Прескочи до съдържание

Монголия-подходящо време за посещение и съвети


saved_

Препоръчани мнения

@ZORI градски транспорт има, стига с тея митове за Йордания.Има и шафъли от летището , както и фиксирана цена от правителството на Йордания за такси от летището – която естествено ако не кажеш че я знаеш , те таксуват както им дойде

Цените за йорданци в магазина също  са доста различни , от тези за туристи(ако си била там сигурно ти е направило впечатление,че няма изписани цени на продуктите). Има и хубави пакетни цени с  шофьори /гидове–от точка до точка , плюс сух обяд и такива работи , ако са 4 човека в кола излиза добре .ама ми е забранено да коментирам тая държава , ще ми изтрият поста хахах 

Само ще кажа ,че в междуградския транспорт единя път ни пуснаха българския химн, което мн ме накефи

 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
На 25.07.2019 г. в 12:07, stanimir каза:

 

 

 

Аз също го мислех като отбивка от транссбирската. От Москва до Улан Уде  мисля е около три-четири дни и щеше да е част от едно по-голямо пътуване. 

Сега по-удачно ми изглежда нещо като полет до Иркутск с разглеждане на Байкал за 5-6 дни и после автобус към Монголия. 

Добра идея.  В едната посока полет до Иркутск, а в другата - транссибирската.... Но всичко ще се получи 20-тина дни през лятото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оги, за Монголия има много за гледане, най-вероятно ще искаш не само Улан Батор и наоколо.  Из района на Гоби се обикаля поне 4-5 дни, а имаш и 10 часа минимум в едната посока от столицата, т.е.2 дена САМО за отиване и връщане. Байкал 5-6 дни, автобус до Монголия, Транссибирската... За това ще ти трябва поне месец. 🙂 Зависи за колко време искаш да минеш Транссибирската де, но предполагам ще искаш да спреш поне 1-2 пъти по маршрута?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Оги, за Монголия има много за гледане, най-вероятно ще искаш не само Улан Батор и наоколо.  Из района на Гоби се обикаля поне 4-5 дни, а имаш и 10 часа минимум в едната посока от столицата, т.е.2 дена САМО за отиване и връщане. Байкал 5-6 дни, автобус до Монголия, Транссибирската... За това ще ти трябва поне месец. 🙂 Зависи за колко време искаш да минеш Транссибирската де, но предполагам ще искаш да спреш поне 1-2 пъти по маршрута?

Абе мисля 20-тина дни да ми стигнат. Байкал ми е достатъчен - за около 5 дни. Друго по железницата не ме привлича и 2 седмици за Монголия. Тези 2 дестинции - Монголия и Суадитска арабия са ми влезли сега в главата, въпреки, че до преди 2 години не смеех и да си помисля за тях...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Споделяла съм вече, че съм била в Монголия като ученичка през направо ме е срам да го кажа 1986. Времето на лагера беше юли мисля и беше горещо през деня и достааа студено вечерта. Според мен юни-август единствено стават за там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Роми каза:

Споделяла съм вече, че съм била в Монголия като ученичка през направо ме е срам да го кажа 1986. Времето на лагера беше юли мисля и беше горещо през деня и достааа студено вечерта. Според мен юни-август единствено стават за там.

Е, аз по това време бях студент и се катерех по Памир и Тян-Шан....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, само лятото! А колко дни ще ти отнеме транссибирската без спирки? И аз искам много Монголия, ама искам и баня да има всеки ден, и вегетарианска храна... Към момента съм гледала опции за спане само в юрти при местни хора, където са по минимум 4 човека в стая и казват, че после миришеш на кози, тъй като зимно време хората си ги прибират в юртичките. Хубаво е да се съберете групичка. 
 

Връзка към мнение
преди 11 часа, Happy_Traveler каза:

Да, само лятото! А колко дни ще ти отнеме транссибирската без спирки? И аз искам много Монголия, ама искам и баня да има всеки ден, и вегетарианска храна... Към момента съм гледала опции за спане само в юрти при местни хора, където са по минимум 4 човека в стая и казват, че после миришеш на кози, тъй като зимно време хората си ги прибират в юртичките. Хубаво е да се съберете групичка. 
 

Е, за теб значи Монголия е невъзможна.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 15 часа, Роми каза:

направо ме е срам да го кажа 1986. 

Защо? Та ти си още млада!

А аз вече бях минала и ученическите и студентските години. Тогава родих сина си. И изобщо не ме е срам от възрастта ми. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.