Прескочи до съдържание

Чужд куфар


Препоръчани мнения

Имам проблем с куфара. Току що пристигнах в хотела в Милано и виждам, че куфар ми е заключен с шифър от някой,  който го е товарил в самолета. Не мога да го от ключа пробвах с 000 и 111 не става. Моля за съвети.

С изключително голямо неудобство ще призная , че отворих куфара и се оказа, че не мой.   Сега се връщам на летището и ще търся съдействие от гишета на информация

15299190479971905014669.jpg

Редактирано от Вероника
Установен факт
  • Шок 4
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
16 minutes ago, Вероника said:

Имам проблем с куфара. Току що пристигнах в хотела в Милано и виждам, че куфар ми е заключен с шифър от някой,  който го е товарил в самолета. Не мога да го от ключа пробвах с 000 и 111 не става. Моля за съвети.

 

15299190479971905014669.jpg

Почваш да пробваш всяка комбинация и най-късно до около 15-20 минути ще може да го отвориш. 1000 комбинации по една секунда са близo 17 минути пробване.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Слагайте им панделка, вързана към дръжката на тия куфари. Едно малко парче плат спестява големи неудобства. Никога не съм имала проблем с най-често срещания куфар от плат с черен цвят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Намерих го в Lost&Found. Забърках голяма каша. Причиних голямо неудобство на другия собстеник

Чухме се по телефона и му казах , че ще поема отговорност за постъпката си, която беше абсолютно неумишлена.  Със сигурност ще взема мерки, панделки и задължителен етикет със данните ми.

Ако има още някой като мен, който пътува без да си е етикетирал куфара нека да се поучи от моята история.

Редактирано от Вероника
Правописна грешка
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Най-добрият вариант е етикет. Според мен панделки и кончета е много лоша идея, набива се прекалено на очи и покана да ти тарашат куфара митничарите. На майка ми така буквално ѝ бяха разкъсали куфара в Холандия да търсят дрога. 

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

Най-добрият вариант е етикет. Според мен панделки и кончета е много лоша идея, набива се прекалено на очи и покана да ти тарашат куфара митничарите. На майка ми така буквално ѝ бяха разкъсали куфара в Холандия да търсят дрога. 

Те, защото в Холандия изобщо не продават дрога, нито пък са известни с либералния си режим към нея😀

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Те тези етикети при чекирането на багажа са и за наша ориентация. Всеки път като си взимам куфара си поглеждам и името. Не мисля, че има смисъл от панделки и т.н.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
17 minutes ago, neuromancer said:

На етикета с баркода трябва да го има и името на пътника.

На ръчния багаж, който го взимат на гейта до колкото си спомням не слагат лента с баркод и името на пътника.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И според мен панделките са излишни - на лъгидж таг-а има името на пътника. А на carry-on парчетата багаж обикновено слагат етикет, отрязък от който остава у пътника.

Може би по-добре е да развием навик да поглеждаме името на пътника - това би спестило излишни емоции 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Една магеланска лепенка на всички куфари може да реши проблема докато Магелаци не станат толкова много, че почнат един от друг да си крадат куфарите 😀😀😀

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Topfly каза:

Една магеланска лепенка на всички куфари може да реши проблема докато Магелаци не станат толкова много, че почнат един от друг да си крадат куфарите 😀😀😀

Аз ще си купя първа.😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎25‎.‎6‎.‎2018‎ г. в 18:28, Topfly каза:

Една магеланска лепенка на всички куфари може да реши проблема докато Магелаци не станат толкова много, че почнат един от друг да си крадат куфарите 😀😀😀

Добре ще е магеланска лепенка, по-големичка. Аз отдавна искам и магеланска шапка, накрая ще взема да си направя сама, но @Георги сигурно е патентовал логото, та се въздържам, че скъпичка ще ми излезе😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така е, като не сте си поръчали етикети. Аз съм си направила 6 броя, за всички възможни куфари и куфарченца, с които пътуваме.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Така е, като не сте си поръчали етикети. Аз съм си направила 6 броя, за всички възможни куфари и куфарченца, с които пътуваме.

При последното пътуване, магеланският етикет беше откъснат/паднал някъде по трасето от Виетнам до Англия 😞 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

При последното пътуване, магеланският етикет беше откъснат/паднал някъде по трасето от Виетнам до Англия 😞 

Моят още на първото пътуване изчезна! 😬

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Гост каза:

При последното пътуване, магеланският етикет беше откъснат/паднал някъде по трасето от Виетнам до Англия 😞 

Да ти кажа, аз съм им сменила металните държатели, че много се закачат.

Оригналните на магеланските етикети са такива.

image.png.3d6d916f7ac75c09df4cd4a30290e00e.png

 

 

А съм сложила ей такива:

image.png.b14284eb181db3fe35adaeffee1a7610.png

Тези, силиконовите вързалки  са по-удобни и са по-издръжливи.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Mary каза:

Моят още на първото пътуване изчезна! 😬

И моят!

преди 4 часа, Фил каза:

Крадат ги колекционери 

...

Мани майтапа, защо иначе че изчезват?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
16 hours ago, AlexandraKo said:

Тези, силиконовите вързалки  са по-удобни и са по-издръжливи.

Тагнете @Георги, за да види историята и user expirience-a - така може следващия път да ги поръча директно със силиконови връзки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , akair каза:

Тагнете @Георги, за да види историята и user expirience-a - така може следващия път да ги поръча директно със силиконови връзки.

Ако знаех, че и други магеланци имат моя злощастен опит с етикетите, отдавна щях да го тагна @Георги

Моят куфар дойде само с металните връзки по лентата. На мен ми беше мъчно за етикета, признавам...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Това винаги ми е бил някакъв страх - да не взема чужд куфар. Имам и лепенка, и винаги гледам името, но докато съм на лентата за багажа, някак си винаги успявам да забравя как изглежда моя куфар и се оглеждам във всеки багаж... като видя моя го разпознавам и после се чудя колко е различен от това, което съм оглеждал. 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.