаменима при изгреви... 

Връзка към коментар

Имам вила на Бонсови поляни. Давам ти ключа, там имате всичко необходимо: одеала, шезлонги, тераси с гледки към София. Къщата е последна, т. е. никой и нищо няма да ти се мярка пред погледа, в същото време не е напълно безлюдно, има съседи, които няма да виждаш и СОТ. Много ще ти хареса. И гледки. Кеф ти залези, кеф ти изгреви 🙂

Редактирано от eloena
  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , eloena каза:

Марти, имам вила на Бонсови поляни. Давам ти ключа, там имате всичко необходимо: одеала, шезлонги, тераси с гледки към София. Къщата е последна, т. е. никой и нищо няма да ти се мярка пред погледа, в същото време не е напълно безлюдно, има съседи, които няма да виждаш и СОТ. Много ще ти хареса. И гледки. Кеф ти залези, кеф ти изгреви 🙂

е, сега не мога да си избера коя емотиконка е най-подходяща за реакция на предложението. Много благодаря, ще попитам сестра ми вила или езеро иска и ще ти пиша 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.